קבוצת גבע
חסר רכיב

דף מספר 2559

11/11/2022

דף 2559   י"ז בכסלו  תשפ"ג  11 בנובמבר  2022

 עריכה והדפסה : מירה ידין

עריכה באינטרנט: טל גולן

הדף באתר גבע www.kvgeva.org.il. הערות, כתבות, מכתבים, בקורת ומחמאות מהבית ומהפזורה אפשר לשלוח ל  e.mail שלנו: daf@kvgeva.org.il

מכתב כואב וכן כותב אליההרצברג לחברי למחאה,
אני מתנצל על הפוסט הקשה, אבל אני פורש...
העם הנבחר בחר... הוא בחר באופן דמוקרטי ויש לכבד את בחירתו. אני לא מערער על תוצאת הבחירות, אבל איני מרגיש שאני חלק מה"עם".
חשבתי שישראל היא מדינת חוק, מדינה שבה ניקיון כפיים ויושר הם ערך עליון. אז טעיתי... מעכשיו, אני מתכוון להימנע מלדעת, או לקחת אחריות לכל מה שקורה ויקרה כאן במדינה.
מעכשיו זו אינה המדינה שלי, אז לא אכפת לי שראש הממשלה ירמה, יפר אמונים, ישחד עריקים ממפלגות יריבות בתמורה להבטחת מקום ברשימה לכנסת, יעקוף את מערכת הביטחון על מנת לבצע רכש צוללות וכלי שייט במיליארדים מסיבות "עלומות". לא מעניין אותי אם ראש הממשלה יימצא אשם במשפט בקבלת שוחד מתנות ממיליארדרים בתמורה להטבות בעסקיהם על חשבון אזרחי ישראל. לא אכפת לי שיקנו לאשת ראש הממשלה מטוס שבו חדר שינה עם ברזים מזהב. לא מעניין אותי שאזרחי המדינה ישלמו מהמיסים שלהם את מי הבריכה בקיסריה...
למזלי הטוב, אני פנסיונר. משלם רק מעט מיסים... אז מצידי, תגנבו כמה שאתם רוצים...
לא אכפת לי שהחרדים יישארו בבורותם ויחיו בעוני וצפיפות. לא אכפת לי שלא יתגייסו לצבא. אני שרתתי עשרות שנים ביחידה קרבית, השתתפתי בשלוש מלחמות. תמיד האמנתי שכל אזרח צריך לתרום כמיטב יכולתו. האמנתי גם שהמנהיגים פועלים לטובת המדינה... היום אני חושב הרבה על אלו שלא חזרו משדות הקרב... האם המדינה של היום מצדיקה את קרבנם? אני מתבייש בפניהם!
מעכשיו לא אכפת לי שהממשלה תממן את בחורי הישיבות. שבמלחמה הבאה, יילחם צבא השם...
בן גביר, סמוטריץ' ודומיהם הקיצוניים שזכו בתמיכת העם מתכוונים לממן ולהקים עוד ועוד התנחלויות בגדה וחולמים על טרנספר "מרצון" (או בכפייה...) של ערביי הגדה ואולי גם של ערביי הארץ. במעשים פרובוקטיביים על הר הבית ובנאומים מסוג "נראה להם מי בעל הבית..." הם מעודדים וקורצים לשלוחיהם חסרי הרסן שבגבעות לייצר במכוון עוד ועוד חיכוך עם הפלסטינים ועם צה"ל במגמה להבעיר את השטח כדי להכריח את מדינת ישראל לפעול במלוא העוצמה הלא מידתית כנגד תושבי הערים הפלסטיניות. הם מאמינים שזה יעודד את הפלסטינים לעזוב... מצידם כל הרוג בצד הישראלי משרת את המטרה הקדושה של ליבוי האש.
מעתה לא אכפת לי אם פורעים יהודים עוקרים עצי זית ממטע פלסטיני או זורקים אבנים על חיילי צה"ל. אין לי כל קשר אליהם, או אחריות למעשיהם. גם לא יהיה אכפת לי אם מתנחל עטור פאות שבחר להתנחל בגבעה על אדמה פלסטינית ימצא את מותו בידי פורעים. הוא בחר לגור שם, לא אני שלחתי אותו...
משפחות הורי ה"אשכנזים" גורשו ונרדפו בארצות מולדתם באירופה וחלקם מתו במחנות השמדה. החינוך שקיבלתי מהורי היה שאנחנו לעולם לא נתנהג כך. התורה שאני מכיר מצווה: ”וַאֲהַבְתֶּם אֶת הַגֵּר כִּי גֵרִים הֱיִיתֶם בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם.” (דברים, י', י"ט). איני יכול בשום אופן להזדהות עם מראות הקיצוניים המשולהבים הקופצים ורוקדים בקריאות "מוות לערבים", זו אינה דרכי.
הודות לשנים של עבודה קשה ומסירות בתעשיית ההיטק יש ברשותי אמצעים לחיות טוב. מעתה אני דואג רק לעצמי ולמשפחתי. יש לי בן שחי באוסטרליה ואין לו כל כוונה לחזור. אם ילדי האחרים ירצו לעזוב את המדינה, אקבל זאת בהבנה ואולי אף אעזור להם. יש לי מחשבות על קניית בית ביוון. לא כהשקעה, אלא למגורים...
אולי עדיף להיות זר בארץ נוכרייה, מאשר להיות זר בארצי שהייתה שלי.
היו שלום ידידי, אני מרים ידיים...
Elia Herzberg

