קבוצת גבע
חסר רכיב

דף מספר 2530

15/04/2022

דף 2530 י"ד בניסן תשפ"ב 15 באפריל  2022

 עריכה והדפסה : נעה ידין  ומירה ידין

עריכה באינטרנט: טל גולן  אייל אורן

הדף באתר גבע www.kvgeva.org.il. הערות, כתבות, מכתבים, בקורת ומחמאות מהבית ומהפזורה אפשר לשלוח ל  e.mail שלנו: daf@kvgeva.org.il

פסח תשפ"ב

 
קישור לפליפבוק:

 

PDF

משולחן המזכיר - אשר צימרמן 
 

קבוצת גבע 14.04.22

לחברי וחברות גבע שלום רב!

א-   אביב הגיע פסח בא!

משמעויות רבות לחג פסח , אני מעדיף את הגירסה של יוכי ברנדס המתארת בספרה "הפרדס של עקיבא " ישיבה של רבנים היושבים עם רבי עקיבא כדי להתמודד עם האתגר של קיום העם היהודי לאחר חורבן בית המקדש.

הסדר שהם הגו מאפשר ליהודים, מקצות תבל, להיות עם אחד המציין באותו הטקס את המעבר מעבדות לחרות, את החזרה לארץ , את שיתוף הדורות באתגרים ובערכי היהדות.

עם אישור שינוי אורחות החיים בגבע, נפתחת לפנינו הזדמנות לעבור למסלול של לקיחת אחריות וצמיחה , אבקש בשם בית גבע כולו לאחל לכלל החברים חג חרות שמח, שגשוג, רעות וצמיחה ובעיקר הרבה בריאות!

חג שמח !!

ב-   דיווח מהאסיפה הכללית שהתקיימה בתאריך 12.04.22

שחרור קרנות החיים

שי הציג את מצב הקרנות כאשר כתוצאה מהתשואות המצוינות בשנים האחרונות ולמרות שלא הופקדו כספים נוצר עודף של כ- 2 מיליון ₪ .

ההצעה של הוועדה לביטחון סוציאלי היא לשחרר את הקרנות תוך התחייבות שכל אחד מקבל את הסכום המגיע לו על בסיס חישוב הוותק והגיל.

מובהר שחברים מעל גיל 60 שלא משכו בקרנות לאחר שבוצעה התחשבנות יהנו מהעודפים שנצברו כתוצאה מהתשואות לאחר גיל 60.

כפי שהוסבר בתהליך השינוי, היתרה בגובה של כ- 2 מיליון ₪ תופקד בקרן מילואים לטובת קרן סיעוד .

ההחלטה על שחרור קרנות חיים והעברת עודפי הקרנות מועברת לאישור בקלפי.

אופי הבניה בשכונה החדשה

במקביל לקידום השינוי, אנו מקדמים הקמת שכונה חדשה כדי לאפשר לחברים המעוניינים בכך לבנות את ביתם ולהמשיך לקלוט את בני גבע.

הפרוייקט מתנהל במקביל לתהליך גיבוש הפרצלציה שתאפשר את הטיפול בתשתיות בישוב הוותיק ואת יכולת החברים להרחיב את בתיהם.

במסגרת תכנון התשתיות, קידמנו תכנון אדריכלי ראשוני כדי לבחון את העמדת הבתים על המגרשים, כך שאפשר לדייק את חיבור התשתיות לבתים.

במסגרת זו, לאחר דיון על בסיס הצעת האדריכלים אנחנו מציעים לקבל שני עקרונות:

א-   המגרשים יהיו נגישים. זאת אומרת לא יהיה צורך לעלות או לרדת מדרגות בין המדרכה לכניסת הבית.

ב-    שינוי התפיסה הממוקדת בבניית בתים דו-משפחתיים כפי שהוחלט בעבר, לבניה  של בתים נפרדים.   סוכם שבאזורים שיתאימו לבנייה בדו משפחתיים, הנושא ייבחן ע"י וועדת תכנון. ההצעה אושרה ברוב קולות.

ג-    סיכום מפגש חברים בנושא: קידום הבניה בגבע

 ביום רביעי קיימנו מפגש עם כ- 50 חברי קיבוץ בעניין קידום הבניה.

הוצגו שני מסלולים:

-        בניה באזור המבונה:

ועדת תכנון מקדמת את הפרצלציה, בעזרת שני משרדי מתכננים: אחד אדריכל נוף המתמחה בעניין הפרצלציה והשני מהנדס אזרחי העוסק בתכנון כבישים, מדרכות וחנייות . לאחר סדרה של דיונים, הוצגו הנחיות למתכננים לגיבוש טיוטה שנייה.

בכוונתינו לקיים סיור בכמה קיבוצים כדי לראות וללמוד ביחס לסוגיות שונות העומדות על הפרק.

לאחר אישור חוברת השינוי בה נקבעו עקרונות שיוך הדירות, עלינו לקדם טיפול בהסדרים משלימים כדי שנוכל לממש את השיוך ולהיכנס לבנייה באופן מסודר.

 בניה בשכונה החדשה:

בשלב זה אנו לקראת השלמת תכנון התשתיות, כמו כן שכרנו שרות של משרד אדריכליות שליווה אותנו עוד בשלב הראשון של  תכנון העמדת הבתים במגרשים כדי שתכנון התשתיות יהיה בהתאם. בשלב הבא עם הקמת מנהלת הבניה  בגבע , נתחיל בתכנון הדגמים.

בנוסף למכרזים שפרסמו בנוגע למספר תפקידים ותוך כך מכרז לחברות במזכירות, בכוונתינו לפתוח בטווח הקרוב מכרזים גם לועדת תכנון, מנהלת בניה, וצוות שיוך דירות, אנו מבקשים לכל מי שיש לו יכולת ומוטיבציה להציע את עצמו, כך נוכל לטפל במגוון רחב של נושאים כדי להגיע בהקדם לבניה.

שבת שלום

חג שמח

אשר צימרמן

מזכיר קבוצת גבע

052-3784126

 

משאל מקוון

משאל ממוחשב

קלפי אלקטרוני

יערך בימים  שני ושלישי 

18.4.2020-19.4.2022

בין השעות 10:00 ביום שני ועד 12:00 ביום שלישי

סגירת קרנות חיים ע"פ המודל שהוצג באספה

(אישור הצעת הועדה לביטחון סוציאלי לסגירת קרן חיים.

ההצעה המפורטת מוצגת באתר גבע מ 7.4.2022)

בעד                             נגד     

ניתן להסתייע בטל גולן בשעות העבודה, בהצלחה !

 

מנהל קהילה - חיים גנירם

ברכת מנהל הקהילה לחג הפסח

יום אחד זה יקרה

בלי שנרגיש, משהו ישתנה

משהו ירגע בנו, משהו יגע בנו

ולא יהיה ממה לחשוש.

וזה יבוא כמו קו חרוט על כף יד

זה יבוא בטוח בעצמו

כאילו היה שם תמיד

וחיכה שנבחין בו

וזה יבוא, אתה תראה

הידיים הקפוצות יתארכו

והלב השומר לא להיפגע יפעם בקצב רגיל

זה יבוא, כמו שהטבע רגיל

להיות שלם עם עצמו                    ~ריטה~

 

ימי מבחן גדולים עומדים לפנינו, שאלות ומחשבות מהותיות מעסיקות אותנו, ואנו נעים באופן מתמיד בין הרצון לשמור על עצמינו ועל קרובי משפחתנו, ובין לקיים את הקיבוץ תוך שמירה על הערכים החשובים לנו כמו אחדות, עזרה לזולת, סולידריות ועוד.

