קבוצת גבע
חסר רכיב

דף מספר 2537

10/06/2022

דף  2537 י"א בסיון תשפ"ב 10 ביוני  2022

 עריכה והדפסה : נעה ידין  ומירה ידין

עריכה באינטרנט: טל גולן  אייל אורן

הדף באתר גבע www.kvgeva.org.il. הערות, כתבות, מכתבים, בקורת ומחמאות מהבית ומהפזורה אפשר לשלוח ל  e.mail שלנו: daf@kvgeva.org.il

ישיבת הכנסת

פוליטיקה  (אמאלה!!!)

קאשי

מילים ולחןקאשי

אז למה לי פוליטיקה? "בגלל שפוליטי זה אין",

כל אחד מייצג את ה"אני מאמין",

אבל מי מבין שמה שקרה פה זה כאוס

לא משתתף בסיאנס, הופך את הכוס.

כישופים, פתאום בנפש מכוער להיות יפים.

דעות חשוכות ואלימות, הקירות נשטפים, תמיד היה ככה או שפתאום זה בחוץ

ברשת החברתית. חברה זקוקה לשיפוץ.

פיגול, שיקוץ, עבודת אלילים, מחכה לפיצוץ.

תכנים טפלים, כל הקישקע בחוץ, פולטים גללים

בלי שום טיפת נימוס ולכלום אין כללים, אלוהים תפוס.

זה לא שהתבגרתי ונהייתי שנטי באבא

פשוט כבר באמת מבין מזה להיות אבא,

בלי היכולת לשקר את השקר על השלום

בלי: כשתגדל... כשתגדל ילד יהיה פה גיהנום.

אבל למה? כי אף אחד לא יכול פה להקשיב,

הוא לא רוצה לדעת, תן לו רק להגיב,

כי הוא יודע, ועלאק מוביל דעה בהמון.

תתרכז בעשייה וזרוק את המיקרופון.

אנשים הפכו להיות שלטים עם דעות, איפה הלבבות?

איבדנו את החופש וגם את הביטחון,

הפחד אוכל אותנו, האומץ ברזון.

מעשים טובים מחפשים נפש חפצה,

הגפיים עצלות כמו תקועות בתוך ביצה.

מלחמות התודעה בעצמה.

כל מחשבה עוד לבנה בתוך חומת המגננה,

שריון רגשי שבמשך השנים נבנה

לא נותן לכלום לחדור, חוסם את האמונה.

משיח לא יהיה פוליטיקאי,

משיח זו צורת חשיבה של כל אחד כדי שנגיד די,

די לפילוג כי כל אחד חייב להיות מיוחד.

דעתך לא משנה כלום אם היא דעה בלבד,

המדינה זה רק מנגנון, אנחנו זה התוכן.

הנהגה בכישלון? אזרחים ירימו תורן

בחמלה אנושית וביטחון פנימי.

מי שיאחד זה רק אתה ואני!

קישור לפליפבוק:

 

PDF

משולחן המזכיר- אשר צימרמן
 

קבוצת גבע 9.06.22

לחברי וחברות גבע שלום רב!

1.     ביכורים- לקראת האסיפה הכללית שתתקיים ביום שלישי ה14.06.22

לאחר שהבאנו בחג השבועות,  את ביכורי המטע, השדה, הדיר, הרפת, התעשייה וממכון השקדים, הגיע תורנו לקבל ביכורים מרמ"י (רשות מקרקעי ישראל).

אני שמח לבשר שהשבוע קיבלנו את המפרט הכספי לרכישת חלקת המגורים: 209 מגרשים באזור המבונה, 92 מגרשים בשכונות החדשות ו-  114  יחידות דיור של עד 55 מטר ריבוע (לדוגמה דירות המיועדות להשכרה  לצעירים ).

סה"כ השומה כ- 20,000,000 ₪ כולל מע"מ, התואמת את הערכות האופטימיות ביותר. מחיר סופי יעודכן לאחר אישור הקיבוץ לעסקה.

זה הרגע להודות בשם בית גבע לרענן פרנס, מוקי ידין  ויאיר קארו שהתחילו את הטיפול ואת הכנת החומר להגשה ולשי דנציגר ואייל לב שלאורך השנה וחצי האחרונות, השלימו את הגשת החומרים (לאור דרישות שעלו ברמ"י) ולחצו לקידום הליך האישור. כמו כן נציין את עבודתם של שהם בן ארי מחברת "א-ב מתכננים"  שליווה אותנו בפן התכנוני ואסף אלבז עו"ד ממשרד "שלמה כהן" שטיפל בנושא ישירות מול המנהל.

השלב האחרון  הנדרש מאיתנו לצורך השלמת העסקה הוא אישור קבוצת גבע לעסקה ודרך מימונה באסיפה הכללית.

לאישור העסקה נדרש רוב פשוט בהצבעה בקלפי.

