בין אביב לקיץ || פותחים את חודש מאי במשכן לאמנות, עין חרוד

30/04/2024
תמונה
 
 

האביב בעמק כבר מפנה את מקומו לקיץ.

 

את השינוי אנחנו רואים אמנם בסביבה המיידית: הגוונים הצהובים שבין העשב היבש לחמניות הפורחות, הכחול הבוהק של השמיים מול זה הצלול של מי המעיינות המזמינים, אך... המצב האנושי נותר בעינו. כמעט 7 חודשי לחימה הותירו חותם על כולנו - וממשיכים לתת את אותותיהם. בתוך חוסר הוודאות אנחנו עושים כמיטב יכולתנו לנווט את המוזיאון למקומות שיאפשרו מרחב לנשימה ויגבירו את החוסן שלנו כיחידים, כקהילה, כחברה.

בימים אלו עובד צוות החינוך של המשכן על תוכנית שכל-כולה מוקדשת ליצירת חוסן, בצוותי חינוך ובילדי בתי הספר ולא פחות - בקהל הרחב.

 

אם אתם אנשי או נשות חינוך וחשוב לכם להכיר את פועלה של מחלקת החינוך במשכן לאמנות, הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ השקטה של המחלקה ונעדכן אתכם בכל האפשרויות.

 
תמונה

שישי | 3.5 | 12:30

שיח גלריה בתערוכה

"הקונצרט במחצבה ומישורי אי התאמה"

 

שיח גלריה בתערוכה עם האמנית רלי דה פריס, האוצרת גליה בר אור ואורחת: רות סגן-כהן.

 

סגן-כהן היא מוזיקאית ויוצרת, עוסקת בעבודה קולית ובטיפול במוסיקה, בעלת תואר ראשון בחוג למוסיקולוגיה ובתכנית הרב-תחומית במדעי הרוח שבאוניברסיטת תל-אביב ותואר שני במחלקה לטיפול במוסיקה שבאוניברסיטת חיפה.

 
 

חמישי | 9.5 | 11:00

סיור מיוחד בתערוכות

לרגל יום המוזיאונים

תמונה

במסגרת יום המוזיאונים 2024 , אנחנו מזמינים את הקהל הרחב להגיע למוזיאון ולהשתתף בסיור מודרך בשלוש התערוכות המתחלפות, השם דגש על ערכים שחרטנו על דגלנו: חינוך, מחקר והעמקה.

 

לרגל יום המוזיאונים, הכניסה וההשתתפות בסיור ללא עלות, בשריון כרטיסים מראש.

שישי | 10.5 | 10:30

השקת ספר האמן

של מאיר אגסי

תמונה

מורכב, מסתורי, אינטלקטואל ראשון במעלה, איש בעל אלף פנים, ועוד – כזה היה מאיר אגסי.

יום העיון יוקדש לספר השיחות שיצא לצד התערוכה הנוכחית, וישתתפו בו האוצרים ועורכי הספר יניב שפירא וד"ר אורלי גל, ולצדם רינו צרור, אבשלום סולימן, שירז גרינבאום ויעל נאמן.

 

שבת | 18.5 | 11:30

קונצרט "פניני מוסיקה"

כל הג'אז באך

 

האם אפשר לרקוד על שתי חתונות? בוודאי! קונצרט המשלב מכל העולמות, ג׳אז, פולק ומוזיקה קלאסית, עם שני אמנים רבגוניים ומעולים בתחומם:  בוריס מלקובסקי — פסנתר, באייאן (אקורדיון) והכנר אייל קלס שחוזר אל הסדרה פעם נוספת.

 

שבת | 4.5

נעילת שלוש תערוכות

הזדמנות אחרונה לראות!

תמונה

הזדמנות אחרונה לפגוש יצירות נבחרות מתוך אחד מאוספי האמנות היהודית והישראלית החשובים בעולם, להתוודע לסיפור תולדות המוזיאון ולשורשיו הנטועים עמוק בחזון החלוצי והציוני של מייסדי קיבוץ עין חרוד.

 

ב-4.5 תינעל התצוגה הנוכחית, לקראת החלפתה. התערוכה הבאה באוסף וביודאיקה תיפתח ב-31.5 - נעדכן בפרטי הפתיחה בקרוב.  בנוסף, תינעל תערוכתו של הרן כסלו, "חרדת קיבוץ" .

מדי חמישי | 11:00

סיורים מודרכים במוזיאון

בעלות כרטיס בלבד

תמונה

ימי חמישי במשכן לאמנות מזמנים חוויה מרעננת: סיורים מודרכים לקהל הרחב, במחיר כרטיס בלבד.

כעת מוצגות התערוכות "חלון לחלום על יופי" (מאיר אגסי, באוצרותם של יניב שפירא ואורלי גל), "שומר הגן" (בעז נוי, באוצרותו של אבי לובין) ו "הקונצרט במחצבה ומישורי אי התאמה" (רלי דה פריס, באוצרותה של גליה בר אור).

 

אנחנו מזמינים אתכם לשריין כרטיס לתאריך הנוח לכם.

 
 

למקרה שפספסתם:

 

"גם כשהוא מת הוא לא נגמר" - רונן טל כותב על מאיר אגסי ותערוכתו ב"הארץ"

 

על תערוכתו של צבי לחמן שהוצגה במשכן במוסף תרבות של "הארץ"

 

 

טל גולן