קישור לפליפבוק:

PDF
משולחן המזכיר


קבוצת גבע 10.11.22     .

לחברי וחברות גבע שלום רב!

1.        שכונה חדשה

לאחר שנרשמו 30  משפחות, 20 משפחות בני גבע (כאשר כולם שילמו דמי רצינות ועברו אבחון כלכלי ) ו-10 משפחות מגבע, בשלב זה אנו מפסיקים את ההרשמה.

בימים אלה משלים צוות המתכננים של השכונה החדשה את התכנון בהתאם להנחיות של בקר התכניות מטעם משרד השיכון, כך שנוכל להגיש את החומר לקבלת אישור והגשה להיתר.

במקביל הושלם המשא ומתן עם החברה המנהלת, כך שניהול הפרויקט יעבור מניהול הקיבוץ שקידם אותו עד פה, לניהול משותף עם חברה מקצועית במסגרת מנהלת השכונה.

בימים אלה וועדת קליטה עובדת על גיבוש מסמכי קליטה, כדי שנוכל לקדם את קליטת 20 המשפחות לחברות בגבע.

בד בבד, אנו נכנסים לקשר עם המועצה והחברה הכלכלית, כדי לקדם את ההסכמים לביצוע התשתיות  וליערך לטיפול בהיתר וקבלת החלטות במשותף למנהלת הבניה והחברה הכלכלית על אזור הבניה של שלב א' לשכונה.

2.                      דיווח מאספת קיבוץ שהתקיימה ביום שלישי 8.11.22

שאילתות:

רחלי :    מהם המשרות המשולמות ממסי קהילה

                 מי קובע את שכרם של מנהלי הפעילויות

                 האם יש תפקידים שנעשים בהתנדבות

                 האם מנהלי פעילויות עוברים מבחני התאמה

תשובה:

·        אין קשר שמי בין מיסים למשרות , המיסים משלמים את פעילויות הקהילה, לכל פעילות  יש מרכיבי הכנסה שונים לדוגמה:

- תשלומי משתמשים (חברים, חיצוניים או תקורות מענפי המשק או הקהילה  ) ,

- סבסוד ממקורות ליבה או ממיסים.

·        כעיקרון שכר החברים נקבע על ידי מויש שתמחר את המשרות , בהמשך העדכונים ינוהלו ע"י צוות שכר שמורכב ממנהלת מש"א , מנהל המגזר ומזכיר הקיבוץ כפי שנקבע בחוברת השינוי.

