קבוצת גבע
חסר רכיב

דף מספר 2551

16/09/2022

דף  2551   כ' באלול  תשפ"ב  16  בספטמבר   2022

 עריכה והדפסה : נעה ידין  ומירה ידין

עריכה באינטרנט: טל גולן

הדף באתר גבע www.kvgeva.org.il. הערות, כתבות, מכתבים, בקורת ומחמאות מהבית ומהפזורה אפשר לשלוח ל  e.mail שלנו: daf@kvgeva.org.il


ספרים חדשים בספרייה(אוגוסט-ספטמבר)

1 ספרות עברית

"...ואל תקראי לי אלה אם אני לא מעלה כאן מופע חג משק שבכל תולדות התנועה לא נראה כמותו, ואני לא מדברת על עין הנוטר, כן? אני מדברת איתך על מופעים שבקיבוצים הכי עשירים לא הפיקו מעולם. אני מדברת איתך על מופע שיוציא לכל הקיבוץ את העיניים, ובמיוחד לגבע הזה, מנהל הקהילה החדש, שמשום־מה החלטתם שהוא מכולם יהיה זה שיקבע מי יקבל את הדירה של יהודה סמש, והוא מכולם זה שמטרפד לי את המשך הלימודים, והוא מכולם זה שיש לו סיבות שבכלל לא קשורות לקיבוץ ולתפקיד שלו למרר לי את החיים, והוא מכולם האחרון שאפשר לחשוד בו שיהיה אובייקטיבי בכל מה שקשור אלי ואל משפחת צביאלי כולה. אגב, אין לי מושג איך את מסתדרת איתו, בעיני כדאי לך מאוד לשמור על התחת שלך, ואם כבר מדברים על תחת, אל תקראי לי אלה אם עד חג המשק אני לא יורדת לפחות ארבעה קילו!"
השנה היא 2002, וקיבוץ עין הנוטר עומד לפני אחד הרגעים הדרמטיים בתולדותיו. במקביל להכנות ל"חג המשק", חגיגת שישים שנה להיווסדו, מתכונן הקיבוץ ל"יום הקובע", היום שבו יוכרע שיוך הדירות בקיבוץ העובר תהליך הפרטה סוער
לעין הסערה מוטלת, או אם לדייק  לחלוטין מטילה עצמה – אריאלה (אלה) צביאלי, בת למשפחה ידועת שם בקיבוץ, החולמת מסיבותיה שלה להוכיח את עצמה ולשדרג סוף סוף את חייה המדשדשים זה שנים במקום. אך בקיבוץ האמוציות גואות; מאבק עתיר יצרים על הדירה הפנויה היחידה שנותרה; משקעים לא פתורים מתקופת הצבא; סודות משפחתיים שכבר אי אפשר לקבור; נבואה...
    המשך "ספרים חדשים בספריה" בדף 
קישור לפליפבוק:


שמחה יערי ז"ל


בית גבע

אבל על מותה של חברתנו

שמחה יערי ז"ל

תנחומינו לכל בני המשפחה


משולחן המזכיר

קבוצת גבע 15.09.22

לחברי וחברות גבע שלום רב!

 

א-               חוגגים 100!

לאחר הקורונה, שינוי אורחות החיים, חלופת האגודה הגיע הזמן לחגוג !

שנת ה99 של גבע התארכה כדי שנספיק לסגור כמה פינות ועכשיו עת לחגוג 100 שנות עשייה, 100 שנה שהפכו את גבע לסמל,  סמל של שורשיות, אהבת הארץ וחברה השומרת על "ביחד" במרקם חברתי תוסס.

-          שורשים נטועים עמוק בקרקע המטופחת ע"י חקלאים מצטיינים בצומח ובחי

-          ראש בעתיד של טכנולוגיה וחדשנות בתחומי התעשייה

-          לב פועם בחינוך ובתרבות

ביחד עם כל העושים במלאכה בתחומים השונים שומרים על גבע "כשמורת טבע" שמורה של ערכים וגאווה של משפחה גדולה.

