קבוצת גבע
חסר רכיב

דף מספר 2489

16/07/2021

דף מספר 2489 ז' באב תשפ"א  16 ביולי 2021

 עריכה והדפסה : נעה ידין  ומירה ידין

עריכה באינטרנט: טל גולן  אייל אורן

הדף באתר גבע www.kvgeva.org.il. הערות, כתבות, מכתבים, בקורת ומחמאות מהבית ומהפזורה אפשר לשלוח ל  e.mail שלנו: daf@kvgeva.org.il


תשעה באב :  חורבן בית ראשון 586 לפנ"הס  וחורבן בית שני שנת 70 לספירה

מלכים ב' כ"ה

א וַיְהִי בִשְׁנַת הַתְּשִׁיעִית לְמָלְכוֹ בַּחֹדֶשׁ הָעֲשִׂירִי בֶּעָשׂוֹר לַחֹדֶשׁ בָּא נְבֻכַדְנֶאצַּר מֶלֶךְ-בָּבֶל הוּא וְכָל-חֵילוֹ עַל-יְרוּשָׁלִַם וַיִּחַן (חנה וצר) עָלֶיהָ וַיִּבְנוּ עָלֶיהָ דָּיֵק סָבִיב(החומה).  ב וַתָּבֹא הָעִיר בַּמָּצוֹר עַד עַשְׁתֵּי עֶשְׂרֵה שָׁנָה לַמֶּלֶךְ צִדְקִיָּהוּ.  ג בְּתִשְׁעָה לַחֹדֶשׁ וַיֶּחֱזַק הָרָעָב בָּעִיר וְלֹא-הָיָה לֶחֶם לְעַם הָאָרֶץ.  ד וַתִּבָּקַע (נבקעה חומת העיר) הָעִיר וְכָל-אַנְשֵׁי הַמִּלְחָמָה הַלַּיְלָה דֶּרֶךְ שַׁעַר בֵּין הַחֹמֹתַיִם אֲשֶׁר עַל-גַּן הַמֶּלֶךְ(החיילים והמלך צדקיהו ברחו מירושלים) וְכַשְׂדִּים עַל-הָעִיר סָבִיב וַיֵּלֶךְ דֶּרֶךְ הָעֲרָבָה.  ה וַיִּרְדְּפוּ חֵיל-כַּשְׂדִּים אַחַר הַמֶּלֶךְ וַיַּשִּׂגוּ אֹתוֹ בְּעַרְבוֹת יְרֵחוֹ וְכָל-חֵילוֹ נָפֹצוּ מֵעָלָיו.  ו וַיִּתְפְּשׂוּ אֶת-הַמֶּלֶךְ וַיַּעֲלוּ אֹתוֹ אֶל-מֶלֶךְ בָּבֶל רִבְלָתָה וַיְדַבְּרוּ אִתּוֹ מִשְׁפָּט.  ז וְאֶת-בְּנֵי צִדְקִיָּהוּ שָׁחֲטוּ לְעֵינָיו וְאֶת-עֵינֵי צִדְקִיָּהוּ עִוֵּר וַיַּאַסְרֵהוּ בַנְחֻשְׁתַּיִם וַיְבִאֵהוּ בָּבֶל.  {סח וּבַחֹדֶשׁ הַחֲמִישִׁי בְּשִׁבְעָה לַחֹדֶשׁ הִיא שְׁנַת תְּשַׁע-עֶשְׂרֵה שָׁנָה לַמֶּלֶךְ נְבֻכַדְנֶאצַּר מֶלֶךְ-בָּבֶל  בָּא נְבוּזַרְאֲדָן רַב-טַבָּחִים עֶבֶד מֶלֶךְ-בָּבֶל יְרוּשָׁלִָם.  ט וַיִּשְׂרֹף אֶת-בֵּית-יְהוָה וְאֶת-בֵּית הַמֶּלֶךְ וְאֵת כָּל-בָּתֵּי יְרוּשָׁלִַם וְאֶת-כָּל-בֵּית גָּדוֹל שָׂרַף בָּאֵשׁ.  י וְאֶת-חוֹמֹת יְרוּשָׁלִַם סָבִיב נָתְצוּ כָּל-חֵיל כַּשְׂדִּים אֲשֶׁר רַב-טַבָּחִים.  יא וְאֵת יֶתֶר הָעָם הַנִּשְׁאָרִים בָּעִיר וְאֶת-הַנֹּפְלִים אֲשֶׁר נָפְלוּ עַל-הַמֶּלֶךְ בָּבֶל וְאֵת יֶתֶר הֶהָמוֹן הֶגְלָה נְבוּזַרְאֲדָן רַב-טַבָּחִים.  יב וּמִדַּלַּת הָאָרֶץ הִשְׁאִיר רַב-טַבָּחִים לְכֹרְמִים וּלְיֹגְבִים וַיִּגֶל (גלה)יְהוּדָה מֵעַל אַדְמָתוֹ. ... כב וְהָעָם הַנִּשְׁאָר בְּאֶרֶץ יְהוּדָה אֲשֶׁר הִשְׁאִיר נְבוּכַדְנֶאצַּר מֶלֶךְ בָּבֶל וַיַּפְקֵד עֲלֵיהֶם אֶת-גְּדַלְיָהוּ בֶּן-אֲחִיקָם בֶּן-שָׁפָן... כד וַיִּשָּׁבַע לָהֶם גְּדַלְיָהוּ וּלְאַנְשֵׁיהֶם וַיֹּאמֶר לָהֶם אַל-תִּירְאוּ מֵעַבְדֵי הַכַּשְׂדִּים  שְׁבוּ בָאָרֶץ וְעִבְדוּ אֶת-מֶלֶךְ בָּבֶל וְיִטַב לָכֶם. }כה וַיְהִי בַּחֹדֶשׁ הַשְּׁבִיעִי בָּא יִשְׁמָעֵאל בֶּן-נְתַנְיָה בֶּן-אֱלִישָׁמָע מִזֶּרַע הַמְּלוּכָה וַעֲשָׂרָה אֲנָשִׁים אִתּוֹ וַיַּכּוּ אֶת-גְּדַלְיָהוּ וַיָּמֹת וְאֶת-הַיְּהוּדִים וְאֶת-הַכַּשְׂדִּים אֲשֶׁר-הָיוּ אִתּוֹ בַּמִּצְפָּה

