קבוצת גבע
חסר רכיב

דף מספר 2543

22/07/2022

דף 2543 כ"ג בתמוז תשפ"ב 22  ביולי 2022

 



עריכה והדפסה : נעה ידין  ומירה ידין

עריכה באינטרנט: טל גולן  אייל אורן

הדף באתר גבע www.kvgeva.org.il. הערות, כתבות, מכתבים, בקורת ומחמאות מהבית ומהפזורה אפשר לשלוח ל  e.mail שלנו: daf@kvgeva.org.il


ספר חדש- ישן ( חובה  ) בספריה:  חוות החיות של ג'ורג' אורוול

חווה ככל החוות עד שהחיות בה מתקוממות. הן נפטרות ממר ג'ונס, ואת מקומו תופסים שני חזירים צעירים,. סנובול ונפוליאון, שאר דרי החוה בטוחים שמעתה והלאה הם יחיו חיי שוויון ואחוה, בלי ניצול והתעמרות. אבל מערכת נצלנית אחת רק מתחלפת במערכת מסואבת אחרת, אמיתות משתנות תדיר ומופצות ללא הרף, אויב נוח מומצא והיררכיה חדשה שולטת עתה בכל

סיפור האגדה של ג'ורג' אורוול, שראה אור לראשונה באנגליה ב1945 והפך לקלאסיקה, נודע כאלגוריה למשטר הדיקטטורי שחל ברית המועצות. אולם הוא רלוונטי מתמיד כמשל מבריק על תעמולה וכוח, שררה וחמדנות. קריאה עכשווית בו תגלה, שכל מה שארב לחיות החווה ומלכד אותן איננו זר גם בימינו אלה.

תרגום חדש ועדכני . הוצ: כנפיים, כתר

קישור לפליפבוק:

 

PDF

משולחן המזכיר - אשר צימרמן 
 

קבוצת גבע 21.07.22

לחברי וחברות גבע שלום רב!

1.    חלופת האגודה

פתיחת חשבון למקדמות

לקראת תשלום דמי ההיוון לרשות מקרקעי ישראל, אנו מעוניינים להתחיל ולאפשר לחברים לשלם מקדמות ע"ח תשלומי ההיוון עבור חלופת האגודה.

על פי החלטת האסיפה לשם כך עלינו לפתוח חשבון ולמנות 3 מורשי חתימה, המזכירות הציעה שמורשי החתימה יהיו: אלדד, ניצן מזור ואלזבט רם.

על כל מקרה מדובר בחשבון שיהיו בו כספים למשך חודשיים ובסיומם כל הכסף יועבר לטובת רכישת הזכויות מרמ"י.

אישור פתיחת חשבון ומורשי החתימה יוצגו לאישור האסיפה ביום שלישי הקרוב.

מיסוי

בעת רכישת הזכויות בחלקת המגורים מרמ"י נוצר צורך בתשלום מס של גבע. בשלב השני כאשר יועברו זכויות במקרקעין לחברים יהיה אירוע מס נוסף. בשבועות האחרונים נפגשנו עם שני משרדי רואי חשבון המתמחים בליווי ובטיפול במיסוי עסקות שיוך בקיבוצים. אנו מתקדמים לטיפול בעסקה לשני השלבים.

פרצלציה

וועדת תכנון קיבלה מהמתכננים את הטיוטה השלישית לפרצלציה. בטיוטה זו נשארו כמה מגרשים עודפים, הצוות ביקש להמשיך במאמץ להגדיל את המגרשים.

הגדלת המגרשים , ניתן לבצע בכמה דרכים:

-        ע"י צמצום מספר המגרשים הלא מבונים בחלקת המגורים-  ככל שמגדילים את שטח המגרש יש פחות מגרשים באותו השטח .

-        ע"י אחוד דירות, ברגע שמתאפשר לחבר לרכוש את הדירה הסמוכה, ניתן לחלק את השטח לפחות יחידות.