כ- 2/3 מהמגרשים  ירכשו ע"י החברים ו- 1/3  ירכש בעתיד ע"י הנקלטים. להערכתי ולצורך המחשה אפשר להעריך שמדובר על סכום של כ-45,000 ₪ לחברים שהתקבלו לחברות לפני 2007 וכ- 60,000 ₪ לחברים שנקלטו לאחר 2007, כאשר התמחור של כל מגרש יעשה ע"י הערכת שמאי פרטנית על בסיס הקריטריונים שעליהם התבסס רמ"י לקביעת השומה.  בין היתר בהתחשב בגודל המגרש ומיקומו.

אנו מציעים לצרף את עלויות הטיפול בשיוך ובפרצלציה הכולל: עורכי דין, רואי חשבון, ליווי תכנוני ויועצים בתחום השיוך המיסוי והפרצלציה . עד לגובה של 10% מערך המגרש.

על מנת שנוכל לממן את העסקה, יהיה על קיבוץ גבע לקחת הלוואה כנגד שעבוד המגרשים. כדי לצמצם את עלות ההלוואה אנו מבקשים מהחברים לשלם מקדמה של 45,000 ₪.

חברים שישלמו את המקדמה עד לתאריך 31.12.22 יקבלו בעת סגירת העסקה הנחה של 6% על העסקה. ככל שרוב מוחלט של החברים ישלמו את המקדמה נוכל להימנע משעבוד המגרשים באזור המבונה .

הערכות אלה אינן כוללות את ההשלכות המיסוי היחודי לביצוע חלופת האגודה בקיבוץ שיתופי ובהמשך שיוך לחברים במסגרת הקיבוץ המתחדש.

ברור שיש עוד עבודה רבה עד לביצוע השיוך לחברים, ביחד עם זאת לאחר אישור העסקה באסיפה נקבעים שני פרמטרים מאוד משמעותים: מחיר הרכישה ועלויות מימון צפויות על פי המימון שיידרש.

המהלך מנטרל את העלויות העתידיות במחירי הקרקע והאפשרות לשינוי בהסדרים הקימים היום ."חלופת האגודה" ואזור עדיפות לאומי א'. נציין שהמחיר שאנו נשלם משקף הנחה של  כ- 89% במחיר הקרקע.

אנו מזמינים את כלל החברים להגיע לאסיפת קיבוץ שתתקיים ביום שלישי הקרוב בשעה 20:30 במועדון  לקבלת הסבר על המהלך.

סדר יום והצעה מפורטת יפורסמו בהמשך .

במקביל לאישור העסקה אנו מקיימים שיחות היערכות עם עורכי הדין, יועצים ובמיוחד עם יועצי המס כי ככל שהעסקה בנויה נכון מהתחלה החשיפה למיסוי קטנה.

2.     עתיד הענף המזון :

מזכירות גבע רואה חשיבות בשמירת מבנה חדר האוכל כבסיס לקיום פעילות חברתית ובהמשך מתן שרות הסעדה לחברים , לעובדי הקיבוץ ובקרה .

באסיפה ביום שלישי תעלה לדיון: עתיד ענף המזון.

לאחר תהליכי התיעלות שהתקיימו לאורך השנה הקודמת צומצם הגרעון בענף המזון  לכ- 250,000 ₪ לשנה ( כאשר בנוסף מתקצבים כ- 170,000 ₪ לאחזקת מבנה חדר האוכל, מבנה מיועד לפעילות קהילתית ולהגשת ארוחות צהריים לחברים).

ענף המזון בגבע יוצר כ- 200 מנות ביום לילדי גבע : גיל הרך וילדי החינוך החברתי ולכ- 150 עובדי קיבוץ , בקרה וחברים וותיקים. קיום הענף מאפשר גם לתת שרות בקיבוץ לאירועים חברתים ושומר על מבנה וציוד המטבח.

בהשקעה של כ- 100,000 ₪ ניתן להחליף ציוד מיושן המבזבז מים ואנרגיה ולצמצם את ההפסד לכ- 200,000 ₪. כמו כן גיוס מגיח והתאמה והכשרת ציוד להגשת מזון כשר יאפשר להגדיל בלפחות 50 מנות

יכולתינו לאזן את הענף קשורה לביצוע תהליכי התיעלות ושיפור השירות והגדלה משמעותית במספר המנות .

מול חברי גבע תעמודנה שני אפשרויות:

א.    לאשר המשך תפקוד ענף המזון על בסיס השקעה של כ- 100,000 ₪ והתחייבות המנהל להגדיל משמעותית את מספר המנות כדי להגיע לתכנית מאוזנת לקראת 2023.

ב.     לצמצם את הענף להפעלת חדר האוכל בלבד ורכישת המזון מחברת קייטרינג.

בשני המקרים נידרש לכ- 170,000 ₪ להחזקה ושימור מבנה חדר האוכל.