בתמונה חורבן בית שני האבנים שעל הדרך העוקפת הן אבני החומה שסביב מתחם המקדש נפלו עם הריסתה

 על תשעה באב- בדף


דף קשר - אשר צימרמן 
 

קבוצת גבע 01.07.2021      

לחברי וחברות גבע שלום רב!

 הקורונה חוזרת

השבוע התבשרנו על מספר חברים מאומתים בגבע, נכון אנחנו בשלב אחר חלק משמעותי מהאוכלוסיה מחוסן, ביחד עם זאת צריך להבין שהאיום על פגיעה בחלק מהאוכלוסייה עלולה להיות קשה מאוד.

אם לא רוצים לחזור לעצור את הכלכלה ואת חיי החברה, עלינו לקחת אחריות ולהימנע מפעולות החושפות אותנו לוירוס ועלולות להפוך אותנו לנשאים שיפגעו בקרובינו.

בינתיים הכלים שעומדים לרשותינו הם עטיית מסכות במקומות סגורים וצפופים, שמירת מרחק והגיינה . כמו כן על כל אחד החושש מהדבקה, נבקש לעדכן את רכזת הבריאות או רכז צח"י ולהתבודד עד לקבלת תוצאות הבדיקה.

1-    מקדמים שינוי

   מפגשים להצגת הסימולציה לכל משפחה ומשפחה :

השבוע החלו מפגשי סימולציה. החברים מגיעים עם כלל החומרים ומקבלים הסברים והתייחסויות, המשוב מכם חיוני כדי לדייק את בסיס הנתונים ולשפר אותו.

2-    מפגשי BBB, בונים בית בגבע

במקביל לקידום השינוי, אנו מקדמים פתרון לבעיית מצוקת הדיור בגבע, פתרון המבוסס על אישור שינוי באורחות החיים וקבלת עקרונות שיוך הדירות.

בסופו של דבר יפתחו 2 מסלולים:

בניה בשכונה חדשה

שיפוץ דירה קיימת

קידום הפרויקט מתבצע בכמה מסלולים:

מסלול תכנוני

מסלול החלטות פנימיות בענייני שיוך וקליטה

מסלול סטטוטורי

מסלול כלכלי

מסלול ביצועי

בשלב הראשון אנחנו נדרשים להשלים את תכנון השכונה החדשה כולל תשתיות ואת הפרצלציה ומסדרונות התשתית  של אזור המגורים.

תכנון-ועדת תכנון מקדמת יצירת בסיס נדרש למדידות, הקמת תוכנה לניהול המידע התכנוני, גיוס בעלי מקצוע ועוד.

כיום,קידום מהלך תכנוני, חייב להיות מבוסס על תפיסה תכנונית ישובית, אפשר לראות בעשרות קיבוצים ומושבים הרחבות שלא רק נראות כפרברי ערים אלה גם מתנהלות כך,

אנשים נמצאים לרוב מחוץ לישוב מתניידים לכל דבר ברכב ועוד.

