קבוצת גבע
חסר רכיב

דף מספר 2504

29/10/2018

 דף מספר 2504 כ"ג בחשון תשפ"ב 29 אוקטובר 2021

 עריכה והדפסה : נעה ידין  ומירה ידין

עריכה באינטרנט: טל גולן  אייל אורן

הדף באתר גבע www.kvgeva.org.il. הערות, כתבות, מכתבים, בקורת ומחמאות מהבית ומהפזורה אפשר לשלוח ל  e.mail שלנו: daf@kvgeva.org.il

שלום לשלישיית המוכשרים מגבע סוף סלע, לירן סלע ונרי רבי,

ברצוני להודות לכם מאד על הופעתכם באירוע "מבית אלפא עד נהלל" בשבת האחרונה 23.10 בבית ציזלינג עין חרוד מאוחד.בנגינתכם ובשירתכם הכובשת הכנסתם הרבה צבע וחיים לשירים שביצעתם והקהל השיב לכם אהבה.   הקדשתם לנו יום שלם שכלל שני מופעים עוקבים, בשמחה ובאנרגיות טובות, ועל כך תודה מיוחדת.תמשיכו לשמח אנשים, ובוודאי ניפגש עוד בשבילי העמק...                

ציפי לסקי מפיקה ומנהלת מוסיקלית של "פניני מוסיקה במשכן" וצוות המשכן לאמנות עין חרוד

 

שלישיית גבע לירן סלע נרי רבי סוף סלע

במופע 100 שנים להתיישבות בעמק בהנחיית ד"ר מוטי זעירא, התבלטו בחינם בחיוניותם במקצועיותם ובכלל שלושת המופלאים. ולעניות דעתנו התעלו מעל כולם. אז רק לעודד אותם שימשיכו כך ויותר. אנחנו אוהבים אותם...

הודעות לדף 
 

בשעה טובה נפתחת שנה חדשה של לימודים בחוג העמקים

חוג ספרות

יום א' 21/11 בשעה 19:30  בזום

ד"ר רוחמה אלברג

מבט כפול- עמוס עוז המוקדם ו מאוחר מ"ארצות התן" ל "בין חברים"

העמק בספרות

 

חוג יהדות

בזום ביום ד' 3/11 בזום בשעה 20:00

עם פרופ.משה אידל חתן פרס ישראל

קבלה בצפת

*

ערב  שירה עם שרהלה שרון

ביום א' 14/11בשעה 20:30 בח-א בגבע

קפה תרבות 2021-22

החוג יתקיים בימי ג' בשבוע בבית העם במושב ברק

איריס בר-און חנוכה התקשורת בין המינים


סדנת קרמיקה פועלת בימי ראשון.

עקב פניות רבות ועומס נפתחת הסדנה גם ביום רביעי  3.11.2021 בשעות 16:30-18:30.  העלות 30 ₪ לשיעור. המעוניינים מוזמנים לפנות  אלי.

להתראות ענת.תומכים בעצרת האחרונה ומחזירים את התקווהב30.10 נפרדים מהכיכר בעצרת לציון 26 שנה לרצח רוה״מ יצחק רבין ז״ל.
ביחד נחזיר את התקווה לרחובות
שתפו עכשיו
https://bit.ly/back2s9uare


באופנטיק

ניתן לקנות נעלי בלנסטון אמיתיים לכל הגילים  נעלי בית לכל הגילים גם מגפים פקעות ובצלים  

מכרז לדירה


21.10.21

הצעה למכרז:

בית 88 דירה אמצעית

ליד נטע ענבר

גודל הדירה כ-50 מ"ר

פונקציות: שני חדרים, מטבח ופינת אוכל,

תא שירותים ומקלחת

מתאימה לזוג או לרווק/ה

הדירה עברה שיפוץ ולא ייעשו בה שיפוצים נוספים

מומלץ לבקר בדירה ולהתרשם ממנה. מפתח לדירה מידי אביב רון.

