קבוצת גבע
חסר רכיב

דף מספר 2385

19/07/2019

דף מספר 2385  ט"ז בתמוז תשע"ט 19 ביולי 2019

עריכה והדפסה : נעה ידין  ועדנה לנדאו

עריכה באינטרנט: טל גולן  אייל אורן

הדף באתר גבע www.kvgeva.org.il. הערות, כתבות, מכתבים, בקורת ומחמאות מהבית ומהפזורה אפשר לשלוח ל  e.mail שלנו: daf@kvgeva.org.il

ועדת קלפי בעבודה

משולחן המזכיר יאיר קארו
 

משולחן המזכיר

קיץ עמוס

עם ישראל נערך לטיסות החופש הגדול ואילו אנו כאן ממשיכים בעומס הנושאים כאילו אין קיץ ואין חופש.

·       קלפי שהיה  12.7.2019 .

1. אושר קיצוץ בתקציב האישי בגובה 5%  החל מתאריך 1.7.2019

2. אושרה סגירת קרן חיים/קופות גמל  במתכונת שהוצגה לאסיפה ובדף שקדם לאסיפה.

    הצוות המטפל בהליך הסגירה מגבש כעת נוהל טיפול מסודר ומסירת מידע מלא לכל חבר.

   בקבוצה הראשונה לשחרור הקרן "חברים מגיל 50 ומעלה" ישנם כ- 65 חברים וחברות.

המשמעות הכלכלית נאמדת בהיקף של לפחות  1,500,000 ₪  לשנה הפחתת התחייבויות והקלה משמעותית  בתזרים  לקראת סוף השנה.

זהו צעד אחד  - חשוב – בדרך להתאמת התחייבויות ליכולת כלכלית.

תודה לחברים שהשתתפו בהצבעה .

·       שנת בית וחלופותיה .

ועדת צעירים לקראת סיום גיבוש מתווה סגירת שנת בית וחלופותיה.

נכונו לנו דיון מזכירות ולאחר מכן אסיפה וקלפי.  משוער סוף יולי לתוך אוגוסט.

·       הנהלה כלכלית  15.7.2019  - יוזמה עסקית

אישרה המשך פיתוח נושא הגגות הסולאריים והגדלתו  על מבני המשק היצרניים. זאת במסגרת יוזמות להגדלת הכנסות. ההלוואה בגובה כ 8 מש"ח ל 10 שנים ניתנת ללא שעבודים וכנגד הכנסות המיזם הסולארי ממכירת חשמל לרשות החשמל ( תחת ניהולו השוטף של אבנר גלילי ). צפי לתזרים לגבע חצי מיליון ₪ לשנה ב -10 השנים הראשונות לפדיון ההלוואה ואחר כך גידול ל 1 מש"ח לשנה. תהליך התקנה עד הפעלה,  משוער :  אוגוסט 2019  - פברואר 2020.  

·       מפגש ציבורי מס. 11 על עבודה ויזמות  התקיים 14.7.2019  "ברוב עם מצומצם" בשל עייפות הקיץ . בשל מורכבות טכנית של הנושאים עסקנו במצגת עקרונות ורשמנו מספר נושאים לבדיקה משלימה. זה היה המפגש הציבורי האחרון.

·       מועצת שינוי אחרונה תיפגש יום שני 22.7.2019 מועדון לחבר לדון על 4-5 נושאים שנותרו להכרעה מתהליך הדיונים הארוך. לאחר מכן נתפנה לשלב הפקת חוברת השינוי – מהדורה ראשונה.  ובמקביל נכנסים לשלבים מתקדמים יותר שבהם במקביל :

1. בדיקת היתכנות כלכלית ( התהליך החל  ).

2. שמאות  של בתי המגורים בגבע   לצורך מודל איזון פערי דיור (  התהליך החל ).  

3. הפקת תלושי סימולציה לבית האב בגבע ( נושא טכני מורכב שמעכב אותנו כרגע אך מקווים לפתור הבעיות בהקדם ולגשת ל"יבש מול החברים " בהקדם).