היום קיבוצים חושבים על תכנן אחר: תכנון הומוגני, המחזק את הזהות המשותפת,  תכנון שבילים בדרכים כך שתישמר בטיחותם של ילדים ומבוגרים המתניידים ברגל,    בדו גלגלי או בקלנועית במינימום חשיפה לתנועת רכבים ועוד.

כמו כן מושקעת היום חשיבה רבה על יצירת מתחמים צפופים יותר לצמצום עלויות, גם לביקוש לשכונה יש השפעה על אופן בנייתה.

בכוונתינו להציג את הסוגיות העומדות על הפרק בשני מפגשי BBB שנקיים בתחילת אוגוסט, הכוונה היא להציג פעם אחד לחברים המעוניינים לבנות ופעם שניה לנקלטים שבגבע ולבני גבע שפנו בעבר לקליטה ורשומים ברשימות וועדת קליטה.

במפגשים האלה נבקש מהמתעניינים למלא שאלונים שיעזרו לנו למקד את המהלכים הנדשים להקמת שכונה ופיתוח אזור המגורים ברוח גבע ועם הפנים להתחדשות וצמיחה.

3-    טיפול בהפרות

כפי שהוסבר והחברים דרשו בהצבעה  בכוונתינו לטפל בהפרות אשר מתרחשות בקיבוץ.

התחלנו סבב של מפגשים עם חברים שלא העבירו הכנסות, עם חלקם אנו בונים שיח   בכוונה להחזיר את הכספים בהסכמה, במקביל לניסיון להגיע למתווה מוסכם לטיפול בטענות שחברים מעלים.

חברים שלא הגיעו למפגשים עם בעלי תפקידים יוזמנו למזכירות בשבוע הבא ובמידה ולא יגיעו לתהליך של הידברות, נתחיל בהליך הפסקת החברות של המשפחה המֶפֵרה.

במקביל לטיפול באי העברת הכנסות ולאחר שלא הצלחנו לתקן את סעיף 52 לתקנון אנו מגבשים החלטות שיאפשרו לקיבוץ לצמצם את הנזקים מההפרות השונות בקיבוץ.

שבת שלום

אשר צימרמן

מזכיר קבוצת גבע

052-3784126

משולחן מנהל קהילה - חיים גנירם

משולחן המנק''ל

התפרצות הקורונה – השבוע הגיע גם אלינו הווריאנט דלתא של הקורונה.       ביום שלישי נודע על שני חברים שנדבקו, ובכל יום שעבר, המספר הלך ועלה, העליה נבעה בעיקר מהסיבה שעד שנעשו בדיקות ועד שהגיעו התוצאות נפגשו המאומתים עם עוד ועוד אנשים. ביום רביעי בבוקר כשהסתבר שמספר הנדבקים הולך וגדל, התחלנו רון וייס יושב ראש צח''י, ואנוכי לפעול מול הגורמים השונים  מועצה, פיקוד העורף ועוד... . בזכות הטיפול של רון הצלחנו להשיג ניידת בדיקות קורונה של פיקוד העורף שתגיע לגבע בשבת בבוקר לבצע בדיקות קורונה לחברים. הבדיקות יתקיימו במועדון לחבר על פי הסדר הבא – בין השעות עשר בבוקר לשתים עשרה בצהריים בדיקות למבודדים, ומהשעה 12.00 ואילך בדיקות לכל מי שמעוניין.

יש לציין כי כל המאומתים הם כולם מבוגרים ומחוסנים ומצבם טוב, עם תסמינים קלים. אנו מבקשים מכל מי שיש לו תסמינים ו/או חום, או תסמינים נשימתיים לגלות אחריות ולגשת להיבדק ועד לקבלת התוצאות - להימנע מחיכוך ולהישאר בביתו.  תודה רבה לכם על ההירתמות ושיתוף הפעולה.

בריאות טובה לכולם.

עליית מחירי המים – בהמשך להודעה שפורסמה בדף גבע בשבוע שעבר, בנושא עליית  מחירי המים לשתיה. הייתה בקשה של מספר חברים שנפרסם כאן את המכתבים שקבלנו מאגודת המים. כפי שניתן לראות במכתבים, היה ניסיון של אגודת  המים להידבר עם ראשות המים, ולהאריך את ההנחה שקיבלנו בשנתיים האחרונותעל מי השתיה, אולם הנסיון לא הצליח.

חיימקה

תעריפי המים - תכתובתהודעות לדף

 

חברי גבע משתתפים

באבלו של  תומר אטינגר

ומשפחתו

על מות אמו ז"ל

 

חברי גבע משתתפים

באבלה של אילנה

ומשפחת גולן

על מות אייל ז"ל

****************************************

שעות פתיחה בריכה במהלך החופש הגדול

ראשון עד חמישי: בוקר-6:30 עד 11:30 אח"הצ-16:00 עד 19:00.

