קבוצת גבע
חסר רכיב

דף מספר 2545

05/08/2022

 

דף 2545 ח' באב תשפ"ב 4 באוגוסט  2022

 עריכה והדפסה : נעה ידין  ומירה ידין

עריכה באינטרנט: טל גולן  אייל אורן

הדף באתר גבע www.kvgeva.org.il. הערות, כתבות, מכתבים, בקורת ומחמאות מהבית ומהפזורה אפשר לשלוח ל  e.mail שלנו: daf@kvgeva.org.il

לאן את הולכת /  יהושע סובול

"לאן את הולכת ישראל אני שואל

רציתי ללכת איתך לא ללוות אותך

מובלת דחופה ובהולה לדרכך האחרונה

את שואלת אם איכפת לי ממך

אם לא היה איכפת לי לא הייתי שומע את קולך

לא הייתי שומע את שאלתך

אתה עוד אוהב אותי את שואלת לפתע

מפתיעה אותי בשאלה שאני שואל את עצמי כל הימים

ישראל את עוד אוהבת אותי בכלל אהבת אותי אי-פעם

או רק את נערייך על האש

היה לך קול יפה היית שרה את שירייך

בכרמים במטעי התפוחים בפרדסי ולנסיה ושמוטי

היית שרה את שירייך בקול צלול שקט ורך

עכשיו קולות צעקה ניחרת בוקעים מפיך הפעור

קולות שנאה ממארת שופכת מררתך על כל סביבותייך

בימי חלדך היתה נפשך חיה שוקקת

נשאת מידברך בנועם ובשקט

עתה עבית כסית בלי גבולות מתפנקת

דבר אין לך לומר את רק צורחת וצועקת

אני צודקת אני צודקת אני צודקת!

ישראל דברי בשקט אם עדיין יש לך דבר לומר

דברי בשקט מי שצודקת לא צועקת

מי שצודקת בוכה בשקט

היו לך זמנים אחרים

פרקליטייך היו נביאים סופרים משוררים

היום סרסורים קושרים לך בכוח כתרים

מטהרים את שרצייך בק״ן סיפורים

פה ושם מבצבצים מתחת שכבות האיפור

שרידי יופייך שעבר

יופייך שלא נזקק לשירים

דולי פנינים ממעמקי השפה

קשרו ענקים להדרך

מבליטים את יפי-תוארך

עתה כולך נפוחה

כבובת-מזמוטים מתנפחת

נפוחת לחיים

תפוחת שפתיים

כולך תפורה מצולקת

מתוחת-פנים מושתלת

איברים לא-לך


מתברכת בשירת מה-יפית

באהבה עצמית משתכשכת

ישראל אהובתי

ישראל פצעי וחבורתי

לאן את הולכת  


שיר לקראת ט'  באב

קישור לפליפבוק:

 

PDFמשולחן המזכיר - אשר צימרמן
 

קבוצת גבע 4.08.22

לחברי וחברות גבע שלום רב!

1.     יו"ר כלכלי

מינוי יו"ר כלכלי מחוייב על פי החלטות גבע על פי המבנה הארגוני הקיים. לאחר סיום התפקיד של היו"ר הקודם, הוחלט על דחיית תהליך האיתור בשנה ובהמשך כתוצאה מהמצב שנוצר עם התפרצות  הקורונה העניין נדחה. צוות האיתור מיפה צרכי גבע ועדכן את הגדרת תפקיד היו"ר בהתאם לצרכים הכלכליים בעת הזו.

בקהילה קודמו בשנים האחרונות שינויים שהם תשתית לשינוי באורחות החיים שאושר בחודש מרץ השנה, במקביל קודמו הסדרים שונים לקראתו, כרגע עלינו לקפוץ מדרגה, ע"י קידום ההתיעלות, קידום הקליטה והבניה.

בתחום העסקי שינוי כללי המשחק פותח אפשרויות משמעותיות ולצורך כך נדרשת התארגנות והתנהלות כלכלית אחרת. המהלך המרכזי הוא יצירת תכנית אסטרטגית שתיצור מטרות ארוכות טווח ותכנית עבודה למימושה. בשנת 2022 לזמן יש מחיר. ככל שלא נקדם את מיצוי הזכויות במקרקעין לדוגמה,  אנחנו מפסידים! אבל העניין לא טמון רק במהירות המהלך הוא גם שילוב של תכנון מהלכים כלכליים, תכנונים ביחד עם שילובם בערכי החברה הקיבוצית.

ההסתבכות בעניין הטורבינות יצר פצע קשה לגבע, ביחד עם זאת עלינו לגבש תכנית פיתוח שתתחשב ביעדים הכלכלים ובמרקם החברתי בגבע.

זאת רק דוגמה אחת, יעדי התכנון האסטרטגי צריכים לשלב : ניצול הזדמנויות ופיתוח חקלאות מודרנית ויעילה, המשך פיתוח אנרגיה ירוקה, מקרקעין, תעשייה, תעסוקה מפרנסת, תשתיות ועוד.