·        יש תפקידים בהתנדבות כגון יו"ר האסיפה, חברי מזכירות .

·        רק תפקידים בכירים כגון מזכיר ומנהל הקהילה עוברים מבחני התאמה.

מיכיק :   למה כספי המקדמות מופקדים בשלוש חשבונות , האם חשבונות אלה באחריות 

               מורשי החתימה שנבחרו לשם כך?

תשובה: כספי המקדמות מופקדים בחשבון יעודי לכך במשקי עמק יזרעאל , חשבון בו החברים שנבחרו הם מורשי החתימה. העברה לחשבון במשקי עמ"י נעשית דרך חשבונות   בשלושה בנקים כפי שפורסם.

 

1-    אישור דוחות כספים תאגיד האחזקות

מנהל העסקי הציג את הדוחות הכספיים המסכמים את הפעילות הכלכלית של עסקי גבע בשנת 2021.

במקביל הוצגו סיכומי הפעילות העסקית ל2022. על פי הדוחות אנו רואים שיפור מתמיד ב"בקרה" בשלוש שנים האחרונות. מצב יציב וחיובי ברפת.

במטעים 2021 היתה שנה קשה, במכון השקדים אנו רואים התיעלות ושיפור במחירי הקליפות .

בחודשים האחרונים , כפי שדווחנו , היו קשים תזרימים, בעיקר כתוצאה מהפעילות של "בקרה"  שספגה קשיים תזרימים כתוצאה מהשילוב של צורך בהגדלת מלאים, קריסת מערכת המחשוב, בעיות בשרשרת האספקה ועוד.

אספת הקיבוץ אישרה את המאזן, את הדוחות הכספיים, את העברת הרווח לקיבוץ על פי סעיף 62 , - העברת כ- שני מיליון ₪ מרווחי האחזקות בשנת 2021.

מרכז המשק עדכן שהעברה מתבצעת ע"ח מזומנים בחברת האחזקות למרות שבפועל לא החקלאות וגם לא "בקרה" העבירו כספים ע"ח רווחי 2021.

2-    אישור חיוב שימוש מבני ציבור

מנהל הקהילה הציג את הצעת המזכירות לחיוב חברים ופעילויות על שימוש במבני ציבור, כדי שנוכל להמשיך לנהל אותם והחזיק אותם לאורך שנים

חברים ביקשו לציין את התרומה הקטנה לחיוב לעומת חשיבות המשך קיום הפעילויות השונות

מזכיר הקיבוץ הסביר שכספי מס הקהילה אינם מכסים את הוצאות הקהילה, כאשר 300 חברים מחזיקים 3 מקומות מפגש: מועדון, פאב וחדר האוכל . אומנם אחזקת חדר האוכל ממומנת ע"י הכנסות משכר דירה ודמי ניהול אבל הוצאות חשמל, ארנונה , נקיון ואחריות על המבנים ככל שלא נחייב את הפעילויות ימשיכו להעיק על תקציב הקהילה.

החברים מבקשים התיעלות וצמצום מיסים , אבל לא ניתן להתיעל ככל שמשאירים פעילויות כה רבות על תקציב הקהילה.

יו"ר האספה הציע להחזיר את הנושא למזכירות כך הנושא ייבדק שנית וככל שיהיה צורך יוגש מחדש עם נתונים. הצעתו התקבלה.

 

 

שבת שלום

אשר צימרמן

יו"ר/ מזכיר

קבוצת גבע


 
משולחן מש"א

ממשאבי אנוש

חברים שלום,

תזכורת: נציגי ציבור למזכירות - דרושים 4 חברים אכפתיים, מסורים ומחויבים המעוניינים לתרום מניסיונם ומיכולותיהם בהובלת החברה בגבע ובניהול סוגיות חשובות ומשמעותיות המשפיעות על ההווה והעתיד שלנו. משך הקדנציה 3 שנים, המזכירות מתקיימת אחת לשבועיים (ולפי צורך) בימי רביעי בשעות 16:00-19:00, מנוהלת על ידי המזכיר וכפופה לאסיפה, אנא פנו בהקדם.