4. ובעתיד נשוב לדיון בתקנון האגודה בקבוץ מתחדש.

איה"ש נקווה ל"קבבוני גלידה "  למועצת השינוי האחרונה זכר לימים עברו בתחילת הדרך וצמצום הוצאות כצו השעה.

·       הבריכה פתוחה כבר שלושה שבועות .  בגלי החום של הקיץ אני מתקשה לחשוב מה היה קורה אילו לא פתחנו את הבריכה השנה . אנו רואים ימי שיא במספר הרוחצים המשיבים נפשם בגלי התכלת שבבוקר קרירים ובערב מזכירים את חמת גדר . הכל טוב שם כולל ניהולה האמפטי של זיו בן יוסף וצוות תורני ההצלה המסור, למעט כניסת חיצוניים בלתי מזוהים ללא מלווים.

ברור שנצטרך לעסוק בתזכורות חוזרות ונשנות ( כמו סאגת הכלבים )  שאין לשלוח חיצוניים ללא מלווים.  הקפדה בבקשה.

שבת טובה, שבת של  בריכה וענבים אבטיחים ומלונים .

יאיר.

 

הודעות לדף

 

ביום שישי ה- 19.7, עם להקת "שמע יזרעאל" סוף ולירן סלע וחברים.

בשעה 20:30, קפה חוץ חגיגי על הדשא הקטן שמצפון לחדר האוכל

מופע משיריו של הזמר והיוצר אריק איינשטיין בלווית סיפורים על אודותיו. בליווי וביצוע של להקת "שמע יזרעאל" וחברים. מילות השירים יוקרנו על מסך וכולם מוזמנים לשיר עם המיקרופון הנודד.

אנא שימו לב לשינוי במיקום!

שבת שלום, לילך רז

*****************

דיווחים טלפוניים של תורנויות בחדר אוכל ייעשו ממכשיר הטלפון בכניסה לחדר אוכל.

תודה רבה,     ענת

*****************

 

קפה וגם...

מפגשי בין ערביים לגיל השלישי

ניפגש ביום שני ה-22.7.2019

במועדון לחבר בשעה 17.30

נשמע את יאיר נשר על יצירתו ועיסוקו

מאז ועד היום- תאטרון בובות, צלליות,

טלוויזיה  ומגזרות נייר.

מחכות לכם

לאהל'ה, סמדר, מענית וכרמלה.

*****************

הודעה מהבניין:

פיטה יוצאת לחופש ותחזור ב 13/8. ניתן להעביר בקשות במייל ובתא הקולי. במקרים דחופים אפשר ליצור קשר עם כרמלה

*****************

חניה ובטיחות

בשל ריבוי רכבים אשר חונים באיזור השכונים יש להמנע מלנסוע בין השעות 16:00 - 18:00 באיזור שבין ממחסום במכבסה ועד מחסום יפה-נוף. מי שגר באיזור גן-אורנים יכול להכנס ממחסום 002 ואינו צריך לנוע לאורך  כל הכביש (להפעיל שיקול דעת.)

בבריכה הוצב שלט על השער המזרחי המורה על שער חרום. המנעו מחניה באיזור זה. בבדיקה שערך מפקח מטעם התמ"ת נדרשנו לבודד את השער מרכבים בזמן שיש רוחצים בבריכה. שער זה אמור לשמש כפתח פינוי עבור רכבי הצלה בלבד.

***************

בשער החקלאי 004 מצפון למשק הוצבו  שלטים  משני צידי השער

אזור רכב תפעולי - יציאה וכניסה

השלטים הוצבו בהוראת מהנדס המועצה.