אני יודע שגם לקראת גיוסי לתפקיד כיו"ר שאלו חברים למה צריך בכלל משרה כזאת, אני מקווה שבשנה וחצי האחרונים הוכח היתרון של ניהול אסטרטגי ליד הניהול השוטף, כך גם אנו נדרשים לקדם את ניהול האסטרטגי גם במגזר העסקי. הניהול השוטף עוסק בלבצע נכון את המשימות הניהול האסטרטגי עוסק בקביעת המשימות הנכונות.

בהגדרות התפקיד מקובל להגדיר את תחומי האחריות דבר שאינו קובע עיסוק כפול באותה המשימה אלא מסדיר את היררכיה הניהולית. ניהול טוב עולה כסף גם לאחר שמקבלים בחזרה את כספי המע"מ, חוסר בניהול עולה הרבה יותר!

2.     סיכום אסיפה כללית מתאריך 26.07

באסיפת הקיבוץ שהתקיימה ב26/7 אושרו:

א-   הגדלת השראי הבנקאי ל"בקרה ל52 מיליון ₪ לצורך התמודדות בתהליכי צמיחה, והון חוזר למימון עלויות המחירים, בעיות שרשרת האספקה (הגדלת מלאים) .

ב-    פתיחת חשבון לצורך הזרמת מקדמות החברים לקראת ביצוע חלופת האגודה.

ג-     מונו מורשי חתימה לחשבון המקדמות: אלדד בן ארי, אלזבט רם וניצן מזור.

ד-    אורלי ברזק נבחרה לתפקיד יו"ר חינוך

בברכה

אשר צימרמן

מזכיר קבוצת גבע

052-3784126

 

משולחן המנק"ל - חיים גנירם

משולחן המנק''ל

שלום לכולם, חודש יולי הסתיים, ואנחנו כל הזמן לומדים את המציאות החדשה של קיבוץ בשינוי. מִדי פעם עולים דברים שלא קיבלו התייחסות משמעותית בפרסומים הקודמים,     ואנחנו נפרסם ונעדכן תוך כדי תנועה.  

חיוב על מסלולי הטלוויזיה – עד כה היה סבסוד של 50 שח לכל כל המסלולים של הוט, החל מחודש אוגוסט יהיה חיוב מלא לכל המסלולים. המחיר המלא הוא : מסלול א- 77 ש"ח. מסלול ב- 132 ש"ח. מסלול ג- 184 ש"ח. בדבר פרטים על המסלולים אפשר לפנות לטל.

חנות יד 2 -  לאור השינויים שחלו בקבוץ , ועל מנת לכסות את ההוצאות של חנות יד שניה,    החל מחודש אוגוסט ייגבו 5 ₪ על כל פריט בחנות יד שניה, החיוב יתבצע באופנטיק או אצל נטע.

בברכה שרה מזור וחיימקה.

עדכון בנושא ענף המזון – הצוות שמונה על ידי המזכירות, ביחד עם נציגי בקרה נפגש עם חמש חברות הסעדה (קייטרינג), אשר הציעו את עצמם להיות ספק המזון של גבע. שלש חברות עומדות בקריטריונים שהגדרנו, והצוות נסע להתרשם במקומות בהם הן עובדות. בשבוע הבא נקבל החלטה עם מי עובדים ונתחיל להתקדם להגדרת התנאים וסגירת החוזה. מצורף בזאת מכרז לתפקיד "אחראי מבנה חדר האוכל". רצוי שמי שייבחר לתפקיד, יהיה שותף לדיונים עם החברה שתיבחר לספק את האוכל.

רכב – השבוע ההתבשרנו שמחיר הדלק ירד, ובהתאם אנו בוחנים את האפשרות להוזיל את מחיר הקילומטר. לאחרונה קיבלתי תלונות על כך שחברים מזמינים רכבים, ונותנים את הרכב המוזמן לבני משפחה שאינם חברים, ולעיתים אף כאלה שאינם מתגוררים בגבע, כך יוצא שחברים המעוניינים לנסוע לא יכולים מאחר והרכב משמש את מי שלא אמור את מי שלא אמור להשתמש ברכבי הקיבוץ לפני החברים. לכן אני מבקש מכל החברים לא להזמין רכבים עבור בני משפחה שאינם חברים ובטח לא לכאלה אשר אינם מתגוררים בקיבוץ.

מפרשת השבוע - איך מעבירים ביקורת?

אנחנו מתחילים לקרוא השבוע את ספר דברים, שכולו נאום הפרידה של משה רבנו מעם ישראל. משה מתחיל בתוכחה ובנזיפה כלפי העם על חטא המרגלים ועוד טעויות, ובעצם מלמד אותנו איך להעביר ביקורת בצורה נכונה:

1. לחכות. - משה רבנו מחכה לסוף המסע במדבר, ורק עכשיו, ממש ערב פטירתו, לפני הכניסה לארץ, מנתח בדיעבד את הטעויות של העם. בפרספקטיבה של זמן, דברים נראים אחרת. זה לא נכון להגיב מתוך כעס, כאן ועכשיו. קחו נשימה.

2. שמירה על הכבוד.- משה מזכיר את המקומות שבהם התרחשו החטאים, לרוב מבלי להיכנס לפרטי פרטים. לא את הכול צריך לשחזר ולהציף שוב לתודעה. רש"י מסביר שמשה "סתם את הדברים והזכירם ברמז, מפני כבודן של ישראל".