3.     דווח מהאסיפה הכללית מתאריך 7.06.22

א-   שאילתות

-         צלילה: מזכירות הקיבוץ אישרה מתווה לשיפור השרות והתייעלות ( הורדת מחיר הק"מ ) בענף הרכב, אבקש לעדכן את הציבור איך מקדמים את הביצוע.

-         יורם אלוני : יש תופעה של חברים שעוקפים את השעונים, משתמשים (גונבים ) במים מהקיבוץ ואינם משלמים,. אבקש לדעת מה עושים כדי לעקור את התופעה.

ב-    הודעת מזכיר הקיבוץ:

בשעה טובה קיבלנו השבוע את המפרט הכספי לרכישת חלקת המגורים במסגרת חלופת האגודה. באסיפה הקרובה נביא את העסקה ואת דרך מימונה לאישור אספת הקיבוץ.

ג-     אישור תקציב 1-7/2022

תקציב מחצית הראשונה של 2022 התנהל כתקציב המשכי לתקציב 2021

אלכס הציגה את תקציב 1-7/2022

א-   תקציב שוטף

תקציב השוטף מבוסס על החלטות לצמצום הסבסוד והתייעלות ענפים שהתקבלו בשנת 2021, כמו כן התקציב מתבסס על יישום עקרונות חוברת השינוי , התקציב הוצג כך שנוכל לראות לכל סעיף את המקור לסבסוד: מרכיבי ליבה מהשכרות, ערבות הדדית ממס איזון, שרותים מוניציפאלים ממס מוניציפלי וצרכים חברתים/ קהילתים וביטוחים ממס קהילה

ב-    תקציב השקעות

תקציב השקעות הוא חלקי והמשך מהחלטות קודמות ועוסק בתחזוקת מבנים ותשתיות, השלמת פרויקט הבניה (2009 ) והשקעה בתכנון. בהמשך להחלטות על שיוך וקליטה אנו מבצעים השקעות נרחבות ביצירת התשתית התכנונית למהלכים אלה.

לפני שנה ביצענו תצלום אווירי ומיפוי התשתיות הקיימות כחלק מתוכנת (GIS) המאפשרת ניהול כל המידע התכנוני . השנה אנו ממשיכים בליווי תכנון השכונה החדשה, כולל ליווי אדריכלי  ובתכנון הפרצלציה ותכנית שדרוג והוצאת התשתיות מתוך המגרשים כבסיס לקידום הסדרי שיוך הדירות, בניה וקליטה.

4.     צמיחה- לקראת המפגש עם מועמדים לקליטה  שתתקיים ביום שישי ה17.06.22

במקביל להתקדמות בתכנון תשתיות השכונה, בכוונתינו ליזום מפגש עם בני קיבוץ המעוניינים להיקלט ולבנות בשכונה החדשה. במפגש נסביר על התקדמות התהליך התכנוני, על תהליך המיון ( כלכלי וחברתי ) ומשמעות החברות בקיבוץ מתחדש, נדבר על מודל "הסקנדינבי המייושם בגבע" ועל תהליכי ההתייעלות הצפוים בשנתיים הקרובים. כמו כן נשמח לשמוע במפגש על ציפיות ורצונות שלהם לקראת קליטתם בקיבוץ. 

בברכה

אשר צימרמן

מזכיר קבוצת גבע

052-3784126

 

משאל מקוון

משאל ממוחשב

  קלפי אלקטרוני

   יערך בימים שני ושלישי

   13.6.2022-14.6.2022

בין השעות 10:00 ביום שני

 ועד 12:00 ביום שלישי

אישור תכנית קהילה חצי שנתית 7-12/2022

בעד                          נגד

ניתן להסתייע בטל גולן בשעות העבודה, בהצלחה לכולנו!

לקראת האסיפה

אסיפת חברי קב' גבע

 

תיערך ביום שלישי 14.06.2022

בשעה 20:00 במועדון לחבר

סדר יום :

1.     שאילתות ועדכונים.

2.     אשרור רכישת חלקת המגורים בהתאם להוראות חלופת האגודה והמקורות למימונה.

3.     ענף המזון בקיבוץ המתחדש.

חומר לקראת האספה יחולק בתאים.

האספה מצולמת.

אנא בואו עם מסכות.

בברכה,

חיימקה (חיים גנירם) - מנהל קהילה

דו"ח מנק"ל - חיים גנירם

משולחן המנק''ל

ענף הרכב – (בתשובה לשאילתה שנשאלה באספה)

השבוע התקיימה ישיבה בנושא עלויות ענף הרכב, הישיבה נועדה לבחון איך להוריד את עלויות הענף, ולהוזיל את מחיר הנסיעה לחברים. בישיבה גם קיימנו דיון ראשוני בנושא האלטרנטיבה לרכבים החשמליים. בעקבות הודעת חברת הליסינג שהם מבטלים את העסקה שלהם איתנו. על פי ההודעה שקיבלנו בעוד חודשיים יילקחו הרכבים החשמליים. בנושא האלטרנטיבה לרכבים החשמליים הועלו מספר אפשרויות אשר ייבדקו בחודשיים הקרובים. ואילו בנושא עלות הנסיעה הוחלט בשלב הראשון לבטל את החיוב על זמן, ובהמשך לבדוק את נושא הביטוח, ייתכן שגם בביטוח נעשה מספר שינויים אשר יחסכו לנו כמה עשרות אלפים בשנה. בנושא הזמינות של הרכבים הוחלט לבדוק בעוד חודש חודשיים לאחר שנושא רכב לעובדי החוץ יורד על פי החלטות השינוי.