-        ע"י פינוי בינוי-ברגע שמדללים את מספר היחידות/מבנים   באותו תא שטח ניתן יהיה להגדיל את שטח המגרש.

-        צימצום מספר ורוחב שבילים- הכוונה לרוחב השביל פלוס מרחב נוסף צמוד להעברת תשתיות ) מאפשר להגדיל מגרשים ובתנאי שניתן להעביר את התשתיות כנדרש.

-        מיקום החניות, בתכנון ישוב לקראת אישור פרצלציה בהמשך נדרש עמידה בתקנים (מספר חניות לבית אב ), מרחב מחניה ועוד, אנו עובדים עם מתכנן הכבישים בכוונה לצמצם פגיעה בשטחי המגרשים תוך עמידה בתקנים.

לאחר שוועדת תכנון תגבש הצעה היא תוצג במפגשי חברים לקבלת משוב. לאחר הטמעת הערות ככל שיהיו, נעבור לשלב של פגישות עם המשפחות.

במפגשי משפחות כל משפחה תקבל הסבר על המגרש שלה:

-         מיקום חניות וכבישים בסביבת כל מגרש.

-        סימון חניות  למשפחה ולאורחים

-        זכויות בניה קווי בניה .

2.     חופשה משפחתית: בין התאריכים 25.7 עד ל18.8 אהיה רוב הזמן בחופשה

בברכה

אשר צימרמן

מזכיר קבוצת גבע

052-3784126 .

משולחן המנקל - חיים גנירם

משולחן המנ"קל

ענף הרכב -  החל מהחודש הבא 1/8/22 יבוטל חיוב הזמן בסידור רכב. זהו הצעד הראשון לטובת החברים המשתמשים בענף הרכב, והוא מתאפשר בעקבות הירידה במספר המשתמשים, במקביל נבחנים עוד צעדי התייעלות בענף שיעזרו לנו להוריד גם את מחיר הקילומטר. הנושא של הורדת המחיר מושפע מאוד מהעלייה הגבוהה במחיר הדלק. הצבנו לנו למטרה לבחון את הנושא ולגבש פתרונות שיעזרו לנו להוריד את מחיר הקילומטר עד סוף חודש אוגוסט.

העברות לבנקים – עד כה כאשר התנהלנו עם תקציבים לחברים, ניתן היה לבצע את העברות יתרות החברים לבנקים  בסביבות ה-10 של כל חודש. החל מחודש אוגוסט מאחר וצריך להתייחס לשכר שכל אחד מקבל, ותלושי השכר מגיעים רק לאחר 10 לחודש, נאספים במש"א עד ה- 12 , ואז מתחילים בחשבות השכר ובהנה''חש לעבוד עליהם: לחשב את המיסים וההורדות של כל בית אב והכנת תקציב. לכן מועד ההעברות הכסף לבנק באופן קבוע יהיה בסביבות 20-22  של כל חודש. כדי להתארגן לכך, אני מציע להיכנס לאתר של חברות כרטיסי האשראי ו/או לבנק ולדאוג שתאריך החיוב של כרטיסי האשראי יהיה ב  25 של כל חודש, כשהכסף  מהקיבוץ כבר הועבר לבנק.

ענף המזון – המזכירות מינתה צוות לבחירת חברת הסעדה (קייטרינג) אשר יספק את האוכל לחברים לעובדים ולחינוך בגבע. הצוות כולל את אמיר חרפ, ניצן מזור, אייל לב, ואנוכי.           הצוות נפגש כבר עם שתי חברות והשבוע ייפגש עם עוד כמה חברות המעוניינות לספק את האוכל בגבע. הכוונה היא לבחור ספק עד סוף יולי, תחילת אוגוסט, ולתת לנו ולספק זמן להיערך לכניסתו לעבודה בגבע עד תחילת ספטמבר.