אנא, שמרו על השלטים. (כל "הציירים"שהשחיתו את השלט הקודם מתבקשים להמנע)

 

הודעות לציבור הנהגים - אורן רזניק ; שירה קפלן

לציבור הנוהגים ברכבים שלום,

בחודש האחרון נקלטו בצי רכבי גבע  2 רכבי יונדאי חשמליים. בזמן הקרוב תעודכן תכנת ה"סדרנט" לצורך תאימות עם הרכבים הנ"ל ולאחר מכן הרכבים יוטמעו בסידור באופן מלא.

מספרי הרכבים 91 ו 95.

מספר דגשים לנוהגים ברכב הנ"ל:

-        הרכבים הינם בבעלות חברת הליסינג ואינם רכוש גבע, התשלום לחברת הליסינג מתבצע ע"פ מספר הק"מ בפועל שהרכב עושה וכולל בתוכו את כל מרכיבי הביטוח והטעינה. ככל שהק"מ החודשי יהיה גבוה יותר- כך ירד מחיר הק"מ לגבע. הרכבים מוגבלים בטווח ל230 ק"מ, בזמן הזמנת הרכב אנא הקפידו לציין לאיזה אזור אתם מתכננים לנסוע ומה המרחק אליו ע"מ למנוע תקיעה ללא סוללה.

-        הביטוח המוצע ע"י חברת הליסינג אינו מכסה נהגים צעירים (עד 24). נהגים אלה אינם רשאים לנהוג ברכבים הנ"ל ובמקרה ביטוחי כלשהו אם אינם מכוסים!

-        לאחר כל נסיעה, לא משנה באיזו שעה או האם קצרה או ארוכה- יש לחבר את הרכב לטעינה. אי טעינת הרכב לאחר נסיעה תגרום לאי שיבוץ הרכב בסידור ביום המחרת וליצירת עומס מיותר על צי הרכבים. יש לוודא חיבור תקין של המטען לרכב. אם החיבור תקין, יידלק אור כחול בפתח הטעינה ברכב.

-        נהיגה ברכב תתאפשר לאחר הדרכה קצרה אצל יורמי, שירה או אורן. הרכב אינו רכב סטנדרטי אלא עם חידושים טכנולוגיים שונים ויש להכיר אותם לפני נהיגה כגון התנעה, טעינה, שילוב הילוכים אוטומטי ועוד.

בכל בעיה או שאלה בנוגע לרכבים הנ"ל מוזמנים לפנות ישירות אליי או אל יורמי, בברכת נהיגה בטוחה ומהנה,          

בשם חברי ועדת הרכב, אורן רזניק.

נייד- 054-6633979         מייל- sion@kvgeva.org.il

*********************

הודעה מסידור רכב

השבוע מתבצע שדרוג לתוכנת סידור הרכב.

מיום שני הקרוב יעלה הממשק החדש של התוכנה.

כניסה לתוכנה יהיה עם שם וסיסמה .הקוד הקיים משמש גם כשם וגם כסיסמה.

הממשק החדש ידידותי ונגיש למשתמש.

בכל שאלה ניתן לפנות לשירה קפלן.0546633781

 

חניה ובטיחות - רחל עוזרי

חניה ובטיחות

(בעקבות ההודעה בדף מהשבוע שעבר על סגירה למספר שעות של קטע הכביש באזור שבין מחסום המכבסה עד מחסום יפה נוף).

 האם חשבתם מה קורה עם התושבים הגרים באזור ? רק להזכירכם: לאורך הכביש הנ"ל ישנו גן אורנים, מגרש משחקי כדור של ילדי בית זמר, אנשים מבוגרים הנעים בקלנועיות או ברגל ,לאורך הכביש אין מדרכה שאפשר ללכת עליה בבטחה! הובטח להניח בולדרים -מחסומים לפני הכניסות למדרכות כדי למנוע התנגשויות עם רכבים הנעים על הכביש (לפעמים במהירות המסכנת את הולכי הרגל והקלנועיות) והיו דברים מעולם. ודבר לא נעשה .ועוד נזכיר בקלפי החלט שאין חניה באזור זה. ועוד בזמנו בחן את הכביש מומחה בטיחות חיצוני ואמר שהכביש הוא לפריקה בלבד ולא לחניה רכבים חונים לאורך הכביש למרות שבפרוש התבקשו לא לחנות באיזור זה. החניה נעשית גם על השביל הרעוע לאורך הכביש כך שלהולכי רגל לא נותר אלא ללכת על הכביש והיום רבים כלי הרכב הנעים על הכביש הזה .אין תמרורים האוסרים חניה במקום, פסי האטה מועטים בלבד. האם זאת בטיחות? האם מחכים חלילה שיקרה אסון כדי לטפל בנושאים הללו?