 בהזדמנות זו אני מבקש להזכיר שעדיין אין מרכז לוועדת רכב ומזמין את מי שהנושא קרוב לליבו ומוכן להירתם למשימה לפנות לרינת .

בתשובה לשאילתה שנשאלה באספה בנושא גנבת מים:

לצערנו יש מספר חברים שחיברו צינורות מים ללא שעון להשקיית בוסתנים וגינות פרטיות. בכלים שהיו קיימים עד היום בגבע לא הצלחנו לטפל. מאחר ומה 1.7.2022 עוברים לקיבוץ מתחדש , נושא גנבת המים יעלה בישיבת המזכירות ושם יוחלט איך לטפל בתופעה פסולה זו.

תכנית הקהילה 2022, לקראת המשאל שיערך בימים שני ושלישי השבוע–

חצי השנה הקרובה מהווה אבן דרך משמעותית בהטמעת התרבות הארגונית בקיבוץ, וכן בהכנת תשתית של הערבות ההדדית והקליטה לקיבוץ המתחדש.

בהצגת התקציב לחצי השנה הקרובה, באה לידי ביטוי  התוכנית לשימור וייצוב הערבות ההדדית הקהילתית, וכן שיפור רווחתו של החבר על ידי הגדלת אחריותו הכלכלית וחופש הבחירה שמירה על התנהלות לפי תכנון ותקציב קהילה מאוזן.

מלאכת הכנת התוכנית השנתית, הינה אתגר המניע תהליך ניהולי משמעותי המסתכל על ציר הזמן אחורה וקדימה, בוחן תוצאות, מפיק לקחים, מעדכן ומגדיר מחדש את האתגרים ומשרטט את דרכי התמודדות הנדרשות לעשייה.

עם הכנת תקציב הקהילה לשנת 2022 מנהלי הפעילויות והמזכירות, מציגים תוכנית, שבוחנת גם את הצרכים הקהילתיים, החברתיים והמוניציפליים בראיה ארוכת טווח, עם ההבנה כי המשאבים מוגבלים. את כל הערכים הללו אנו מתרגמים לתקציב קהילה, המגיע בחלקו  ממיסוי המושט על החברים, ובחלקו מהדיווידנד שיגיע מהעסקים על סמך ההבנות וההחלטות שיושגו.

אאחל לבית גבע,  שנדע לשמור על הערבות ההדדית תוך נתינת כבוד לפרט, לטפח חיי קהילה המשקיעה בחינוך, תרבות ורווחה ולצמוח כחברה רב דורית, הקולטת את בניה ובנותיה.

בברכה חיימקה מנהל קהילה

הודעות לדף

 

מזל טוב

 

לרינת ואבנר גלילי

ולכל המשפחה

לנישואי יולי ובר

************

חוג עמקים

 

חוג ספרות

יום א' /19/6 בשעה  19:30

פרופ. אריאל הירשפלד

העמק בשירה ובציור

************

 

************

גוויעתו של "סידור רכב" אכן כתבה יפה צלילה לקס את מצבו העגום של סידור הרכב. אציין שפניתי אישית כבר לפני זמן רב למנהל הקהילה בעניין זה ונעניתי "שהנושא מטופל"... יש להעלות את הנושא כשאילתא באסיפה ולקבוע לו"ז לביצוע ולדווח התקדמות באסיפה אחרת הנושא יגווע שוב

יוחאי רז

************

אורי זוהר ז"ל נפטר בשבוע שעבר.

צבי שיסל ז"ל – נפטר לפני קצת פחות משנה, ב -28.7.21.

והיום זה בדיוק חמישים שנה, למשפט ההיסטורי מתוך הסרט "מציצים".

אשמח אם תקראו ותגיבו – שבוע טוב דני

"חגיגות היובל !"

חמישים שנה ל: "בשישי לשישי שבעים ושתיים, נתפס אלטמן הקטן (הידוע גם בכינוי "אלטמן הקטן החרמן"). כשהוא מציץ, לתוך המקלחות של הבנות וכל זה בעין בלתי מזוינת !" (צבי שיסל ז"ל) ד.ג

************

ביום שישי 17.06 יתקיים במועדון לחבר כנס עבור בני גבע שאינם  שהביעו רצונם להיקלט לחברות בגבע ולבנות בשכונה החדשה.