לכבוד  שבת -   פרשת השבוע היא פרשת מטות, הפרשה  נפתחת בדיני נדרים ושבועות. מה מקומם של אלה כאן, לקראת סוף ספר במדבר, כשבני ישראל עומדים על סף סיום מסעם אל הארץ המובטחת?      נדרים ושבועות הם חובות שנוצרו במילים. אלו הן התחייבויות לעשות משהו או להימנע מלעשות משהו. השבועה והנדר מחייבים, קושרים, אוסרים אליהם את האדם. זו עיקר משמעותה של המילה איסָר.      לשבועות ולנדרים יש משמעות, ואם רוצים לבטלם יש לפעול על פי הוראות וכללים. אדם אינו יכול לבטל אותם בעצמו. יחסה של היהדות להתחייבות בדיבור רציני כל כך, עד שאחד מנוהלי התרת הנדרים, "כל נדרי", נקבע למועד הקדוש ביותר בשנה, כניסת יום הכיפורים.         בני ישראל מתקרבים לארץ. הם עומדים לבנות חברה מטיפוס חדש וחסר תקדים. חברה חופשית המיוסדת על ברית בין העם לאלוקיו. שלטון החוק יישמר בחברה כזו לא בכוח הזרוע אלא בכוח נאמנותם של אנשים להתחייבויות המוסריות שלהם. בחברה כזו, חברת ברית, המילים הן קדושות. עיקרון קדושתו של הדיבור עומד בלב היהדות, באשר היא קוד של חופש קולקטיבי, חוקה של חירות.  הדבר דורש הסבר. כל חברה צריכה חוקים. בלעדיהם היא תשקע באנרכיה. אנשים נשמעים לחוקים משלוש סיבות. הראשונה: הם מפחדים מפני עונש. בחברה המבוססת על כוח, זוהי הסיבה העיקרית למילוי החוקים. הסיבה השנייה היא שכדאי לשמור חוק. סיבה זו מאפיינת את החברה המבוססת על התועלת האישית. בשתי סיבות אלו יש חסרונות. הכוח משחית. כך, לפעמים, גם בקשת התועלת האישית. כי כאשר אנשים דואגים לעצמם ולא לאחרים, המצליחים פורחים והאחרים סובלים. הצדק והחמלה מפנים את מקומם לחמדנות ולניצול.

היהדות מציגה דרך שלישית, סיבה שלישית לשמור חוק. אנשים נשמעים לחוק מפני שהם החליטו לעשות זאת מרצונם החופשי. כך קורה בחברה המבוססת לא על כוח ולא על בקשת התועלת האישית אלא על מחויבות מוסרית וולונטרית. התורה היא סיפור מסעם של בני ישראל אל רעיון חדשני וייחודי זה: אל הפוליטיקה של הברית..



לקראת האסיפה


אסיפת חברי קב' גבע

תיערך ביום שלישי 26.07.2022

בשעה 20:00 במועדון לחבר

 

סדר יום :

1.     שאילתות ועדכונים.

2.     בקשת בקרה להגדלת אשראי בנקאי.

3.     אישור פתיחת חשבון לצורך גבית מקדמות חלופת  האגודה.

4.     אישור מורשי חתימה לחשבון המקדמות: אלדד בן ארי, אלזבט רם וניצן מזור.

5.     אישור יו"ר חינוך : אורלי ברזק.

  האספה מצולמת.

בברכה,

חיימקה (חיים גנירם) - מנהל קהילה

ממש"א - רינת גלילי

 

יו"ר חינוך- לאחר כשנה וחצי של ניסיונות לאתר יו"ר חינוך ולאחר שבפועל אנו מתנהלים ללא יו"ר חינוך מספטמבר 2021, הסכימה אורלי ברזק להרים את הכפפה ולשמש בתפקיד עד ספטמבר  2023 (במקביל ללימודים בשנת שבתון). במהלך השנה תיבדק אפשרות להארכה בקונסטלציה זו או אחרת.