פסח הוא זמן מיוחד מאוד עבור כולנו. למרות שזו בהחלט יכולה להיות אחת העונות המאתגרות והקשות ביותר, זוהי גם תקופה של הבטחה ופוטנציאל גדולים. חודש ניסן כולו הוא תקופה ייחודית. ניסן מעורר גאולה והתחדשות. כפי שאנו עדים להתחדשות הפיזית של הניצנים שהופכים לפרחים ולטבע שהופך לירוק, אנו גם שואפים לחדש את עצמנו באופן אישי קיבוצי וקהילתי.

בחודשים האחרונים אנו עדים לכך שהקהילה שלנו משתנה, מקיבוץ שיתופי ומסורתי אנו הופכים לקיבוץ מתחדש, וכשם שהשינוי משפיע וישפיע לטובה על כל אחד מהחברים, כך אנו רוצים גם לראות את הקהילה  הולכת וצומחת, הולכת ופורחת ומתפתחת. מוטלת עלינו החובה לגשר על הפערים בקהילה, ולנצל את הזמן המיוחד הזה בשנה כדי לבצע התקדמות גדולה לחיבור ואחדות בין הקבוצות השונות בקיבוץ. אני מתפלל ומייחל, שלמרות הקשיים, והתקופה הלא פשוטה, בזכות הנחישות, החברות,  ושותפות הגורל של כולנו, קהילת גבע תתחיל לצמוח להתחזק ולפרוח. אני מאחל לכולנו חג פסח שמח, חג אביב פורח!  ומי ייתן שיבואו עלינו ימים שקטים של שלוה, רעות, אחווה ובטחון ושנאהב איש את רעהו!    אתם תראו כי הלב יחזור לפעום בקצב שלו, והטבע יחזור להיות שלם עם עצמו.

בברכה, חימקה


משולחן המנק''ל

תקציב הקיבוץ 2022 – תקציב הקיבוץ לשנת 2022 הוכן בדצמבר כפי שהיה כל השנים לקיבוץ שיתופי. מסיבות שונות (טכניות בעיקרן), לא הגיע התקציב לאישור האספה בתחילת השנה. לאחר אישור  מודל השינוי באספה, התעורר הצורך לשנות  את התקציב, כך שיתאים לקיבוץ המתחדש. לאחר חג הפסח נקיים אספה בה יוצג התקציב בשני חלקים, החלק הראשון חצי שנתי המתאים להתנהלות קיבוץ שיתופי, והחלק השני לחצי השני של השנה תקציב של קיבוץ מתחדש.

שיוך דירות – בהצבעה על מודל השינוי, עברו גם עקרונות שיוך הדירות. תהליך השיוך מתחלק לשני חלקים עיקריים.

החלק הראשון הוא החלק התכנוני, חלוקת שטח המחנה למגרשים אשר ישויכו לחברים, ועדת תכנון בחרה באדריכל נוף אשר מכין את תכנית החלוקה למגרשים (פרצלציה ) תחת הנחות העבודה ועקרונות השיוך שנקבעו. הועדה כבר קבלה טיוטה ראשונה העירה הערות רבות והחזירה לאדריכל לתיקונים. מיד אחרי הפסח נקבל את התוכנית המתוקנת ונתקדם.

החלק השני הוא החלק העקרוני והמהותי של עקרונות השיוך המפורטים. קביעת הזכאויות והחובות של החברים בהתאם לוותק ולמצב הבתים. בסופו של דבר הנושא יבוא לביטוי בטבלאות האיזון בהתאם למצבו של כל חבר. צוות השיוך עדיין לא גובש, וכן אין עדיין מי שירכז את הצוות. מקווים לאייש את התפקידים הנ''ל בהקדם.

רשות הבינוי – לאחר שלא נמצא מרכז לרשות הבינוי, החליטה המזכירות למנות אותי מנהל הקהילה לריכוז זמני של רשות הבינוי עד שיבחר רכז במינוי של קבע.

קיימנו מספר ישיבות של רשות הבינוי והחלטנו להוציא מכרזים על הדירות הריקות. אלא שכאן נתקלנו בבעיה, לקראת שיוך הדירות הממשמש ובא, מסתמנת בעיה של הקצאת מגרשים לחלק מהדירות. ולכן וחלט ברשות הבינוי ובמזכירות להוציא מכרזים על הדירות, אבל אין התחייבות שמי שיזכה במכרז ויכנס לאחת הדירות הדירה אכן תשויך לו, אלא ייתכן שבשל מגבלת הקרקע ישויך לו מגרש אחר. לאחר שהנושא נבדק מבחינה משפטית, נסללה הדרך להוצאת מכרזים ואלה יפורסמו בקרוב.

ענף הרכב  -  לאחר מספר צעדי התייעלות בענף הרכב אנו רואים שיפור משמעותי בתוצאות. עדיין יש גרעון קטן, אבל בהחלט משהו שניתן בעזרת עוד כמה שינויים בעיקר בצי הרכב להתגבר עליו ולעבור מגירעון לאיזון.

בישיבת המזכירות שדנה בצעדי ההתייעלות בענף הרכב, על פי המלצות של צוות חברים שעסק בנושא,  הוחלט כי ברגע שימונה מרכז ועדה חדש לוועדת רכב, אשר יפקח כל חודש מקרוב על ההוצאות וההכנסות של הענף,  נוכל לבדוק מחדש את תעריפי הנסיעה של החברים ובשאיפה להוזיל אותם לרווחת החברים. מאחר ועד היום לא נמצא רכז לענף הרכב, צוות מצומצם הכולל את יורם אלוני, יורם ידין, ואנוכי. אנחנו בודקים את המצב של הרכבים בענף ומקווים להצליח להוריד מחיר לק''מ כבר בזמן הקרוב מאוד.

בריכה – אנו נמצאים בעיצומן של ההכנות לפתיחת הבריכה. גם בהכנות פיזיות הכוללות שיפוץ המבנה שניזוק מעץ שנפל עליו, וגם בהכנות פרסונליות של גיוס צוות ומצילים. על מלאכת ההכנה מנצח גיל לביא ואנו מקווים לסיים את ההכנות בזמן, על מנת שנוכל לפתוח את הבריכה בחג השבועות.

מכבסה -  המכבסה נמצאת בתהליך של צמיחה והתפתחות. בניצוחה של הדר בן יוסף מרכזת הענף, ובסיוע של צוות מעולה, מסור ואכפתי, הצליחו לייצב את המכבסה במצב הנוכחי, ולהביא גם לקוחות חיצוניים. מגיע שאפו גדול לכולם !!

 עשינו מספר צעדי התייעלות וקצת השקעות, שעזרו להגיע לתוצאות טובות מאוד בחודשים האחרונים.  על פניו נראה שאנחנו במסלול של המשך צמיחה ופיתוח, ואנו מקווים שנוכל גם כאן לבחון בקרוב את מחיר הכביסה שהחברים משלמים ואולי אולי גם נצליח להוזיל במקצת .

