קבוצת גבע
חסר רכיב

דף מספר 2411

17/01/2020

 

דף מספר 2411 כ' בטבת תש"פ 17 בינואר 2020

עריכה והדפסה : נעה ידין  ועדנה לנדאו

עריכה באינטרנט: טל גולן  אייל אורן

הדף באתר גבע www.kvgeva.org.il. הערות, כתבות, מכתבים, בקורת ומחמאות מהבית ומהפזורה אפשר לשלוח ל  e.mail שלנו: daf@kvgeva.org.il

אסיפת חברים
 

אסיפת חברי קב' גבע

 

תיערך ביום שני 20/1/2020

בשעה 20:00 בחדר האוכל

סדר יום :

1.   בחירת יו"ר לאסיפה.

2.   שאילתות והודעות.

3.   אשרור חברי הנהלות, מזכירות וכלכלית, האישור במעמד האסיפה.

4.   הסדרת מתחם מרכז מזון, האישור במעמד האסיפה.

5.   הצגה, דיון ואישור תכנית המשק לשנת 2020, האישור במעמד האסיפה.

 

 האסיפה מצולמת בווידאו.

 חומרים לקראת הדיון בתכנית המשק, ניתן למשוך במזכירות מיום ד'.

                        

                           בברכה

                           דורון חורב- מנהל קהילה

 

הודעות לדף

 

מזל טוב

לצביה דורון

ולכל המשפחה

להולדת הנין

נכד לטוביה ולאה

*******************

 

תכנית חוג העמקים לשבוע   19-24/1/2020

יום א' 19/1/2020

בגבע בשעה 20:30

מועדון זמר

עם שרה'לה שרון

*

חוג יהדות

ביום ד' 21/1

בגבע בשעה20:00

פרופ. משה אידל חתן פרס ישראל

טכניקות מיסטיות ביהדות

*******************

דווח מועדת הביקורת

לחברים

דו"ח מבקר העוקב אחר טיפול בהערות שהופיעו לאחר הביקורת בהנהלת חשבונות

בשנת  2018 הוגש לועדה ולמבוקרים.

דו"ח זה יוצג לציבור במועד בו יוצג דו"ח- הביקורת לנושא מוסך גבע, לאחר הערות המבוקרים, ביקורת שתתבצע בחודשים פברואר מרץ 2020 תהיה במערכת הבריאות.

לשנה אזרחית טובה ושקטה

צקי
&&&&&&


הבעת הערכה

לדורון- מנהל הקהילה, 

לאייל – מרכז המשק

לחדוה – מנהלת מש"א

לאלי – גזבר לרביעיית המנהלים (שבחרנו!), שכל חבריה שכירים בגבע, רביעייה המשקיעה מאמץ עצום, יום יומי, לנהל את חיי הקהילה והעסקים בתקופה קשה ומורכבת לניהול.

אנחנו, קבוצה של חברים וחברות, המעריכים מאוד את פועלכם למען גבע, הרואים מידי יום, כיצד אתם מנווטים בזהירות את הספינה המיטלטלת בגלים , רואים את האכפתיות, את המסירות ואת שעות העבודה הרבות , רצינו פשוט ל"פרגן" לכם ולהגיד תודה גדולה. 

מקווים שתאזרו כוחות להמשיך בדרך זו למען עתידה של גבע. 

בשם קבוצת חברים שאכפת להם

אורה רכס, הילה ויעל לנדאו, יותם אורן, יאיר עמית

צלילה לקס, ורד ידין, יובל קארו, דליה ושמעון זבולון, טלילה ויוסי רבי, דובי פלג, סמדר זק,    

 נעמה רז, רחל קארו , ג'ניס בן יהודה, שגית אלוני, אסתר נתן, לאה שמעוני (ועוד רבים אחרים . . .)

דו"ח מנק"ל - דורון חורב

דו"ח מנק"ל

אסיפה

ביום שני 20/1/2020  בשעה 20:00 בחדר האוכל, תתקיים אסיפת חברים. בין הנושאים, אישור תקציב משק. חברים המבקשים לדעת באשר לנעשה בעסקי הקיבוץ, כיצד הם מתנהלים, מהן תכניותיהם לשנת התקציב 2020, מהן ההשקעות הנדרשות להם – כל אלו יוצגו באסיפה. זו הזדמנות להקשות ולשאול ונשתדל להשיב ככל יכולתנו.