אורלי חברת מזכירות וחברה בוועדת חינוך מזה כ- 3 שנים, מחוברת לחינוך בגבע, מכירה את הסוגיות החינוכיות והניהוליות שכרוכות בניהול המערכת ובכלל זה אתגרי השינוי.

המינוי הומלץ ואושר על ידי 'מנהלת החינוך' והמזכירות, הבחירה- באסיפה הקרובה . התפקיד מוגדר כיום בשבוע והוא מתוגמל. לאורלי תודה והצלחה רבה!

צוות איתור למערך הכלכלי בגבע- לאחר מספר מפגשים של צוות האיתור,  פגישות עם בעלי תפקיד  ומיפוי צרכי גבע, הומלץ השבוע בפני המזכירות וההנהלה הכלכלית על מיקוד באיתור מיון וגיוס יו"ר כלכלי כשלב ראשון.

הגדרת התפקיד מפורסמת בו זמנית בגבע ומחוצה לה. לוחות זמנים לאיתור ומיון יו"ר כלכלי  כחודש וחצי- חודשיים.

היו"ר הכלכלי יהיה שותף בהמשך התהליך לאיתור ובחירת מנהל הכספים והמנהל העסקי.

יו"ר כלכלי  2022- הגדרת תפקיד

·       מנוסח בלשון זכר מטעמי נוחות ופונה ל- 2 המינים גם יחד

תיאור עיסוק 

יעוד: התווית מדיניות אסטרטגית כלכלית ואחריות על ביצועה

מטרה מרכזית:לגבש אסטרטגיה עסקית מוסכמת המקדמת  בניית תשתית כלכלית איתנה ויציבה לאורך שנים כבסיס לתהליכי התחדשות וצמיחה של גבע ואחריות על מימושה. 

תחומי אחריות :אחראי לכלל הפעילויות שבתחום מועצת המנהלים (ההנהלה הכלכלית) , אגש"ח גבע ותאגיד האחזקות.

אחראי על הכנת תכניות עבודה רב שנתיות  בתחומים העסקיים, המקרקעין והאנרגיה.

1.    אחראי להובלת אסטרטגיה, עמידה בתכנית השנתית וביעדי העבודה, בכפוף ללוחות זמנים ובקרה על ביצוע.

2.    אחראי לכנס את מועצת מנהלים, לקבוע סדר היום, מעקב ובקרה אחר ביצוע החלטות.

3.    אחראי לדווח לאסיפת הקיבוץ: תכנית שנתית מול ביצוע רבעונים וחציונים, ונושאים נוספים שבאחריות מועצת מנהלים.

4.    להיות שותף למינוי נבחרי הציבור: מנהל עסקים, מנהל כספים, ויו"ר  דירקטוריון  בקרה ואחראי על תהליך סיום כהונתם.

5.    ללוות  ולייעץ למנהל העסקים (מרכז במשק)  בתהליך יישום המדיניות וקבלת ההחלטות.

6.    אחראי לייצוג הקיבוץ מול גורמי חוץ, פיננסיים, בנקאיים, כלכליים ועסקיים.

7.    אחראי לייזום, הקמה ופיתוח של יוזמות עסקיות .

8.    אחראי לליווי הפעילויות הכלכליות בקהילה לרבות: ביטחון סוציאלי, שיוך דירות, בניה ותשתיות.

9.    אחריות לתיאום ותכלול עם צוות הכספים ויעוץ בנושאים כלכליים להנהלת הקבוצה ולוועד ההנהלה של תאגיד האחזקות .

דרישות תפקיד:

·                  ניסיון מוכח בתחום הכלכלה וניהול מערכות מורכבות כלליות וקיבוציות (5 שנים לפחות).

·                  יכולת ייזום והנעה בהובלת תהליכים אסטרטגים, תהליכי שינוי ופיתוח- נדרש ניסיון

·                  השכלה אקדמית בתחום הניהול  הכלכלי.