נציגים להנהלה כלכלית - דרושים 4 נציגים להנהלה הכלכלית.                                                    יעוד ההנהלה - קידום וצמיחה של כלכלת גבע. ההנהלה מתקיימת אחת לרבעון וככל שנדרש ומנוהלת על ידי יו"ר כלכלי.

שינויים במקום העבודה-  יש להקפיד לעדכן את מש"א בכל שינוי בעבודה: התחלה של עבודה חדשה, עבודה נוספת, סיום עבודה, ואי עבודה. יש להעביר הכנסות ותלושים מחלף עבודה, לדוגמא מביטוח לאומי: דמי לידה, אבטלה וכו'. כל הכנסה מעבודה או חלף עבודה צריכה להיות מדווחת ולהיכנס להנהלת החשבונות.

יזמויות- פעילות עסקית שחבר מעוניין לפתוח או שכבר עוסק בה, חייבת להיות מוסדרת על פי חוק. להסדרה יש לפנות לאייל לב מרכז המשק והיזמויות. כפי שנכתב פעמים רבות,  פעילות עסקית שאינה מוסדרת חושפת את החבר ואת גבע לתביעות.

תלושי שכר– אוטוטו ה- 12 בחודש. יום אחרון בחודש להעברת תלושי אוקטובר, והמועד בו מתחיל עיבוד התלושים האישיים, התלוש המאוחד והכנת התקציב.

סדנת ניהול תקציב- כפי שפורסם ב"מקומי" הסדנא מתוכננת להיפתח ביום רביעי הבא 16.11.2022 (ככל שיהיו - 15 משתתפים לכל הפחות) והיא תעסוק בין היתר  בנושאים: כיצד ניתן לחסוך כסף באמצעות קניות חכמות, מה חשוב לדעת בהתנהלות מול הבנק, איך למקסם פנסיה וקרנות השתלמות ועוד. הסדנא בהשתתפות עצמית סמלית בעלות של 50 ₪ (מסובסד ע"י המועצה), תתקיים בחדר ישיבות בבקרה ומיועדת לחברי גבע ולתושבים במועצה.                 פרטים נוספים למעוניינים אשלח בווטס- אפ.

שבת שלום, רינת

הודעות לדף

קבוצת גבע  משתתפת

בצערה של שוש זיק

על מות אביה.

תנחומינו למשפחה.מזל טוב

לענבר ואורי פרידמן

ולכל המשפחה

להולדת הבת


מזל טוב

ליהודה חזין

להולדת הנכדה

 


חוג העמקים

חוג יהדות    ב16/11יום ד' בזום

פרופ. אלי יסיף :אגדות ספרד:

מגורשי ספרד זוכרים את עברם
&&&
    ערב שירה ב20:11 בח-א גבע

עם שרה'לה שרון

 

בלה בן-ארי:
מתארגנת קבוצת "שוחרי תרבות  בגבע" הכוונה להקים קבוצה שתפעל לאייש חגים ותאריכים בלוח השנה, בהם יתקיימו תכניות תרבות מגוונות
מתוך כוונה לא לוותר על הערך  הקהילתי המגבש .לא לוותר על התרבות שלנו.
מעוניינים שרוצים להצטרף לקבוצה כזאת, נא לפנות ליובל שבילי או בלה בן ארי.


האופנטיק: הגיעו לאופנטיק פקעות פרחים לשתילה


הקרנה בפאב "הקיטור" בתל יוסף

ביום חמישי ה – 3.11.22 נערכה הקרנה , לסרטו של עידו נצר: "זוהרת ככל שאני מתרחק", בפאב "הקיטור" בתל יוסף.