מדיוני המזכירות

המזכירות סיימה הדיון בתכנית הקיצוצים וההתייעלות, אותה היא מכינה לקראת דיון אסיפה.

המזכירות אישרה את נוהל הצעירים אשר הוצג בפניה, וברצוננו להביע הערכה רבה לרינת גלילי יו"ר ועדת צעירים, לחברי הוועדה ולהורים שהיו שותפים בעיצוב הנוהל החדש. גם הוא יגיע לדיון אסיפה.

המזכירות גיבשה נוהל הצבעות מעודכן, שיאפשר הצבעות אלקטרוניות בעת בחירה מרובה, למשל בבחירת מספר מועמדים מתוך קבוצה. ההצעה תובא בפני האסיפה ותאושר בקלפי.

לאחרונה ביקשו חברי קבוצת דון קיחוטה להופיע בפני המזכירות בעניין הטורבינות. המזכירות זימנה את נציגי הקבוצה, והם הציגו בפניה את המלצות החוקר ואת החלטות הוועדה המחוזית בעניין. לא התקבלו החלטות.

חלופי הנהלות בענף הבניין

פיטה ענבר נבחרה לנהל את ענף הבניין. ברצוני לברך את פיטה ולאחל לה הצלחה בתפקידה. כמו כן, להודות לערן נבון אשר ניהל את הענף באופן מקצועי ומתוך ידע וניסיון רב, ותרם מיכולותיו בביצוע שורה ארוכה של פרויקטים, מבני מגורים, מגרשי משחקים, מבני ציבור, תשתיות ועוד. לערן, הצלחה רבה בדרכך ותודה.

מנהלים פועלים לצמצום והתייעלות

וועדת בריאות קיבלו שורה של החלטות ייעול, אשר הוצגו בפני המזכירות וקיבלו תוקף, אלו תוצגנה בפני הציבור.

מועצת חינוך אף היא קיבלה שורה של החלטות בנושאי ייעול וצמצום, וממשיכה לדון בהצעות נוספות בכלל זה בהיבטים של התייעלות בכוח אדם. החלטותיה אף הן תוצגנה בפני הציבור.

ענף המזון בראשות מיכל ויואב, וענף הנוי בראשות ערן גל, הציגו בפני הנהלת קהילה שורה של פעולות אותן הם מבצעים כדי לחסוך בהוצאותיהם.

בסוף החודש מתוכנן דיון מזכירות בנושא עבודה שכירה ובנושא בעלי תפקיד בכירים, כדי שנוכל לגבש מדיניות בהירה בנושאים אלו. קודם לכך מתוכנן מפגש מנהלי ענפים בעסקים ובקהילה, אשר יעסוק בהעסקה, בכללי הארגון ובבטיחות בעבודה.

ולסיום, מספרים על אשה אשר שקלה צעדיה לעזוב בעלה, והייתה מעמידה זו מול זו רשימת יתרונות ורשימת חסרונות. משבחרה לפי שכלה, בגד בה ליבה.

ולשבת של מנוחה ושלום, שיעמדו לנו גם שכלנו הישר, וגם מצפוננו וליבנו, בבואנו לבחור ולהחליט.

דורון חורב, מנהל קהילה

קיצוצים במערכת הבריאות - מענית ברעם

קיצוצים במערכת הבריאות ינואר 2020

 

לחברים שלום

בעקבות הפניה לענפים בנושא צמצום וקיצוצים  החליטה ועדת בריאות וקיבלה את אישור המזכירות לגבי הנושאים הבאים :

1.              החזרי חנייה: החל מ1.2.2020 מתבטל ההחזר עבור כרטיסי חניה.

יש לזכור כי בעת איחוד התקציבים ב2017, בוטל תקציב החניות, ולמעשה הופרט, כלומר חולק כולו (כ60,000 ₪) לחברים ובכל זאת הוחלט כי החזרים עבור כרטיסי חניה יהיו רק עבור חניות בבתי חולים ולנסיעות בריאות שאושרו מראש או על פי מסמך רפואי בדיעבד קריטריון  שהתברר כבלתי אפשרי למעקב והקפדה, והגיע להוצאה של 25,000 ₪ בשנה. לאחר 3 שנים בהן הוטלה על תקציב הבריאות הוצאה שלא תוקצבה (כאמור, תקציב החניות חולק לחברים) הוחלט להפסיק  את ההחזר עבור כרטיסי חניה הנ"ל.