 

ממש"א - רינת גלילי

ממשאבי אנוש


חברים שלום,

*מציל לבריכה- הכוונה לפתוח את עונת הבריכה בשבתון חג השבועות 4.6.2022

ולסגור את העונה במהלך ספטמבר.

גיל לביא ינהל את הבריכה וישמש גם כמציל. בנוסף,

דרוש מציל/ה במשרה מלאה

ניתן לעבוד גם בשבתות (החל מ1.7.2022 בתמורה כספית ולפי חוק).

שעות עבודה: בוקר, אחה"צ ולעיתים ערב.

דרישות ויכולות: תעודת מציל , ריענון בתוקף ואוריינטציה שירותית.

התחייבות לכל העונה.

ריענון ככל שנדרש ישולם על ידי הבריכה.

ניתן לפנות ישירות לגיל לביא נייד- 054-6633835

*משרות נדרשות לבקרה - מפורסמות באתר גבע

* איוש תפקידים . לאחר החגים, נעשה מאמץ משותף לגייס ולהתגייס.

הזדמנות/ יעל קלו מור

גַּם לָאָבִיב מֻתָּר לִפְעָמִים

לַעֲשׂוֹת כְּכָל הָעוֹלֶה עַל רוּחוֹתָיו

לְעַבּוֹת עֲנָנִים

לְהַגְשִׁים גְּשָׁמִים

לְהַשְׁלִיג שְׁלָגִים

לְפַזֵּר קוֹר

גַּם לָאָבִיב מֻתָּר 

לֹא לִזְכֹּר

מִנַּיִן הוּא בָּא

וּלְאָן פָּנָיו מוּעָדוֹת

מֻתָּר לוֹ גַּם לְהִשְׁתַּטּוֹת

לִשְׁבֹּר מֻסְכָּמוֹת לְנַפֵּץ צִפִּיּוֹת

לִהְיוֹת מַשֶּׁהוּ אַחֵר

לַעֲשׂוֹת דְּבָרִים בְּדֶרֶךְ אַחֶרֶת

גַּם לָאָבִיב מֻתָּר לִפְעָמִים

לֹא לִהְיוֹת עוֹנָה מִתְמַסֶּרֶת

לְהַבְרִיק בְּרָקָיו וּלְהַרְעִים

לְשַׁנּוֹת לָנוּ כָּל מָה שֶׁחָשַׁבְנוּ

אֵין בָּזֶה כָּל פְּגָם

 זוֹ אוּלַי הִזְדַּמְּנוּת

לְנַסּוֹת אֶת זֶה גַּם

לכל בית גבע,

חג חירות שמח

שנזהה וננצל הזדמנויות לפריחה,

לצמיחה ולשגשוג

אישי, חברתי וכלכלי.          שבת שלום, רינת, מש"א.

ממרכז המשק - איל לב

 

בס"ד                                                                                                      ‏‏‏13 אפריל 2022

דוח מרכז המשק

הרפורמה בחקלאות -  משרד האוצר ומשרד החקלאות ממשיכים לקדם את הרפורמה למרות אי ההסכמה עם הגופים החקלאים וללא מנגנוני האיזון המתבקשים. במצב הפוליטי לא בטוח שיצליחו להעביר את הרפורמה כפי שהיא אבל אם כו תהיה לה השפעה ניכרת על ענפי הצומח שלנו ונצטרך לחשב מסלול מחדש.

פרויקט המוביל המזרחי – מדובר בפרויקט שאגודת המים שלנו מנסה לקדם בהשקעה של כ 100 מיליון ₪  הלל גרוסר מנכ"ל אגודת המים הציג את הפרויקט בפני דירקטוריון החקלאות. מטרתו של הפרויקט הינה חיבור העמקים המזרחיים למערכת הארצית לטובת שימור והרחבת כמויות המים החקלאיים באזורי הצריכה – חרוד, עמק המעיינות ובקעת הירדן. הובלת המים מתוכננת מהכנרת והירמוך דרך עמק הירדן עמק המעיינות ועד לבקעת הירדן. אגודת המים שלנו רוצה לנצל את פרויקט האגירה השאובה שמוקם בכוכב הירדן ומעלה מים מעמק הירדן לרמת כוכב. הרעיון הוא לאגום מים במאגר עליון שיוכל לספק מי השקיה לכל השטחים מכוכב הירדן ועד לעין חרוד באזור הזה יש שטחים לכל המשקים החברים באגודת המים למעט גבע וכפר יחזקאל. מחיר המים לאחר ההשקעה צפוי להיות מחיר יקר יותר מהמחיר הנוכחי ויצריך שינוי בהרכב הגידולים והשקעה של המשקים במטעים. ההצעה של הילל היא שאגודת המים תבצע פרויקט נוסף שיאפשר לגבע וכפר יחזקאל לקבל מים נוספים שטחים הצפוניים שלהם שנכון להיום אין להם אפשרויות להשקיה.

מחירי המזון הגס – כידוע ישנה התייקרות של מחירי המזון בעולם ועיקר ההשפעה היא מהמלחמה באוקראינה שהינה אחת מספקיות החיטה הגדולות בעולם. מחירי הגרעינים (חיטה וכדומה) עלו לרמה של 140% משנה שעברה ועדיין ממשיכים לטפס. המשמעות היא שמחירי המזון הגס והמזון לבע"ח בפרט התייקרו משמעותית והצפי הוא לפגיעה בריווחיות של ענפי בע"ח דיר ורפת. ברפת יש תיקון מסוים דרך מחיר המטרה לחלב שמתעדכן בהתאם לעליה בתשומות אבל בדיר המחיר קבוע כבר כמה שנים ויש קושי בהתאמה שלו למצב הקיים. נעשים נסיונות להעלות גם את מחיר החלב לכבשים שנמצא בביקוש גבוה. הרעת התנאים בענפי החי מיטיבה עם ענף הגד"ש ומאפשר לקבל מחירים טובים לגידולי המספוא עד כדי אפשרות לגדל גידול נוסף במשך הקייץ על החלקות של גידולי החורף. אנחנו מנסים לנצל את המצב שנוצר ולהתאים את תוכנית הגידול של הגד"ש להזדמנויות שנוצרו.

שקדים – חודש מרץ שהיה השנה קר מהרגיל השפיע לטובה על מטעי השקדים בארץ הפריחה הייתה מוצלחת וגם התאמת ההפריה בין הזנים. החנטה נראית מצוינת ואם נצליח לשמור על המטע מבעיות של מזיקים ומחלות צפוי שהיבול יהיה גבוה (מגיע לנו אחרי שנה שעברה) וגם נהנה מעונה טובה במכון שקדים.

חלופת האגודה – עברנו ועדה אחת בהנהלת רמ"י הארצית וכנראה שנקבל את השומה בזמן הקרוב.

חג הפסח שאנחנו בפתחו מבשר את בא האביב הפריחה ההתחדשות והחירות. אני מאחל לגבע שאכן ההצבעה על השינוי המבשרת את ההתחדשות והשחרור מכבלי העבר ותוביל את הקבוצה לשגשוג חברתי וכלכלי.