3. ביקורת מתוך אהבה. - יש ביקורת שמטרתה סתם להעליב ולהשפיל, אבל ביקורת בונה נעשית מתוך אכפתיות אמיתית. משה הוכיח עד כמה הוא אוהב את העם. הוא עמד איתם בניסיונות קשים, והיה רועה נאמן ומסור לאורך כל דרך. לא פשוט לשמוע ביקורת, אבל כשמדובר במשה,  הם יודעים היטב שהוא באמת רוצה בטובתם.

4. אמון בעם.-  זו לא רק אהבה, זה גם אמון בכך שהמבוקר מסוגל להשתנות ולהשתפר. למשה   יש אמונה גדולה בפוטנציאל של העם. הוא יודע שיש להם משימה אדירה בארץ ישראל, ובשורה גדולה לבשר לעולם כולו.      

שנדע לבקר נכון, ולשמוע נכון ביקורת

שבת שלום

חיימקה

אחראי/ת חדר אוכל

נערכים ליום שינוי ההסעדה בחדר האוכל. מצ"ב הגדרת תפקיד בקווים כלליים, שתדויק לאחר התקשרות עם חברת ההסעדה וצרכי גבע.

ייעוד חדר האוכל- לשמש מקום הסעדה למשתמשי הקהילה, המשק והאגשח"ים ולהוות מרכז תרבותי, חברתי, חי, תוסס ומשמעותי בחיי היום יום של הקהילה בגבע.

שימושים בחדר האוכל כיום:

      הסעדה

      פעילות קהילתית חברתית ותרבותית (אירועים של הקיבוץ אספות וכו')

      שימוש של גורמי חוץ

      שימוש פרטי

תיאור עיסוקים לאחראי/ית חדר אוכל - (מנוסח בלשון זכר ופונה לשני המינים).

      ניהול חדר האוכל הכולל שירותי הסעדה צרכי תרבות וחברה.

      לשמש איש קשר בין ספק המזון לקיבוץ.

       אחרי על המבנה מבחינת תחזוקה שוטפת וקשר עם אנשי מקצוע.

      אחריעל בטיחות במקום ובסביבת חדר האוכל.

      אחרי על ניקיון , הגיינה, נראות אסתטית ומזמינה (ובהתאם להסכם שיחתם עם ספק המזון).

......................

דרישות תפקיד:

    מתן שירות איכותי.

    תקשורת בין אישית טובה

    סדר וארגון ("בלבוסטה")

    ראייה מערכתית ויכולת תכלול טובה

כניסה לתפקיד: בשבועות הקרובים לקראת כניסת הספק.

    רצון והתגייסות לקדם את ח"א כמרכז פעילות חברתית ותרבותית תוסס בגבע.

      היקף המשרה תוגדר בהתאם להסכם עם הספק.

      ניתן לפנות לחיימקה.

הודעות לדף

 

לאחרונה הצטרפו לשורותינו

יפעת וליאור לנדאו

ניב שמעוני

ברוכים הבאים

מברכים אתכם שתתערו היטב בחיי גבע.

מכל הלב ועדת קליטה.

**************************************

פדיקור

עידכון בנושא פדיקור: לחברים שלום! איסי הפדיקוריסטית שלנו תאלץ להעדר מהעבודה תקופה ממושכת. בתקופה זו תחליף אותה פדיקוריסטית בשם טיטיאנה (עובדת בעין חרוד איחוד כ 5 שנים ובעוד קיבוצים) פדיקוריסטית רפואית בעלת נסיון רב, מטפלת גם במקרים של ציפורניים חודרניות, פטרת ציפורניים ועוד. הטיפול נמשך שעה ויעלה 80 ש"ח. שימו לב: טיפולי הפדיקור עוברים למתחם הפזיוטרפיה. טיטיאנה תהיה החל משבוע הבא (7.8) בימי א’. חברים שמעוניינים להגיע לטיפול מוזמנים לכתוב הודעת ווטסאפ לטיטיאנה למספר 052-8267145 (הכניסו לאנשי הקשר) ולהזמין תור. מי שמעוניין יכול לפנות למענית או לאה’לה שמעוני. נאחל לאיסי בריאות וכוח🙏 ולטיטיאנה בהצלחה🌻 י מים טובים לכולם, מענית

**************************************

*בקשה מחברים  אשר ברשותם קולנועיות:

במהלך חודש אוגוסט אעדר מהעבודה.

השירות לקלנועיות יינתן ע"י טכנאי חיצוני, אחת לשבוע ביום שלישי בין השעות 9:00-12:00. השרות יינתן בחדר הטיפולים הקיים.חברים שאין ביכולתם להביא הקלנועית לחדר הטיפולים עקב תקלה או כל בעיה אחרת מתבקשים לתאם עם אלעד גל ( 054-6633680)שיהיה איש הקשר לצורך העניין. הקלנועית תילקח מביתם ותוחזר לאחר טיפול לביתם. יש לשים לב לפיתקית המודבקת החלק הפנימי של גג הקלנועית בה מצוין החודש בה הקלנועית חייבת טיפול, במקרה שלנו החודש  ה- . לפיכך רצוי להקפיד על טיפול בחודש זה לטובת המצברים שחייבים בטיפול קפדני.בכל תקלה בקלנועית יש לדווח לאלעד שיתאם תיקון "הטכנאי".

