השקת ספר אמנית || מופע מוסיקלי || אירועים וסיורים

01/01/2024
תמונה
 
 

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו, ימים של הישרדות. לרגל השנה האזרחית החדשה נזכיר לכם את הציטוט שמחובר למשכן, "חיינו מחייבים אמנות". למה? כי יש מקום ללכת אליו, הדמיון, הספק, ההשראה. כל אלה עומדים לרשותנו תמיד. אולי תוכלו לקחת מכאן תקווה והשראה, ולו לרגע.

 

באוגוסט התמנה אבי לובין לתפקיד האוצר הראשי החדש.

בשישי ה-22.12 נפתחה תערוכה ראשונה באוצרותו של אבי במשכן, "חרדת קיבוץ" של הרן כסלו והושקה הצבת החוץ I AM (NOT) SAFE של אריאל רייכמן. קהל רב כיבד אותנו בנוכחותו וחשנו את משב הרוח הרענן של אבי ושל האמנים שבחר לאצור הפעם.

 

ב ראיון ב"ערב רב" מה-5.9.23, מבקש אבי "לאפשר קיום למה שאי אפשר לתפוס בדרכים אחרות. רק האמנות, לדעתי, מאפשרת את המרחב הפיזי הזה. המרווחים האלו בין תפיסות זה משהו שאנחנו לא יכולים להתחיל להבין אותו בלי האמנות... ההתנתקות מקטגוריות מאפשרת לנו רגע לפתוח את ההבנה שלנו את העולם".

 

* את הפתיחה למייל כתבה עבורכם הפעם הגר סולומון, ספרנית המשכן.

 
 

שבת | 6.1 | 11:00

השקת ספר האמנית של חיה גרץ-רן

 

הכרטיסים הולכים ואוזלים - שריינו את מקומכם בהשקת ספר האמנית, עם שורת דוברים מרתקים:

רז סמירה, ד"ר קציעה עלון, יניב שפירא, גיא שגיא, מוקי צור ואוצר התערוכה, שרון תובל.

תמונה
 
 

שבת | 20.1 | 11:00

מופע מחווה ליצחק קלפטר

מסדרת פניני מוסיקה

תמונה

שמונה זמרים מצטיינים מרכיבים את  "אנסמבל ססיליה", שמגיש הפעם תוכנית קסומה ממיטב המוסיקה  הישראלית, בעיבודים קוליים וירטואוזיים. במרכז הקונצרט, יצירתו של יצחק קלפטר בלבוש מחודש וכובש לבבות.

הצטרפו אלינו!

שבת | 13.1 | 12:00

מופע בתערוכה "פנים אל פנים"

מקהלת מורן

תמונה

ילדי מקהלת מורן יציגו את "שובו", בשירה ובתנועה סביב עבודותיו של האמן צבי לחמן.  מקהלת מורן הוקמה ב- 1986 ע"י נעמי פארן, וזכתה להישגים מוסיקליים וחינוכיים יוצאי דופן.

הכניסה חופשית, בהרשמה לשבת ישראלית בקישור שכאן מטה.

 
 

פעילות חינוכית

תמונה

אנו רואים בחינוך לאמנות חלק אינטגרלי מהסביבה התרבותית המעצבת את עולמו הרוחני של הילד. המפגש עם יצירות האמנות, מאפשר למידה חווייתית תוך היכרות וחשיפה של שפת האמנות, מפתח חשיבה ביקורתית ומקורית ברוח חופשית.

אנשי חינוך, אתם חושבים כמונו?

אירועים במשכן

תמונה

המשכן לאמנות מזמין חברות וארגונים המבקשים לקיים כנסים, טקסים, ערבי חברה וימי גיבוש באווירה ייחודית.

האודיטוריום ע"ש מירון סימה, בן 175 המקומות, חדיש ומצויד באמצעי סאונד ותאורה מתקדמים, מקום מדויק למופעים מגוונים, הרצאות ומפגשים.

נשמע לכם נכון?

סיורי עומק

תמונה

להתחיל את היום בכוס קפה ומאפה טרי בחצר הפסלים, לתור עם חברים בין יצירות אמנות ועל הדרך, להשתתף בהדרכה שהותאמה בדיוק לתחומים שמעניינים אתכם.

לכבוד יום הולדת, יום נישואים, כטיול מאורגן בוטיקי, או כיום כיף, סיורי העומק שלנו הם תוכן יוצא מן הכלל.

 
 

חוג ידידי המשכן לאמנות תומך בפעילותו מתוך אמונה בתפקיד החשוב שהוא ממלא בשדה האמנות והתרבות הישראלית. הצטרפות לחוג ידידי המשכן נועדה לאלה המבקשים לקחת חלק בקידום מטרותיו של המוזאון ובפעילויות השונות שהוא מקיים.

 
טל גולן