קבוצת גבע
חסר רכיב

דף מספר 2356

28/12/2018

דף מספר 2356 כ' בטבת תשע"ט 28 בדצמבר 2018

עריכה והדפסה : נעה ידין  ועדנה לנדאו

עריכה באינטרנט: טל גולן  אייל אורן

הדף באתר גבע www.kvgeva.org.il. הערות, כתבות, מכתבים, בקורת ומחמאות מהבית ומהפזורה אפשר לשלוח ל  e.mail שלנו: daf@kvgeva.org.il

ביקור הסינים ...

 

יאיר ודנדי מוָודאים כי המתורגמנית הסינית מדייקת בתרגום מאנגלית לסינית...

פרטים בדף

יורם נחשון ז"ל
 

בית גבע אבל על מותו של חברנו

 יורם נחשון ז"ל

בן המחזור הראשון של בני גבע

ומשתתף באבל המשפחה   

קורות חיים – יורם נחשון

יורם נולד ב-1924 ותולדות חייו שזורים בתולדות מדינות ישראל.

יורם, בנם הבכור של חנה ואליהו, אח ליואב ויעל, נולד בבן שמן ובגיל שישה שבועות הגיע עם הוריו לקבוצת גבע והיה חלק מקבוצת הילדים הראשונה שנקראה "מחזור א".

הימים היו ימים של חברה בהתהוות, עדיין ללא מוסדות חינוך ואלה התפתחו ואיתם התהוו דפוסים חדשים של חברה חדשה.

ב-1929, כשיורם היה בגיל חמש, פרצו מאורעות ויורם עבר עם הילדים חוויות ראשונות של מלחמה כששרפו את הגורן בגבע והעלו את הילדים לעליית הגג של הרפת. יורם ידע לספר את הסיפור על קולות הירי והפיצוצים של אותו הלילה.

המאורעות המשיכו ובין השנים 1929-1936 כשנהרג אהרון אתקין רכז הביטחון של גבע והסביבה, הייתה זו אחת התקופות הקשות בגבע מאז הקמתה, כשברקע מתחילה מלחמת העולם השנייה.

בשנות ה-40 היה בארץ מאבק נגד המנדט הבריטי. יורם עם צעירים רבים התאמנו לקראת מלחמה עם הערבים ולקראת הקמת מדינת ישראל. בשנים אלה עם סיום לימודיו, השתלב יורם בעבודה בדיר וברפת בגבע.

ב-1946, ב-29 ביוני, הייתה השבת השחורה, אז פשטו הבריטים על הקיבוצים בכל הארץ על מנת לגלות מצבורי נשק של הפלמ"ח. הבריטים לקחו את כל הגברים מעל גיל 16, ובהם את יורם, לעתלית ומשם למחנה עצורים ברפיח למשך חודשיים.

באותה שנה נישאו רינה ויורם בבית הוריה של רינה בירושלים ויורם עבר לעבוד בענף המספוא וגידול הירקות בגבע.בסוף 1947 פרצה מלחמת השחרור. יורם גוייס ליחידת "שרה" והשתתף בקרבות באזור עמק יזרעאל ובית שאן ולאחר מכן בעמק הירדן.

בסוף 1948 השתתף יורם במבצע "חירם" לכיבוש הגליל התחתון והעליון, שם היה ביחידה מיוחדת שנכנסה ללבנון וכבשה 11 כפרים. סיסמת היחידה הייתה "עד הליטאני". כבר אז הייתה כוונה ליישר את אצבע הגליל ועד הליטאני. רצח ברנדוט עצר את המבצע וניתנה פקודה לסגת לגבול המנדטורי של ישראל שזה הגבול עד היום.

לאחר מלחמת השחרור ב-1950 נסע יורם עם אביו לשליחות בצרפת וצפון אפריקה למשך כחודשיים להביא עולים צעירים לישראל. באותה שנה נולדה עפרה, בתם הבכורה של רינה ויורם. בשנת 1954 נולד זיו, וב-1956 נולד בן הזקונים ניר. בשנה זו גויס יורם למבצע קדש, בסיומו שב יורם לגבע לשדות המספוא.ב-1957 עבד יורם עם חברת הילדים בגן הירק ובמקביל החל לפתח את תחביבו הגדול הסוסים, ולימים הקים את "חוות תמר" שהיא האורווה של גבע. שם לימד דורות רבים של ילדים ומבוגרים את הטיפול, הגידול והרכיבה על הסוסים.