חג שמח

איל לב

************

קוצרים שחת                  חג שמח מהגדש

 

ברכת הרפת

רפת גבע vs ליברמן&פורר

בעיצומה של המלחמה הגדולה באירופה, המביאה עימה משבר מזון ממושך כמותו לא זכור בעבר, ענף החלב מוצא עצמו מתמודד עם אתגר גדול. עליית מחירים מטורפת ובלגן גדול, מהם סובלים גם הרפתנים גם והמחלבות. הצורך להעלות

לנו את מחיר המטרה מגיע לצד ההכרח להעלות את מחירי מוצרי החלב המפוקחים, כאשר ברקע יוקר המחיה הינו הנושא החם ביותר. מצב מורכב, וכנראה צפויה שחיקה במחיר המטרה ועליית המחיר לא תשיג את העלויות האמיתיות שאנחנו משלמים. מחיר המטרה היום כמעט זהה למחיר לפני עשור, וזוהי בעצם מהות השחיקה אותה אנו חווים.

לפי הממשלה הנוכחית הכול פתוח, על הרפתן הישראלי להתחרות בפולני, ומגדל הפירות והירקות יתחרה במקבילו מעזה ומירדן.

מחד, מדינת ישראל תדאג ליצירת תנאי תחרות לרעת היצרן המקומי (אגרות, מיסים, כשרות, מחירי תשומות ושאר משקולות), ומאידך תפתח את השוק ליבואנים וליצרנים ממדינות בהן שכר העבודה בטל בשישים, מחירי המים אפסיים, וקיים בהן עידוד ותמיכה לחקלאים. תחרות הוגנת ללא ספק.

 

בני הדור הצעיר רם&ברזק שומרים על מוראל גבוה

צוות הרפת המקומי בני דור ה – X וה –  Y משלבים ידיים עם בני דודיהם מהמגזר ועם מלוכסני העיניים על מנת לקיים יחידת ייצור יחסית גדולה, ובשנת 2021 הגיע ייצור החלב לשיא של 13210 ק"ג בממוצע לחולבת, ו – 5.1 מיליון ליטרים שיווק סה"כ.

 

מה זאת אהבה?

סיכום השנה הכלכלי והמקצועי מציג שנה מעט טובה יותר מקודמתה, וכולי תקווה כי שנת 2022 לא תיפול ממנה.

שיתוף הפעולה בשנים האחרונות עם חברת מרכזי המזון "מילובר", המספקת לנו את המזון באבוס, הינו משביע רצון ועוזר לנו להתקדם מבחינה מקצועית כל הזמן. כנ"ל גם שיתוף הפעולה עם חברת "אפימילק" מאפיקים, שציוד החליבה שלה משרת אותנו נאמנה שנים רבות ומקדם אותנו בהתמדה. המכון הרובוטי שלהם עדיין בחיתוליו, אבל ללא ספק ההתייעלות האמיתית תתבצע בעתיד באמצעות המיכון.

צוות הרפת ממשיך להתמקד בעיקר - מקבל המלטות, חולב ומתכונן לעונת הצנונים, ובשארית הזמן נהנה מארוחת בוקר עשירה מגבשת וטובה.

נאחל לעצמנו כי עליית המחירים תיבלם בקרוב, שהיציבות והתכנון ימשיכו כמו היום, על אף הזעזועים, וביחד נעבור את ליברמן ושות' בשלום.

חג פסח שמח לכל תושבי גבע,

בשם צוות הרפת, צור.

אביב בשקדים - אבשי בן יהודה

אביב בשקדים 

ענף השקדים כידוע הוא ענף עונתי. ומכוון כולו לעונת איסוף הפרי שאחריה חלה רגיעה מסוימת ומשחררים חלק גדול מהצוות העונתי ונכנסים בהדרגה לסתיו ולחורף בהם הדגש הוא על ליקוק הפצעים ותחזוקת מכונות העבודה.

השנה התאפיינה בכמות טובה של מנות קור ומזג אויר נוח רוב ימי הפריחה והדבורים יכלו לצאת ולבצע את עבודתן כנדרש. הכנסנו לשטח הרבה כוורות (שתי כוורות לכל דונם בוגר)

שטח המטע הבוגר עומד כרגע על כשמונה מאות דונם בערך אחרי שמטע החלומות וחלק ממטע הרוחות נעקרו והשטח נמסר לגד"ש. בנוסף יש כארבע מאות וחמישים דונם מטע צעיר בגילאים שונים בקומי שחלקים ממנו ינוערו השנה, היבול נראה טוב יחסית לגודל וגיל העץ וכמות העצים לדונם עלתה ונקווה שהיבולים בהתאם. בכל המטעים היבול נראה יפה אבל עוד מוקדם לתת הערכות יבול.

כרגע אביב ובבת אחת צריך לעשות אין סוף עבודות שנראה שלא נספיק לעולם. השקיה ריסוס כנגד מחלות מזיקים ועשביה הכנת המכונות לעונת הניעור ועוד.

במטע הזיתים הפריחה או טו טו מתחילה והרבה תלוי במזג האוויר בזמן החנטה. בשנה שעברה למשל היה שרב כבד בכל זמן החנטה ובכל הארץ היה יבול נמוך מאד של זיתים בארץ בשנה שהיה צריך להיות בה שפע פרי, ובכל זאת אצלנו היה יבול בסדר גמור בגלל המטעים הצעירים. לכן מה שאפשר ללמוד בענף המטעים הוא: שהעולם שייך לצעירים! כמו במטע כך בגבע קבעון של 20 שנה יכול לפגוע קיבוץ כמו כן ענף מטעים, לטעת ולבנות זה מה שמביא צמיחה התחדשות ורווחה.

חג שמח וכשר לכל בית גבע ולכל ישראל

בשם צוות הנוטעים   אבשי

 

הטרקטור התהפך - דנדי

 

תאונה בזמן ההידוק של בור התחמיץ .הטרקטוריסט אהרונציק חזין עלה עם הטרקטור בשפוע חזק. מחמת החושך לא הבחין בכך. הטרקטור מסוג hd5 מהסוג הגדול באותם זמנים.התאונה הייתה ב.4. מיכה אפרתי הגיע ב.7 וחילץ את ארונציק. הגיע לב.ח עם חוליות סדוקות , ושכב ליד יודקה בנו שנולד יומיים קודם.

הארוע התרחש באביב 1950                        

הביא לדף דנדי

חג חירות בגבע מפנה המאהה - אורי ברזקפינת תרבות + מופע 100 לגבע

 

אנחנו בתהליך של שינוי גם בהתנהלות של התרבות -

מי שמעוניין לארגן את אחד מהאירועים הבאים, חייב להביא בחשבון שכל אחד מהאירועים דורש תיאום עם זוהר ברג לשם הגברה ותאורה ויש להודיע לו על כך בהקדם. מי שמעוניין לקשט את חדר האוכל בקישוטים המוכנים לכל אירוע, מוזמן לפנות אליי לתיאום.

          ליל הסדר יחול ב- 15.4.2023 ויתקיים במתכונת משפחתית כיוון שחדר האוכל אינו פעיל יותר בערבי החג. מי שמעוניין לשאול הגדות, מוזמן לפנות אליי. מי שמעוניין לערער על סגירת חדר האוכל בערבי חג, מוזמן לפנות ישירות לחיימק'ה.

          קציר העומר יחול למחרת ליל הסדר –  בשבת ה- 16.4.2022 - לתשומת לבכם, המועד כבר בעוד שבוע וטרם פנה איש לארגן אותו.

          ערב יום השואה יחול בערב יום רביעי ה- 27.4.2022 – מפיקה רותי לב ק.