בתכנית:

8:30- התכנסות וכיבוד

9:00-11:00

גבע היום – יו"ר אשר צימרמן

תהליך הקליטה - ענת לוין וועדת קליטה

בניה בשכונה החדשה – סיון רוטמן מלווה ו. תכנון

הצגת האבחון הכלכלי -  אופיר שרון מחברת טנא

דיון

בברכה

וועדת קליטה - ענת לוין, מירה ידין ורחלי וייס

************

מי מכיר מי יודע מי זוכר???

 

מועדון 67+ - ענת לוין

 מועדון 67+

יום שלישי 14.06–"מועדון ארוחת הבוקר" - בין השעות 09:00-10:30

יום רביעי 15.06- סיור בתערוכה "100 שנים לתל יוסף" בהנחיית שוקי שפרן.

יציאה מההסעית בשעה 09:00
חזרה – בשעה 11:00.

מי שמעונין להצטרף וטרם נרשם, מוזמנים להתקשר לענת 054-6633227

סוף שבוע טוב ולהתראות,

ענת לוין.

 

הופעת 100 לגבע

פינת תרבות

 

תודות למשתתפי טקס חג שבועות

רוב תודות לכל מי שתרם.ה להצלחת הטקס:

תודה לזמרות וזמרים, מנחים ומנחות, רקדניות, מביאי ומביאות 7 המינים.

v   תודה לדליה זבולון המוכשרת שנרתמה לכתוב טקסט יפה ומשמח  להנחיית הטקס .

v   תודה ליותם בן אהרון המוזיקאי המוכשר על הליווי המוזיקלי הנפלא

v   תודה  לנציגי הענפים שהופיעו, שרו והביאו ביכוריהם

v    תודה לצוותי החינוך, הילדות והילדים על התגייסות מרשימה, הופעות יפות וקישוט הטרקטורים.

v   תודה לאירית לב על ארגון הריקוד  ההמוני שבסיום הטקס

v   תודה ליובל זכאי שהיה אחראי על ארגון התורנים ולתורנים- תודה על העזרה בהקמה ובפינוי

v   תודה לנאווה ויינר, שאירגנה את מקצה התינוקות! ולהורי התינוקת מגבע ומן החוץ על ההשתתפות

v   תודה ללילך רז, עומר ויובל גל האלופות על קישוט יוצא מן הכלל

v   תודה לזהר ברג על הגברה מעולה

v   תודה לעטר ידין ויובל שני הנהדרים על תפעול עמדת עוגות ושוקו

v   תודה לערן גל - שהעמיד את השערים

v   תודה לשלקה- שהביא את הבלות

v   תודה לבלה על הייעוץ

v    תודה ליואבי, לאורטל, לכל החברות שהתנדבו לאפות עוגות

תודה תודה תודה!!

וחובה אחרונה שעלינו למלא-הזוכים בחג שבועות הם צוות הנוי- בן אורן, מור ברזק, יהלי גל ורואי שור  שהכינו קטע מדליק ומצחיק עם  המון מחשבה ורצון טוב. הדגל לכם למשמרת עד לשנה הבאה!!! מודות מקרב לב,                            

צוות החג: עטרה רצין, גל רכס, הגר מזור, הילי קליין ואורן לוין.

****************

אני רוצה להודות לבנות הצעירות והנמרצות שלקחו על עצמן את טקס השבועות ועשו לנו חג שבועות יפה, כייפי עד מרגש.

אורן לוין, עטרה רצין,גל רכס, הגר מזור והילי קליין. תודה רבה . מקווה שמיכם ייראו וימשיכו לעשות, אנשים רבים כאן בגבע.

למען נשמר את מסורת החגים היפה והערכית שלנו.

כל הכבוד .

בלה

****************

 

****************

 

זה קורה רק פעם במאה שנה...

תושבי הגלבוע חוגגים 100 שנות במופע רב גילאי מרגש ומרהיב של מאות ילדי ותושבי הגלבוע.

בהשתתפות האומנים אברהם טל, שלמה בראבא, הגבעטרון, האירוסים ועוד כישרונות מקומיים איכותיים.

מחכים לכם למופע המרכזי שיתקיים במקהל, ב- 22.6 החל מ-19:30.

במעמד כבוד נשיא המדינה, מר' יצחק (בוז'י) הרצוג ומכובדים רבים נוספים.

מהרו להבטיח את מקומכם ע"י הרשמה, והצטרפו אלינו לחגיגות המאה!

להרשמה: https://bit.ly/GILBOA100

שי אלט,

דובר מועצה אזורית הגלבוע, וממונה על מידע לציבור.

058-6650088

שיר הרפתנים לשבועות

שיר הרפתנים לשבועות התשפ״ב. תודות לוועדה על הענקת הדגל פעם נוספת.

שיר הרפתנים

 

על פי ׳הנה אנו המיואשים׳ / אריאל זילבר

ביצוע: להקת ׳דה-ז׳ה-מו׳.