ב-1967 היה יורם אמור לצאת ללימודים, אך המצב הביטחוני מנע זאת ויורם גוייס למלחמת ששת הימים שלאחריה היה סדרן עבודה בגבע. עם סיום תפקיד זה, עבר יורם לענף הנוי. בענף זה הביא יורם לידי ביטוי את אהבתו לטבע, לצמחים, לנוף ולגבע ביתו. הודות לחריצותו ולאהבתו זו הנוי בגבע היה מטופח והפך לשם דבר בתנועה הקיבוצית. יורם עסק בענף זה עד השנים האחרונות וחותמו ניכר בכל פינה בגבע.

יורם הלך לעולמו בשבת והשאיר אחריו שלושה ילדים, חמישה נכדים ושני נינים.

יהי זכרו ברוך.

 

סבא יורם יקר ואהוב

זר של פרחי ציפור גן עדן שהיית מביא אלינו כל שנה היה סימן שהגיע אביב, בזר הזה הייתה כל כך הרבה שמחה ואהבה לטבע לצמחים ואלינו.

סבא יורם היה איש חרוץ, איש של עבודה ואדמה ומעבר לכך, היו לו תחביבים רבים שאותם הפך לאורח חיים, הוא אהב לטייל בארץ לאורכה ולרוחבה ובעיקר אהב את טיולי הסוסים. מכל הטיולים והנופים הכי אהב את הנוף של הגלבוע, זה הנשקף ממרפסת ביתו, היה עומד ואומר: "אין תמונה יפה מזו".

תחביביו הרבים כללו צפייה בתוכניות ותחרויות ספורט, קריאה, האזנה למוזיקה בעיקר שירי ארץ ישראל ומוזיקה קלאסית, במיוחד אהב את שירי הגבעטרון ואת קולו של יואב אחיו.  אהבתו לציפורים הפכה אותו לצפר מן המניין ועד היום אני זוכרת אותו ואותי בחודשי הריון מתקדמים, עומדים יחד בשדה ליד התענכים מתפעלים מיופיים של אלפי עגורים שנחתו שם במסע נדידתם.

סבא יקר, היום אנחנו נפרדים בעצב והשאלה "בן כמה הוא היה"? לא רלוונטית כי לאבא ולסבא אין גיל, זה תמיד עצוב.

אנחנו עצובים אבל בתחושת הודיה שסבא זכה לשנים ארוכות של חיים בריאים, טובים ומלאי עשייה ואנחנו זכינו בו, בנדיבות ליבו, בחיוך, במייסעס שסיפר לנו ובאהבתו.

סבא יקר שלנו, אם זה נכון שנפגשים למעלה בשמיים, אז בטח תשמח לפגוש את סבא אליהו, סבתא חנה וסבתא רינה, בטח תשמח לפגוש את יעל אחותך ויואב אחיך ועל הדרך תן גם חיבוק לאבא שלי. אנחנו פה עצובים וכואבים, הפרידה קשה ואנחנו כבר מתגעגעים. נוח בשלום על משכבך סבא יקר נאהב ונזכור תמיד.

אריאלה, ניר, עמירם, יותם, אנה ורוני נחשון   (כתבה אריאלה נחשון)

*************

נוח בשלום איש האדמה/ נועם פלד (בעלה של הנכדה טל)

נוח בשלום איש האדמה,

איש החי, איש הטבע

נוח בשלום אבא, סבא,

נוח בשלום, בן גבע

 

שהכיר כל ציפור וכל צומח

אהב את המראה ואהב את הריח

ששמח מפריחה כל פעם מחדש

שאהב כל אדם, כל אירוע, כל מפגש

 

חרש כל תל וסלל כל דרך

החזיר לביטוי "אהבת הארץ" את הערך

שמח בחלקו והסתפק במועט

טיפס על הרים ורכב במורד

 

שהספיק בחייו להשלים מסע

להגן על הארץ, להקים משפחה

לבנות, לטפח, לזרוע ולשתול

ולהיות אדם יותר מהכל

 