הערה: בב"ח העמק ניתן להחנות במקומות רבים מחוץ לבית החולים. חולים מבוגרים או מוגבלים ניתן להוריד בתוך בית החולים, ולנסוע להחנות את הרכב.. כמובן שניתן להחנות בחניית בית החולים ולשלם את הסכום הנדרש. כל אחד לבחירתו.

2.              נוהל טיפולים נפשיים- בשלב זה אין כוונה לשנות את הנוהל הקיים אלא להוסיף הגבלה למספר הפגישות בהשתתפות 50%.

הסבר:  עיקרי נוהל הקיים (עדכון אחרון בנובמבר 15) :

1.    כל חבר/מועמד זכאי במידת הצורך לטיפול נפשי.

2.    פניה לקבלת ייעוץ תעשה רק דרך ועדת יעוץ. ללא אישור יחויב החבר במלא העלות

3.    לכל חבר בועדת יעוץ הסמכות לאשר טיפול.

4.    גבע מאפשרת לחבר/מועמד 10 פגישות ראשונות ע"ח הקבוצה

5.    פגישות 11-30 יחויב החבר ב20% מעלות הטיפול

6.      מפגישה 31 יחויב החבר ב50% מעלות הטיפול

סעיף 6 החדש: פגישות 30-60 יחויב החבר ב50%. מעבר ל60 פגישות ישלם החבר את מלא הסכום.

 (תעריף שעת טיפול הינו תעריף "התחנות"- עד 300 ש"ח כולל מע"מ.) הערה: קיימת אפשרות לקבל טיפול פסיכולוגי דרך קופת חולים (ע"י מטפל עצמאי) בעלות פחותה בהרבה. 

בברכת בריאות טובה לגוף ולנפש,  אשמח לעמוד לרשותכם ככל שיידרש,                 מענית

קורס דירקטורים -מש"א

השבוע הסתיים כאן קורס דירקטורים ונושאי משרה מטעם איגוד התעשיה הקיבוצית,עם מרצים שמכירים את אתגרי הסביבה הקיבוצית ויודעים לתת דוגמאות שיהיו רלוונטיות עבורנו.

החלטנו לקיים את הקורס, על אף העלויות הגבוהות הכרוכות בכך, מתוך חשיבותו הרבה והרצון לתת לחברים מיומנויות וכלים נוספים בניהול, להוסיף להבנה ולידע שלהם לגבי אחריות נושא משרה, זכויות וחובות ולסייע להם למלא את תפקידם במערך הניהול. בסופו ש ל דבר המטרה היא שדרוג עבודת הצוות בהנהלות ויצירת שפה ניהולית אחידה בין כולם.

במהלך הקורס נחשפו המשתתפים על קצה המזלג, לנושאים וכלים הדרושים לדירקטור בתפקידו מתוך מרחב נושאים, והבינו את גודל הסמכות והאחריות הנדרשים מהם. כמו כן הבינו שלהיות דירקטור דורש התמקצעות והבנה של התהליכים המתרחשים בהנהלות, והבינו את הצורך לבוא מוכנים לישיבות.

חשוב להמשיך ללמוד להתמקצע ולהתחדש בתחום.

בסיום הקורס פגשנו את יו"ר איגוד התעשיה הקיבוצית יונתן בשיא ששיתף מעט מן העשיה של האיגוד, וחילק משובים. בסיום המפגש קיבלנו תעודת דירקטור מטעם איגוד התעשייה הקיבוצית.

תודה לאיגוד התעשיה הקיבוצית וללאה קוטלר שעמלה על אירגון הקורס.

תודה לענת לביא ונעמה רז שעזרו בכל הצד הטכני ודאגו לפרטים הקטנים.

תודה לכל משתתפי הקורס על הרצינות, הנוכחות המרשימה וההשתתפות הערה בהרצאות. בטוחים שכל אחד מכם הרוויח וגבע כולה הרוויחה חברי הנהלה בעלי ידע, מיומנות ומקצועיות רבים יותר.

נאחל קיום דיונים פוריים וקבלת החלטות נבונה ואחראית. בהצלחה!

איל לב, דורון חורב, חדוה שקד

 

 

21 מחשבות על המאה ה21 טור 3 - זיוה אוחיון-רכט

21 מחשבות על המאה ה- 21

מחשבה מספר 2: "כשתגדלו, לא בטוח שתהיה לכם עבודה." 