מול פאב מלא באנשים (ותודה לשי לוין ,על ההפקה והאירגון !), הקרנו את הסרט ולאחריו

עניתי על שאלות.

הייתה זו ההקרנה ה-14, של הסרט ! רוצים שנבוא להקרין, גם אצלכם ? דברו איתי...

 

                                                                       דני גפן 


*************************************************************************************

מהמשכן לאמנות עין חרוד
סדרת “פניני מוסיקה” פותחת עונה! מוטי זעירא ומקהלת הגליל העליון בתכנית חדשה ומרהיבה.
שבת 19.11 בבית ציזלינג, בואו להתרגש איתנו! כרטיסים כאן https://bit.ly/3BeFHb8 
מועדון 67+ וחוג תנ"כ

תכנית מועדון 67 +  שבוע 13-19.11

יום שלישי 15.11 –"מועדון ארוחת הבוקר" – בין השעות 09:00-10:30

יום חמישי 17.11"קפה אקטואליה" – נפגש עם אביבה קפלן – פסיכולוגית חברתית המומחית לתקופת החיים החדשה בנושא:

 "תקשורת בינאישית לא מה שחשבת"

בשעה  17:00 – קפה ועוגה

בשעה 17:20 – מפגש.

 

סוף שבוע טוב ולהתראות,

ענת לוין.

&&&&&&&

החוג לתנ"ך מחדש את מפגשיו

 

מפגשי החוג לתנ"ך מתחדשים

 

בימי שני בשבוע במועדון לחבר בשעה 17:30

 

הנושא : דויד מלך ישראל –

מנקודת מבטו של סופר ספר שמואל:

1.         המאבק על כיבוש המלוכה משאול וקץ מלכות שאול.

2.         המאבק על הכרת כל העם במלך החדש.

3.         הישגים וחולשות של דויד מלך ישראל

4.         מרד אבשלום בדויד.

 

מפגש ראשון יתקיים ביום שני 16.11 2022

במועדון.

 

מתעניינים חדשים מוזמנים

 

להתראות

 

צוות החוג – רבקה, אורה, דליה, דפנהיואל פרנס ז"ל - דני שמעוני
יואל פרנס ז"ל     כתב דני שמעונימן העיתונות - זמן קיבוץ

תשובות לשאלות בנושא פרצלציה - שי דנצינגר

תשובות לשאלות בנושא פרצלציה שעלו בקבוצת הדיונים ב"מקומי"

1.      שאלה: "מהי מטרת הפגישה האישית איתך כשאין לך תמונה שלמה מה חלקו של החבר שהוזמן לפגישה בחלוקת הקרקעות (?) "

תשובה: פרצלציה היא תהליך אבולוציוני. וועדה תכנון קיבלה עד כה שש טיוטות מאנשי התכנון ועדיין לא הביאה אף אחת מהן לדיון ציבורי. כאשר יצטמצמו הפערים בין הציפיות של הוועדה לבין התכנון, לגדר הסביר (עפ"י שיקול דעתם של חברי הוועדה), אז תוצג התוכנית בפומבי ויתקיים דיון ציבורי. עד אז, ומתוך הרצון לשתף ולשקף, אני מזמין את החברים המעוניינים בכך, להיפגש איתי ולעיין בחומר בהתוותו.

 

2.      שאלה: "לפי האינפורמציה שמסרת לכל החברים, אושרו על ידי רמי 311 מגרשים. אם כך, הושלמה הפרצלציה או לא הושלמה.??? מסור נא לציבור מידע ברור. "

תשובה: במסגרת התב"ע, רמ"י אשרה לקבוצת גבע זכויות בניה של 311 יחידות דיור בגודל שמעל ל-55 מ"ר ו-114 יח"ד קטנות (עד 55 מ"ר).  מתוך זכויות הבניה, רמ"י כבר אישרה חלוקה קודמת למגרשים כדלקמן:

·        בשכונה הצפונית: 32 יח"ד על גבי 32 מגרשים, בגודל 500 מ"ר כ"א.