השבוע במלוא ההתרגשות נעלה לבמה, נציג, נרקוד ונשיר כסופי השיער, עלמות חן נערים וטף חגיגה של פעם במאה שנה !!

חג גבע שמח!!!!!

ב-           מתחדשים

 הסדרת היזמויות- בזמן האחרון פורחות יזמויות רבות וזה סימן טוב . יחד עם זאת, על היזמים חברי גבע חלים חוקי המדינה ובין היתר חובת דיווח לרשויות המס. אני קורא לכל מי שעוסק במסחר, פתח, פותח או מתכוון לפתוח עסק עצמאי , לגשת לאייל לב , מרכז היזמיות, לקבלת הנחיות כדי להסדיר את המצב מראש, יש לציין שחבר שלא יסדיר את פעילותו חשוף לתביעות מטעם רשויות המס.

 

'תצהיר מסלול בטוח' בימים אלה נעביר לחברים שבמסלול הבטוח תצהיר שחייבים למלא כדי להיכלל במסלול, כרשום בחוברת השינוי. דפים לחברים במסלול זה, יחולקו בתאי הדואר בתחילת אוקטובר.

 

 

 

ג-                 דיווח מהאסיפה הכללית שתתקיימה ביום רביעי ה 14 לחודש

1.              בוחרים יו"ר כלכלי

סול לביא בן שימול, חברת קיבוץ אלמוג בעלת ניסיון עשיר הציגה את הניסיון והעשייה שלה בעשרים שנה האחרונות בהם מתפקדת כיו"ר בקיבוצים רבים ואת היכולת להוביל גיבוש אסטרטגיה לפיתוח עסקי תוך שילוב צוותים מהקיבוץ, ובהמשך מימוש ומיצוי הפוטנציאל העסקי של הקיבוץ.

קלפי תתקיים בימים שני ושלישי הקרובים.

2. ועדה לצרכים מיוחדים

בהמשך לאישור חוברת השינוי, ביקשנו לאשור את חברי הועדה לטיפול בבעלי צרכים מיוחדים ובנים נסמכים. הרכב הועדה: מענית – מרכזת, טלי קורן (עו"ס) משקיפה, דפנה רצין, דליה זבולון, מאיה לרון. אסיפת גבע אישרה את הצוות.

3.       בחירת חברי מזכירות

אנו נדרשים לבחור  2 חברי מזכירות, המועמדים הם : מתי לוסטיג, דגן ידין ומיכל רצין.  

4. הודעות:

 - ועדת פרט הודיע שעם יישום השינוי תם תפקידם.

- מזכירות הקיבוץ אישרה את האיחוד בין רשות הבינוי והוועדה לשיוך דירות לצורך ניצול הניסיון של חברי רשות הבינוי לקידום יישום השיוך.

ד-                   מפגש חברים להצגת טיוטת הפרצלציה

בהשתתפות מעל 50 חברים התקיים מפגש חברים בהנחייתו של שי , רכז ועדת תכנון ומיקי סייג מתכנן הנוף המלווה את הקיבוץ ומועתז מוניס מהנדס אזרחי, מתכנן ניקוז וכבישים.

הם הציגו את שלבי התכנון :

1-     תכנון כבישים, שבילים במדרכות תחום בו התמודדנו בדילמה איך לאפשר נגישות עם רכב לכל דירה תוך צמצום התנועה לצורך שמירת על איכות החיים הקיבוצים ושמירת על בטיחות הולכי רגל מבוגרים וילדים בעיקר.

2-     למצות את הזכויות על 209 מגרשים תוך הבטחת שליחידות דיור על הקרקע ינתן מקסימום שטח (מעל 400 מ"ר ) וליחיידות בקומה שניה אפשרות לרכוש את היחידה הסמוכה בהנחה משמעותית, אסטרטגיה המשפרת את איכות החברים של כלל החברים.

