לוח מודעות

הוספת מודעה
לוח: תרבות בעמק
תמונה
 

פסח תשפ"ד.

 

החג הזה, נייחל לשובם של החטופים והחטופות ולמזור למשפחות המצפות בבית לשביב תקווה. מי יתן ויהיה זה חג של חירות אמיתית ושעם האביב, רוח חדשה תנשב.

 

התערוכות "חלון לחלום על יופי" (מאיר אגסי / אוצרים: יניב שפירא וד"ר אורלי גל), "שומר הגן" (בעז נוי / אוצר: אבי לובין), "הקונצרט במחצבה ומישורי אי התאמה" (רלי דה פריס / אוצרת: ד"ר גליה בר אור) פתוחות לקהל הרחב.

 

על התערוכות הנוכחיות

 

רביעי-שישי | 24-26.5

פעילות פסח לכל המשפחה


בחול המועד פסח ניפגש במשכן לאמנות, עין חרוד לשיטוט בין מציאות לדמיון, לסדנה לילדים (וגם להורים!). בסדנה נפתח חלון לחלום באמצעות הגדה צבעונית משלנו, שנרכיב בצביעה, גזירה והדבקה. בנוסף, יתקיימו סיורים מודרכים בתערוכות, למבוגרים. הכניסה והפעילות ללא עלות, בחסות בנק הפועלים.

 

הרשמה לפעילויות תפתח ב-21/4, בקישור הזה .

ימים ושעות פתיחת המוזיאון במהלך פסח, בקישור הזה .

תמונה
תמונה
תמונה

שלישי | 30.4 | 11:00

שיח גלריה בתערוכה "חלון לחלום על יופי"

עם אמנית אורחת

 

סוזן ליפסקי הייתה דמות, צלמת פרי דמיונו של מאיר אגסי, והוא השאיר אחריו עשרות תיאורי תמונות ש"צילמה". האמנית אורלי זיילר,  שהוזמנה להתארח בתערוכה, הפיחה חיים ויזואליים בתיאורים המפורטים שהותיר אגסי, באמצעות AI.

בשיח וסיור חוייתי, היא תשתף בתהליך העבודה על אלבום התמונות של סוזן ליפסקי.

 
 
 

חמישי | 9.5 | 11:00

יום המוזיאונים

סיור מיוחד

תמונה

יום המוזיאונים הבינלאומי יתקיים השנה בסימן "מוזיאונים למען חינוך ומחקר".

 

המשכן לאמנות, עין חרוד מציג כעת שלוש תערוכות שהן פרי מחקר ארוך ומעמיק. אנחנו מזמינים את הקהל הרחב להשתתף בסיור מודרך ללא עלות, השם דגש על הערכים שחרטנו על דגלנו, ביניהם (ואולי החשוב מכל בימים אלו) חינוך לפלורליזם.

שישי | 10.5 | 11:00

השקת ספר האמן

מאיר אגסי

תמונה

מאיר אגסי ניהל בחייו וביצירתו שיח עם חברים, עם רעיונות ועם מושאי השראה.יום העיון יוקדש לספר השיחות שיצא  לצד התערוכה "חלון לחלום על יופי" ויאיר את ריבוי הפנים העולה מיצירתו וממחשבתו.

 

מאיר אגסי: האם הייתי פה? מבטים. שיחות. מחשבות.

 

סופרים, עורכים, אוצרים, אמנים ואנשי תקשורת יגיעו לשוחח על אודות דמותו.

שבת | 18.5 | 11:30

"כל הג'אז באך"

קונצרט

תמונה

האם אפשר לרקוד על שתי חתונות? בוודאי!

 

קונצרט המשלב מכל העולמות: ג׳אז, פולק ומוזיקה קלאסית, עם שני אמנים רבגוניים ומעולים בתחומם: בוריס מלקובסקי — פסנתר, באייאן (אקורדיון) והכנר אייל קלס שחוזר אל הסדרה פעם נוספת.

 

הצטרפו אלינו לעוד קונצרט מוצלח בסדרת "פניני מוסיקה".

 
 

המשכן לאמנות מזמין אתכם להשכיר את חללי המוזיאון לטובת אירועים פרטיים, כנסים, התכנסויות עסקיות ומשפחתיות. לרשותכם עומדים:

 

- האודיטוריום שלנו, בעל 176 המקומות ובו ציוד הגברה ומקרן.

- הפואייה המואר, המתאים לאירועים אינטימיים והתכנסויות של עד 40 איש ואישה.