·                  ניסיון בתחום עסקאות נדל"ן- יתרון

·                  ניסיון במו"מ מול הבנקים ומוסדות פיננסים אחרים.

·                  ניסיון בתחום הבניה במסגרת הצמיחה הדמוגרפית בישוב - יתרון

מבנה: יו"ר כלכלי  הינו מנהל ישיר של מרכז המשק והוא כפוף לאסיפה

משך הקדנציה: 4 שנים היקף המשרה: 20%- כיום בשבוע .

ביטוח בריאות מקיף (מנורה) לצעירים ולחברים בעצמאות כלכלית –התחייבות והצהרה לצורך ביטול ביטוח מקיף באמצעות הקיבוץ. השבוע אושר במזכירות לאפשר לצעירים עד גיל 30 ולנמצאים בעצמאות כלכלית, לבחור האם להמשיך בהסדר הביטוח הקיים. לפני החלטה, מומלץ לקרוא את חוברת הביטוח. מי שיבחר לבטל את הביטוח , יחתום על טופס התחייבות והצהרה אצל מוניקה.

שבת שלום  רינת

 

 

הודעות לדף

 

מזל טוב

לורד אבן-צור

ולכל המשפחה

להולדת הנינה

נכדה למרחרט וארנון

*****************

הודעה מהבניין: פיטה בחופש 7-27.7.2022 פניות דרך:מייל בבניין binyan@kvgeva.org.il   הנייד של פיטה לא זמין

אלי החשמלאי 0546633302   הודעות במשרד 04-6535723

במקרי חרום בערב/ בסופי שבוע ניתן ליצור קשר עם כרמלה גלילי 0544700056

*****************

לחברים שלום                                                                               19.7.2022

 

בקשה מחברים  אשר ברשותם קולנועיות:

במהלך חודש אוגוסט אעדר מהעבודה.

השירות לקלנועיות יינתן ע"י טכנאי חיצוני, אחת לשבוע ביום שלישי בין השעות 9:00-12:00. השרות יינתן בחדר הטיפולים הקיים.חברים שאין ביכולתם להביא הקלנועית לחדר הטיפולים עקב תקלה או כל בעיה אחרת מתבקשים לתאם עם אלעד גל ( 054-6633680)שיהיה איש הקשר לצורך העניין. הקלנועית תילקח מביתם ותוחזר לאחר טיפול לביתם.

יש לשים לב לפיתקית המודבקת החלק הפנימי של גג הקלנועית בה מצוין החודש בה הקלנועית חייבת טיפול, במקרה שלנו החודש  ה- . לפיכך רצוי להקפיד על טיפול בחודש זה לטובת המצברים שחייבים בטיפול קפדני.

בכל תקלה בקלנועית יש לדווח לאלעד שיתאם תיקון "הטכנאי".

במקרה של נקר באחד מהגלגלים יש לדווח לאלעד – בבקשה לא לנסוע על הגלגל המפונצ'ר. הגלגל יוחלף במקום בו הבחנתם בנקר.חברים! שימרו על הקלנועיות הן משרתות אתכם בנאמנות.                                                  תודה ושבת שלום  יורם אלוני.

*****************

 

שעות פתיחת הבריכה  מ 1.7.2022

ימים א-ה 6:30-12:00 ו 16:00-19:00

ימי שישי וערבי חג 8:00-17:00

שבת ושבתון 9:00-18:00                                                                                                

רחצה לילית  עד השעה 21:00.                                          

 *****************

אופנטיק

 

החל מ1  ליולי יש מחירון חדש לתיקונים.

 המחירון נמצא אצל התופרות

בברכה שרה מזור

*****************

 

*****************

 

חינוך



הצלחה וחיות אחרות - צקי גפן

הצלחה וחיות אחרות

המשאל לנושא העברת רווחי תאגיד החקלאות בסך 85% עבר ברוב והנושא נסגר, נקווה ש 15% יתנו לתאגיד החקלאות להתפתח ו 85% יהוו מנוף לפיתוח של הקהילה .