3-     התכנית מהווה בסיס לתכנון תשתיות בהמשך מה שדורש להגדיר רוחב השטח מסביב לשבילים והמדרכות  כדי שישמשו להעברת התשתיות בעתיד והוצאתם מהמגרשים.

4-     במקביל וועדת תכנון מגבשת תקנון בניה פרטית ובהמשך הנחיות מרחביות לקבוע את אופי והסדרי הבניה המתאימים לאפשר בניה מסיבית תוך שמירה אופטימלית על איכות החיים של החברים.

בשלב הבא, מאמצע אוקטובר החברים יוזמנו למפגשים לפי שכונות כדי לקבל הסבר על כל מגרש ועל סביבתו. חברים המעוניינים יכולים להזמין פגישה אישית עם שי לקבלת הסבר מפורט.

 

ה-                  משולחן המזכירות (דווח איננו מהווה פרוטוקול )

1-     פעילות ה"יקב"

-  מזכירות גבע רואה בחיוב את תכנית הפעילות המקיימת ב"יקב" הכוללת אירועים משפחתיים ומפגשי שירה.

-  הוחלט להמשיך להפעיל ובתנאי שתהיה הקפדה על רישום הפעילות וניהול כוח אדם על פי דרישות החוק ( בעיקר בתחום העסקת נערים)

2-     חברים המחזיקים שני דירות ללא אישור .

חברים המחזיקים שני דירות ללא אישור יחויבו בשכ"ד  יומי כפי שיקבע ע"י המזכירות.

3-     הודעות שי לחג

כל בית אב יקבל שי מבית גבע. חברים העובדים בענפי המשק והקהילה, יקבלו גם שי מטעם הענף.

 

 

 בברכה

אשר צימרמן

מזכיר קבוצת גבע

052-3784126

משולחן מנהל הקהילה

                                                                                               16.9.2022

משולחן המנק''ל

 

ועדת  פרט -  לאור השינוי שקיבוץ גבע עובר, התכנסה ועדת פרט בחודשים יולי, אוגוסט ומחצית ספטמבר ונבדקו הנהלים של ועדת פרט, בהתאמה למציאות המשתנה של קיבוץ מתחדש.      מתוך אחריות אישית וציבורית. בשיתוף עם מנהל הקהילה, הוחלט:  "ועדת פרט תסיים את תפקידה עם פרוץ השינוי ".  אי לכך, החל מחודש אוקטובר,  לא תעניק יותר ועדת פרט שירות לחברים. שירות כגון תקציבי נסיעות ליעדים השונים כנהוג עד כה.                                                          ועדת פרט תפקדה במשך השנים, מתוך הבנה ואמפטיה לבקשות והשתדלה להיות לעזר לכל דורש במידת האפשר. בעידן החדש בגבע, כל אחד ינהל את עצמו לפי האפשריות שלו.                בתקווה לימים טובים, בריאים ושמחים.

ענף המזון וחדר האוכל -  בשעה טובה נחתם ההסכם עם חברת ההסעדה ''טוב וטעים''  בגלל בעיות טכניות בעיקרן, הוחלט שתחילת העבודה בפועל וקבל האחריות על ההסעדה תהיה ב 1/11. עד אז הם יגבשו את הצוות שלהם שחלקו יהיה על בסיס הצוות הקיים. כמו כן תיכנס חברת ניקיון מקצועית לבצע ניקיון יסודי והתאמות להפעלה החדשה. לכן עד לתאריך 1/11 ימשיך חדר האוכל במתכונת הנוכחית, ואנה קבלו בסבלנות את התקלות הנובעות מההחלפה. במקביל לכניסת החברה החדשה למטבח, גם אחראי חדר האוכל מטעם הקיבוץ ייכנס לתפקידו במהלך חודש אוקטובר, כאשר הכוונה היא כי החל מ 1/11 כל שימוש של חברי גבע או ענפים, או חוגים יהיה בתאום מול האחראי על חדר אוכל, ובתשלום עבור כיסוי ההוצאות. מחירון השימוש יפורסם במהלך אוקטובר.