          ערב יום הזיכרון יחול בערב יום שלישי ה- 3.5.2022 – פנוי

          ביום רביעי - 4.5.2033 :

1.    טקס בבית הקברות בבוקר יום הזיכרון עצמו – מפיקות אירית לב    ושוש זיק.

2.    טקס נעילת יום הזיכרון בערבו של אותו יום -  פנוי

3.    מיד לאחר טקס נעילת יום הזיכרון, חל ערב יום העצמאות - פנוי

אני אסייע לכל צוות ככל שיתאפשר לי, אך אינני מתכוונת לפנות לאף אחד ואינני פנויה להפיק שום אירוע, הכול לשיקולכם. אעדכן ב"מקומי" על כל שינוי.

שבת שלום ומנוחה    לילך רז

**************

"התרבות אינה מותרות, היא הכרח". וככל שנעשה לבתינו ככה החיים כאן איכותיים יותר.

אז קומו צאו מתוך השממה ויחד נעשה לנו חג.

יום העצמאות מתקרב, חג שהוא כל כך משמעותי לנו, ואין מישהו שהתנדב לעשותו. בשנה שעברה צוות ה 100 אירגן את כל חגי לוח השנה. וכרגע הצוות עסוק במופע ה-100 אבל על גבעתנו היפה ישנו עוד ציבור גדול שוחר תרבות. אז קדימה... מעוניינים יכולים לפנות אלי

בלה

***************

גבע 100 שנות זכרונות

ההחלטה על שינוי מתווה החיים בקבוצת גבע אושרה על ידי החברים , אבל היא אינה יצירה רגעית של רגע ,העבר והזיכרונות הינם חלק חשוב לנו מי שגדל והתחנך, למצטרפים  ולאותם אלו שעברו בה ויצאו.

גבע הונצחה בעבר ב"ספר שנת החמישים" אבל מרגע שספר זה הודפס ,נכרך וחולק לבתי החברים החיים המשיכו דרכם ,תינוקות נולדו , בגרו וילדו ילדים , ענפים קמו ונעלמו , תעשייה התפתחה ונוצרה חדשה , תרבות וחברה המשיכו כי כך חי כל גוף המכיל חברים כה רבים.

פונה ומבקש , הבה נשמר את זיכרונותינו בגבע , נזכור את הקבוצה וסיפוריה עד שנה זאת שנת ה 100 , נשמר ידע בכל תחום מנקודת ראות אישית ,מתוך עיני המספר על פיסה, פינה קטנה , אירוע של שמחה או כאב להם היה עד או שותף בחיי הקבוצה.

ניצור מארג של סיפורים קטנים או גדולים שישמרו את אותו מקום על השלוחה היורדת מגבעת קומי למען הדורות הבאים.                                    צקי

**************

מופע ה100 לגבע –

 

הי לכולם

אמנם אנחנו כבר בשנת ה 101 לעליית הקבוצה אל הגבעה שלנו,

אבל זה לא ימנע מאיתנו לציין 100 שנה לגבע במופע גדול ומושקע.

חיכינו.... שהקורונה תירגע קצת

חיכינו..... שנדע לאן פנינו מבחינת השינוי

וזהו...... הגיע הזמן להתפאר במה שהיה כאן בעבר, לחזק את מה שיש לנו בהווה ולתת נקודת הזנק נמרצת למה שצפוי לנו בעתיד.

אז ההכנות למופע ה100  "עוץ לי קיבוץ לי"  כבר החלו –

שירים נכתבו, זמרים עבדו והקליטו, ונמשיך לעבוד על כך בקיץ.

קליפ מקסים צולם  בימים אלו ,ונכנס לחדר העריכה.

עבודה על סצינות מתחילה ממש עכשיו,  בנות ההפקה יפנו לחברים בבקשה להשתתף, אנחנו ממליצות להסכים ולהיות חלק מ .....

ריקודים מקסימים תוכננו, ונתחיל לעבוד עליהם בקיץ, גם לריקודים נפנה אליכם להשתתף ,ונקווה שתגיעו בשמחה ונעבוד בהנאה ובכייף. 

לסיכום – מחכה לנו תקופה נהדרת של מפגשים נעימים למען מטרה מעולה

אז קיפצו על העגלה  - כי היא לא תשקע שנית!!

בברכת נעשה ונצליח 

 בנות ההפקה –

 ענבר חזין/פרידמן  שיר שמעוני  מורן קארו   בלה בן ארי

הגבעטרון

ליל הסדר - דני גפן

" ליל הסדר "

ליל הסדר בקיבוצי היה אחד האירועים החשובים , שמקומו היה כפסע אחרי חג המשק .

גם באותה שנה הכין אבי את סידור הישיבה בחדר האוכל לליל הסדר, מה שהצריך אותו לעמוד ליד לוח המודעות בכניסה לחדר האוכל בערב החג ולהוביל את החברים למקום ישיבתם .

היי אבא איפה אנחנו יושבים? שאלתי אותו בחלפי על פניו בחופזה.

במקום הרגיל  הוא השיב לי,  סבתא  ,אימא ,הגר אחותך וכל המשפחה הגדולה כבר שם . אני תכף גומר עם הבלגאן ובא !

ישר הבנתי למה אבא מתכוון באומרו "המקום הרגיל" ופסעתי לתוך החלק הישן בחדר האוכל , לא רחוק מהיציאה מהמטבח.

בני ישראל יצאו ממצרים לפני שלושת אלפים שנה ועכשיו הכי חשוב שלא נהיה רעבים ! .  אמר לי אבא שנים קודם לכן כשהתלוננתי בפניו פעם , שמהמקום בו אנחנו יושבים אי אפשר לראות את הבמה המרכזית.

כל בני המשפחה כבר הסבו לשולחן כשהגעתי.

חג שמח חייכה לעברי סבתא והגישה לי הגדה של פסח , מאלו שתמיד היו  בביתה והיא דאגה להביא לסדר כדי שלא נשתעמם .

תמיד אתה צריך לאחר ! רטנה לעברי אמא, אבל אני לא התייחסתי ושמתי פעמי אל "המקום של הצעירים" בקצה השולחן.

בדרך לכיסאי עברתי ליד כל בני המשפחה שישבו  שם ואמרתי "חג שמח" לכולם.

הראל ויורם בני דודי הגדולים כבר ישבו שם, בוא ושב אמר לי הראל , שמרנו את המקום הזה במיוחד בשבילך !

היי היום אחרי הסדר יש "סופרמן 2" בטלויזיה ! חייכתי אליהם .

תגיד סופרמן יכול גם לעזור בפינוי חדר האוכל ? שאל הראל בצורה מיתממת.

כי הערב אנחנו תורני פינוי ! המשיך אותו יורם, בכעס קל . 

כאשר התיישבתי, הבחנתי שמולי בשולחן הסמוך יושבת מיקי היפה.

יופי,יהיה לי הרבה תאבון היום אמרתי לעצמי.

האקורדיוניסט השמיע את צליל  האקורדיון המסורתי והטקס נפתח.

עוד שבועיים גמר גביע אירופה באמת מעניין מה יהיה?

ניסיתי לפתוח בשיחה , מה מעניין? ,הרי ברור שמילאנו ינצחו אמר יורם.

 מייק דאנטוני מול חן ליפין, זה ההבדל הגדול אמר הראל.