ועכשיו הגיעה לה עת פרידה

חוזר לו האיש לאמא אדמה

תקבל אותו אליה בחיבוק מעודד

ותגיד "הנה חזר אליי בני האובד

 

כתב דנדי

בעצם אנחנו נפרדים מתקופה. אני זוכר את יורם מגיל צעיר אולי מגיל 5-6 . כבר התחילו טרקטורים ומכונות חקלאיות, אבל מה ששלט עדיין בשדות היו הסוסים והפרדות , אפשר לומר שיורם למרות שידע להפעיל ציוד מכני אהבתו הייתה לסוסים .והם גם אהבו אותו. אולי מישהו יגיד, תן לסוס שוט והוא יזרז את צעדיו, לא בדיוק. בין הסוס ליורם היה קשר מיוחד, הוא ידע להפיק מהם את המיטב .

כשהייתי צעיר, המקום ששבה את ליבי מכול הענפים היה המספוא, יורם היה שם מלך,

עונת התלתן בחורף ,ועונת התירס בקיץ ועוד גידולים.זכורים לי החברים מאז ,אליוקים שמוליק, אבל בעיקר היותר צעירים כמו נועם רנן ויורם. נועם היה אלוף הקציר בחרמש מהבוקר עד הערב ויורם מעל עם חיוך ואתה רואה שהוא נהנה ממה שהוא עושה.אנחנו הילדים אהבנו לעבוד איתו. היו לו ביטויים כמו: שמוליק ,אם הוא רוצה לדבר אתך ,ישים את המרקע על הכתף יתרחק 40 מטר ואז יצעק אליך.

הייתי בא אליו לפנות ערב, השמש עומדת לשקוע ואני ילד בן 10 יושב על ברכיו, סיבוב אחד עם מקצרת התירס ובסוף הסיבוב יורד נותן לי את השוט והמושכות ומשגיח עלי מרחוק,מקשיב שהמקצרה מתקתקת בקצב הדרוש.ליורם היה ביטוי "מי קוצר הלילה".ממש עם רדת החשיכה היינו חוזרים.

גן בית

חיים רוזנפלד סיים לעבוד בגן בית. חיים רצה שגבע תגדל את הירקות בעצמה.יורם היה מחניכיו ושמח לקבל עליו את המשימה.גן בית עבר לנוי.כאן הוא עשה מהפכה אמיתית.

גבע שינתה את פניה.מכונות נקנו ועזרו לעבד שטחים גדולים יותר של דשאים ועצי נוי.

כמו שסיפרתי, אהבתו האמיתית הייתה לסוסים.באורווה נהנו ממנו הסוסים אך בעקר הילדים שרבים מצאו אצל יורם בית.יורם סיפר לי שבית הספר לא היה משוש חייו ואולי בגלל זה ידע לקבל את הילדים המתקשים במסגרות ,לתת להם בית חם ותמיד בחיוך.הילדים אהבו אותו.

ועוד סיפור והפעם אישי

בסוף שנות ה 80 התחלנו לתכנן את שיפוץ חדר האוכל.לא הסכמתי עם דעת האדריכל והייתי צריך מישהו שיתמוך בי. פניתי ליורם הסברתי לו את עמדתי. הזמנו את האדריכל הצגנו את עמדתינו. שתק רגע ואמר אתם יודעים מה ,אתם צודקים. התוצאה לפניכם. מסרתי את חדר האוכל ראש השנה 1981.

יורם, היה לי נעים להיפגש איתו. המפגשים יחסרו לי ביום יום.

פגישתנו האחרונה הייתה בקבלת שבת בבית  סביון .ישבנו זה ליד זה ,התבוננתי בו והבנתי שכנראה יותר לא נפגש כאן.

ינעמו לך  רגבי אדמתך בגבע שאותה אהבת.