- סטודיו אן ויינר המתחדש, המכיל שולחנות, כיסאות ומטבחון והחל מהקיץ הקרוב ישמש ככיתה  בעלת ריהוט מודולרי. החלל מעודד חשיבה יצירתית ומזמין לסיעור מוחות או התכנסות עסקית בעלת אופי יחודי.

חברות וארגונים המבקשים לקיים כנסים, טקסים, ערבי חברה וימי גיבוש באווירה ייחודית - זו ההזדמנות שלכם להפיק אירוע בעל ערך מוסף.

צוות המשכן ערוך לאירוח קבוצות גדולות והבילוי באולמות המשכן מתאים לכל מזג אוויר, או כאתנחתא נוחה ומרעננת באמצע יום גדוש פעילות.

נשמח לתאם עמכם את האירוע על פי צרכיכם.

לוח: תרבות בעמק
תמונה
 
 

ביום שישי ה-29.3 פתחנו שלוש תערוכות חדשות במשכן לאמנות.

 

זכינו בבוקר שמשי ונעים, רגע לפני שהקיץ מגיע לעמק, עם מאות אורחים וסקרנים שהגיעו להשיק איתנו את התערוכות "שומר הגן" (בעז נוי, באוצרותו של אבי לובין), "חלון לחלום על יופי" (מאיר אגסי ז"ל, באוצרותם של יניב שפירא וד"ר אורלי גל) ו"הקונצרט במחצבה ומישורי אי התאמה" (רלי דה פריס, באוצרותה של ד"ר גליה בר אור).

 

כבר בניוזלטר הזה אנחנו שמחים לשתף אתכם בפעילויות במסגרת התערוכות. בתכנון: שיחי גלריה, סיורים חווייתיים, ימי עיון ועוד. נמשיך ונעדכן.

 

התערוכות עומדות עד ל-31.8.24, מוזמנים ומוזמנות להגיע!

לתיאום קבוצות, פנו אלינו בטלפון 04-6486038 או במייל mishkan-info@ehm.co.il

 
 

שבת | 13.4 | 11:30

"משב הרוח" - טריו קנים

קונצרט פניני מוסיקה

תמונה

שלושה סולנים וירטואוזיים בינלאומיים, המנגנים עם מיטב התזמורות בישראל ובעולם, התקבצו לשלישיה אנרגטית ומיוחדת במינה.

השלישיה מגישה תוכנית מגוונת ועשירה של יצירות מוכרות בלבוש חדש מאת מוצרט, באך וצ'ייקובסקי ועד מוסיקה בלקנית, יוונית, ישראלית ושירים חסידיים.

תענוג לאוזן!

שלישי | 16.4 | 11:00

הדרכה עם אבשלום סולימן

בתערוכה "חלון לחלום על יופי"

תמונה

הדרכה חווייתית בתערוכה "חלון לחלום על יופי" של מאיר אגסי: "ג'ונגל במעבה המגירה" - מסע בתערוכה עם האמן האורח אבשלום סולימן.

 

סולימן הוא אמן, אוצר ואיש חינוך לאמנות. ההזדהות שלו עם לבטיו של אגסי, עם כתיבתו ויצירתו הפכו כעת לעבודת מחווה פיסולית שנוצרה במיוחד עבור התערוכה.

 
 

כל אחד ואחת מאיתנו רואה את עולמו הפנימי משתקף מתוך התערוכות המוצגות בכל עת המוזיאון. ועדיין, יש ערך מוסף אדיר בסיור עם מדריכה מיומנת שמכירה את המוצגים לאורכם, לרוחבם ובעיקר לעומקם: ביוגרפיית האמן, הטכניקות הנבחרות והסיפורים שמאחורי הקלעים.

 

ממשיכים במסורת הסיורים המודרכים בימי חמישי!

שימו לב לשינויים בתאריכים בשל חגים וימים לאומיים.

 
תמונה

רביעי-שישי 24-26.5 - פעילות פסח לכל המשפחה

 

בחול המועד פסח ניפגש במשכן לאמנות, עין חרוד לשיטוט בין מציאות לדמיון, לסדנה לילדים (וגם להורים!). בסדנה נפתח חלון לחלום באמצעות הגדה צבעונית משלנו, שנרכיב בצביעה, גזירה והדבקה. בנוסף, יתקיימו סיורים מודרכים בתערוכות, למבוגרים.

 

הכניסה והפעילות ללא עלות, בחסות בנק הפועלים.