חג  ה 100 -  עם כל יום שעובר ההתרגשות גואה, הלב מתרחב, והמתח עולה. קול השירה, ריקודי הילדים, והמבוגרים, חזרות השחקנים....   איזה כיף. גם הבמה כבר לבשה חג (שימו לב לא לדרוך אם לא צריך), כל הצוותים עובדים במלא הכוח ימים כלילות, הכל תחת ניצוחה המסור של בלה שמרגיש כאילו היא נמצאת בכל מקום, כל הזמן. שאפו ענק לבלה ולכל הצוותים והעושים במלאכה, כל הכבוד !! . חג המאה של גבע מתחיל לתת את אותותיו גם בסביבה. השבוע הייתי באישור תוכניות הסדר והאבטחה לאירוע, במשטרת עפולה, וגם הם נרתמו לעזרה וביקשו לברך את גבע ליום חגה. בשבוע הקרוב לא תתקיימנה ישיבות ו/או אסיפות כדי לא להפריע לחזרות ולהכנות. אז חברים יקרים היו נכונים ובואו שמחים ומוכנים נחגוג כולנו את מאה השנים שהיו ומי ייתן והחג הזה יהיה אות פתיחה מרשים ומרומם ל100 השנים שיבואו.

                                                                                                  שבת שלום חיימקה


משאל בחירת יו"ר כלכלי

משאל ממוחשב

  קלפי אלקטרוני

   יערך בימים שני ושלישי

   19.09.2022-20.9.2022

בין השעות 10:00 ביום שני

 ועד 12:00 ביום שלישי

 

 

בחירת סול לביא ליו"ר כלכלי

 

בעד                          נגד

 

ניתן להסתייע בטל גולן בשעות העבודה, בהצלחה לכולנו!

משאל בחירת נציגי ציבור למזכירות

משאל ממוחשב

קלפי אלקטרוני

 

יערך בימים  רביעי וחמישי   21-22.9.2022

 

בין השעות 10:00 ביום רביעי ועד 12:00 ביום חמישי

 

בחירת 2 נציגי ציבור למזכירות

 

דגן ידין          בעד                 נגד

 

מתי לוסטיג      בעד                 נגד

 

מיכל רצין        בעד                  נגד

 

ניתן להסתייע בטל גולן בשעות העבודה, בהצלחה !


100 לגבע"על הגבעה שלנו אנו יוצרים"

לכבוד חג המאה תוצגנה בחדר האוכל עבודות מפרי ידיהם של כעשרים יוצרים מקומיים.

התערוכה תיפתח ביום ראשון ה- 18.9. ותוצג עד ערב חג המאה ביום חמישי ה- 22.9.

שעות הפתיחה בבוקר בשעות הרגילות של חדר האוכל – 11:30 עד 14:00

ובערב מ- 18:00 עד 19:00מוזמנים לבוא ולהתרשם!

צוות התערוכה – שרסטין רם, איריס רז, דורותי בן-יהודה, לילך רז

הודעות לדף

מזל טוב

לשירי ובועז ענבר

לנטע ענבר ולאמירה ידין

ולכל המשפחה

לנשואי ניצן ורועי נציה


חוג העמקים

 

יום 23/10 בחדר האוכל בגבע

ערב שירה עם שרה'לה שרון
מתנות לחג

חילופי משמרות - רותי פורת

חילופי משמרות – אלי גורן מעביר אחריות

בימים אלו מעביר אלי גורן אחריות לניהול העמותה אותה ניהל עשרות שנים בדבקות ומסירות רבה לרווחת תושבי העמק , ולא רק . . .