 

הודעות

 

                               

מזל טוב

לשקד ויוסי שמש

לרינה ומוקי ידין

ולכל המשפחה

להולדת הבן-הנכד

 

מזל טוב

 לצביה דורון

ולכל המשפחה

להולדת הנין

נכד לטוביה ולאה

מזל טוב

לאורי פלג

ולכל המשפחה

להולדת הנכדה

בת ליריב ורעות

**********************

 

חוג העמקים

לשבוע שבין 30/12-4/1 *

חוג בטחון

יום ב' 31/12 –  בית-שטורמן 20:30

תא"ל (מיל) אודי דקל – ניתוח המצב

בחזיתות השונות מסביב לישראל

*

יום ג' 1/1/19 , שעה: 20:00,תתקיים חזרה גנרלית של תיאטרון-העמקים

בבית-גורין     "ליסיסטרטה"

הצגה שעובדה ע"י ענת גוב: מספרת על נשים שמציבות אולטימאטום

לבעליהן שבצבא " אם לא תעלו, אם לא תעשו שלום לא תקבלו "סקס"

חברים מומנים        *

*

חוג יהדות

יום ד' 2.1.19 רוני גולדשטיין

סנחריב בשערי ירושלים

**********************

קבוצת גבע

משתתפת באבלם של

צבי בן-צבי והמשפחה

על מותה של אחותו איה אהוביה ז"ל

**********************

אתר גבע – עידכון

כמו שהובטח – האתר החדש עלה. הוא כולל הרבה יישומים שניתן בהמשך להפעיל. בזמן הקרוב יתאפשר לראות את דו"ח התקציב באתר ובנוסף לכך – להעביר כסף בין חברים בגבע.

לצורך כך האבטחה צריכה להשתפר. כזכור שם המשתמש הוא מספר החבר בגבע.

הסיסמה עד עכשיו היא KV   ומספר החבר. בשבוע הבא הסיסמה תשתנה ל-4 הספרות האחרונות בתעודת הזהות (כולל ספרת ביקורת) של כל אחד. אפשר גם לעדכן פרטים אישיים כולל סיסמה. בחלק העליון שמאלי של האתר (אחרי שנכנסים עם שם וסיסמה) מופיע  "שלום" ושם המשתמש. כאשר לוחצים עם העכבר מופיעה האפשרות "עריכת פרטים".

באתר החדש יש את החומר שהיה באתר הישן. בנוסף – מופיע לוח אירועים שמראה את האירועים הקרובים בגבע. מומלץ בסמרטפון לגלול עד שמגיעים אליו.

בנוסף  ישנו  ספר טלפונים מעודכן של גבע. הכל מותאם לצפיה מהסמרטפון. ניתן אפילו בלחיצה על מספר הטלפון בספר הטלפונים – לחייג אל הנמען      כל שבוע  יופץ ביום שישי ניוזלטר שירכז חידושים מהאתר.                                                                               תודה  טל גולן

**********************

הצעה

דירת צעירים עליונה מאוחדת        בבית 111

דירת רזיה סלע ז"ל, מעל צביה דורון

גודל הדירה  כ-  60 מ"ר

פונקציות: שני חדרים, מטבח ומבואה, מקלחת עם שירותים, תא שירותים נוסף

מיועדת לזוג, זוג עם ילד או לרווק/בודד

הדירה במצב טוב וייעשו בה התאמות קלות בלבד.

מועמדים המבקשים להשתתף במכרז מתבקשים להעביר בקשתם במעטפה חתומה

למשרד הבניין או למזכירות

מומלץ לבקר בדירה ולהתרשם ממנה

מפתח אפשר לקבל אצל כרמלה

מועד סגירת המכרז 10/1/2019

משולחן המזכיר - יאיר קארו

 

משולחן המזכיר

שנה אזרחית חדשה.  

הסינים באים -  אמנם ענף הרפת נכנס לרפורמה שאיננה מאירת פנים אך זכינו ביום רביעי לביקור היסטורי של קבוצת אנשי עסקים סיניים  ובראשם מנכ"ל  קבוצת ברייטפוד ( בעלי תנובה )  שבאו לבקר בגבע  בליווי  ההנהלה הבכירה של תנובה.  בין שאר נפלאות הגבעה ביקשו לראות במו עיניהם את  אחרוני הרפתנים מהדור הישן (  קדם-טכנולוגיים )  ולשמוע על עוללות הגבעה מ 1921 ועד היום.  למרבה הצער אבשי ודנדי לא החליטו האם לשיר את " תה ואורז יש בסין" או "שניים סינים עם כינור גדול "  וכך נחסכה מהאורחים חוויה  מעוררת השתאות. 