רחל עוזרי


חברינו בתקשורת - דני שמעוני

מתוך News 1 מחלקה ראשונה

ליהי גרינר (התפרסמה בעקבות השתתפותה ב"אח הגדול" ולאחרונה ב"השרדות" צולמה במכוניתה כשהיא עומדת בפקק בכביש 471 יחד עם אחייניתה נעצרה על ידי שוטר שטען שהיא השתמשה בטלפון הנייד שלה וקנס אותה באלף שקלים. בתגובה גידפה את השוטר הזדרזה להעלות סרט שצילמה באמצעות במכשיר הנייד שלה לרשת האינסטגרם כדי להשפיל את השוטר ולבזותו.

...המעשה שעשתה גרינר הכעיס רבים במשטרת ישראל. שטוענים שהמשטרה אינה יכולה לעבור על המעשה ללא תגובה. אחד מהם הוא דני שמעוני, מלח הארץ, חבר קיבוץ גבע ובעבר אחד מחברי להקת הגבעטרון. שמעוני הוא מתנדב מסור במשטרת התנועה, שיוצא בחורף ובקיץ רכוב על אופנוע משטרתי כדי לסייע לשוטרי משטרת התנועה לאכוף את החוק בכבישים. כמה שעות אחרי האירוע, שלח שמעוני מסרון לחבריו הקרובים. הדברים שכתב נכתבו מתוך זעם ודאגת אמת. הם מחייבים את המשטרה שלא להניח לסיפור למצות עם גרינר את הדין. וכך כותב דני שמעוני:

אני בעוונותיי שוטר. מתנדב רכוב על אופנוע במשטרת התנועה של משטרת ארץ ישראל, ורחמנא ליצלן, גם ממוצא תימני ואפילו לעיתים מעשן. לפני שנים לא מעטות החלטתי לתרום מזמני בנושא תרבות הנהיגה הקלוקלת השורה במחוזותינו, כדי להילחם בנהג הישראלי, לא בכולם, אבל במי שיוצא בכל יום מביתו ולא עלינו הורג או נהרג על הכביש.

"החלטתי שהצלת חיים היא ערך עליון, ואני מקדיש לכך מספר ימים בשבוע בגשם ובשרב. אני רוכב על אופנוע ותופס אקדחים מעשנים, חלקם בדמות רכב כבד (משאיות במשקל של טנק), שעוד רגע יאבדו גלגל או בלמים וחלקם עושים הכל חוץ מלנהוג.

גברת גרינר!

את יודעת כמה אנשים נהרגים בישראל רק בגלל היסח דעת ושימוש לא-חוקי בטלפון, השורדת גרינר? מי שעבר פה על החוק זאת את ולא השוטר, גם אם הוא עישן... (הכרות אישית, הוא לא מעשן). האם היית מעזה לדבר כך לשוטר במולדתך הקודמת?

מאיפה את שואבת את הגזענות הזאת? האמת, לא ידעתי שלהיות תימני זה כל כך נורא... אבל להיות בלונדינית גסת רוח שמשמשת דוגמה לבתה, שאולי תגדל להיות כמוה זה נורא בעיני.