בצד אחד רכז שהוא מנהיג וגם נותן 8-10 נקודות למשחק, ואילו בצד השני רכז, שכל תפקידו "להעביר את החצי" אחרי סל של היריב וכשהוא קולע איזה שש נקודות כמו שהוא קלע נגד היוגוסלבים לפני חודש, עושים מזה "חגיגה"  הוסיף.

כן ,אבל ג'מצי בכושר ראיתם אותו נגד הצרפתים לפני שבועיים ? ניסיתי.

מתי כבר תבין שגביע אירופה לא לוקחים בקליעות מבחוץ אמר יורם.

וחוץ מזה, לאיטלקים יש את פרמייר, שישתה לו את הדם החרה אחריו הראל.

"ש...." עשתה לעברנו סבתא מהקצה השני של השולחן וכל המשפחה הביטה בנו, הבנו שהגזמנו והשתתקנו.

כולם "שקעו" שוב בקריאת ההגדה ואני ניצלתי את הזמן כדי לבהות במיקי היפה שישבה בדיוק מולי בשולחן הסמוך ,היא לבשה באותו ערב שמלה שחורה שיצרה ניגוד מעניין עם עור פניה הלבנבן.

בדיוק היא נפרדה מהחבר שלה ,היא פנויה עכשיו! לעג לי הראל שתפס אותי בוהה בה.

מי מיקי ? היתממתי והסטתי מבט,מיקי היתה מבוגרת ממני בשמונה שנים וכבר גרה בת"א, איזה סיכוי היה לי?

באותו זמן  התחיל הקטע האהוב עלי בסדר "בתופים ובמחולות" שבוצע על ידי ילדי כיתות ה-ו וסימן פחות או יותר את סיומו של החלק הראשון של הערב.

סוף-סוף האוכל אמר יורם ואחרי זה מתחפפים מפה ללבוש בגדי-עבודה, אל תשכח אנחנו תורני פינוי הערב הזכיר לו הראל.

תורני ההגשה בסינורים לבנים הופיעו בפתח חדר האוכל והתחילו לחלק את מנות

 האוכל .

תחילה המרק ואחר כך את המנה העיקרית וגלידה לקינוח .

באמת שהייתי מרוכז בגלידה, אבל לפתע קול נשי ענוג קטע את מחשבותי :

"נו אז איך השמלה החדשה שלי , יפה ? בדיוק פתחו חנות חדשה בשנקין וחשבתי להפתיע אותך במשהו חדש בסדר הזה ! ".

לא הייתי צריך להרים את הראש,כדי לדעת שמיקי היא הדוברת והראל ויורם התחילו לצחוק.  "מה אתה חושב ? שלא שמתי לב שאתה בוהה בי כל הזמן" היא המשיכה תוך כדי שהיא מחייכת, "הרגשתי כבר בראש השנה שאתה עוקב אחרי " .

"ילד, זה לא מנומס ! אבל לי זה לא מפריע, הלוואי בתל אביב יסתכלו עלי ככה ..."

היא סיימה והלכה כשהיא לא שוכחת לברך "חג שמח", את כל שאר בני המשפחה שישבו סביב השולחן.

 הארוחה הסתיימה וחדר האוכל החל להתרוקן  מיושביו.  הראל ויורם שני הבני דודי שגיכחו במשך כל נאומה של מיקי וגם הרבה אחרי לכתה , עזבו את חדר האוכל והלכו להחליף את בגדיהם לבגדי עבודה וגם אני רציתי ללכת.

אתה נשאר פה!  סינן לעברי אבא בשקט ,עוד מעט יש את הריקוד המסורתי של "ארבעת האחים" ואחותך הגר משתתפת.  קיללתי בבטן ונשארתי. היתה לי ברירה?

צליל האקורדיון המסורתי סימן את תחילת החלק השני של הסדר.

בכלל החלק השני תמיד נראה לי שמח יותר ו"פחות מכופתר", מה גם שהתחלתי להרגיש את  היין שיורם והראל דאגו שאשתה כל החלק הראשון של הסדר.

הם בעצמם לא שתו,כי היו צריכים לעבוד אחרי זה, אבל את הכוס שלי הם מילאו כל פעם מחדש תוך כדי שהם מצטטים מהסרט "מציצים" : "גרר אותי , נגררתי" .

הגר אחותי הייתה בריקוד "היפה מכל"  ושחזרה לשולחן המשפחה לאחר הריקוד אבא העיר בציניות , אני לא יודע איך נולדתם היא ומכוער כמוך לאותה האימא?

הסדר הסתיים, סבתא אספה את כל ההגדות מהשולחן עלתה על הקלנוע שלה , נפרדה מאתנו ונסעה לביתה.

בוא מהר הביתה יש "סופרמן 2" בטלוויזיה הפצרתי באבא תוך כדי שאני נישען על גופו,בדיעבד אני יודע שהייתי שתוי לגמרי ולא יכולתי אפילו ללכת לבד.

הגענו הביתה את סצנת הפתיחה ב"סופרמן" עוד ראיתי ואחר כך נרדמתי על הספה מול הטלויזיה בסלון של ההורים .

דני   ה"אדום" גפן

 

פניני עיתונות העבר - ערי גיל
    זה מה שהוא הציע גרוש המוני בקרב ערביי השטחים

עֵסֶק הַבִּיש" הוא כינוי שניתן לאחר מעשה לפעולת טרור במסווה שבוצעה במצרים על ידי ישראל. הפעולה הוסוותה כך שיתקבל הרושם כאילו בוצעה על ידי ארגון טרור מצרי. בעת תכנון הפעולה וביצועה היא נקראה "מבצע סוזנה". עקב חשאיותה לא דובר עליה במפורש, אלא רק בכינוי הקוד "העסק הביש הישראלי. כ"עסק הביש", ו"הפרשה" הפוליטית שבאה בעקבותיו, הם אירוע מכונן בתולדות מדינת ישראל. בפרשה זו מתקיימים יחד בערבוביה ציונות ונאמנות למולדת, תכנון מבצעי כושל, תככים ומזימות בזירה המדינית ובצמרת צה"ל והמודיעין.   
במישור של יחסי קברניט-מודיעין עולות שאלות קשות: כיצד קרה שראש הממשלה, משה שרת, דוּוח על המבצע רק בדיעבד; ומדוע לא דאג הדרג הצבאי לקבל אישור מראש למבצע משר הביטחון, פנחס לבון. במישור יחסי החוץ של ישראל נראה כי לא נשקל כלל הנזק למעמדה של ישראל בעולם במקרה של תקלה במבצע. וכמו כן יוזמי המבצע לא נתנו דעתם על ההשלכות השליליות האפשריות על מעמדה של הקהילה היהודית במצרים במקרה של כישלוןןדברים טובים

 

והרי בלי עוגות לפסח אי אפשר. ואלה השגורות על ידינו כבר די נמאסו שוקולד .מצות. .קוקוס  קרם שוקולג גבינה וכו' אז היחטנו לותר אבל שוטטנו ברשת ואולי מצאנו. ולמה אנחנו מתעקשים? אנחנו ,מה לעשות, מקפידים לא לבשל ולא לאכול חמץ אז מצאנו עוגת תפוזים וקוקוס הנראית מבטיחה. עוגה אוורירית בטעמי תפוז וקוקוס עדינים. היא פרווה, קלה להכנה ועל אף פשטותה היא מושלמת לאירוח וליציאה מהבית

בבוא העת נדווח.