 גם במוזיאון סיירו ושמעו אנגלית מתורגמת לסינית מדנדי וג'ניס וגם ארוחת צהריים התעקשו לאכול בחדר האוכל כדי לחוות "ארוחה בקולחוז" תוך הבנה שמוטב שלא יהיה אגרול בתפריט כי מה שאנו מכנים אגרול לא יזוהה על ידם כאגרול ורשמים נוספים על הביקור ועל גבע ב – Transition Period  ודאי יביאו מיטב כותבי הרפת ובהם   צור פלג אח של אב חדש ועיתונאי ידוע וכותב מוכשר בזכות עצמו   ועומר רז ( מחבר חמשירי הבגרות : במקום להיבחן נכתוב חמשיר ) ועורך משותף של  החינמון דף גבע ( עם דוד שטנר) בימים בהם לדף גבע הייתה תפוצה כמו לישראל היום.  

אסיפה בדרך -  ביום שני הקרוב  31.12.2018  בשעה 20.00 במועדון לחבר נקבל את פני השנה האזרחית  החדשה  ,  ונקיים אסיפה שבה הנושאים הבאים:

 אישור מועמדים לחברות במזכירות בדרכם לקלפי : 

ליאור אלוני -  רון וייס –  יורם ידין , צפריר ידין, איתן לוין   מתמודדים על  3 מקומות.

 אישור בדרך לקלפי יו"ר ועדת תחבורה – אורן רזניק .   

 כמו כן יערך  דיון חוזר/משלים בתקנון חופשת לידה לאחר פגישת מש"א עם נציגות היולדות וישיבת מזכירות שאשרה נוסח סופי להעלאה לאסיפה.  

הנושאים כולם אמורים להגיע לקלפי מתוכנן ליום שישי 11.1.2019  .

אלונקאים בתהליך -  לדירקטוריון בקרה יש כעת שני מועמדים ושתי מועמדות  כנציגי ציבור.

ככל שיש חברה או חבר המבקשים עדיין להציג מועמדותם ובהחלט אנו מחפשים עוד מועמדים/ות

בבקשה לפנות אלי או לחדוה בהקדם.

מודה לחברים וחברים שפונים אלי או לחדוה. אין לי היכולת והזמן לפנות אישית לכל אחד ואחת.  

קליטה -  לאחר שלא נמצאה/ה חודשים ארוכים  אלונקאי/ת להחליף את רינת ( מושי ) גלילי כמרכז/ת  ועדת קליטה אנו נערכים  לעצירת הטיפול בקליטה מעל גיל 30 (  שבי גבע )  בתיאום עם רינת.

 לאחר התיאום  מול רינת  וככל שלא יופיע אלונקאי/ת לנושא נפרסם המשך הדרך.

גן משחקים -  גן המשחקים החדש ליד הגנונים עולה כפורח והמתקנים מוצבים שם בקצב גובר.  יחד עם היופי והצבעוניות אין מי שלא זוכר את המשחקים ההם :  הבית של מוקי – האווירון של מאירקה – הנדנדה  , הטרקטור הצנום  וארגז החול שמתחת  לעץ  התות הענק שענפיו המגוידים העפילו לבית התינוקות וכבר מזמן איננו.  כי אבד אשר עבר...

מועצת השינוי  -  יום ראשון הקרוב 30.12.2018  דיון ראשון בנושא מסלול צעירים וקליטה. הציבור מוזמן בהמוניו.  קו הגמר של הדיונים מתחיל להראות באופק.

דירקטוריון בקרה -  דירקטוריון בקרה התכנס  26.12.2018  ומביא להחלטת הציבור הצעה להאריך בשנה ( עד 1.1.2020 )  את תפקידו של יפתח כמנכ"ל בקרה.

להצעה זו מתלויים נימוקים כבדי משקל ,לדעת הדירקטוריון לפחות,  התומכים בהצעה ויוצגו בפני הציבור בדרך אל הקלפי ( רוב נדרש 60% )  .  על מועד האסיפה נודיע בהקדם .  

וחמשיר סיום  לפותרי התשבצים והסודוקו.  

שנה אזרחית חדשה מתחילה

הכלכלה העולמית משדרת צלילה

וכאן אנחנו מצלצלים במצילה

ונדון בתקציב ונחליט כקהילה

נותרו שנתיים למפגש עם הקיר

למה הכוונה מי יכול להסביר.