אבל לא הצלחנו או בעצם נכשלנו בשיח הציבורי , דברים שנאמרו, נכתבו ופורסמו היו קשים ובחלקם גם פוגעניים וקשים לציטוט.

לפעמים אמירות פשוטות ולא מתלהמות מתקבלות ונידונות לגופן ללא ההרגשה שהצד השני נלחם בגבו אל הקיר.

אנו נמצאים בתקופה של שנה או יותר של שינוי והתאמתו לכל פרט בקהילה איש, אישה , נער ונערה , תקופה שנחווה אישית תחושות שלא חשנו בעבר , קשיים , פריצת אפשרויות חדשות וקבלת אחריות בראש ובראשונה על עצמנו ומשפחתינו.

בתקופה זאת יהיו דיונים על כל פרט ופרט , תהיינה התלבטויות אישיות ומשפחתיות אבל הבסיס שקיבלנו עדיין מאפשר לנו להרגיש שיש בטחון ותמיכה ובייחוד לחלשים בקהילה.

עכשיו צריך לחיות כקהילה שונה אבל דומה , קיבלנו החלטות תקנוניות , ניישם אותן ככתבן, נדאג שכל אגורה שצריכה להגיע לקופה הציבורית לפי ההחלטות שנתקבלו תכנס ותדווח.

ניתן כתף לממלאי תפקידים ,נסייע ואם נדרש נבקר , אבל בנחת ובסבלנות.

נהייה קהילה שואפת להשתנות אבל גם שומרת על העבר והסגנון השיתופי במיטבו.

נהייה גבע – בת הגלבוע

צקי   7/2022



בשביל מה היה כל זה - מיכה קארו

‏15/07/2022

בשביל מה היה כל זה, בשביל מה?

                 העברת רווחי חקלאות-

  - הוצע, אנא כנסו דיון מסודר ורגוע באסיפה אך ורק לנושא העברת רווחים (כך נעשה כבר מתחילת  הדרך ובהמשכה ב 2015 בתקופת צלילה ואח"כ 2016 בתקופת יאיר ועוד. ( ראו אתר גבע).

 - הוצע והוזכר ש"אחזקות"  תשמור אצלה לסירוגין ע"פ הצורך עוד 10%  מהעברת החקלאות, כך  שניצור "כרית ביטחון" יציבה לימי סגריר או למצוקות פתאומיות. זהו נוהג מקובל גם בתקנון האגודות "העברת רווחים".

מדוע הכל נדחה?

והאם  אי פעם עצרה האסיפה השקעה כדאית בחקלאות?   מה קרה כאן?  

לדעתי הצנועה, הצעה זו הייתה עוברת ללא בעיות מיוחדות.

בשביל מה היה צריך ויכוחים אין סופיים, הוצאות על עו"ד,  שוב ושוב הצגת התקנונים, ישיבות ללא גבול,  כניסה לתחומים לא רלבנטיים, תחושת חקלאים שהפכו אותם לשודדים, הקיבוץ בטלטלה ומחלוקת  מיותרים ונקרע שוב במשפחתולוגיה ללא קשר לטיעונים של צד זה או האחר.

מדוע המזכיר לא קם ועוצר את מחול השדים המיותר הזה?

( מיד אחרי ישיבת מזכירות עם עו"ד ולפני האסיפה, כאשר כל הסיפור החל באיזה תכנון  להשקעה בדיר שכלל לא הוגש ואף סירוב ("אין צורך" ) לייעוץ חיצוני שגבע נעזרת בו מעת לעת,  בוודאי בסיום האסיפה לאחר תשובת מ.המשק באסיפה לצלילה כי יש כיום מספיק כסף "באחזקות"). 