במקרה של נקר באחד מהגלגלים יש לדווח לאלעד – בבקשה לא לנסוע על הגלגל המפונצ'ר. הגלגל יוחלף במקום בו הבחנתם בנקר.חברים! שימרו על הקלנועיות הן משרתות אתכם בנאמנות.                                                  תודה ושבת שלום  יורם אלוני.

**************************************

חברים שלום מהשבוע ועד סוף חודש  אוגוסט שירה קפלן תחליף את יורם אלוני בסידור רכב. אפשר לפנות לשירה  0546633781

 **************************************

חברי גבע משתתפים

באבלו של  סבסטיאן טלנסקי

על מות אביו שלמה טלנסקי ז"ל

יושבים שבעה: היום יום חמישי מ 14:00-20:00 ומחר יום שישי 10:00-13:00

**************************************

מתכוננים לבניה בשכונה החדשה

כל מי שמתכנן לבנות בית בשכונה החדשה מחויב לעבור אבחון כלכלי וכן לשלם דמי רצינות.

חברים / מועמדים  המעוניינים לבנות בשכונה החדשה, מוזמנים לפנות אלינו בהקדם על מנת שניתן יהיה להתחיל את התהליך ולקבוע מועד לאיבחונים.

בברכה          יותם אורן – 054-6427074     אילון גריצר – 054-6633682

**************************************

אופנטיק

החל מ1  ליולי יש מחירון חדש לתיקונים.

 המחירון נמצא אצל התופרות                      בברכה שרה מזור

**************************************

המרפאה חזרה למשכנה הקבוע .

 החל מהשבוע הבא יחזרו בדיקות הדם, בימים הקבועים.

 רופא מחליף יהיה ביום שני.

הרשמה דרך הצוות. לא באפליקציה .גם בקשות שונות, דרך הצוות 

בריאות לכולנו.

ממש"א - רינת גלילי 

3.8.2022

 

חברים שלום!

יו"ר כלכלי- הגדרת התפקיד ומכרז, פורסמו בדף גבע בתאריך 21.7.2022, המכרז פנימי וחיצוני כאחד. חברים המעוניינים להציג מועמדותם מוזמנים לפנות למי מחברי צוות האיתור: רינת גלילי - מרכזת, אשר צימרמן - מזכיר, אלזבט רם- חברת מזכירות, בועז ענבר- נציג הנהלת אחזקות, יאיר עמית וענבר פרידמן– נציגי ציבור. תפקידו של היו"ר הכלכלי במבנה הארגוני הוא להתוות מדיוניות כלכלית ארוכת טווח מעוגנת בתכנית עבודה רב שנתית (מטרות, יעדי ביצוע, לו"ז ומשוב) שמטרתה צמיחה ופיתוח הכלכלה בגבע . כמו כן,  היו"ר ילווה את ההיבטים  הכלכליים שבהטמעת השינוי. בעת הזו, ריבוי המשימות והאתגרים מחייב תיעדוף. אנו ממוקדים בניהול היום יום, בהטמעת השינוי ובתהליכים רבים ששזורים בו בטווח הקצר והארוך. בחינה מחודשת של המבנה הארגוני והתאמתו לצרכי גבע חשובה ונחוצה והיא תתקיים במהלך שנת  2023.

נציגי מזכירות- דרושים 2 נציגי מזכירות, שמוכנים להתחייב לתפקיד ולשאת בסמכות ובאחריות להובלת גבע. עד כה הציעו עצמם 3 חברים, המכרז פתוח עד ה- 18 לאוגוסט.

הסתיים החודש ראשון בקיבוץ המשתנה- השינוי מורגש בכל היבט, חברים, מנהלים וקהילה. בתוך כך יש תזוזות, שינויים וחיפוש אחר הזדמנויות חדשות לפרנסה, עניין ומשמעות. לצד זה, ישנם אתגרים ומהמורות שיש לטפל בהם בשאיפה להביא פתרונות  תוך מתן עזרה, הקשבה והכרה בקושי להתרגל לשינוי התפיסתי בנושא האחריות לפרנסה. מטבע הדברים, נוצרות גם מחלוקות שיש ליישב יחד בשיתוף פעולה, בהידברות ובהסכמות ככל שניתן. חברים מוזמנים לפנות בכל נושא ודבר.

לקראת משכורות -  דיווחי העבודה מתחילים להיאסף מהקהילה, מהמשק ומבקרה.  עד ה- 12 לחודש יאספו גם תלושי השכר של עובדי החוץ. הנתונים  יעברו תהליך עיבוד, מיסוי ולבסוף הפקת השכר והתקציב עד ה- 20-22 לחודש. כאמור בדפי גבע האחרונים, מומלץ להיערך כלכלית ולעדכן לטווח הקצר והארוך את חברות האשראי בדחיית מועד התשלומים.