שבת שלום . – יאיר

מעט מנהל הקהילה - דורון חורב

מעט מנהל הקהילה

 

שלום חברים,

שדרוג חבילת התקשורת בטלפון הסלולרי הנייד

לאחרונה שיפרנו את תנאי העסקה מול חברת פרטנר מולה אנחנו עובדים, והחברים ייהנו מחבילת תקשורת משופרת, במחיר נוח יותר.

להלן הפרטים:

מסלול

עלות המסלול בש"ח לפני מע"מ

נפח חבילת גלישה

שירות אחריות ותחזוקה

GB2017

10

(12 בקודם)

1GB

)כמו קודם)

שירות, אחריות ותחזוקה מורחבת

LO2018

22

(23 בקודם)

25GB

(10 בקודם)

ללא אחריות

HM2019

32

(33 בקודם)

30GB

(15 בקודם)

שירות, אחריות ותחזוקה מורחבת

 

שאר הנתונים זהים או בשינויים קלים.

חבר המבקש לראות הטבלה המלאה, מוזמן לקבלה במשרד תקשורת.

ליוצאים לחו"ל, מומלץ להתייעץ עם טל גולן באשר לאפשרויות הפתוחות להם בתחום.

תודה רבה לטל גולן על קידום העסקה, ועל ניהול המו"מ.

גן המשחקים החדש

מתקני המשחק מותקנים בשטח, ואנו מסדירים את אמצעי הבטיחות, ההצללה ודרכי התנועה.

לאחר מכן נשפר את התאורה לתא השטח, כדי שניתן יהיה ליהנות מהמתחם גם בשעות הערב.

תודה למועצה ולאדריכל יוסי עמר מטעמה, שמולו אנו עובדים.

תודה לערן נבון המוביל במיומנות הפרויקט.

אתר גבע המחודש

התחדשנו באתר אינטרנט ובו כלים משופרים ואפשרויות, שלא עמדו לנו קודם.

האתר נגיש, נוח ופשוט לשימוש, והוטמעו בו התכנים מהאתר הישן.

כמו כן, נשמר קישור לאתר הישן לטובת המתגעגעים.

טרם נאמרה המילה האחרונה, ואנו בוחנים כלים נוספים אותם ניתן להוסיף לאתר, לנוחיות המשתמשים.

על כל אלו מנצח במקצועיות טל גולן, ושוב, תודה לו על כך.

תקציב קהילה

לקראת דיוני התקציב לשנת 2019, יופקדו במשרד הדואר חוברות תקציב, וחברים יוכלו למשוך אותן ולעיין בהן לקראת הדיון.

מדובר בתקציב מורכב, המנסה להתמודד עם שנה כלכלית מאתגרת מזו המסתיימת.

הצעת התקציב כוללת נתונים דמוגרפיים, נתוני עבודה, שורה של הצעות להידוק החגורה, התקציב לגופים השונים, ותכנית השקעות קהילה 2019.

הצעת התקציב לא תפורסם באמצעי מדיה דיגיטליים לסוגיהם (אתר גבע למשל).

חברים המבקשים לשאול לגבי התקציב, מוזמנים להפנות אלי את שאלותיהם אל תיבת הדואר שמחוץ למשרדי, או באמצעי התקשורת האחרים.

ולסיום, סילבסטר, כומר יליד רומא, שימש כאפיפיור בין השנים 314-335 לספירה. נקשרו בו סיפורים רבים ואחד מהם רדיפת יהודים, סיפור שלא זכה לביסוס עובדתי. שמו של סילבסטר נקשר ל 31 בדצמבר ללא סיבה ידועה, אחת הסברות היא התאריך בו צוין כקדוש, כקדושים אחרים.

ולשבת של שלום ומנוחה, שנחוג את "השנה האזרחית החדשה" ונאחל "לשנה טובה", בגין הספק...

דורון חורב, מנהל קהילה

קפה וגם


קפה וגם...

מפגשי בין ערביים לגיל השלישי ולכל המעוניין, מוזמנים בשמחה

ניפגש ביום חמישי ה- 3.1.2019 במועדון לחבר בשעה 17.00.

