בעז נוי || מאיר אגסי || רלי דה פריס

20/03/2024
תמונה
 

בבוקר יום שישי, ה-29.3, נפתח את שלוש התערוכות הבאות במשכן.

 

בכל פעם מחדש אנחנו מתרגשים ללוות את האמנים והאוצרים אל עבר פתיחת התערוכות, במהלכן ועד לרגע שבו אנחנו נפרדים... וכך הגלגל ממשיך ומסתובב.

 

הפעם קורה דבר מיוחד, כאשר שלושה דורות של אוצרים ראשיים במשכן לאמנות, עין חרוד פועלים זה לצד זו: גליה בר אור, יניב שפירא והאוצר הראשי הנוכחי אבי לובין. אנחנו מצפים למקבץ הקרוב, שכולו אמנות איכותית ומעוררת שיח ורגש ובעיקר נרגשים לקראת בואכם, המבקרים והמבקרות. אנחנו סומכים עליכם שגם במקבץ הקרוב תמשיכו למלא את האולמות בשאלות, תהיות, מחשבות ודעות מגוונות.

 

להלן התערוכות המצפות לכם במשכן לאמנות, החל מה-29.3.24:

 
 
תמונה

שומר הגן

בעז נוי | אוצר: אבי לובין

הציור של בעז נוי מתחיל בחוויה פרטית, רגע של מפגש לא מתוכנן שמתרחש תוך כדי שיטוט עירוני בין תל-אביב, לירושלים, לחיפה. "שומר הגן" היא התערוכה המוזיאלית הראשונה של בעז נוי, אמן פעיל ועקבי בשדה האמנות הישראלי. עבודות חדשות שצייר לקראת התערוכה, משקפות את השינוי שחל במרחב הציבורי מאז ה-7/10.

 
 
תמונה

חלון לחלום על יופי

מאיר אגסי | אוצר: יניב שפירא

מאיר אגסי היה אמן, אספן, סופר ומשורר שהלך לעולמו בשנת 1998 והשאיר אחריו עיזבון מרשים, מוזיאון של ממש, הכולל צילומים, הדפסים, רישומים, קולאז'ים, ספרי אמן, אוספים ואת 'חנות המוזיאון' (שכוללת מזכרות, פרסומים, קטלוגים ועוד). בתערוכה יוצגו גם עבודות של מיכל היימן, אורלי זיילר ואבשלום סולימן, שנוצרו בהשפעתו של אגסי וכמחווה לו.

 
 
תמונה

הקונצרט במחצבה ומישורי אי התאמה

רלי דה פריס | אוצרת: גליה בר אור

העבודה קושרת שני אירועים שהתרחשו בפערי זמן גדולים במחצבת הגיר עין חרוד.
אירוע אחד הוא קונצרט מ-1926, שבו ניגן הכנר הבינלאומי יאשה חפץ בפני אנשי עמק יזרעאל. האירוע השני, שהתקיים מיליוני שנים לפני כן, הוא התפרצות געשית של בזלת בהרי הגלבוע. לשני האירועים נותרו עדויות.
עבודת הווידאו של רלי דה פריס משחזרת את שניהם כאירוע אחד, מרובד בזכות עצמו.

 
 

21.3.24

שיח גלריה בתערוכה

"חרדת קיבוץ"

תמונה

הרן כסלו ניצל, יחד עם משפחתו הגרעינית מטבח ה-7/10 בבארי. ציוריו, המלאים בהבעה ועשירים בטכניקות ייחודיות מוצגים כעת במשכן. הם מתארים את נופי הקיבוץ ואת החרדה והסכנה שבעבעו תחתיו; את היופי שהסווה את הפחד שרחש כל הזמן.

 

אתם מוזמנים לשיח אינטימי עם האמן ועם אוצר התערוכה, אבי לובין.

13.04.24

קונצרט פניני מוסיקה

משב הרוח - טריו קנים

תמונה

שלושה סולנים וירטואוזיים בינלאומיים, המנגנים עם מיטב התזמורות בישראל ובעולם, התקבצו לשלישיה אנרגטית ומיוחדת במינה.

עמרי רווה, אורית אורבך ועוזי שלו מגישים תוכנית מגוונת ועשירה של יצירות מוכרות בלבוש חדש מאת מוצרט, באך וצ'ייקובסקי ועד למוסיקה בלקנית, יוונית, ישראלית ושירים חסידיים.  תענוג לאוזניים!

 
 
 
 
 
 
טל גולן