דואר-  אייל אורן מסיים לעבוד בדואר לאחר 12 שנים! אייל ביצע את תפקידו במסירות, אחריות ובמחויבות למתן שרות איכותי לחברים. לאייל תודה רבה!

את המפתחות מקבלת לידיה איריס בינדרמן (פלג) שתיכנס לעבודה בדואר במקום אייל, החל מיום ראשון 7.8, שעות העבודה בדואר יצטמצמו:

ימים א'-ה'- בין השעות 10:30-12:30.

ימי שישי- סגור.  

בוקר לחברים המנויים יחולקו בתאי הדואר עד לשעה 7:30.

  דרך צלחה לאייל בבקרה ולאיריס בדואר!

שבת שלום

רינת

מועדון 67+


 

מועדון 67+ דיווח

שלום לכולם, איזה כייף חוזרים לפעילות!

להלן תכנית שבוע 07.08-13.08:

יום שלישי 09.08 – "מועדון ארוחת הבוקר"

בין השעות 09:00-10:30

יום חמישי 11.08– "קפה אקטואליה" –

"בית שאן – לא מה שחשבנו"
שעה 17:00 – קפה ומאפה
שעה 17:20 – נארח את קלמן פסקה שיספר לנו על פולחנים שהתקיימו בתקופה הרומית בסקיטופוליס - בית שאן של ימינו.

 

 

סופ"ש טוב ולהתראות,

ענת

חוג עמקים שנת 2022-23

תכניות חוג העמקים לשנת 2022-2023

 

 

 

 

במסגרת חוג העמקים הוענקה לאלי גורן תעודת הערכה לפועלו  ואלה הדברים שנאמרו

"אלי היקר קבוצה גדולה של אנשים רוצה להודות לך על תרומתך הרחבה והאנושית להעשרת חיינו התרבותיים. לא היינו מצליחים להקים מפעל כה משגשג לולא מפעל חייך זה. כולנו מאחלים לך בריאות ושיבה טובה . נשמע תמיד לעצותיך החכמות האנושיותו להיותך סביבנו תמיד .בהוקרה ובאהבה חברי חוג העמקים. "איפה ישנם עוד אנשים כאלה כמו האיש הזה..."

לאחר מעל ל-30 שנה אלי גורן מסיים את תפקידו כיו"ר בעמותת חוג העמקים. 

אלי גורן מעביר את המקל לדור הצעיר בחוג העמקים


אסיפת חוג העמקים האחרונה (יום שישי 29.7.22)  התקבלה על פי בקשתו של אלי גורן ההחלטה להעביר את ניהול העמותה 

לניהול משותף של עוזי עשת מכפר יחזקאל כיו"ר ודויד הירש מתמרת כמנכ"ל (דויד פעיל שנים ארוכות במסגרת תיאטרון חוג העמקים) .

 

אלי מעביר את המקל לטובת המשכיות העמותה, שתמשיך עם כל הטוב שהוא התחיל ועשה במשך כל השנים. בתוך כך, אלי ימשיך וירכז את חוג יהדות.

להתראות בשנת החוגים החדשה תיכף אחרי חגי תשרי 🌺

תמונות מאסיפת חוג העמקים האחרונה (יום שישי 29.7.22)  בה התקבלה ההחלטה להעביר את ניהול העמותה לניהול משותף של עוזי עשת מכפר יחזקאל כיו"ר ודויד הירש מתמרת כמנכ"ל (דויד פעיל שנים ארוכות במסגרת תיאטרון חוג העמקים) .


בנוסף הנה דברים שכתבו חברי חוג טיולי משפחות מגן נר : 

אלי גורן היקר נשמה אהובה.

רצינו להגיד תודה 

תודה על שנים של טיולים 

תודה על שנים של ביחד

בזכותך אנחנו תושבי קהילת גן נר יוצאים 

לטיולי משפחות 

לומדים להכיר את הארץ 

דרך הרגליים 

רואים את היופי והקסם 

שיש לנו כאן ממש ליד 

הבית בארץ המופלאה 

והמיוחדת הזו.

שנים שאנו מטיילים 

מכירים, מדברים, 

הולכים ביחד 

יוצרים חיבורי לב 

והכי חשוב מחבקים 

אחת את השני לומדים 

לאהוב ביחד עם הטבע

המופלא של ארצנו.

כל זאת הוא פרי עמלך

ועל זאת אנו אסירי תודה 

מחבקים אותך ועוטפים 

באלפי רטטים של 

אור ואהבה 

מהמטליים של קהילת גן נר.

חוג טיולי משפחות - חוג העמקים 

זיוה אוחיון רכט   |  zivaohayonrecht@gmail.com   |  052-3927101

 אימון אישי וקבוצתי   |    ליווי עסקי    |   מנטורינג למנהלים

שינוי אמיתי - רחלי וייס

שינוי אמיתי

השינוי באורחות החיים עבר ברוב גדול. משמעות השינוי צריכה לבוא לידי ביטוי לא רק בהתנהלות החברים. כל תפיסת העולם וההתנהלות הקהילתית והמשקית צריכים להשתנות. לדעתי:

1.     נדרשת חשיבה מחדש על המבנה הניהולי. צריך להתאים את הגדרת התפקידים ואת היקף המשרות לקבוץ המתחדש, בגודל אוכלוסייה והיקף עסקי כמו שלנו.