שישי וערבי חג: בוקר-8:00 עד 12:00 אח"הצ-13:00 עד 18:00.

שבתות וחגים: כל היום-9:00 עד 18:00.

****************************************

מהבניין מוסרים: פיטה לא תהייה מ 9.7.21 ועד 30.7.21, נייד הבניין לא יהיה זמין.

פניות אפשר לטלפון למשרד 04-6535723- יש תא קולי.פתקאות  בתיבה בכניסה למשרד  או בתא הדואר בחדר האוכל.     פניות לכרמלה גלילי 054-4700056 (גם לפניות דחופות בשעות בערב ובשיששבת).ימים ראשון –חמישי  בין השעות 7:00-9:00  ניתן לפנות למתי לוסטיג  054-6633368.      חשוב!מהבניין מוסרים:מחשב הבניין קרס ללא יכולת שיחזור,כל פניה שלא נענתה יש לפנות מחדש-כולל  הזמנת גז

****************************************

דיווח מועדת הביקורת

דו"ח המבקר בנושא ענף צאן גבע ודו"ח מלווה לביקורת קודמת משאבי אנוש

הוגשו לועדת הביקורת , הדוחו"ת מועברים למזכירות וההנהלות ואח"כ לאסיפה

פעולת הביקורת הקרובה "מערכת החינוך" ובמקביל ביקורת מלווה לביקורת קודמת לענף המוסך

צקי

****************************************

צפורה ב-צ   תעדר מהעבודה החל מה18/7 עד 30/7.

מי שרוצה לקנות תכשירים מוזמנת להתקשר לטלפון  הסלולרי

****************************************

האופנטיק פתו ח כל יום מ 10-12

****************************************

עליית מחיר המים –     בתחילת שנת 2021, בטלה אגודת המים את ההנחה שנתנה לגבע במחיר מי השתיה. בחצי השנה האחרונה הקיבוץ ספג את העלאת המחיר תוך כדי ניסיונות לבטל את רוע הגזרה. לצערנו כל הניסיונות לא צלחו ולכן נאלצנו עלות את מחיר המים לחברים. מדובר אמנם בהעלאה משמעותית,  ואם זאת צריך  לקחת בחשבון שאלה המחירים המקובלים בכל הארץ.

חיימקה מנהל קהילה.

****************************************

מחיר המים לחברים

1.מחיר המים עלה ב 1.1.2021 כאשר דנו בביטול הסובסידיות כבר היה ידוע שמחיר המים עלה ב 200% והנושא לא הועלה בדיונים על ביטול סובסידיות.2.לדברי הילל גרוסר מנהל אגודת המים לא היה שום משא ומתן בין גבע לאגודת המים, בנגוד גמור למה שכתב מנהל הקהילה בעלון.3. העלאת מחיר המים לחברים ביוני ללא כל דיון דומה למחטף ולא למשא ומתן בין אגודת המים לגבע ולא לדיון מסודר על ביטול סובסידיות לחברים בגבע .

אלי גורן.

****************************************

בעקבות תוצאות בדיקות שהתקבלו האחרונה אנו מעדכנים כי נמצאו בגבע שני מאומתים לנגיף הקורונה דורון ברוד וניצן טריידל. כרגע אין הנחיה לבידוד מחוסנים. כל מי שמרגיש לא טוב או מעוניין יוכל לנסוע ולהבדק הזמנת תור דרך אתר קופת חולים או בטלפון  כוכבית 2700   בכל שאלה אפשר לפנות למענית

****************************************

 

חדש בכלבו

שלושה סיפורים - הביא לדף שי דנצינגר

הביא לדף שי דנצינגר

שלום ידידי!בחודש האחרון נחשפנו במתקפות חסרות תקדים על  החיסכון הפנסיוני של חברי קיבוץ (לא רק).מצורפים כאן שלוש "דוגמיות".  עצובות ומרגיזות ככל שהן, חשוב לשתף ולעורר מחשבה ופעולות מנע.גם אם לא  ניתן למנוע את כל הנזקים, ניתן למזער אותם  ולדעת שנעשה הכל למנוע את הנזקים העתידיים.

 

מכרזים לדירות

 

13.07.21

הצעה למכרז:

בית 133 דירה צפונית עליונה

דירת הילה ויעל לנדאו

גודל הדירה כ-75 מ"ר

פונקציות: סלון, שני חדרים, מטבח ופינת אוכל,

תא שירותים ומקלחת + שירותים נוספים

עדיפות למשפחה עם ילדים

הדירה עברה שיפוץ ע"פ סטנדרט גבע ולא ייעשו בה שיפוצים נוספים

מומלץ לבקר בדירה ולהתרשם ממנה. מפתח לדירה מידי אביב רון.