כך יורים לעצמנו ברגל בריטואל קבוע,  ממוטטים על ראשינו תקרה כלכלית וחברתית.

מדוע איננו מסוגלים לקיים ע"פ התקנון, כן רק ע"פ התקנון, ברורים והסכמות שפתרונן מתחת לאף.

בעיקר בריאות מיכה ה  ק.

   מה נשאר? כולנו נתבונן ונבחן היטב, האם להחלטות אסיפה והתחייבות בעלי תפקיד יש תוקף: בהחלטת הקלפי על תקציב קהילה, הוחלט שהתקציב יעודכן ע"פ ההחלטה שתיפול בנושא  העברת רווחים.   ובכן  יש החלטה!   (לידיעת מ.קהילה ומזכיר וכמובן נציגי ציבור במזכירות).

 

פינת תרבות

 

מופעי ג'אז בימי שני בפאב המקומי

בערבי שני אנו מנגנים ומציגים מוסיקה חיה, מגוונת ומאולתרת על בסיס שירים מזמנים שונים וסגנונות    שונים המנוגנים במסגרת של קטעים מוסיקלים (סטנדרטים) - שירים מהעולם ששרדו כבר עשורים של השמעות ועדיין מרגש לשמוע אותם ולנגן אותם.הנגנים מסתמכים על היכרותם עם הקטעים המנוגנים, ניסיונם רב השנים עם כלי הנגינה ושפת המוסיקה, כדי להעשיר את היצירות ולהביא בהם את קולם האישי והמקורי. אנו ונגנים חובבי ג'ז  מהאיזור לעיתים מצטרפים ומעבים עוד את הסאונד והאווירה

אנחנו מזמינים את כל מי שרוצה לחוות מוסיקה חיה, לשתות בירה, לאכול בוטנים, להיפגש עם חברים- לבוא ולעשות את זה בימי שני בערב בפאב המקומי              בברכה יותם בן אהרון

 

************

תם המסע הגדול - המסע בשביל ישראל, המסע לקראת ההדסטארט

והמסע לקראת הוצאת ספרי:  *בשבילך"*

לאלה שרואים בפעם הראשונה את הפוסטים - שמי *נאוה לב*.

כתבתי ספר בעקבות הליכתי ברצף בשביל ישראל - ובימים הקרובים מוציאה אותו לאור באמצעות *ההדסטארט* - מימון המונים.

זה המקום לספר לכם שהמסע של הליכה של כ-1,000 ק"מ" ב-60 ימים ברצף וכמובן שינה ב-60 לילות באוהל בחשיכה - היה עבורי המסע המרגש ביותר שחוויתי, ומאחלת לכולם  ללכת

 ברצף  ומי   במקטעים  ולהרגיש  את הארץ.  מי שיכול - קחו תרמיל, קחו מקל וצאו לטייל ב,  ומי שנבצר ממנו מי ברצף, בשביל בשביל ישראל במקטעים 

 קראו את הספר, עצמו עיניים, חִלמו שאתם בשביל ותגלו שאפשר לאהוב את הארץ גם דרך הרגליים. לאלה מכם שכבר ראו בזמן האחרון אי אלו פוסטים על השביל - מקווה שלא העמסתי מידי וזה הפוסט האחרון...

קישור להדסטארט יישלח באופן אישי לכל אחד מכם ואשמח אם תתמכו בפרויקט ושיחד נצליח להוציא את הספר לאור להנאת כולנו.

המון תודות

נאוה לב

 

************

 

תכנית מועדוןן 67 +

יום חמישי 21.07"קפה אקטואליה" נארח את ורד קליין ורינה ידין שיעלו בשיח ומצגת חוויות מטיולם במונטנגרו  בהדרכת חברת "מאורות".                                        

 17:00 – קפה ועוגה,  

17:20 – תחילת מפגש 

סוף שבוע טוב ולהתראות, 

                                                              ענת לוין.