לאף אחד אין מושג איך יראה שוק העבודה בשנת 2050.  יש הסכמה גורפת על כך שהתפתחויות בבינה מלאכותית וברובוטיקה ישנו כמעט את כל סוגי העבודות – מייצור יוגורט ועד הוראת יוגה. יש המאמינים שבתוך עשורים ספורים מיליארדי בני אדם יאבדו את תפקידם הכלכלי. אחרים סבורים שאפילו בטווח הרחוק המחשבים והרובוטים לא ידחקו את רגלי בני האדם- להפך. הם ייצרו משרות חדשות ויתרמו לשגשוגן של כל שכבות האוכלוסייה.

אולם יש סיבות טובות לחשוב שהפעם זה יהיה שונה, בגלל הופעתן של מכונות המסוגלות ללמוד בכוחות עצמן.

לבני אדם יש שני סוגי יכולות – יכולות פיזיות ויכולות מנטאליות. בעבר, מכונות התחרו באנשים כמעט אך ורק ביכולות הפיזיות. לכן, כשמכונות החליפו אנשים בעבודת כפיים בחקלאות ובתעשייה, בני האדם עברו לעבוד במשרות שדרשו בעיקר כישורים מנטאליים כגון למידה, ניתוח מידע, תקשורת, והבנת נפש האדם.  אבל עכשיו הבינה המלאכותית מתחילה להתעלות על בני האדם בדיוק בכישורים הללו, כולל אפילו הבנת נפש האדם.

ככל שאנו מבינים טוב יותר את התהליכים הביוכימיים שמעצבים את רגשותיהם, רצונותיהם ובחירותיהם של בני האדם, כך מחשבים יכולים לנתח את הנפש האנושית טוב יותר, לחזות את החלטותיהם של אנשים – ולהחליף נהגים, בנקאים ועורכי דין. האיום על משרותיהם של בני האדם לא נובע רק מפיתוחים בתחום המחשוב. הוא נובע מהמיזוג בין מחשבים לבין ביוטכנולוגיה. מה שמדענים לומדים היום על המוח האנושי הוא מה שעשוי לאפשר למחשבים להתעלות על פסיכיאטרים ועל שומרי ראש בשנת 2050.

הבינה המלאכותית עומדת לפצח לא רק את מערכת ההפעלה האנושית, ולהתעלות על בני אדם ביכולות שנחשבות אנושיות. יש לה, במקביל גם מגוון רחב של יכולות לא-אנושיות בעליל, מה שמגדיל עוד יותר את הפער הפוטנציאלי בין מחשבים לבין בני אדם.

מאחר שכל אדם הוא ישות נפרדת, מסובך לקשר את בני האדם זה לזה וקשה לוודא שכולם מעודכנים. לעומת זאת, מחשבים אינם ישויות נפרדות, וקל להפליא לחבר אותם לרשת אחת שמתעדכנת ללא הרף.  כתוצאה מכך, מה שעומד על הפרק איננו החלפתם של מיליוני אנשים אינדיבידואלים במיליוני רובוטים ובמחשבים  אינדיבידואלים. אלא החלפתם של מיליוני בני אדם על ידי רשת אחת. 

חשבו על הדוגמה הבאה: נהגים אנושיים רבים אינם מעודכנים בכל חוקי התנועה, והם מפרים את החוקים הללו לעיתים קרובות. בנוסף, מכיוון שכל נהג הוא ישות עצמאית, כאשר שני רכבים מתקרבים באותו זמן לאותו צומת, יש סכנה שיהיה קצר בתקשורת בניהם והם יתנגשו. לעומת זאת את כל המכוניות האוטונומיות על הכביש אפשר לקשר. הן יהיו שני חלקים מאלגוריתם אחד ויחיד. הסיכוי שהן לא יבינו האחת את השנייה ויתנגשו הוא מזערי.

עוד דוגמה: אם ארגון הבריאות העולמי מגלה מחלה חדשה, או אם מעבדה מפתחת תרופה פורצת דרך, אי אפשר לידע את כל הרופאים האנושיים על ההתפתחויות הללו. לעומת זאת, אפילו אם יהיו לנו עשרה מיליארד רופאים ממוחשבים בעולם- שכל אחד מפקח על בריאותו של אדם אחד בלבד- עדיין יהיה אפשר לעדכן את כולם בבת אחת, וכולם יוכלו להעביר זה לזה משוב על כל המחלות והתרופות.  אם אינך מרוצה מהרופא של מייקרוסופט, את יכולה ללחוץ על כפתור ולבקש חוות דעת שנייה מהרופא של גוגל או מזה של אמזון.