המבקשים להשתתף במכרז מתבקשים להעביר בקשתם במעטפה

לרשות הבינוי במשרד הבניין או במזכירות.

מועד סגירת המכרז 26 ביולי 2021

תכובדנה רק מעטפות שתגענה עד מועד זה.

 

13.07.21

הצעה למכרז:

בית 128 דירה דרומית עליונה

דירת אירית ודן לב

גודל הדירה כ-75 מ"ר

פונקציות: סלון, שני חדרים, מטבח ופינת אוכל,

תא שירותים ומקלחת + שירותים נוספים

עדיפות למשפחה עם ילדים

הדירה עברה שיפוץ ע"פ סטנדרט גבע ולא ייעשו בה שיפוצים נוספים

מומלץ לבקר בדירה ולהתרשם ממנה. מפתח לדירה מידי אביב רון.

המבקשים להשתתף במכרז מתבקשים להעביר בקשתם במעטפה

לרשות הבינוי במשרד הבניין או במזכירות.

מועד סגירת המכרז 26 ביולי 2021

תכובדנה רק מעטפות שתגענה עד מועד זה.


 

06.07.21

הצעה למכרז:

בית 128 דירה צפונית עליונה

דירת עדנה לנדאו

 

גודל הדירה כ-75 מ"ר

פונקציות: סלון, שני חדרים, מטבח ופינת אוכל,

תא שירותים ומקלחת + שירותים נוספים

(עם אסלה סמויה שלא בסטנדרט גבע – תיקונים עתידיים בעלות פרטית).

 

מיועדת לזוג עם ילדים.

 

הדירה עברה שיפוץ ע"פ סטנדרט גבע ולא ייעשו בה שיפוצים נוספים

 

מומלץ לבקר בדירה ולהתרשם ממנה. מפתח לדירה מידי אביב רון.

 

המבקשים להשתתף במכרז מתבקשים להעביר בקשתם במעטפה

לרשות הבינוי במשרד הבניין או במזכירות.

 

מועד סגירת המכרז 20 ביולי 2021

תכובדנה רק מעטפות שתגענה עד מועד זה.


 

06.07.21

הצעה למכרז:

בית 145 דירה צפונית עליונה

דירת נורית וגדעון גוריון

 

גודל הדירה כ-90 מ"ר

פונקציות: סלון, שני חדרים, מטבח ופינת אוכל,

תא שירותים ומקלחת + שירותים נוספים.

 

מיועדת לזוג עם ילדים.

 

הדירה עברה שיפוץ ע"פ סטנדרט גבע ולא ייעשו בה שיפוצים נוספים

 

מומלץ לבקר בדירה ולהתרשם ממנה. מפתח לדירה מידי אביב רון.

 

המבקשים להשתתף במכרז מתבקשים להעביר בקשתם במעטפה

לרשות הבינוי במשרד הבניין או במזכירות.

 

מועד סגירת המכרז 20 ביולי 2021

תכובדנה רק מעטפות שתגענה עד מועד זה.


שבוע שני של חופש בחינוך

שבוע שני של החופש בחינוך

השבוע השני של החופש הגדול היה בסימן מחנה קיץ בנושא אגדות. המחנה שהתקיים בחורשת איקסי, וכלל לינה. הופעל, אורגן והודרך ע"י נערי הזח"ט והשכבה, יחד עם המדריכים וצוות החינוך המשלים, והוכתר בהצלחה רבה.

כיתה י"ב נסעו לטיול הגדול ליוון יחד עם תמר ברעם המדריכה שלהם, נאחל להם בילוי נפלא.

בשבוע שעבר נשכחה מבנות המצווה, שני ויינר החמודה, לה ולמשפחתה שלוחות הברכות.

כח אדם

לקראת השנה החדשה בגיל הרך, אנו מחפשות סבתות וסבים שיכולים לעזור בפתיחת הגנים בשעה 7:00, להכין את ארוחת הבוקר ולסייע כשעה בהתחלת היום בבתי הילדים.

מוזמנות לפנות לרעות בן שושן 050-2744068

עדיין מחפשים מדריכים.ות מובילים.ות לבית זמר ולבית ג'-ד'.