·        בשכונה הדרומית: 65 יח"ד על גבי 65 מגרשים, בגודל 500 מ"ר כ"א; ועוד 5 יח"ד ב-3 מגרשים משותפים בגדלים שונים.

 

במסגרת חלופת האגודה, רמ"י קיבעה את זכויות הבניה של גבע לפי המתווה הבא:

·        בשיכון מאירי צפון, מאירי מרכז ויפה נוף: 114 יח"ד שטרם חולקו למגרשים ו-114 יח"ד קטנות עד 55 מ"ר.

·        בשיכון תמר: 30 יח"ד שטרם חולקו למגרשים.

·        בשיכון וותיקים: 65 יח"ד שטרם חולקו למגרשים.

 

*ברצוני להבהיר שרמ"י אישרה חלוקה עקרונית (בלבד) למגרשים בשטח המבונה.

 

3.      שאלה: "מה פרושו של מגרש משותף (?)"

תשובה: מגרש משותף הוא מגרש שיש בו יותר מיחידת דיור אחת – במקרה של גבע, מדובר על פרצלציה עבור 31 בתים משותפים, שלהם יותר מקומה אחת. לפי התב"ע של גבע, מגרש משותף בשטח המבונה הנוכחי לא יכול להיות קטן מ-300 מ"ר לכל יח"ד המתוכננת בו. על מנת להבטיח הקצאה של לפחות 300 מ"ר לכל יח"ד, יצומצם מספר הדירות בבתים המשותפים ויתווספו מגרשים חדשים לבניה או שיפוץ בגדלים שבין 400 ל-500 מ"ר. במגרשים המשותפים ובמסגרת חלופת האגודה, ניתן לאפיין בהסכם משותף חלוקה פנימית לשטחים לפי מפתח הגדרה כזאת: פרטי, מוצמד, משותף, מעבר, חצר/גינה.

שטח פרטי: חלק מהמגרש ומהבנוי עליו, אשר ביחס אליו יהיו לשותף זכויות חזקה ושימוש בלעדיות וייחודיות. כשטח פרטי ייחשבו דירה, השטח המוצמד אליה, גינה/חצר וכן תוספות בנייה שיוקמו בהם בהתאם להוראות הסכם זה.

שטח מוצמד: חלקים במגרש שייועדו לטובת גינות פרטיות, שטח לתוספת בניה, חלק ממחסן וגגות אשר השותפים החליטו, בהסכם או בדרך הקבועה בו, להעניק לשותף מסוים זכויות חזקה ושימוש בלעדיות בו.

שטח משותף: חלק מהמגרש או מהבנוי עליו, אשר זכויות החזקה והשימוש בו לא הוגדרו על פי הסכם כשטח פרטי ו/או שטח משותף פרטי (לרבות חלק מגג הבניין המשותף, חדר מדרגות המשרת כולו או חלקו יותר מדירה אחת, מעלון, קירות חיצוניים גינה משותפת לכלל הדיירים וכדומה).

מעבר: שביל או דרך או שטח לגביו ניתנה זיקת הנאה המיועדים בתוכנית לתנועתם של הולכי-רגל וכלי-רכב ו/או למעבר תשתיות פרטיות או ציבוריות ו/או לטובת הקמת מעלון ו/או לטובת שביל גישה למעלון.

"חצר/גינה": שטח מתוך הרכוש המשותף שיוצמד , לכל אחד מהשותפים (כולל לבעלי הדירות העליונות) לטובת חצר/גינה פרטית. תחזוקת החצר/הגינה שהוצמדה לכל אחת מדירות הבניין תהייה באחריות ועל חשבון בעל הדירה אליה הוצמדו.

דוגמה להמחשה – מגרש משותף בגודל 1,123 מ"ר:

 

 

 

הסברים מפורטים יותר יוצגו בהמשך.

 

בכבוד,

שי דנצינגר | רכז תכנון

 
חסר רכיב