עוגת תפוזים וקוקוס לפסח במרקם של ענן

 

o       2 /1+ 1כוסות קמח תופח כשר לפסח אסם  

o       3  ביצים 

o       1 כוס סוכר 

o       1 כוס שמן 

o       1/2 כוס קוקוס טחון

o       1 כוס מיץ תפוזים 

o       1 חבילת אינסטנט פודינג בטעם וניל כשר לפסח אסם  

אופן ההכנה

1.     מחממים תנור לחום של 170 מעלות.

2.     מקציפים במיקסר את הביצים והסוכר כ - 8 דקות עד לקבלת תערובת אוורירית לבנה.

3.     מוסיפים את השמן, הפודינג ומיץ התפוזים ומקציפים עד לקבלת תערובת אחידה.

4.     מוסיפים את הקוקוס והקמח המנופה ומקפלים בעדינות.

5.     מעבירים את הבלילה לתבנית משומנת ומכניסים לתנור ל - 40 דקות, עד שקיסם שננעץ במרכזה יוצא יבש.

6.    כשהעוגה מתקררת מעט אפשר לפזר מעליה אבקת סוכר לקישוט. 

צוות מבקרה ובראשו מנהל המפעל פול, בפגישה חגיגית מחליפים ברכות לכבוד פסח ומודים לאנשי הסביונית על עזרתם הרבה בעבודות בקרה.

תרבות בעמקאפריל 2022יום ב' 25/04/2022  20:00

סדרת התיאטרון  הצגה מס' 5 בסדרה:    

סינית אני מדברת אליך תיאטרון בית ליסין

קלאסיקה ישראלית

שנים אחרי שנטשה את משפחתה המסוכסכת, מירי חוזרת כדי למכור את הדירה שבה גדלה.

היא נזכרת באנשים שעיצבו את חייה: הוריה ניצולי השואה ודודתה הססגונית, שלימדה אותה על נשיות ורומנטיקה.

ילדות טיפוסית בישראל התמימה של סוף שנות ה- 60.

בדירה היא פוגשת את מתווך הנדל״ן, בן השכנים שהיה מאוהב בה בסתר.

כשסודו מתגלה, הדרמה מגיעה לשיאה. העיבוד הבימתי המרתק לסיפורה של סביון ליברכט,

הסופרת הנודעת וזוכת הפרסים, מאחד בתוכו דרמה אישית מרגשת עם אמירה חברתית אמיצה.

מהביקורות: "הצגה יפה ומרגשת, תצוגת משחק מרהיבה של כל השחקנים" ( כלכליסט מרץ 2021).

משך ההצגה: כשעה וחצי ללא הפסקה

אולם בית ציזלינג עח"מ 20:00   

רכישת כרטיסים להצגה בודדת באתר :  http://hagilboa.smarticket.co.il

מאי 2022

יום א'   01/05/2022-  20:30  

שרים וזוכרים

בהנחיית  שרה'לה שרון

נשיר ונזכור את חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה

בני הגלבוע, אשר חרפו נפשם במלחמה על תקומת  ישראל.

חדר האוכל קיבוץ גבע 20:30

הכניסה חופשית- הקהל מוזמן

לפרטים נוספים אלי גורן : 0546633322

יום ג'  10/05/2022  20:30

אסף מור יוסף- מופע סטנדאפ 16+

סטנדאפיסט שנון, מקורי וקורע מצחוק!

קומיקאי חד, צבעוני שסוחף את הקהל לרמת צחוק שלא הכרתם!

אסף מחליף מימיקות בקצב מסחרר ומעביר את הקהל חוויה קומית עוצמתית שקורעת מצחוק!

בנוסף להופעות סטנדאפ, אסף מור יוסף הופיע בתכניות טלוויזיה רבות, וביניהן:

קומדי סטאר, ספיישל סטנדאפ ערוץ 13 , קומדי בר, המועדון עם שחר חסון , ערוץ 12, ערוץ 20, פרטנר TV, ערוץ טדי, חומר טוב בביפ, תכנית חיסכון, רדיו צפון, רדיו דרום ועוד..

קטעי הסטנדאפ והמערכונים שלו הגיעו למיליוני צפיות ברשתות החברתיות ולתגובות מכל קצוות הקשת.

המופע עוסק בחוויות שכולנו מכירים, תוך שמירה על שנינות ומקוריות, והכי חשוב – מצחיק בטירוף!

הכרטיסים אוזלים

אולם בית ציזלינג עח"מ 20:00   

רכישת כרטיסים באתר כל הקודם זוכה  :  http://hagilboa.smarticket.co.il

יום ד'   11/05/2022- 17:30

תוכי שם-שם   תיאטרון גושן

הצגת ילדים  מס' 5 בסדרה : במסגרת תוכנית המנויים "מנויים ונהנים" גילאי 3-7

הצגה חינוכית על השבת אבדה, חברות ויושרה

שחר הוא ילד מקובל –הוא קצת שונה. ארז ויאיר לא ממש מעוניינים בחברתו, הם לא מרשים לו לעלות לבית העץ שלהם. 

על ראשו של שחר נופל תוכי מדבר , עם פה גדול , שהלך לאיבוד וקוראים לו "תוכי שם-שם".

המציאה של שחר מתגלה אמנם כאבדה של מישהו אחר ,אבל בינתיים ה"אבידה " הזו מאוד משתלמת.

תוכי שם-שם מבטיח לשחר להגשים את חלומו הגדול-לעלות אל בית העץ, ושחר מבטיח להחזיר את שם-שם לבעליו.

אבל אם יוזמן לבית העץ, האם שחר מספיק חזק וישר כדי לעמוד בהטחתו להחזיר את האבדה לבעליה?

אולם בית ציזלינג ע.ח. מאוחד 17:30 

רכישת הכרטיסים להצגה בודדת באתר :  http://hagilboa.smarticket.co.il

 יום ה'   19/05/2022- 18:00

קזבלן   תיאטרון השעה הישראלי

מחזמר לכל המשפחה (9-99)

עיבוד חדש ומקורי למחזה המוכר והאהוב של הסופר והמחזאי הישראלי יגאל מוסינזון.

ההצגה מגוללת את סיפורם של תושבי שיכון רעוע ביפו ובמרכזם עולה ממרוקו, מנהיג חבורת גברים יפואית העונה לשם קזבלן.

הוא מתאהב בבתו של ראש השיכון, עולה מפולין, המתנגד בתוקף למערכת היחסים בין בתו לבין קזבלן בשל תדמיתו כחסר תרבות.

ההצגה בוחנת סוגיות הנוגעות בנפשה של החברה הישראלית,

בהן השסע העדתי, יחסי אשכנזים–מזרחים, קבלת האחר, פערים תרבותיים- חברתיים ומחאה חברתית.

אולם בית ציזלינג ע.ח. מאוחד 18:00 

רכישת הכרטיסים באתר :  http://hagilboa.smarticket.co.il

יום ב' 23/05/2022  20:00

סדרת התיאטרון  הצגה מס' 5 בסדרה:    

סיפור על אהבה וחושך תיאטרון החאן

עיבוד בימתי חדש לספרו של עמוס עוז

זהו סיפורה של משפחת קלוזנר, משפחה קטנה בת שלושה דורות, שחיה בשכונת כרם אברהם הירושלמית בימי המנדט הבריטי,

מלחמת השחרור ושנותיה הראשונות של המדינה, וחווה את המאורעות הגדולים של תקופתה. עמוס הסופר,

צולל אל תוך זיכרונותיו מימי ילדותו בירושלים, כדי לנסות ולהבין מדוע התאבדה אמו, פניה..