ההרשמה לפעילויות תפתח בקרוב, אנא עקבו אחר עדכונים, ימי ושעות פתיחה במהלך פסח באתר שלנו.

לוח: תרבות בעמק
תמונה
 

בבוקר יום שישי, ה-29.3, נפתח את שלוש התערוכות הבאות במשכן.

 

בכל פעם מחדש אנחנו מתרגשים ללוות את האמנים והאוצרים אל עבר פתיחת התערוכות, במהלכן ועד לרגע שבו אנחנו נפרדים... וכך הגלגל ממשיך ומסתובב.

 

הפעם קורה דבר מיוחד, כאשר שלושה דורות של אוצרים ראשיים במשכן לאמנות, עין חרוד פועלים זה לצד זו: גליה בר אור, יניב שפירא והאוצר הראשי הנוכחי אבי לובין. אנחנו מצפים למקבץ הקרוב, שכולו אמנות איכותית ומעוררת שיח ורגש ובעיקר נרגשים לקראת בואכם, המבקרים והמבקרות. אנחנו סומכים עליכם שגם במקבץ הקרוב תמשיכו למלא את האולמות בשאלות, תהיות, מחשבות ודעות מגוונות.

 

להלן התערוכות המצפות לכם במשכן לאמנות, החל מה-29.3.24:

 
 
תמונה

שומר הגן

בעז נוי | אוצר: אבי לובין

הציור של בעז נוי מתחיל בחוויה פרטית, רגע של מפגש לא מתוכנן שמתרחש תוך כדי שיטוט עירוני בין תל-אביב, לירושלים, לחיפה. "שומר הגן" היא התערוכה המוזיאלית הראשונה של בעז נוי, אמן פעיל ועקבי בשדה האמנות הישראלי. עבודות חדשות שצייר לקראת התערוכה, משקפות את השינוי שחל במרחב הציבורי מאז ה-7/10.

 
 
תמונה

חלון לחלום על יופי

מאיר אגסי | אוצר: יניב שפירא

מאיר אגסי היה אמן, אספן, סופר ומשורר שהלך לעולמו בשנת 1998 והשאיר אחריו עיזבון מרשים, מוזיאון של ממש, הכולל צילומים, הדפסים, רישומים, קולאז'ים, ספרי אמן, אוספים ואת 'חנות המוזיאון' (שכוללת מזכרות, פרסומים, קטלוגים ועוד). בתערוכה יוצגו גם עבודות של מיכל היימן, אורלי זיילר ואבשלום סולימן, שנוצרו בהשפעתו של אגסי וכמחווה לו.

 
 
תמונה

הקונצרט במחצבה ומישורי אי התאמה

רלי דה פריס | אוצרת: גליה בר אור

העבודה קושרת שני אירועים שהתרחשו בפערי זמן גדולים במחצבת הגיר עין חרוד.
אירוע אחד הוא קונצרט מ-1926, שבו ניגן הכנר הבינלאומי יאשה חפץ בפני אנשי עמק יזרעאל. האירוע השני, שהתקיים מיליוני שנים לפני כן, הוא התפרצות געשית של בזלת בהרי הגלבוע. לשני האירועים נותרו עדויות.
עבודת הווידאו של רלי דה פריס משחזרת את שניהם כאירוע אחד, מרובד בזכות עצמו.

 
 

21.3.24

שיח גלריה בתערוכה

"חרדת קיבוץ"

תמונה

הרן כסלו ניצל, יחד עם משפחתו הגרעינית מטבח ה-7/10 בבארי. ציוריו, המלאים בהבעה ועשירים בטכניקות ייחודיות מוצגים כעת במשכן. הם מתארים את נופי הקיבוץ ואת החרדה והסכנה שבעבעו תחתיו; את היופי שהסווה את הפחד שרחש כל הזמן.

 

אתם מוזמנים לשיח אינטימי עם האמן ועם אוצר התערוכה, אבי לובין.

13.04.24

קונצרט פניני מוסיקה

משב הרוח - טריו קנים

תמונה

שלושה סולנים וירטואוזיים בינלאומיים, המנגנים עם מיטב התזמורות בישראל ובעולם, התקבצו לשלישיה אנרגטית ומיוחדת במינה.

עמרי רווה, אורית אורבך ועוזי שלו מגישים תוכנית מגוונת ועשירה של יצירות מוכרות בלבוש חדש מאת מוצרט, באך וצ'ייקובסקי ועד למוסיקה בלקנית, יוונית, ישראלית ושירים חסידיים.  תענוג לאוזניים!