חורף 2024 במשכן לאמנות

01/02/2024
תמונה
 
תמונה
 

בשבוע שעבר זרחה קרן אדירה של אור במוזיאון, עת ביקרו אותנו תלמידי המגמות היוצרות של שני תיכונים: עמל עמק חרוד ומנור כברי - שזוהי להם פגישה ראשונה בהרכב מלא מאז תחילת המלחמה.

 

ביום שני הגיעו 150 תלמידי עמל עמק חרוד לערב של יצירה משותפת בין חללי המוזיאון:  תלמידי מגמת הקולנוע הסריטו את תלמידי מגמת התיאטרון, בעוד תלמידי מגמת המוזיקה מספקים את הפסקול;  תלמידות ממגמת המחול רקדו בין היצירות, בעוד תלמידי מגמות העיצוב והאמנות מציירים, תוך תרגול נשימות ותנועה חופשית;  הערב נחתם בשירה המונית באולם העמודים ואף עין לא נותרה יבשה.

 

ביום חמישי הגיעו 80 תלמידי שכבת י"א בתיכון מנור כברי לסיור מודרך ופעילות יוצרת מגוונת.  אנו שמחים ומודים על הביקור המרגש הזה, שאינו מובן מאליו עבור המורים והתלמידים שחלקם מפונים מבתיהם מתחילת המלחמה.

 
 
 

שישי | 2.2 | 11:00

שיח גלריה בתערוכה

"בזיליקה קיבוצית"

תמונה

הקשר המשפחתי, הבין-דורי, הוא גורם מעצב עוצמתי בחיינו, מיום היוולדנו. במסגרת קיבוצית, מושג המשפחה מקבל אופי מעט שונה.  הצטרפו אלינו לשיח גלריה מרתק בתערוכה, עם האמנית זהר טל ענבר ואביה ועם האוצרת עינת סיני-פסטרנק ואביה.

ההשתתפות, בהרשמה לשבת ישראלית.

שבת | 10.2 | 12:00

שיח גלריה בתערוכה

"אל תלכי רחוק מדי"

תמונה

גליה בר אור תנחה שיח נשי רפלקטיבי שידון בתקופה שלא עשתה חסד עם נשים שפרצו את גבולות המוכר דאז; דיוקנן של הבימאית ויוצרת הקולנוע מיכל בת אדם ושל הציירת חיה גרץ-רן  הוא דיוקנה של התקופה.  במסגרת השיח יוקרנו קטעים מסרטיה של מיכל בת אדם.

הכרטיסים הולכים ואוזלים!

 
 
 

שבת | 17.2 | 11:30

מופע "סמבה וקרנבל"

מבאך ועד דרום אמריקה

תמונה

מסע מוזיקלי מהנה, מבאך עד מיטב המלחינים מארגנטינה וברזיל,  מוזיקת בארוק עטופה בגרוב וקצב, סמבה ובוסה נובה, עם אמנית הגיטרה הבינלאומית ליאת כהן ונגן כלי ההקשה הנפלא גלעד דוברצקי .

קונצרט תוסס, רב גוני ומיוחד.

שבת | 16.3 | 11:30

מופע "מקום לדאגה"

משיריו של יהונתן גפן

תמונה

בוקר ישראלי-נוסטלגי עם מוטי זעירא ומיטל טרבלסי, המוקדש לשיריו של היוצר האהוב שנפרד מאיתנו השנה.  נשיר משיריו המופלאים: הנסיך הקטן, הילדה הכי יפה בגן, שיר בין ערביים, מקום לדאגה ועוד. המופע יתקיים בבית ציזלינג, עין חרוד מאוחד.

 
 

שישי | 16.2 | 11:00

שיח גלריה  בתערוכה

"פנים אל פנים"

בשיח הגלריה הבא בתערוכתו של צבי לחמן, נארח את ד"ר גבריאלה מן ואת עדי שורק.

ד"ר מן היא  פסיכולוגית קלינית ופסיכואנליטיקאית, שתדבר על הר לוונטיות של מצבים שבהם אנו שבויים בתוך אסון שמחלץ זיכרונות של אסונות קודמים מתוך תהומות השכחה. כיצד נוכחותם הפיסולית של עבודותיו וההתבוננות בהם, כמו  מאפשרת את ניבוי העבר ואת סימון העתיד?

עדי שורק היא אמנית, סופרת, עורכת וחוקרת ספרות יהודית, שתדבר על  רוך וקושי, "אגדה והלכה" ומתח בין חידת היצירה הפותחת לבין החוק החורץ דין למוות וחיים, כפי שמשתקפים מיצירותיו של לחמן.

 

בסיום השיח יתקיים סיור בתערוכה עם האמן.

ההשתתפות בשיח בהרשמה לשבת ישראלית, בקישור הזה .

עכשיו אפשר להזמין חברים לקבוצת הוואטסאפ השקטה של המשכן לאמנות, עין חרוד.

כל העדכונים על אירועים, מפגשים, שיחי גלריה ופעילויות מיוחדות, היישר לטלפון שלכם.

תמונה תמונה תמונה
טל גולן