מהביקורות :

"אחת ההצגות הכי טובות שיש. לא מדובר רק בהצגה, כי אם בחוויה רגשית, היסטורית, משפחתית, ספרותית, תרבותית.

ההצגה כל כך ירושלמית והחאן הוא התיאטרון הנכון לראות בו את המחזה הזה. בא לי לראות את זה שוב"  ( מוריה קור, גל”צ )

משך ההצגה: כשעה וחצי דקות ללא הפסקה

אולם בית ציזלינג עח"מ 20:00   

רכישת כרטיסים להצגה בודדת באתר :  http://hagilboa.smarticket.co.il

 יום ג'   24/05/2022- 18:00

במסגרת שבוע יום ירושלים- הקהל מוזמן למחזמר מופלא

אני ירושלמי   תיאטרון גושן

מחזמר לכל המשפחה (9-99)

סרטו של יהורם גאון "אני ירושלמי" וזיכרונות ילדותו,

הם ההשראה למחזה המוזיקלי המקורי, אשר ראשיתו

בירושלים בימים שלפני קום המדינה. שירי הזהב הקלאסיים של יהורם גאון, המועברים

מדור לדור, שזורים בעלילה ומאפשרים לנו לחוש אותו בכל רגע ורגע על הבמה

אולם בית ציזלינג ע.ח. מאוחד 18:00 

רכישת הכרטיסים באתר :  http://hagilboa.smarticket.co.il

יום ה'    26/05/2022- 18:00

גבירתי הרקדנית   תיאטרון השעה הישראלי  מתאים ומומלץ גם למי שלא יודע לרקוד...(-:) 

הצגת ילדים  מס' 3 בסדרה : במסגרת תוכנית המנויים "חובק עולם" גילאי 8-12

סיפורה של נופר העוזרת במאפייה המשפחתית של הוריה בחופש הגדול, אךבסתר ליבה חולמת להיות רקדנית.

בסמוך למאפיה נמצא סטודיו למחול ובו מתקיימות חזרות של סדנת רקדנים מצטיינים לקראת מופע המחול שהם מעלים.

עומר הרקדן הראשי מאבד את סבלנותו כאשר הרקדניות בלהקה לא רוקדות מספיק טוב את התפקיד הראשי –הדורש תכונות נוספות כגון "חוצפה" ו.."פלפליות".

עומר מזהה את יכולותיה של נופר ורואה בה משהו שאף אחד לא ראה קודם .הוא מתערב עם חבריו ללהקה כי בעוד חודש יציג את נופר הנערה מהמאפייה בתפקיד הראשי.

הסיפור הידוע של אלייזה דוליטל והנרי היגינס משתקף בסיפורם של עומר ונופר באופן מודרני ועכשווי דרך עיניהם של בני הנוער המקבלים שיעור חשוב על תחרותיות ,

אמונה עצמית ועזרה לאחר.

אולם בית ציזלינג ע.ח. מאוחד 18:00 

רכישת הכרטיסים להצגה בודדת באתר :  http://hagilboa.smarticket.co.il

תערוכות  ומוזיאונים:___

 קיבוץ תל-יוסף בית טרומפלדור,  גאים להזמין:

100 שנים סיפור בהמשכים

התערוכה

לרגל חגיגות ה 100 לקיבוץ תל-יוסף

בימים:

שישי ושבת 11:00-13:00

רביעי        17:00-18:00

הכניסה חופשית.

במועדים אחרים ניתן ליצור קשר לתיאום :

איה 0523322917, שוקי 0528511372, ציפי 0525111666, אורית 0527572329

התערוכה זמינה לקהל מחודש מרץ עד ספט' 2022

קיבוץ תל-יוסף בחץ טרומפלדור

מוזיאון המשכן לאמנות  עין-חרוד

חול המועד פסח במשכן לאמנות, עין חרוד

פעילויות לכל המשפחה - הכניסה וההשתתפות ללא תשלום בחסות בנק הפועלים.

חג שמח ולהתראות במשכן !!

חלוצים באמנות

ימי ראשון עד רביעי 17-20/04/2022

בשעות 11:30, 12:30  14:30

ביום חמישי 21/04 בשעה 11:30

הכניסה והפעילויות ללא תשלום, בחסות בנק הפועלים

תערוכות במשכן

דבורה ליס כחוט השני

אורית חופשי - יציבה רעועה

אמיר נוה - תקופת העבד

עמית קבסה – בור

נועה בן-נון מלמד - אטלנטיס

אוצר : יניב שפירא

לכניסה לאתר המוזיאון https://museumeinharod.org.il/

משכן לאמנות עין-חרוד לבירורים נוספים 04-6486038 שלוחה 4 בימים א'-ה'

  מוזיאון בית שטורמן עין-חרוד

חוגגים אביב בבית שטורמן, עין חרוד

חוה"מ פסח 17-21/04

סדנת יצירה אביבית

משחק סוד העמק- המוזיאון הופך למרחב בריחה

הצגת הילדים שוליית הקוסם – תיאטרון אורנה פורת 20/04/2022

בשעה 17:00 לילדים גילאי 5-8 – בהרשמה מראש

תערוכות במוזיאון

עדות מחאה

עוד סיפור אחד ודי

באתר המוזיאון. www.beit-shturman.co.il

בית שטורמן עח"מ  לפרטים נוספים : 04-6486328  

  

אירועים שנתיים,  חוגים ומנויים:

 מפגשים קבועים חוג העמקים :

 ימי  ג' 19:30 ריקודי עם (במסגרת חוג העמקים)

בהדרכת ניצן טריידל רוקדים מהצעד הראשון, מעגלים, זוגות, וגם נהנים.

חד"א קיבוץ גבע ,כניסה חופשית  , לפרטים ניצן    – 054-6633713

 ימי  ג'   18:00   חוג תנ"ך ספר משלי (במסגרת חוג העמקים)

בהנחיית  עדי הולצמן ממעלה גלבוע  מוזמנים להגיע עם ספרי תנ"ך.

והפעם נתמקד בספר ישעיהו

בחלק הראשון של השנה השיעורים יועברו בזום בחלקו השני מפגשים במועדון לחבר עין חרוד מאוחד.

18:00, לפרטים חגית כוכבא 052-3792901

 ימי ד'    20:00 חוג יהדות- (במסגרת חוג העמקים) בזום

הרצאות מתחלפות  : נושאים מגוונים ומרתקים

מרצים אורחים  : מיטב המרצים באקדמיות ובאוניברסיטאות- בעלי שם מהמובילים בתחומם בארץ

לפרטים אלי גורן  054-6633322

 ימי א' 19:30  חוג ספרות עברית (במסגרת חוג העמקים)  בזום

הרצאות מתחלפות  : נושאים מגוונים ומרתקים

מרצים אורחים  : מיטב המרצים באקדמיות ובאוניברסיטאות- בעלי שם מהמובילים בתחומם בארץ

לפרטים אילה בשור   04-6485701   ואלי גורן  054-6633322

עמוד אחרון - ברכת הדיר

עובדי הדיר מאחלים חג אביב ופסח שמח כשר

 

החבֵירות יגידו את דברן : איכלו צמחוני!