תודות לבינה מלאכותית ולחיישנים ביומטריים, איכרה ענייה במדינה מתפתחת תוכל לקבל ייעוץ רפואי טוב הרבה יותר מכפי שמקבלים כיום מיליונרים בבתי החולים המשוכללים ביותר של לונדון וניו יורק.

בדומה מכוניות אוטונומיות יוכלו לספק לבני האדם שירותי תחבורה טובים בהרבה, ובפרט להוריד את מספר תאונות הדרכים הקטלניות.  קרוב ל 1.25 מיליון אנשים נהרגים בכל שנה בתאונות דרכים. יותר מ 90% מתאונות הדרכים הן תוצאה של טעויות אנושיות: מישהו ששותה ונוהג, מישהו שמקליד הודעה בטלפון בזמן נהיגה, מישהו שנרדם על ההגה, מישהו שחולם בהקיץ במקום לשים לב לכביש.  מחשבים לעולם לא ישתו אלכוהול, לא יירדמו בזמן נהיגה ולא יחלמו בהקיץ. 

זה יהיה מטורף להימנע ממהלך מציל חיים כזה רק בכדי להגן על משרותיהם של נהגי מוניות, נהגי משאיות, מורים לנהיגה ושוטרי תנועה.  אחרי הכל, מה שאנחנו צריכים להגן עליו באמת זה על בני אדם- לא על משרות.

משרות מסורתיות הולכות להיעלם כמעט בכל המגזרים, מתחבורה ועד אומנות. מחשבים כנראה יחליפו את רופאי המשפחה. במקביל, הבינה המלאכותית עשויה ליצור משרות חדשות המבוססות על שיתוף פעולה בין אנשים למחשבים. לדוגמה, הופעתם של מטוסים ללא טייס אומנם צמצמה את הביקוש לטייסים אנושיים, אך בו זמנית יצרה ביקוש רב לעובדים בתחומים של תחזוקת כלי טיס, שליטה מרחוק, ניתוח מודיעין ואבטחת סייבר.

גם אם תופענה הרבה משרות חדשות, עדיין קיימת הסכנה של התהוות מעמד המוני חדש של אנשים חסרי תועלת. יתכן שנסבול מהרע שבשני העולמות – גם מאבטלה גבוהה וגם ממחסור בכוח אדם מיומן. רבים מאתנו ידמו פחות לנהגי הכרכרות מהמאה ה-19 –שעברו לנהוג במוניות-ויותר לסוסים שלהם, שאיבדו לגמרי את מקומם בעולם הכלכלי.  כבר היום, הכלכלות המתקדמות הופכות לכלכלות חלטורה (gig economy) וחלק ניכר מהמשרות החדשות הן בעיקר משרות של עובדים זמניים או פרילאנסרים חסרי כל הגנה.

בפעם הבאה: "הכנסה בסיסית אוניברסלית"  (universal basic income).  

זיוה אוחיון רכט

מפניני עיתונות העבר - ערי גיל

שימו לב לתאריכים...


פינת תרבות

 

קודם כל, תודה לנרי אלוני-גונן על המודעה על הופעתו של אמן החושים ותודה מראש לשירה קפלן על המודעה להופעה שבשבוע הבא. תודות לאבות שהתגייסו לעריכת חדר האוכל להצגה לילדים שהייתה  בשבת  וגם לכל ההורים והילדים שסייעו לסדר לאחריה.

גילוי נאות- מזה תקופה ארוכה שאני מתלבטת באיזה אופן להמשיך בריכוז התרבות ואם להמשיך בו בכלל, אני סובלת ממגבלות בריאותיות המשפיעות על אופן תפקודי ועל היכולת שלי לתת מענה הולם לאנשים ואני מתנצלת אם לעיתים אני קצרת רוח ובלתי נעימה. לשמחתי, לאחרונה נענים חברים רבים ברצון ונרתמים למשימות שונות ואני מתרשמת שאכן יש עניין לעשייה תרבותית, לכן אני שואפת לארגן מחדש את ההתנהלות שלי כדי שאוכל לצמצם את החיכוך עם בעלי תפקידים שונים ולעסוק בתחומים הקרובים יותר לליבי. כרגע כבר מתגבשים צוותים לט"ו בשבט, פורים ילדים, פורים מבוגרים ואולי גם לפסח, ואני מציעה לאנשים לחשוב כבר אם הם רוצים לארגן או להשתתף בקציר העומר, יום הזיכרון, יום העצמאות, ל"ג בעומר, שבועות, ט"ו באב ויום הילד.