בערב שירה עם שרהלה שרון שנערך בגבע מצאתי לנכון לברך ולהוקיר את מפעל חייו של אלי שהיה לנו עמוד אש ועשן גם יחד לפעילות ציבורית מגוונת , איכותית ורבת משתתפים .

היוזמה האיכותית של אלי גורן והניהול העקבי בימי חורף וקיץ משכה אליה מאות ואלפי שוחרי תרבות , מדע , שירה עברית , ספרות , תנ"ך ועוד . . .

אלי משך וניהל בהתנדבות את העמותה המופלאה ויוצאת הדופן והמקורית הזאת . דאג לתכנים מגוונים שיתאימו לציבור סקרן שלכאורה "כבר יודע הכל . . . "                                         תחזוקת מפעל תרבותי שכזה דורשת חזון , אנרגיות בלתי נגמרות , והתמודדות יום יומית עם פרטי פרטים של מפיק על .

ההתמדה והנחישות של אלי בציר הזמן וחילופי דורות וטעמים אפשרה לזכות אותנו בחוויות מרתקות וייחודיות .

באופן אישי , הייתי שותפה ועדיין לערבי השירה עם שרהלה שרון . חוויה של פעם בחודש בה מתכנסים מאות חברי קיבוצי הגלבוע ותושבי האזור לערב שכולו נוסטלגיה התרפקות ועונג צרוף של שירה בחברותא , שירה מלכדת המזכירה לכולנו ימים יפים של קהילה תמימה ופשוטה באורחותיה .

על כל אלה , מגיעה לאלי טפיחה גדולה על השכם והערכה ענקית על שיצר , ליווה ופיתח את המפעל הגדול הזה עבור כולנו .

רינה ז"ל חמתי הייתה משננת לנו " העולם מורכב מאלו שמדברים , ומאלו שעושים . . ."          זכית אלי , להיות בצד של העושים ולא רק לביתם . . .

בטוחתני שגם אחרי העברת המפתחות לעוזי עשת מכפר יחזקאל תמשיך ללוות בגאווה את מה שיצרת לתפארת מדינת ישראל .

ובהצלחה לעוזי עשת הנכנס לנעליו הגדולות של אלי גורן .

מה נאחל ? רק בריאות כדי שנוכל להמשיך ולממש את היפה שבחיינו .

בהערכה רבה ושנה טובה לכולנו

רותי פורת.
הקרנת סרט - דני גפן

        הקרנת הסרט "זוהרת ככל שאני מתרחק"  בחולתה 8.9.22

בתאריך ה- 8.9.22 הקרנו, את סרטו של עידו נצר (בימוי, עריכה והפקה): "זוהרת ככל שאני מתרחק", במועדון הקשישים בחולתה.

מול מועדון מלא בקשישי חולתה (שנהנו גם מארוחת בוקר מפנקת ...), הקרנו את הסרט.

ובסיומו גם הרחבנו,  אני וצקי אבי וענינו על שאלות.

תודה למאירה צליחובר – על ההפקה והארוח.

ולאחותי עינב גפן/ גלוזמן – על התיאום, יחסי הציבור ואהבה !

רוצים שנגיע להקרנה, גם אצלכם ? דברו איתי...

                                              דן "הסולן" גפן  ביום חמישי אוגוסט, הקרנו את הסרטו של עידו נצר: "זוהרת ככל שאני מתרחק" בגבע.

ההקרנה התקיימה במועדון לחבר, בפני "מועדון הגיל השלישי".

ותודה לענת לוין (תומכת הלהקה עוד מתפקידה  כרכזת תרבות !), על האירגון.

לצערי ותיקות המשק, לא זכרו לי חסד נעורים ! וקהל מצומצם, נכח במועדון .

"אין נביא בעירו !" , אמרתי לעצמי בשקט והלכתי לחדרי.
ספרים חדשים בספריה - דליה & דפנה

ספרים חדשים בספרייה

(אוגוסט-ספטמבר )

1 ספרות עברית

.. חג המשק – שני הדר

"...