כדי שנוכל להתחיל את השנה כראוי - זקוקים לעזרתכם בגיוס כוח אדם:

מכירים/ מכירות נשות ואנשי חינוך איכותיים? הפנו אותם אלינו

הילה לנדאו 054-6633013

אפרת רייזל 054-6633734

 

ט באב חורבן הבית

 חורבן בית שני 70 לספירה      ט' באב חורבן בית ראשון, שנת 586 לפני הספירה

לקראת סופה של המאה השביעית לפנה"ס כובשת האימפריה הבבלית את הארצות ממערב לפרת, ובהן את ממלכת יהודה. כשיהויקים מלך יהודה מנסה למרוד בבבלים, נבודכנדצר מלך בבל מדכא את המרד, ומגלה את המורדים לבבל

ממלכת יהודה נכבשה על ידי הבבלים, בית המקדש הראשון נחרב, ונבוכדנצר מלך בבל שלט. בארץ, הבבלים החריבו את ירושלים, הגלו את רוב אנשי האצולה היהודית אל בבל (עיראק של היום), וריכזו בשטחי יהודה את האיכרים והפועלים העניים שנותרו על מנת שיספקו מזון לחיילים ששהו במקום. נבוכדנצר מינה את גדליהו בן אחיקם, בן למשפחה מכובדת מיהודה, לנציב יהודי מטעמו. תפקידו היה לפקח על הסדר החברתי בקרב המיעוט הכבוש שנשאר, מעין "שגריר לענייני יהודים". גדליה חשש מפני הפלונטר הפוליטי שרקחו מלך בבל ומלך עמון, אך נאמן לעצת ירמיהו הנביא, איש הרוח הבכיר באותו הדור, הוא מתמקם בעיר מצפה, מערבית לירושלים, ונכנס לתפקידו כמושל הממלכה.

בתוך פחות מחודשיים הוא מאחד את שארית פליטי החורבן, משקם את היישוב היהודי, ומשיב את החיים למסלולם. כתוצאה מכך מתחילים לחזור לישראל יהודים רבים, תושבי הארצות הסמוכות, אך איש מהם לא ידע שמתחת לאפו של גדליה נרקמה המזימה...

ישמעאל בן נתניה קיווה לתפוס את השלטון בארץ יהודה.

ישמעאל בן נתניה, נצר לשושלת המלוכה של בית דוד, לא השלים עם העובדה שלא הוא ירש את ההנהגה, וקיווה לתפוס את השלטון בארץ יהודה. מתודלק באש הקנאה הוא מגייס קבוצת יהודים, ויחד הם קושרים קשר לחסל את גדליה. הוא חובר למלך עמון (ירדן של היום) שחש מאוים מהתחזקותו המחודשת של היישוב היהודי, וגדליה בראשו, ויחדיו הם מוציאים את תוכניתם הזדונית לפועל בערב ראש השנה.

 בעיצומה של סעודה חגיגית שבה מארח גדליה את ישמעאל ואנשיו, קם ישמעאל ורוצח את גדליה "הבוגד" ועל הדרך טובח גם בכל תומכיו. ישמעאל, שקיווה לעלות לשלטון, נתקל בדחייה ובהתנגדות עזה מצד הקהילה היהודית, והוא נאלץ לנוס על נפשו ולמצוא מקלט בעבר הירדן. תושבי יהודה, שחששו מנקמת הבבלים, נמלטו גם הם למצרים, ובעקבותיהם היגרו אחרוני היהודים לארצות נוספות, וגלות בבל מתחילה באופן רשמי.

הרצח הפוליטי הראשון בתולדות ישראל

רצח גדליה בן אחיקם, הוא ההתנקשות הפוליטית הראשונה שבה יהודי רוצח יהודי. הרצח, שנחשב לאסון לאומי, הוביל לסיום האוטונומיה היהודית בארץ ישראל והשלים את חורבן הבית הראשון. שנאת החינם קטעה את התקווה להתחדשות ולבניין היישוב היהודי, והביאה לתחילת גלות בבל.

האם הפקנו את הלקח הנדרש מאז?

אירועי 100 לגבע

 

חגיגות ה 100 לגבע אם תרצו אין זו אגדה

כמה מילים על שנת ה 100 .

שנת ה 100 תפסה את גבע במצב לא מיטבי, הן מבחינה כלכלית, הן מבחינה חברתית.

אנחנו נמצאים בשלהי תהליך ההסברה לקראת הצבעה על שינוי משמעותי בחיינו,  ואך טבעי שכל אחד מאיתנו יתכנס פנימה, ויעשה לביתו ומשפחתו, וישים את הקבוצה וצרכיה נמוך בסולם העדיפויות. כמו כן זאת תקופה בה  מחלוקות ושסעים,מבתרים את הציבור בגבע למחנות .

תוסיפו לזה את הקורונה שמתדפקת שוב על דלתנו, ומעמידה סימן שאלה גדול על כל התכנסות בעתיד.  כל אלה, חברו יחדיו לתקופה לא פשוטה בה עלינו,לשמוח בשמחת הקבוצה בהגיעה לשנת ה 100.

אבל- יש ויש על מה לשמוח!!!