************


צוות 100 לגבע


הי לכולם אירוע ה 100 צובר תאוצה , בטוחים שכבר שריינתם את התאריך 22/9, ולכן נעדכן בתכנית:

החל מהשעה חמש, תערוכת אמנים מקומיים

בחדר האוכל,

מדרחוב מכירות של תוצרי ויוצרים מקומיים,

 סיורי תוכן קצרים לאורחים,

ארוחת ערב קלילה ,ושתייה כיד המלך.

ואז בשעה 19:30- להת'




פניני עיתונות העבר - ערי גיל




לכל גולי ברלין   ב1861 הזדמנות לשכר דירה נמוך. היום אחינו בני ישראל המתגוררים בברלין לא יזכו לשכר דירה מזמין כל כך



שודד  הכספות  דרורי, שריצה 12 שנות מאסר על שוד -, נעצר על מעורבות בשוד שביצע לפי החשד בנו בשבוע שעבר                   התפוח לא נופל רחוק מן העץ




דברים טובים

 

כנאפה של מסעדת יפו תל אביב


"הכנאפה הזו היא בפני עצמה סיבה ללכת למסעדה של חיים כהן. מעדיפים להישאר בבית? בואו תלמדו איך מכינים אותה לבד. היופי הגדול הוא שמלית הגבינות אינה ממותקת - אבל תסמכו על הסירופ שלמעלה שיסדר את העניינים"

חיים כהן | על השולחן | פורסם 27/06/13 14:41

כך כתוב ברשת. היו כמה אפשרויות ובחרתי בזו של חיים כהן.אבל היו לי כמה הערות. הראשונה אפשר לחסוך בגבינה ולשים שכבה דקה למדי . לשים את המחבת על הגז כשהאש נמוכה  וכשהופכים כדאי לקרוא לבעל שרירים שמה תתחלק הכנאפה הישר לרצפה שדורשת ובמקרה ביש גם מקבלת את חלקה אז זהו?:בזהירות!

 

·         

 

המצרכים (2 מנות):

·        מחבת בקוטר 28 ס”מ

לתחתית הקדאיף:

·        100 גרם אטריות קדאיף

·        כ-100 גרם חמאה מומסת

לשכבת הגבינה:

·        250 גרם גבינת ריקוטה פרסקה

·        1/3 גליל (65 גרם) גבינת עזים רכה (פרומעז או דומה)

·           לסירופ:

·        100 גרם (1/2 כוס) סוכר

·        180 מ"ל (3/4 כוס) מים

·        40-30 מ"ל (½1 כפות) מי ורדים

1מכינים את הסירופ: שמים סוכר ומים בסיר ומביאים לרתיחה. מבשלים בבעבוע עדין 5-3 דקות עד לקבלת סירופ. מכבים את האש ומוסיפים מי ורדים.

2מכינים את הכנאפה ומגישים: מערבבים ריקוטה וגבינת עיזים לתערובת אחידה בקערת מיקסר עם וו גיטרה או בקערה בעזרת מזלג.

3יוצקים למחבת 4 כפות חמאה. משטחים מעל מחצית מן האטריות בשכבה אחידה. מורחים על האטריות את תערובת הגבינות ומכסים בשכבה שנייה של אטריות.

4מטגנים על להבה בינונית כ-4-3 דקות עד שהאטריות בתחתית מזהיבות. הופכים בזהירות על צלחת גדולה ומחזירים למחבת. מטגנים 4-3 דקות עד הזהבה מהצד השני. במהלך הטיגון מוסיפים חמאה מומסת לפי הצורך. יוצקים אותה לתחתית המחבת כדי שהאטריות ייטגנו ולא ייחרכו. בכל פעם שמרגישים שהאטריות משחימות קצת מוסיפים מעט חמאה.

5יוצקים על האטריות את כל הסירופ ומטגנים עד שנספג. מעבירים לצלחת הגשה ומגישים חם.

 

 
חסר רכיב