"לבלבו אגס וגם תפוח"

קונצרט וידיאו

  *

אלי סַט

עורך השירים הרוסיים באתר "זמרשת",

בתצוגת סרטוני וידיאו

ביצועים מלהיבים של שירים רוסיים שאהבנו

מלווים בכתוביות של התרגום לעברית

ובסיפור על השירים, יוצריהם ונסיבות כתיבתם

מחכות לכם

לאהל'ה, סמדר, מענית וכרמלה.

 

הסינים באים

צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים... כל האינפורמציה ,התמונות ובכלל ,הועברן בצ'ט ע"י צור פלג יקירנו. ההתמודדות של העורכת הצדקת עם החומר היתה רק טכנית והיא העבירה הכל למייל ומשם הלאה. והלאה - לשם כך קיים הצדיק טל גולן.

הסינים באים הסינים באים...

צמרת תנובה וברייט פוד (יושבים במרכז אייל מליס, נשיא ברייט פוד חיים גבריאלי (יו"ר תנובה} מרותקים לסקירה של יאיר אודות המקום

מזכיר גבע יאיר קארו מקבל את פני המשלחת (במרכז נשיא ברייט פוד העולמית הבעלים של תנובה מסין משמאלו מנכל תנובה אייל מילס. מצביע בסינית מצוחצחת היכן שקעו הפרידות בבוץ. לשאלת אחד הסמנכ"לים על התקופה הנוכחית בגבע היטיב להשיב יאיר כי אנו בעיצומה של transition period אך המתורגמנית התעלמה מדבריו על מנת לא לצער את הנוכחים שבאו במיוחד מסין הרחוקה לראות איך הזמן מלכת.

 

יאיר קארו ועמר רז מתרים בחיים גבריאלי, יו״ר דירקטוריון ״תנובה״, כי אם ייפתחו מכסים - ייסגר השער הצהוב בפני משאיות ״תנובה״.(סתאאאם)

ש. והוא נבהל?

ת. לא, זה בהומור... הם דיברו ברוח טובה על דברים אחרים. מדובר בביקור ראשון של נשיא חברת ״ברייט-פוד״, קונצרן המזון השני בגודלו בסין, בבעלות הממשלה הסינית - שקנתה את ״תנובה״ לפני מספר שנים. מדובר בחברה בעלת מחזור של

 כ - 25 מיליארד דולר בשנה. הם ביקשו לבקר ולחוות את גבע, הידועה בהסטוריה השיתופית, ובתוכה הרפת הוותיקה מאז הקמתה. נהנו והתרשמו  מאד מחדר האוכל ומביקור במוזיאון. מדובר כנראה באישיות הפיננסית הבכירה ביותר שביקרה אי-פעם בגבע (יותר מסטף ורטהיימר, למשל).

 

מימין: דנדי נשיא מוזיאון הראשונים, ג׳ניס בן יהודה מתורגמנית מעברית לאנגלית, נשיא ברייט-פוד העולמי מסין cau shu min, ומתורגמנית מאנגלית לסינית.

בבקור ראשון בישראל בו שילב גם ביקור במוזיאון ראשונים וארוחת צהרים מהנה ואותנטית בחדר האוכל.

 

נשיא ברייט פוד מודה בחום לדנדי על הביקור חותם בספר האורחים ומעניק לו תשורה בסימלית

פינת תרבות

 

בשבת ה- 29.12, בשעה 17:00 במועדון לחבר,

הצגה לילדים

 

טיול לילי / בביצוע תיאטרון הקרון

כמו הרבה ילדים 'קטנה' פוחדת מהחושך, היא מתקשה להירדם ודורשת: "אבא, תישאר איתי עד הבוקר, טוב?"

כשהיא סוף סוף נרדמת, אבא יוצא, ולחדר מגיע אורח מפתיע, אתו היא יוצאת להרפתקה – ביַם וביער, מעל פני האדמה ומתחתיה...

במהלך הטיול, על במה פלאית, מתיידדת 'קטנה' עם החושך וכבר לא פוחדת ממנו בכלל.

הצגת ילדים משעשעת, על חלומות, פחדים וחיות אחרות.

מומלץ לגילאי – 3-9

***************

השנה נציין את ט"ו בשבט בשבת ה- 26.1.2019, מרכזת נוגה לנדאו.