שכחנו קצת להביט בטוב שלנו. משפחות צעירות וצהלות ילדים, הצטרפו מצטרפים ויצטרפו בעתיד אלינו, כי טוב כאן. יש לנו שנים רבות של עבר מפואר שיצר גאוות מקום ידועה בעמק, והן היסודות והתמריץ לשמר ולשפר את העתיד.

והכי חשוב שתדעו-

כל הקיבוצים מסביבנו שפורחים היום לאחר תקופות קשות ( עיח"מ, יזרעאל.{

מודים-  שגם בתקופות לא פשוטות הם לא ויתרו על  התרבות הפנימית והיחד שלהם.

זאת הסיבה שאנחנו צוות ה 100 ממשיך במרץ להשקיע מזמננו בשנה של אירועים, שנה  שאולי ובתקווה תעזור לנו בתקופה הלא פשוטה של גבע.

אז בואו עיזרו לנו, הצטרפו והטו שכם. מופע ה 100 בפתח ואנחנו נחושים להפיק אותו ברוב עם והדר.

"אם תרצו זאת גבע

אם תירצו זאת אגדה  )"גילי קורן(.

ובברכת 'בואו נעשה לנו חג'

בשם צוות ה 100 בלה

*********************************

החזרות שהיו אמורות בשבת הקרובה נדחות.

*********************************

תערוכות מתחלפות

בחדר עיון עליון

תערוכת ציורים של חנה לימור

"עולם הצבעים שלי - בין האדם לטבע"

יום אחרון לתערוכה שבת הקרבה 17.7.21

בשעות 9:00-19:00

מוזמנים לראות ולהנות

בשבת הבאה 24.7.21 פתיחת תערוכה של נירקה.

 

*********************************

לדף קישורים לצילומי משפחות :

https://photos.app.goo.gl/nFa7kQER8dij1V3U8

https://photos.app.goo.gl/wsWTaWgGtZmwmDEH9

https://photos.app.goo.gl/wJ3QJ1sWzKLe7YFR6

https://photos.app.goo.gl/1P6XHWPTHs4NhYJc6

*********************************

 

שבוע האופנה בגבע

שבוע האופנה בגבע

לכבוד חגיגות המאה אנחנו רוצות לחגוג 100 שנות אופנה על הגבעה

בתור התחלה נשמח לשאול מכן/ם בגדים שנתפרו בידי חברי גבע

בעבר ובהווה לצורך צילומים והעלאה לרשתות החברתיות שם יתרחש האירוע ברובו .מי שמעוניין /ת לקחת חלק בכל צורה שהיא מוזמן ליצור קשר עם נעמה רז 0546633270 או ספיר אליאסף (רבי) 0546633570

 

 


פניני עיתונות העבר - ערי גיל

מתוך מעריב אפריל 1973

קיבלנו במייל
תרבות בעמק

תרבות בעמק

יום ה'  15/07/2021- 20:00

ערב התרמה #שתמשיך _לזרוח

"מאירים לשחר את הדרך"

הפעוטה שחר בכנר ממושב מולדת, מתמודדת עם מחלה קשה,

נרתמים ומתגייסים לאיסוף תרומות לטובת הטיפול הרפואי הקשה שהיא עוברת.

להקת שבלול בהופעה, עם ארוחה מפנקת ושתייה חופשית.

בריכת מושב מולדת  20:00   

כרטיס בעלות 180 ₪ (כל ההכנסות תרומה) בלינק המצורף

https://eventbuzz.co.il/lp/event/keepshining

 

 

 

יום א'   25/07/2021  -  20:30  באווירת ט"ו באב

תרבות ישראלית (המופע שנדחה מה 18/05)

עם האומן יוצר יוני רועה  ואורחת הכבוד לאה שבת.

פרויקט "תרבות ישראלית",   נוצר מתוך אמונה כי דרך המוסיקה והשירים אפשר לשלב תרבויות ,

לחצות גבולות ,לגשר על מחלוקות וליצור חוויה של מוסיקה ישראלית על כל גווניה. 

יוני רועה זכה בשנת 2011, בפרס מפקד גלי צה"ל על הסדרה "דרך המזרח",

על התפתחות המוסיקה הישראלית מאז ועד היום.

אולם בית ציזלינג עח"מ 20:30   

רכישת כרטיסים למופע ב 30 ₪ בלבד !!  באתר  https://hagilboa.smarticket.co.il

_____________________________________________________________________________________________

 

תערוכות  ומוזיאונים:_________________________________________________________________________

 

1.    מוזיאון בית שטורמן עין-חרוד עד- דצמ' 2021

תערוכה : עדות מחאה

שמחים לבשר על פתיחת תערוכה חדשה "עדות מחאה". בתערוכה מוצגים דימויים מובילים של מחאה ומאבקים חברתיים מתערוכות ”עדות מקומית“ בעשור האחרון.  