ואל תקראי לי אלה אם אני לא מעלה כאן מופע חג משק שבכל תולדות התנועה לא נראה כמותו, ואני לא מדברת על עין הנוטר, כן? אני מדברת איתך על מופעים שבקיבוצים הכי עשירים לא הפיקו מעולם.  אני מדברת איתך על מופע שיוציא לכל הקיבוץ את העיניים, ובמיוחד לגבע הזה, מנהל הקהילה החדש, שמשום־מה החלטתם שהוא מכולם יהיה זה שיקבע מי יקבל את הדירה של יהודה סמש, והוא מכולם זה שמטרפד לי את המשך הלימודים, והוא מכולם זה שיש לו סיבות שבכלל לא קשורות לקיבוץ ולתפקיד שלו למרר לי את החיים, והוא מכולם האחרון שאפשר לחשוד בו שיהיה אובייקטיבי בכל מה שקשור אלי ואל משפחת צביאלי כולה. אגב, אין לי מושג איך את מסתדרת איתו, בעיני כדאי לך מאוד לשמור על התחת שלך, ואם כבר מדברים על תחת, אל תקראי לי אלה אם עד חג המשק אני לא יורדת לפחות ארבעה קילו!"
השנה היא 2002, וקיבוץ עין הנוטר עומד לפני אחד הרגעים הדרמטיים בתולדותיו. במקביל להכנות ל"חג המשק", חגיגת שישים שנה להיווסדו, מתכונן הקיבוץ ל"יום הקובע", היום שבו יוכרע שיוך הדירות בקיבוץ העובר תהליך הפרטה סוער
לעין הסערה מוטלת, או אם לדייק  לחלוטין מטילה עצמה – אריאלה (אלה) צביאלי, בת למשפחה ידועת שם בקיבוץ, החולמת מסיבותיה שלה להוכיח את עצמה ולשדרג סוף סוף את חייה המדשדשים זה שנים במקום. אך בקיבוץ האמוציות גואות; מאבק עתיר יצרים על הדירה הפנויה היחידה שנותרה; משקעים לא פתורים מתקופת הצבא; סודות משפחתיים שכבר אי אפשר לקבור; נבואה של דרוזית זקנה, ואולי יותר מכולם, גבע, מנהל הקהילה החדש, החתיך, הלא קיבוצניק והלא פנוי, מטילים את אלה לקלחת אישית, רומנטית, משפחתית ואידיאולוגית שלא פשוט לצאת ממנה
שני הדר, מציגה ביצירת הביכורים שלה, חג המשק, קומדיה רומנטית שנונה, קולחת ומקומית מאוד. מפוכחת, אך מלאת אהבה לקיבוץ על כל מגרעותיו ומעלותיו; על החיבוק ועל חיבוק הדוב; על המשפחה הביולוגית והמשפחה הקיבוצית; על המר והמתוק.  

 

תיק בלוגה – מישקה בן דויד

עלילת ריגול מסחררת ודרמה משפחתית טעונה בספרו החדש של מישקה בן-דוד
במהלכה של משימה בחו"ל, אמנון זנזורי, מפעיל סוכנים ותיק ועתיר הישגים של המוסד, מתבקש לתדהמתו לגייס את בנו שלו, כרמל, שניתק איתו קשר לפני שנים. כרמל, המתגורר בבאקו עם אישה מקומית, עושה עסקים עם חברה החשודה בהברחת אמצעי לחימה קטלניים עבור האיראנים, ולמוסד חשוב לנצל זאת. אלא שכרמל נושא בלבו מטען כבד גם כלפי מדינת ישראל.
המפגש בין האב והבן מציף טינות ישנות, חשבונות לא פתורים וכאב גדול. לאחר חיבוטי נפש כרמל בכל זאת נחלץ לסייע – אך המתח ביניהם מוסיף לבעבע, ומסכן את שניהם. יחד הם נסחפים לתוך עלילת ריגול קצבית ומטלטלת, המתנהלת בין חופי הים הכספי, על ספינות מבריחים, בנמל איראני ובחדרי החדרים של המוסד ושירותי הריגול הרוסי והאמריקאי.
האיום על קיומה של המדינה מתגלה כחמור ומיידי בהרבה ממה שסברו תחילה, והאב והבן נדרשים לסיכונים עוצרי נשימה, המעמתים אותם עם דילמות של חיים ומוות, ודוחקים בהם ללכת על הסף – ומעבר לו.
"תיק בלוגה" הוא רומן ריגול מרתק, כמו שרק מישקה בן-דוד, מהפוריים והמצליחים בסופרי ישראל, יכול לכתוב. לצד התרחשות מהפנטת, הכתובה במיומנות של "מי שהיה שם", מתוארת דמותו של איש מוסד לא שגרתי שטרם הכרנו כמותו, ונפרשת מערכת יחסים עזה ומורכבת בין אב ובנו.