            מסיבת פורים לילדים תיערך בשבת ה- 23.3.2019 בחדר האוכל

          וביום שישי ה- 29.3 מסיבת פורים למבוגרים באולם

כל מי שמוכן לרכז את אחד מאירועי הפורים או לעזור בהם, וכן כל מי שמוכן לעשות מודעה או חלון תצוגה לט"ו בשבט או לפורים, מוזמן לפנות אליי.

לילך רז

ביום שלישי ה- 1.1.2019, בשעה 20:30, באולם בית-גוריון

יעלה תיאטרון העמקים את ההצגה "ליזיסטרטה", בבימויו של ורדי מוסקוביץ'.

זהו עיבוד של ענת גוב לקומדיה הסאטירית של אריסטופנס, המספרת על נשים שהכריזו על שביתת מין בכדי לעצור את הגברים מלצאת למלחמה.

בשבועיים הקרובים יהיה האולם תפוס על ידי התיאטרון עד למועד ההצגה.


הזמנה אישית

הנך מוזמן/ת להצגת בכורה של  ליזסטרטה 2000 בעיבודה על ענת גוב, ובביצוע 'תיאטרון העמקים', שתתקיים בקיבוץ גבע ביום שלישי 1.1.19. התכנסות בשעה 20.00, התחלה בשעה 20.30.

זהו סיפור על אישה המארגנת את נשות ארצה לשביתת מין עד שתיפסק המלחמה ויהיה שלום. הרעב המיני מאלץ את הגברים לבחור בין שתי אהבותיהם הגדולות - מלחמה או סקס...
המחזה שנכתב לפני 2400 שנה ע"י אריסופנס אקטואלי היום יותר מתמיד, ומדגיש את האבסורד שבמלחמות, ואת הבדלי הגישה בין נשים לגברים בכל הקשור למלחמה ושלום, חיים ומוות, אגו, שליטה, כוחנות - אל מול מהות פשוטה טהורה ויוצרת - מהות נשית.

את ההצגה ביים ורדי מוסקוביץ, השחקנים באים מיישובי העמק.

זוהי הצגה קומית, מצחיקה וסקסית, מעוררת מחשבה, מתאימה לימינו, למרות שעברו 2400 שנה מאז נכתב המחזה המקורי ע"י אריסטופנס היווני.

נבקשך (מאוד) לאשר את בואך בטל 050-9701449,אפרת שלם

אולם בית גוריון יהיה מחומם


תרבות בעמק

יום א', 30/12/2018 17:00

פיגומים  "סרט לדורות" - מועדון הסרט הטוב (מרכז דורות בגלבוע)

דרמה , ישראל

שחקנים: אשר לקס, יעקב כהן, עמי סמולרציק, קרן ברגר

אשר, בן 17, תמיד היה הנער המופרע ביסודי, בחטיבה ובתיכון.

הוא לומד בשנה האחרונה בתיכון, בכיתה של תלמידים שלא הסתדרו באף מסגרת אחרת.

הוא גר עם אביו, בעל עסק לפיגומים, לו הוא עוזר בעבודות בניין.

כשמורה חדש לספרות בשם רמי נכנס לכיתה של אשר, הוא נחשף דרכו לעולמות חדשים.

מרכז דורות בגלבוע גן-נר עלות לסרט : 30 ₪  לפרטים להזמנות מרכז דורות : 04-6421066

 **************************************************************

 מאוצרות  המשכן לאמנות סיורים מודרכים בתערוכה- דצמבר 2018

משכן לאמנות עין-חרוד מזמין אתכם במהלך דצמ' לסיורים מודרכים

22.12 שבת 11:30

29.12 שבת 11:30

לפרטים נוספים 04-6486038     www.museumenharodm.org.il
פניני עיתונות העבר- ערי גיל

מאוצר פניני עיתונות העבר של ערי

לאור הישגי החינוך וההשכלה הדלים למדי במרבית בתי הספר ילדי ישראל כמה דודגמאות מהעבר

מתוך  "החרות ירושלים 25/12/1911

 


 

ישן מפני חדש תוציא

ישן מפני חדש תוציא

מגרש משחקים בבניה שלב ב'

 

גל גרוטאות משחקים מוטל בחורשת יורם

 


חסר רכיב