בתערוכה תצלומים המשקפים מחאות הנוגעות לכל חלקי החברה הישראלית, החל במחאת האוהלים,  דרך מאבק האתיופים, חרדים, פליטים, אלימות נגד נשים, ה

חברה הערבית ולהט”בים ועד לשיא המחאות בבלפור השנה.

הכניסה  מותנת  ברישום מראש באתר המוזיאון. www.beit-shturman.co.il

בית שטורמן עח"מ  לפרטים נוספים : 04-6486328  

 

 

2. מוזיאון בית שטורמן עין-חרוד שישי-שבת 2021

תערוכה : "שבת ישראלית"

בסופשבוע הכניסה חינם

שישי 10:00-12:00  שבת 10:00-16:00

הכניסה  מותנת  ברישום מראש באתר המוזיאון. www.beit-shturman.co.il

בית שטורמן עח"מ  לפרטים נוספים : 04-6486328  

 

 

1.   מוזיאון המשכן לאמנות עין-חרוד  

אירוע נעילת התערוכות במשכן  23/07/2021  10:30  :  

התערוכות יוצגו עד ה 31/07/2021 :

מחוזות ביעותים-של ליאון אנגלסברג

מחוזות נשגבים-של גרגורי אבו

מחזורות זיכרון – ישי חוסידמן

לכניסה לאתר המוזיאון https://museumeinharod.org.il/

משכן לאמנות עין-חרוד לבירורים נוספים 04-6486038 שלוחה 4 בימים א'-ה'

 

 

2.   מוזיאון המשכן לאמנות עין-חרוד- 2021  

לכניסה לאתר המוזיאון https://museumeinharod.org.il/

התערוכות :

גרגורי אבו- ידעתיך 

ישי חוסידמן כחול פרוסי

לאון אנגלסברג – מחוזות ביעותים

קבוצתית- חדא כנישתא

רכישת כרטיסים באתר האינטרנט בלבד https://museumeinharod.org.il/

שעות פתיחה: ימים ב'-ה' 16:00-9:00, ימי ו' 13:00-10:00, שבת 14:00-10:00, ימי א' - סגור

רכישת כרטיסים ehm.Smarticket.co.il

סיורים מודרכים בימי שלישי ושישי בשעה 11:00

משכן לאמנות עין-חרוד לבירורים נוספים 04-6486038 שלוחה 4 בימים א'-ה'

 

3.   מוזיאון המשכן לאמנות עין-חרוד פעילות קיץ יולי-אוג'

פעילות למשפחות

בספרית המשכן לאמנות פוסעים בשקט בשקט,

פעוטות והוריהם בין אלפי ספרים עתיקים וכתבי עת ונפגשים לשמוע סיפור מרתק על צבעים, ציורים ומעשי אמנות.

סופו של כל סיפור- יצירה בצבעים.

מתאים לילדים עד גיל 6. עלות לילד 10 ₪ מלווה: 15 ₪

לכניסה לאתר המוזיאון https://museumeinharod.org.il/

משכן לאמנות עין-חרוד לבירורים נוספים 04-6486038 שלוחה 4 בימים א'-ה'

 

 


דברים טובים

 

קרואסון מבצק מלוואח


גם אני  מנסה לאפות קרואסונים.מבצק שמרים דפוף (מהמטבח באהבה, עמוד 220, רות סירקיס, למי שהספר עתיק היומין הזה עוד לא התפורר בספריתו). לוקח איזה 10 שעות כדי להגיע ליצירה המוגמרת שאמנם טעימה ואהובה על קהל מעריציה הותיק. אמה מה? שעות של יזע ודמעות (בלי דם. זה במתכונים אחרים)זה מה שנדרש מהאופה העקשן(נית). אז מצאנו מתכון מהיר להכנת מאפה בצורת קרואסון במילוי גבינה, עשוי בצק מלאווח, בעיטור שוקולד צ'יפס. נראה ונשמע טוב בעיקר המאמץ הזעיר הנדרש להכנתו

המרכיבים   

5 מלוואחים קפואים מופשרים

3  כפיות ריבה

2כוסות מים

200 גרם גבינת שמנת

2 שקיות סוכר וניל

חבילת שוקולד צ'יפס

הוראות הכנה

מחלקים כל מלאווח ל- 4-8 משולשים שווים.

מערבבים את גבינת השמנת עם סוכר הוניל לכדי מלית אחידה.

שמים מלית בכל משולש בצק ומפזרים מלמעלה נטיפי שוקולד צ'יפס

אופים בתנור למשך 8 דקות 180 מעלות.

מערבבים מים וריבה לכדי משחה ומברישים את הקרואסונים. 
חסר רכיב