2.     צריך לדווח לציבור, מידי רבעון כמה בתי אב נזקקו להשלמה לתק"ה ומה היקף הכסף שהוצע לצורכי השלמה לתק"ה.

3.     צריך לדווח לציבור מהם המשרות המשולמות היום מתקציב קהילה, ומה היקף התשלום הכולל. מעקב רבעוני , יאפשר לראות אם פועלים להתייעלות וצמצום ההוצאות.

4.     צריך לבדוק שהעלאת התקציב לחברים שבחרו במסלול הבטוח, היא ראלית ומאפשרת לספוג את העלאות המחירים ( ראו, באוגוסט קפיצה במחירי החשמל, מים, מוצרי החלב, לחם ועוד) .

מציעה להקים ועדה שאינה כוללת את בעלי התפקידים, או חברי המזכירות- שהם הרשות המבצעת. וועדה שכפופה לאספה. שתכלול אנשים עם רקע כלכלי, בעלי ניסיון בניהול , יצירתיים, משכבות גיל שונות , שמתפקידם יהיה להציע הצעות להתייעלות, שיעקבו אחר הסוגיות הכתובות לעיל , שיבחנו כיצד מתנהלים קיבוצים מופרטים אחרים  ומה ניתן ללמוד מכך לצרכינו ועוד.

לגופים מבצעים קשה לבקר את עצמם, לצמצם את היקף משרתם ועוד... לכן אנו זקוקים לדעתי לגוף נפרד שייקח על עצמו משימות אלו ויפה שעה אחת קודם.

רחלי וייס

תגובה לדגן - מיכה קארו

אין צורך ביו"ר כלכלי, האומנם?

            ‏03/08/2022

     תגובה לרשימה בדף .                                  

  *  תקוותי העמוקה שאין רשימת דגן קשורה לאירועים האחרונים ( 50% או 85% ), מי ייתן!

    לעצם  שאלת דגן:  "האם ניתן לטעון שבשנות כהונתו (של היו"ר) פעילותה הכלכלית     של גבע הייתה טובה מבשנים אחרות?"  דגן משאירנו ללא תשובה ולדאבוני אף נמנע משום מה, מהראוי  / נדרש לעשות לפני פרסום שכזה, לברר את העובדות עם מ.המשק והמזכיר בזמנו וחבל!

  * מעבר לכך,  השאלה עצמה שיכולה להישאל כלפי הגזבר מ. המשק ואחרים, היא צרת זווית     בוודאי ביחס לפעילות / תכנון לטווח ארוך ובנושאים  אחרים כפי שתעיד הרשימה למטה: 

תפקיד מרכזי של היו"ר, הוא חשיבה אסטרטגית כלכלית ארוכת טווח ותרגומה לפיתוח
עסקי והובלת גופי הניהול הכלכלי ועסקים של גבע לפעולה מתואמת ומיטבית
.

      ( לכן הטבלה של דגן לכפילויות לתפקיד היו"ר, אין לה מקום ושגויה בראיית תפקיד היו"ר ).

      בקיבוצים רבים דווקא צומצמו ואף אוחדו תפקידי גיזבר עם מ.משק, צומצמו מאד תפקידי       מש"א, מזכיר ועוד, אך נשאר היו"ר הכלכלי עקב האחריות הכוללת הנדרשת כפי שאנו לומדים על בשרנו מאז היעדרותו ינואר  2020.)   חברי גבע פנו לתק"מ לתק"מ ולקיבוצים  כאוות נפשכם, שמעו והפנימו מהי המגמה

      הרחבת מוטת כנפי היו"ר הכלכלי עד ליו"ר קיבוץ בדגש על צמצום עד ביטול תפקידים האחרים!!!

בכל הדברים הבאים עסק יהודה בעצמו ועם שותפים או היה מעורב במהלכים ותמך באופן  אקטיבי בהנהלת גבע   (רשימה חלקית בלבד).

1.  הכנסת שקט תעשייתי כבר בתחילת כהונתו (כנראה זיכרון קצר לחלקנו).

2.     פיתוח אנרגיות מתחדשות וכניסה לתחום המיזמים הסולאריים וגם הרוח.

3.     הקטנת החוב השוטף של גבע  מקרוב ל 70 מש"ח  אל מתחת ל 30 מש"ח.

      (יתכן, רק יתכן שמישהו לוקח לעצמו בלבד קרדיט על כך  ???)

4.     הובלת הסדר החוב של גבע מול בנק לאומי 2014 והסרת החוב מהקהילה.

5.     התראה מוקדמת מאד על התחייבות גבוהות של  גבע לנושאי פנסיה קרן חיים שנת בית
בניה חדשה ועוד , והצורך לצמצם ולתעדף התחייבויות אלו. 

6.      עמידה ותמיכה איתנה במהלכים להורדת החוב האקטוארי לפנסיות גבע  מ 9 מש"ח עד
למעבר לעודף אקטוארי.  כנ"ל בקרן לבנים נסמכים.   