שאי סביבך עינייך וראי, הביטי סביבך, העלמה גרינר. אולי התבונה וההשכלה של השוטר גדולה לאין שיעור מזאת של אישה שדרך-ארץ לא קדמה לה, ושלא מצליחה ללמוד אפילו עברית בסיסית. תתביישי לך, ליהי גרינר! הפכת סלב. מובילת דעת קהל? אוי למי שמזדהים עם אנשים ריקניים כמוך.

לו הייתי מפכ"ל משטרת ישראל, או בכיר במערכת המשפט, הייתי מודאג מאוד ומחפש דרך חוקית להעמיד אותך לדין. לא קשה למצוא סעיפים בתחום הפלילי שבהם חצית כל גבול בלשון גסה. כל זאת תוך התנהגות גזענית, שימוש בלשון הרע והתנהלות מחוצפת כלפי איש ציבור".

דני שמעוני     קיבוץ גבע

ספר חדש - דנדי

השבוע יצא לאור ספר חדש

חשבתי מה כבר אפשר לחדש בנושא יחידה 101 ומאיר הרציון. מאחר שהתראיינתי ע"י הסופר לספר, קבלתי אותו ע"י שליח.

 הספר כתוב בצורה מיוחדת ואני מציע לכולם  לפחות לעיין בו. זו סיפורה של תקופה מיד לאחר הקמת המדינה. או אולי סיפורם של אנשים שהיו מוכנים לחרף את נפשם על  הקמתה

דנדי.

***

אני מצרף קטע מהספר שכתב  אל"מ גיא כוכבא שלחם עם מאיר בכל הפעולות בתקופת 101

 

מפניני עיתונות העבר - ערי גיל

והפעם- תרבות: פסנתרן היה בן שנתים ושמשון שהיה מנצח בקלות בתחרות

נינג'ה והיוגם סרטים ,הו הסרטים

מבטיחים בסרט אחד את כל ספורי חמישה חומשי תורה ועוד היד נטויה

ובל נשכח את מלכת הנימוסים חנה בבלי וההליכות שבשנות ה-60 התוותה דרך לצברינו מחוספסים על איך אפשר וצריך להתנהג בין בני תרבות.
דברים טובים

 

עוגת השבת של סבתא שרה

כשהתייהרתי (השווצתי) בפני יאיר ע. שאני יעני בשלנית מיומנת(25 שנים במטבח "לא הולכות ברגל"!) אז בתור אכלן, נו, עלוב למדי, היה מוכן להסכים איתי, כדי שבעיקר שלא אציק לו עם כל מיני פשטידות ומוקפצים ורביכות וכו' ואניח לו לנפשו. אבל בכל הקשור לאגף העוגות הוא התעורר וטען בחום שאמא שלו ז"ל שכמובן היתה בשלנית מופלאה ,היתה אפיינית מופלאה עוד יותר, והיתה מכבדת בעוגותיה את חבריו של הנכדים שהיו עולים לרגל אל מטבחה השופע . אי אפשר היה להתחרות איתה!שתמיד נמצאו עוגות  על השולחן או במקפיא כדי שלא יחסר. רבים הסיפורים המצויים במיתוס  של המשפחה וגם זה:  ספרו שכשסבתא שרה נפטרה לעולמה בשיבה טובה פחות או יותר באו החברים של הנכדים לשבעה שאלו אחרי דברי הניחומים המתבקשים שמא אולי יש בפריזר של שרה עוד איזה עוגה כדי להשיב  נפשם של החברים המתאבלים. ונחשו מה? היתה עוגה.!

ולקצר את סיפור האפיה שלי כשטפחתי לעצמי על השכם י. הפטיר:כן, אבל עוגה כמו "עוגה ורודה" או עוגת השמרים עם קינמון (במלעיל דגש על הק') לטעמן המופלא לא תצליחי להגיע... ואני שלא יודעת להפסיד, החלטתי להלחם על כבודי הרמוס, והתחלתי להתחרות! על "עוגה ורודה"  ויתרתי מראש .אבל בקשר לעוגת השמרים עם קינמון (במלעיל דגש על הק')  לא ויתרתי. אחרי מאבק איתנים על הטעם והריח הצלחתי להגיע למוצר המושלם. זכיתי להסכמה מנומסת מטעם ההנהלה ומאז אני נידונה לאפות את העוגה מדי שישי עם "סטיות" קטנות לכיוונים אחרים אבל חזרה מיידית לכיוון הנכון אחרי הערות שונות פה ושם...