ספרות מתורגמת

 

נפש כנועה- סיפורים ונובלות רוסיים- ולדימיר פפרני (עורך)

ספר זה כולל כמה מיצירות מופת של הפרוזה הרוסית הקצרה שנכתבו החל מאמצע המאה ה-19 ועד ראשית המאה ה־20. הסיפורים והנובלות שנכללו בקובץ נכתבו בזמנים שונים, במצבים חברתיים ותרבותיים שונים ובידי מחברים הנבדלים מאוד זה מזה בהשקפת עולמם ובדרך כתיבתם. עם זאת, היה למחברים האלה גם דבר מה משותף: כולם השתייכו למסורת ספרותית רצופה אחת הקרויה “הריאליזם הרוסי”.

את הקובץ פותחים סיפורים נבחרים של מייסד הז’נר של הסיפור החברתי־הפסיכולוגי הקצר בספרות הרוסית איבן טוּרגֶניֶיב. בהמשך יקרא הקורא את הנובלה “נפש כנועה” מאת פיוֹדוֹר דוסטוייבסקי, המתארת את הדיאלקטיקה הקיומית־הטרגית של מעמקי הנפש האנושית שבה מתנגשים ומשתלבים האהבה והשנאה, השאיפה לחירות והשתלטנות, הכמיהה לאלמוות והמודעות לשליטת המוות בעולם הזה. בקובץ נכללו גם שני סיפורים של אומן הפרוזה הקצרה אנטון צ’כוב, המוכר לקורא העברי; סיפורים נבחרים של וְוסֵווֹלוד גַרשׁין, הידוע בישראל פחות מצ’כוב, אך במובנים רבים הקדים אותו וגם היה מורו; אסופה זו כוללת גם סיפורים של סופרים מקוריים, ממשיכי דרכו הספרותית של צ’כוב: מקסים גוֹרְקי, אלכסנדר קוּפּרין וליאוניד אַנדרֵיֶיב.

הסיפורים והנובלות, שאותם ימצא הקורא בספר הזה, מאפשרים לו להתבונן בעולם אומנותי מיוחד במינו, שהוא בו־בזמן הן זר לו, משום שהוא נולד מתוך מציאות חברתית ורוחנית שאינה מוכרת לו, והן קרוב לו, משום שהיופי אינו מזדקן ומשום שמבטאיו חשבו על אותם דברים חשובים שעליהם גם הוא חושב.