7.     מעורבות מונעת במספר פעולות שייתכן ומנעו נזק גדול.

8.     ליווי הצד המקצועי של הגשת חלופת האגודה .

9.     הנחלת ניהול כלכלי מקצועי  מלווה  בייעוץ חיצוני ובקרה תקופתית.

10.  הכנת הקלפ"ץ  ליכולת פיצוח של 5000 טון גלעין .

11.  תכנון ארוך טווח של פיתוח העסקים בגבע חקלאות וקלפ"ץ  ( שורה ארוכה של נושאים) .

12.  הגדלת הדיר במספר שלבים כולל רכישת מכסות חלב בשלב ראשון לאפשר הגדלה.

13.  תמיכה חשובה בהחלטה להקים קרן המילואים לחידוש בנייה על פי תכנית 2009  .

כאמור, רשימה חלקית בלבד.

ותיקון קל ותוספת - היו"ר לא סיים ב 2018  אלא ינואר 2020 .  מאז העדר היו"ר, נגרם        נזק לא רק באירוע האחרון של "העברת רווחים", אלא בטיפול בכמה השקעות קודם לכן.

עם זאת, מסכים לחלוטין שללא "הרמת מסך" מעל הקהילה (מהמטרות העיקריות לצמצום עלויות בהפרטה) שמשמעותה כי תחילה תוצג רשימת מקבלי המשכורת מהקהילה     לציבור ובדיקת הנושאים הבאים  ע"י  וועד ההנהלה / מזכירות ע"פ תקנון האגודות:

  א.נחיצות המשרה כן/לא. ב.  המשרה תחת מרות קהילה כן/לא. ג.  יחס משרה / משכורת

                    הרי ללא זאת, באמת לא ירד מס הקהילה !

מיכה .ק.

רפת יטבתה - דנדי

פינת תרבות

תוכניות התרבות –

מסורות משתנות מעצם טבען וגם השנה ייערך יום הילד ייערך במתכונת אחרת. במקום אירוע מרכזי גדול ומורכב, יתקיימו אירועים קטנים ופשוטים יותר. כרגע כבר נקבע מופע אחד בבריכה ואם ישנם חברים וחברות שמעוניינים לארגן אירוע נוסף, הם מוזמנים להתייעץ איתי.
רשמו לפניכם את האירועים הבאים:

בחודש ספטמבר-
8.9 - מופע אש בבריכה, ללא הפעלות ומתקנים, ובליווי דוכני מזון בתשלום. המופע מתאים לכל המשפחה ונספק פרטים בהמשך.  מפיקה- ספיר אליאסף-רבי.

22.9- חג המאה - מפיק צוות המאה בריכוז בלה בן-ארי.

25.9- ערב ראש השנה, יצוין בטקס המסורתי-של הפרידה  מהשנה החולפת, וללא אירוע נוסף בשל הסמיכות לחג המאה. מפיק- אבשי בן- יהודה.

אוקטובר-
16.10- ערב שמחת תורה- ערב משירי נעמי שמר בהנחיית ללי שמר ובהשתתפות זמרת אורחת. מפיקה- נעמה רז

מי שמעוניין להפיק אירוע נוסף מוזמן להתייעץ איתי.

חשוב לציין את עבודתה הברוכה של ענת לוין וכל עוזריה, שמארגנים ארוחות בוקר והרצאות לחברים ולחברות המבוגרים יותר שבינינו. תודות גם למפעילי הפאב שמספקים אירועים מוזיקליים ומפגשי רעים לאוכלוסייה הצעירה יותר, וכמובן בל נשכח את צוות החינוך שמפעיל את הילדים והנוער בחום ובקור.

לצערי, עדיין נראים בסביבות בתי חברים, אביזרים וציוד השייכים לתרבות – בעיקר כיסאות, פלטות ורגליים לפלטות, כל אלו נועדו לשמש את כלל הקהילה והם נחוצים מאוד לכן אנא החזירו הכול.  אפשר להשאיר את ציוד כבד ליד מחסן הכיסאות שנמצא מול שירותי הנשים בקומה התחתונה של חדר האוכל, ופריטים קטנים יותר אפשר להשאיר על הדלפק שליד דלת המשרד, סמוך לדואר.

שבת שלום

לילך רז

צוות 100 לגבע


משתפים אתכם ש...התחלנו ההקלטות כבר בעיצומן !!פניני כעיתונות העבר - ערי גיל

תנועת המכוניות הערביות והנוסעים הערביות והנוסעים הערבים בכביש שבין שתי הערים הללו למשך כל זמן שאמצא לנכון 
דברים טובים

 

העוגה שנתביישה

האגדה מספרת על אחת מהאחיות טאטן, שהכינה טארט תפוחים  ושכחה לשים בצק בתחתית. לא התבלבלה,ושמה את הבצק מעל שכבת התפוחים הפכה את הסיר והכניסה שוב לתנור השאר – היסטוריה . הומצא לראשונה טארט טאטן הידוע ומי שלא מכיר שיזדרז להכין או אפילו רק לטעום.ולמה נזקקתי לסיפור זה? מעשה שהיה כך היה: ביום שישי אחד החלטתי לא להתאמץ יותר בהכנות ובחרתי בעוגת שוקולד מבושלת שהכנתה מהירה וטעמה מעולה...