הנה אנו כל הרפתנים

מסריחים ולא מגולחים

אין לנו גינונים

מגפיים נוריד

רק לפני שלשנ״צ נכנסים

הֵא הֵא

ואיזה כיף בקיץ עם זיעה וזבל

לקפוץ אל הבריכה

להשתכשך כמו בֶּרְבֶּר

לה לה לה לה

הֵא הֵא

לעולם לא נעמיד פנים

לעלות בסולם הערכים

וכל מה שמגדלים 

דואגים מטפחים

אך בסוף בצלחת גומרים

הֵא הֵא

ואיך צבוק יצא שחור

ממדמנה צוננת 

הציל משם פרה

וואו, איזה אכבר גבר!

לה לה לה לה 

הֵא הֵא

אז אולי מחר אצא לי לטיול 

באופניים

ולא לדאוג אחזור עד חליבת הצהריים

לה לה לה לה 

הֵא הֵא

והרפת נעשתה גדולה

לא חשוב מי זאת הממשלה

והדרך לאן היא מובילה?

העיקר שלנצח יסעו בה חלב וגבינה

הֵא הֵא

וכמה טוב ניחוח של חציר וזבל

את השכונה נבנה קרוב

ישובו כל החבר׳ה

לה לה לה להגבעטרון שייט על הדנובה

גבעטרון שייט על הדנובה

 

לפני זמן מה נוצר קשר בין גדעון גוריון (שלאחרונה קבל על עצמו את ניהול הגבעטרון) לסימון מנהל "שביל הזהב" שהיא חברת קרוזים, ובעקבות פגישתם, הוזמן הגבעטרון למסע שיט על הדנובה למשך 8 ימים, כולל טיסה הלוך ושוב לאתר- תחילת השיט. על הספינה היו כ 130 איש אוהבי זמר עברי וחברי הלהקה קיימו על הספינה 4 הופעות כשבכל הופעה הלהקה שרה  שירים בנושא שונה מהקודם.  הקהל היה נלהב מאד ושר עם הלהקה לאורך כל המופע. הקהל גם נשאר אחרי ההופעה לשירה בצוותא עם חברי הגבעטרון.

 

לירן סלע היה אחראי על ההגברה ונשאר לנגן ולשיר אחרי ההופעה בכשרון וחן רב. הקהל קיבל אותו בתשואות. חווית שיט היתה מיוחדת ואחרת  והגבעטרון הוזמן לשיט נוסף שיתקיים באוקטובר והפעם על נהר  הריין. באותה מתכונת כמו בשיט הנוכחי. נקוה לאותה הענות וחוויה  בלתי רגילות כמו הפעם     אמירה

 

חזרה עם המנהל המוזיקאלי הנצחי אילן גלבוע

 

 

יחידה 101 - דנדי

 היו ימים...  15 לאוגוסט 1953 6 ליוני 2022 ואני עוד כאן.  דנדי

מידי פעם אני פוגש משהו ששמע שהייתי ביחידה 101 , תגיד לי

הוא שואל, איך זה יחידה שהוקמה באוגוסט 1953 עדיין מתעניינים בה. ויותר מזה, סרן מגבעתי אומר לי , אינני יכול להעביר מורשת קרב מבלי להזכיר את יחידה 101.

 

יחידה 101 זה היה אריק.

או רב סרן אריק שרון, שלקח  חבורה של מתנדבים , בלי הכשרה מוקדמת ולהגיע לאן שהגיע.  רק אריק יכול.

אני רוצה להודות לו באופן אישי, בזכותו עליתי כמה מדרגות בחיי.

אריק גם זיהה את מאיר הר ציון שהיה לוחם יחיד ומיוחד, והיה משה דיין  שהתנגד בתחילה להקמת היחידה , אך תוך כמה חודשים הבין  ותמך.

גדוד הצנחנים ,890 .1954 גם עוזי עילם השתכנע שזה לא הזמן ללימודים  והגיע  לגדוד.

נכנסתי לאריק ואמרתי לו, הגיע בחור מתל-יוסף שרוצה להתגייס לגדוד ,אם תיקח אותו  לא תצטער אף פעם.

וכך היה ויותר מזה.

באנו להצדיע לעוזי, ואכן אני מצדיע לו.

אנחנו מכירים מגיל 14 , ומקווה שנמשיך לשמור על קשר עוד כמה שנים.      תודה לך עוזי שהזמנת אותי.