תרמית האהבה הספרדית- אלנה אראמס

הנערות ממטע התפוחים – ניקולה סקוט

הלוואי שהיית כאן – ג'ודי פיקו

מוזיקת לילה – ג'וג'ו מויס

החנות למכשירי כתיבה בטהראן–כמאלי מרג'אן   

 

סיפור מכמיר לב על אהבה אבודה” וול סטריט ג’ורנל רומן היסטורי מסעיר ונוגה על אהבה, אובדן וגורל, שנע במרחב שבין ארצות הברית של ימינו לטהרן של ימי ההפיכה האיראנית בשנות החמישים. רויא, צעירה אידיאליסטית...קרא עוד

 

    להתראות בספרייה

         דפנה ודליהדברים טובים

סלט חסה עם תפוחי עץ ברוטב מייפל לימון

סלט החסה המשפחתי שלנו מאז ועד היום הוא חסה- שמיר-לימון-שום-מלח-ושמן זית.        לא שאנחנו נחליף את מתכון החסה הנצחי במשהו בחינת 'ישן מפני חדש תוציא' אבל אנחנו סקרנים לקראת ההרכב החדש הנראה מבטיח

מתכון חגיגי וצבעוני, סלט מרענן שיקשט לכם את שולחן החג – סלט חסה חגיגי ו שמשלב תפוחי עץ, אגוזי פקאן ורוטב מייפל לימוןמצרכים:

לסלט

·         1 חב' חסה מסולסלת

·         1 חב' חסה ערבית

·         2 תפוחים ירוקים

·         1 כוס פקאן קלוי

·         חופן גרגירי רימון

לרוטב

  • 1/4 כוס שמן זית
  • 1/2 כוס מייפל טבעי (*שימו לב: אין להשתמש במייפל ממותק, רק טבעי)
  • מיץ מלימון שלם
  • 1/2 כפית מלח
  • 1/4 כפית פלפל

הוראות הכנה:

1.     חותכים את התפוח לרצועות דקות.

2.     קורעים את החסות (אפשר בידיים) לחתיכות גדולות ומערבבים יחד עם התפוחים בקערה גדולה.

3.     בצנצנת קטנה משקשקים את כל מצרכי הרוטב.

4.     שופכים את הרוטב לקערה ומערבבים טוב טוב .

5.     לסיום, מפזרים את שברי הפקאן ואת גרגירי הרימון ומזלפים מעט מייפל מעל.
בתאבון!

                                                                                                 
תרבות בגלבוע
תרבות בגלבוע

    

מוזיאון המשכן אמנות  עין-חרוד

.    הרשמה לעונת המנויים להצגות תיאטרון בגלבוע

עונת 2022-2023  בעיצומה !!  מאות כבר שריינו את מקומותיהם, ואתם ?

תכניות המנויים להצגות:

סדרת התיאטרון (7 הצגות- רפרטואר מבוגרים- תיאטראות : בית ליסין, הקאמרי, באר-שבע, החאן, התיאטרון העברי)

"מנויים ונהנים" (7 הצגות ילדים לגילאי 3-7 וגם גדולים יותר.... J תיאטראות: אורנה פורת, מדיטק, גושן, השעה, הקיבוץ)

 

       "שבת ישראלית" – הכניסה למוזיאון, ללא תשלום בימי שישי ושבת בחסות המועצה לשימור אתרי מורשת ומשרד התרבות והספורט.

 

יום שישי 16/09/2022, 10:30

חייו מלאי שיר  מסע בעקבות חייו ויצירתו של אברהם חלפי. סרטו של אורי משגב.

אברהם חלפי, שחקן ומשורר, גיבור תרבות צנוע ששאף כל ימיו לצמצם את עצמו "כדי נקודה אלמונית", כמאמר אחד משיריו.

חלפי נחשף לציבור הרחב רק בשנותיו האחרונות, בעזרת אריק איינשטיין, שהקליט את מילותיו "עטור מצחך זהב שחור", מהשירים הישראליים האהובים ביותר.

הסרט מקים לתחייה עולם ומלואו של יצירה עברית, היישר מתור הזהב של התרבות המקומית.

לאחר ההקרנה, יתקיים מפגש עם היוצר אורי משגב, עיתונאי "הארץ" ובן העמק.

מחיר כניסה  45 ₪, כולל כניסה למוזיאון באודיטוריום מירון סימה- המשכן לאמנות עח"מ 
חסר רכיב