עוגת שמרים נוסח קרין גורן עם נגיעות חצופות שלי פה ושם

 

מצרכים

500 גר= 3 וחצי כוסות קמח לבן

25 גרם שמרים טריים

100 גרם חמאה מומסת

2 ביצים בינוניות

3/4 כוס חלב פושר

1/2 כוס סוכר

קורט מלח

המלית

1 כוס סוכר לבן

4 כפות גדושות קינמון טחון

קומץ צימוקים (אפשרות)

100 גרם חמאה רכה

ביצה להברשה.

אני אופה בסיר פלא של פעם מרוח היטב למניעת התדבקות

אופן הכנה

חצי מהכמות    שמים בקערית שמרים , סוכר, חלב פושר

מחכים שהשמרים יתססו

במיקסר עם וו לישה שמים קמח ,ביצים, חלב (חצי מהכמות) חמאה מומסת, תכולת הצלוחית עם השמרים החלב והסוכר אחרי התססת השמרים ומערבבים.

מעבדים עד לקבלת בצק, ומוסיפים מלח. מעבדים 5 דקות במהירות נמוכה-בינונית עד לקבלת בצק חלק ומבריק, ומעט דביק. מכסים בניילון נצמד ומניחים במקום חמים לתפיחה עד להכפלת הנפח (את סוף ההתפחה אני שמה במקרר כדי שהקרור ימצק את הבצק)

מערבבים יחד סוכר, קינמון ומניחים בצד

מחלקים את הבצק ל-2 חלקים שווים

מרדדים כל חלק למלבן בעובי 1/2 ס”מ, מורחים בחמאה הרכה ומפזרים את מלית הסוכר והקינמון.

מגלגלים לרולדה. מפתלים את שתי הרולדות שהתקבלו לצורת בורג, ומניחים בתבנית משומנת היטב.

מברישים בביצה טרופה, מתפיחים בשנית  מכניסים לתנור בחום של170 מעלות כ-50 דקות עד שהעוגה תפוחה ושחומה.

 

 

עמוד אחרון

המפגשים בין ראשי השמאל נראים כמו "ספיד דייטינג", אבל עוד אין חתונה באופק

חיבור בין מרצ לברק הוא בלתי אפשרי ללא העבודה בתווך. אך פרץ מתלבט, הוא מאמין שבכוחו להביא מנדטים מהימין


איור: עמוס בידרמן

יוסי ורטר 12.07.19

מערכת הבחירות נקלעה השבוע לשלב המטורלל שלה. אתגר הפקקים הגיע עד לראש הממשלה שבאלגנטיות, חייבים לומר, נתן מענה לסרטון שבו אהוד ברק העיף — כמעט שיסף — את צווארו של בקבוקון סודה והגישו לנתניהו ש"ישתה משהו". התשובה, בשידור חי בחשבון הפייסבוק של נתניהו, היתה שליפת תרסיס אף פותח סינוסים מכיס מקטורנו וסילוק הפקק כאקט של לגלוג, על ברק כמו על דיווחיו האחרונים של גיא פלג, הכתב לענייני משפט בחדשות 12.

קצת הומור עצמי בקמפיין זה לא דבר רע. הבעיה היא שעד כה לא ראינו הרבה יותר מדחקות. אין מהות, אין דיון על נושאים. יש רק סרטוני מחץ קצרצרים וארסיים, מצדו של ברק בעיקר, ושידורים חיים של נתניהו, טרום מהדורות החדשות בטלוויזיה, שבהם הוא משתלח בתקשורת.

מתוך "הארץ" 11/7/2019.

 
חסר רכיב