פניני עיתונות העבר - ערי גיל
דברים טובים

 

כרגיל בחג השבועות מתעוררים טעמם של הגבינה ומוצריה ביתר שאת 

יודעים ,יודעים! את המתכון הזה כבר הבאנו אי פעם אבל הפשטידה הזאת כל כך מוצלחת אותה טעמנו לראשונה דוקא בסוכות בכשהיינו אושפיזין בסוכה של רותי לב ק אי אז את המתכון קבלנו אז מכרמלה וגם הפעם לא התאפקנו וחזרנו אל כרמלה ולא נחה דעתנו עד שלא הבאנו את המתכון גם בפעם השניה או השלישית וחזרנו והבאנו גם הפעם.,מקוים שתהנו כמונו

פשטידת פטריות וגבינות

 

מצרכים

2 סלסלות פטריות שמפיניון

3  ביצים

2גביעי קוטג'

1שמנת מתוקה

150י  גרם פתיתי גבינה צהובה

2 כפות שמן זית + כפית חמאה

כף שטוחה אבקת מרק פטריות

אופן ההכנה

מטגנים במחבת עם 2 כפות שמן זית וכפית חמאה בצל קצוץ עד תחילת הזהבה

מוסיפים 2 סלסלות של פטריות שמפיניון חתוכות לפרוסות

מתבלים עם מלח, פלפל שחור ואפשר גם מעט שום כתוש ואבקת מרק פטריות(כף שטוחה)

מטגנים עד שהפטריות משנות צבען לכהה

בקערה מערבבים 3ביצים, 2 גביעי קוטג׳כף אבקת מרק פטריות, כף קמח, 1שמנת מתוקה,

150 גרם גבינה צהובה,מלח ופלפל.

מוסיפים את הפטריות לתערובת הגבינות ובתבנית משומנת קלות

אופים כ-40 דקות.

אין לחתוך את הפשטידה בעודה חמה. מקררים, חותכים ושוב מחממים

 

תרבות בעמק

הצטרפו לחוויית התרבות בגלבוע

יוני 2022

 

יום ה'  09/06/2022  20:30

אסף מור יוסף- מופע סטנדאפ 16+

במועצה אינטליגנטי, מצחיק עד דמעות ואפילו מרגש,

יוצר כה רבגוני, שולף בקלות אינספור קטעים בדחניים, יצירתיים וייחודיים, באופן פשוט המתגלגל מהלשון.

אווירה של רוח השטות ובדיחה, היא המומחיות של התימני-פולני מכפר סבא, בה הוא עוסק למעלה מ- 30 שנה.

והכי חשוב – מצחיק בטירוף!

הכרטיסים אוזלים

אולם בית ציזלינג עח"מ 20:30   

רכישת כרטיסים באתר כל הקודם זוכה  :  http://hagilboa.smarticket.co.il

(שימו לב : המופע תוכנן בתחילה  למאי ונדחה ליוני- כרטיסים שנרכשו תקפים לתאריך החדשים)

 

 

מוצאי שבת 11/06/2022 – 20:15

מופע סיום שנה  

אולפן למחול גלבוע

בנות האולפן למחול, בקבוצות הגיל השונות  

מגן ועד יב' במופע סיום מרהיב וחגיגי במיוחד.

המופע יכלול ריקודים במגוון סגנונות.

בית ציזלינג עח"מ 20:15

כרטיסים  במשרדי האולפן למחול : 0506926656

 

 

 

שבת 18/06/2022 – 11:30

פניני מוסיקה המשכן לאמנות עין חרוד, גאה להזמין :

אמנית החול והטנור

זמר האופרה: יותם כהן ואמנית החול: אילנה יהב פסנתר: בלה שטיינבוק.

מגוון סגנונות מוזיקליים, אריות, שירי משוררים ויוצרים מכל הזמנים, מז'אק ברל, אגוסטינו לארה דה קורטיס,

סלביוס סידוב וסאשה ארגוב במופע מולטימדיה יחיד מסוגו,

המשלב קול עוצמתי, עיבוד עכשווי ואמנות הציור בחול.

אירוע המשלב צליליים ודימויים, הקשבה וצפייה בחוויה חושית מרגשת.

אודיטוריום מירון סימה, משכן לאמנות עין חרוד 11:30

כרטיסים : https://ehm.smarticket.co.il

 

 

 

יום ד' 22/06/2022  19:30 

זה קורה פעם במאה שנה.....

חגיגות ה 100 לחיים משותפים בגלבוע!!!

מחכים לכם למופע המרכזי שיתקיים במקהל, ב- 22.6 החל מ-19:30.

במופע רב גילאי מרגש ומרהיב של מאות ילדי ותושבי הגלבוע

המשלב עבר, ההווה ועתיד, בקשת ססגונית של קהילות הגלבוע.

האירוע במעמד : נשיא המדינה- מר יצחק (בוזי') הרצוג,  ומכובדים נוספים.

אומנים אורחים:  אברהם טל, שלמה בראבא, הגבעטרון, האירוסים

וכישרונות מקומיים איכותיים

מהרו להבטיח את מקומכם ע"י הרשמה, והצטרפו אלינו לחגיגות המאה!

https://bit.ly/GILBOA100

יום ד' 29/06/2022  20:00  סדרת התיאטרון  הצגה מס' 7 בסדרה:    

צניחה חופשית  תיאטרון חיפה       הצגת סיום עונה                                

קומדיה מפתיעה חדשה ומשעשעת

בכיכובן של ציפי שביט וליאורה ריבלין המופלאות

במשך ארבע שנים הצליחה אבי (לאורה ריבלין) לחיות בגפה להנאתה בחדר שטוף שמש בקומה העליונה של הדיור המוגן היוקרתי ה"בריסטול פלייס",

עד שיום אחד היא נאלצת בעל כורחה לחלוק את חדרה עם מרילין, שותפתה החדשה והעליזה (ציפי שביט).