ובינתיים, ביום שישי הבא, ה- 17.1,

 הופעה בפאב האורווה -

להקת FourtTune  בשירי ניינטיז ישראליים ועוד.

 

להקת " FOUR TUNE"  ניינטיז ישראלי וחיות אחרות

שירה: נעמי מאירי ישראלי, גיטרות חשמליות: יניב ליפשיץ ורועי פרדקין, בס: יוסי ג'ימי, תופים: רועי ישראלי.

הפאב ייפתח בשעה 21:30

שבת שלום לילך רז

הארוטיקה של הכנרת...

הארוטיקה של הכינרת/יורם טהרלב

 הוי  כינרת  כינרת  כינרת

מזל  שאת  אצלנו  ולא  בארץ  אחרת.

לו  היית  בשוויץ  או  בפינלנד,  היית  אפס !

שם  יש  אלפים  כמוך !

שלא  לדבר  על  סקוטלנד,  שם  היו  קוראים  לך  פשוט  לוך......

אבל  אצלנו,  כינרת  כינרת,

מתייחסים  אליה  כמו  לדוגמנית  צמרת,

ומעל  דפי  העיתונות  ועל  גלי  האתר

מדווחים  כשנוסף  לה  או  יורד  לה  סנטימטר.

ואולי,  ותסלחו  לי  אם  זה  נשמע  קצת  אידיוטי,

כוח  משיכתה  בא  לה  רק  בזכות  הדימוי  הארוטי.

כשאתה  מביט  במפה  אתה  מגלה

כי  בעניין  הזה  יש  לה  כמה  פיתויים  בעלי  ערך :

על  בטנה  כתוב  'פוריה'

בין  מתניה  שם  'בית  ירך'

ואם  תמשיך  תמצא  בדרך

שני  מקומות  מבטיחים  שיגעון :

לאחד  קוראים  -  בית  זרע

לשני  קוראים  -  האון,

ואם  לא  תפסיק  באמצע

תיכנס  למבוא  חמה

ותוך  דקות  אתה  תגיע,

בלי  ספק,  אל  הרמה.

ואתה  עומד  מול  אלה  וחוזר  לשאול  בתום :

הוי  כינרת  שלי,ההיית  או  חלמתי  חלום?

הביאה לדף צלילה

תרבות בעמק

לידידינו שוחרי המוסיקה שלום !


שבת 25.1.20 מופע ראשון בשעה 11:30.
עקב הביקוש הוספנו מופע בשעה 14:30.

קיום המופע השני מותנה במספר הנרשמים. 

במידה ויבוטל המופע השני נזכה את הנרשמים במלוא המחיר. 

אתם מוזמנים לקחת פסק-זמן מהקור החורפי וליהנות ממופע מחמם-לב של מוסיקה צוענית המביאה איתה את חדוות האנושיות וחגיגת החיים. האנסמבל המלהיב "לה ואש קירי" (הפרה הצוחקת) יגיש מוסיקה מרחבי העולם, מהצוענים ההודים של רג׳סטאן, הצועניות של רומניה, הג'יפסי-ג׳אז הצרפתי ועד הכלייזמרים.

עדי ארנון - שירה וגיטרה, אסף לוינבוק - אקורדיון וקולות ,ניצן פרי - בס ושירה, ורה גורנשטיין – כינור, גרגי ברצה - כלי נשיפה, אוריאל סוורדין – תופים.


80 ₪ במכירה מוקדמת, 100 ₪ ביום האירוע.


ההזמנות באתר המשכן: ehm.smarticket.co.il

למידע נוסף: 052-3423085

לעזרה בהרשמה: 04-6486038 , א'- ה' 9:00 – 12:00

להתראות, ציפי לסקי וצוות המשכןאנו ממשיכים בסיורים המודרכים בתערוכה

בחודש ינואר:

בימי רביעי  - בשעה 12:00 

וסיורים נוספים בסופי השבוע.

מומלץ להירשם מראש ולהבטיח את מקומכם

בטלפון- 046486038 שלוחה 4  או דרך האינטרנט.

להתראות במשכן


לרכישת כרטיסים לסיורים
קורסים


חיסון כלבים וחתולים
מפגש פרויקט ערבית
 
חסר רכיב