הכנתי בקפידה את כל המרכיבים במיומנות  הנרכשת אחרי הרבה שנות אימון.הכל (כמעט)הוכנס לתבנית המיועדת  לכך. הדלקתי את התנור ונפניתי לכוס הקפה ולהכנות שבתיות ,שמחה וטובת לב. ובעודי  מקלפת את שיני השום שנועדו ליצירה אחרת, מול עיני ניצבו לפתע שתי כוסות מלאות קמח .תהיתי :מה לכוסות אלה על השיש ולמה נועדו? ולפתע, אכן כצפוי ,נזכרתי ששכחתי לשים קמח בבצק .לפני שהספקתי לאסוף מספיק סיבות לאֳבל על "חלב שנשפך" או עוגה שנהרסה נזכרתי באחיות טאטן ובפתרון הנפלא שלהן. אבל אין דומה הא לדא. העיסה בתנור כבר בעבעה בשמחה משוחררת מקמח .  ישבתי על המדוכה נתליתי באילנות גבוהים- האחיות טאטן, והחלטתי לפתור את הקושיה: מה עושים עם היצור המוזר או כמאמר הימים האלה איך הופכים לימון ללמונדה.?

הוצאתי את ה"עוגה" החפויה הכנתי גנש שפכתיהו בעודו חם על התחתית המוזרה שנולדה כבעלת צרכים מיוחדים בגלל חטא השיכחה, ולהוסיף חטא על פשע חתכתי את החומר הלוהט לרבועים הוספתי על כל רבוע אגוז פקאן סיני אחד הכנסתי לפריזר כעבור מספר שעות הגיעו הנכדים התביישתי לספר על תהליכי ההכנה ,ובמקום בוז או סלחנות שקטה נגשו שוקקים למעדן החדש והמופלא ובא לציון גואל.

מתכון בשבוע הבא

טארט טאטן

 

המצרכים

·         חבילת בצק עלים בטמפרטורת החדר.

·        1.5 ק"ג תפוחים מזן גולדן דלישס או גרני סמית

·        3 כפות מים

·        1/2 כוס סוכר

·        100גרם חמאה

·        הוראות הכנה

1.     מקלפים את התפוחים, מסירים את הליבות וחותכים לרבעים...../.1

2.     ממיסים במחבת בקוטר 24 ס"מ שמתאימה גם לתנור מים וסוכר ומערבבים/.2

3.     מבשלים את הסוכר במשך 5-7 דקות לסירופ קרמלי.3

4.     מוסיפים חמאה ומערבבים כל הזמן, עד שהצבע הופך לקרמל ענברי.4

5.     מכניסים את התפוחים, מערבבים ומצפים אותם בשכבת הקרמל.5

6.     מבשלים על אש נמוכה 15-20 דקות, הופכים את התפוחים מידי פעם.6

7.     מסירים מהאש כאשר קרמל מצטמצם כמעט לחלוטין.7

8.     בעזרת כף מחוררת מוציאים את התפוחים בעדינות ומניחים על תבנית רחבה. מצננים מעט..8

9.     מחממים תנור ל-170 מעלות.9

10.  10.מסדרים את התפוחים בחזרה במחבת על הקרמל במעגלים ומצופפים אותם כמה שיותר. אם .נשאר קרמל בתבנית, שופכים על התפוחים.

11.  מרדדים מעט את בצק העלים וחותכים עיגול בקוטר קצת יותר גדול מהמחבת.11

12.  מניחים את הבצק על גבי התפוחים, מהדקים בעדינות ודוחפים את הקצוות מעט פנימה.12

13.  יוצרים חריץ קטן במרכז הבצק לשחרור אדים.13

14.  אופים 45-55 דקות או עד שהבצק משחים היטב.14

15.  מצננים מעט והופכים בזהירות על צלחת הגשה.15 

תרבות בעמק
הצטרפו לחוויית התרבות בגלבוע


100 שנים סיפור בהמשכים

התערוכה

לרגל חגיגות ה 100 לקיבוץ תל-יוסף

בימים: שישי ושבת 11:00-13:00

הכניסה חופשית.

במועדים אחרים ניתן ליצור קשר לתיאום :

איה 0523322917, שוקי 0528511372, ציפי 0525111666, אורית 0527572329

התערוכה זמינה לקהל מחודש מרץ עד ספט' 2022

קיבוץ תל-יוסף בחץ טרומפלדור

מוזיאון המשכן לאמנות  עין-חרוד

תערוכות במשכן- בת קול מבטים על אמנות ישראלית

הבחירות של ברטה אורדנג - אמיר נוה מפגש בתערוכה עם מירי לאופר והאוצרת רוני שורק שבת 16/07 12:00

לכניסה לאתר המוזיאון https://museumeinharod.org.il/

משכן לאמנות עין-חרוד לבירורים נוספים 04-6486038 שלוחה 4 בימים א'-ה'

 

  
חסר רכיב