היא מרגישה שהיא מוכרחה להבריח את המטרד החדש בכל דרך וכל האמצעים כשרים.

מרילין מצדה לא מאבדת את העשתונות ואפילו מוצאת בכך אתגר.

וכך מפגש בלתי מזיק לכאורה בין השתיים מתגלגל במהירות למשחק מסוכן, החושף סודות כמוסים של כל אחת מהן.

משך ההצגה: כשעה וחצי דקות ללא הפסקה

אולם בית ציזלינג עח"מ 20:00    שימו לב באופן חד פעמי ההצגה מתקיימת ביום ד'

רכישת כרטיסים להצגה בודדת באתר :  http://hagilboa.smarticket.co.il

 


יולי 2022

יום ד'   06/07/2022- 17:30

בוא אלי פרפר נחמד   תיאטרון המדיטק

הצגת ילדים  מס' 67בסדרה : במסגרת תוכנית המנויים "מנויים ונהנים" גילאי 3-7

הצגת סוף עונה- חגיגית במיוחד- הצגת ילדים מוסיקלית עם שירי הילדות האהובים

חזי הוא הזחל הכי שמח בגינה. מדי יום הוא מבלה עם חבריו הזחלים בשירים, במשחקים ובזלילה של עלים טעימים.

הכול משתנה כשחזי שומע שהערב,  כשהשמש תשקע, הוא יהפוך לפרפר צבעוני וגדול. חזי המפוחד לא רוצה להשתנות,

הוא רוצה שהחיים שלו יישארו בדיוק אותו הדבר. אף אחד מהחברים לא מבין אותו, הוא נשאר לבדו ופוגש את תותית האפרוחית,

שלושת החברים יצטרכו להבין ששינויים (גם אם הם נראים קצת מפחידים), מביאים איתם דברים טובים .      

אולם בית ציזלינג ע.ח. מאוחד 17:30 

רכישת הכרטיסים להצגה בודדת באתר :  http://hagilboa.smarticket.co.il

תערוכות  ומוזיאונים:___

 

קיבוץ תל-יוסף בית טרומפלדור,  גאים להזמין:

100 שנים סיפור בהמשכים

התערוכה

לרגל חגיגות ה 100 לקיבוץ תל-יוסף

בימים:

שישי ושבת 11:00-13:00

רביעי        17:00-18:00

הכניסה חופשית.

במועדים אחרים ניתן ליצור קשר לתיאום :

איה 0523322917, שוקי 0528511372, ציפי 0525111666, אורית 0527572329

התערוכה זמינה לקהל מחודש מרץ עד ספט' 2022

קיבוץ תל-יוסף בחץ טרומפלדור

 

 מוזיאון בית שטורמן עין-חרוד

תערוכות במוזיאון

עדות מחאה

עוד סיפור אחד ודי

באתר המוזיאון. www.beit-shturman.co.il

בית שטורמן עח"מ  לפרטים נוספים : 04-6486328  

אירועים שנתיים,  חוגים ומנויים:

 מפגשים קבועים חוג העמקים :

 

ימי  ג' 19:30 ריקודי עם (במסגרת חוג העמקים)

בהדרכת ניצן טריידל רוקדים מהצעד הראשון, מעגלים, זוגות, וגם נהנים.

חד"א קיבוץ גבע ,כניסה חופשית  , לפרטים ניצן    – 054-6633713

 

ימי  ג'   18:00   חוג תנ"ך ספר משלי (במסגרת חוג העמקים)

בהנחיית  עדי הולצמן ממעלה גלבוע  מוזמנים להגיע עם ספרי תנ"ך.

והפעם נתמקד בספר ישעיהו

בחלק הראשון של השנה השיעורים יועברו בזום בחלקו השני מפגשים במועדון לחבר עין חרוד מאוחד.

18:00, לפרטים חגית כוכבא 052-3792901

 

ימי ד'    20:00 חוג יהדות- (במסגרת חוג העמקים) בזום

הרצאות מתחלפות  : נושאים מגוונים ומרתקים

מרצים אורחים  : מיטב המרצים באקדמיות ובאוניברסיטאות- בעלי שם מהמובילים בתחומם בארץ

לפרטים אלי גורן  054-6633322

 

ימי א' 19:30  חוג ספרות עברית (במסגרת חוג העמקים)  בזום

הרצאות מתחלפות  : נושאים מגוונים ומרתקים

מרצים אורחים  : מיטב המרצים באקדמיות ובאוניברסיטאות- בעלי שם מהמובילים בתחומם בארץ

לפרטים אילה בשור   04-6485701   ואלי גורן  054-6633322

 
חסר רכיב