המבקשים להשתתף במכרז מתבקשים להעביר בקשתם במעטפה

לרשות הבינוי במשרד הבניין או במזכירות.

מועד סגירת המכרז 04 בנובמבר 2021

תכובדנה רק מעטפות שתגענה עד מועד זה.

דף קשר - אשר צימרמן

קבוצת גבע 28.10.21        

לחברי וחברות גבע שלום רב!

א-   רצים לשינוי

1-    טיוטת חוברת השינוי הופצה דרך האתר, עתקים מודפסים אפשר לקבל במזכירות.

2-    עדכונים בחוברת

-        פרק בנים נסמכים הותאם להחלטות עבר , נוסף סעיף המגדיר שבמקרה של סתירה בין הכתוב בפרק להחלטות האסיפה הקודמות, החלטות האסיפה בעניין גוברות.

-        בפרק קליטה, נוספו ניסוחים המסדירים את העברת הכספים על פי הלכות חדשות בהיבט המיסוי.

-        סוכם על ביטול מדרגת המס השולי הגבוה, כך שמס איזון מקסימלי יהיה של 50%

-        סוכם שככל שיהיו עודפי מס איזון ( פער בים הגבייה לצרכי מימון תק"ה או צרכי ערבות הדדית ) החל מהשנה השניה יוחזרו לחברים.

-        בכוונתינו להפיץ את חוברת התקנון המעודכנת עד יום ראשון 31.10, כך ששבוע לאחר מכן נוכל לקיים את האסיפה.

ב-   דיווח מפגש חברים  שהתקיים בתאריך 27.10.21

הצגת הצעה לשינוי תקנון הקיבוץ – תקנון האגודה.

עו"ד יונתן גולדשטיין הציג את המסמך עליו צורפו המלצותיהם של כרמית דורון, עורכת הדין מרב ניב (היועצת משפטית של התנועה הקיבוצית) והסתייגויות שהגישו חברים.

עו"ד יונתן גולדשטיין התחייב להכניס בתקנון התאמה להחלטות שהיו בעבר בעניין בנים נסמכים.

התקיים דיון ער בו הוסכם לקבל את המלצתה של כרמית בעניין דיון חוזר.

הועברה לאסיפה הסמכות לקבוע צעדים משמעותים בהסכמים בין חברים / חברים חדשים והקיבוץ לדוגמה במסגרת הסכם הצטרפות .

לאחר שהחומר יוטמע בחוברת השינוי ויופץ נקבע אסיפת חברים לאישורם.

ג-    דיווח מישיבת מזכירות מתאריך  26.10 (אינו מהווה פרוטוקול)

1.     קליטה

ורינת (מש"א) מירה (חברת ו.קליטה) הציגו את המועמדים לחברות : דור לוין, לורנה שמס לוין, בן וויס ובתאל וויס

הוצגו בין היתר: עיסוקיהם, רמת השכלה, רמת התפרנסות ודיווח על מעורבותו בחיי הקהילה של כל אחד ואחת.

מזכירות גבע רואה בחיוב את המשך קליטת בני גבע ורואה מועמדים אלה כמתאימים ובעלי פוטנציאל להמשיך ולתרום לקהילת גבע כחברי קיבוץ.

החלטה: המזכירות ממליצה על קבלתם לחברות והם יגיעו לאישור האסיפה הכללית ולהצבעה בקלפי.

2.     ניהול משפט הטורבינות :

בשבוע הבא יתקיים דיון ראשון במסגרת התהליך המשפטי, דיון על בקשת היזמים להטיל על גבע צו מניעה שימנע מהקיבוץ אפשרות לקיים בשטח שסומן לטובת הטורבינות פעילות שתמנע בעתיד אפשרות להקמתם. אין בתביעה איום על קיום הפעילות החקלאית השוטפת.

כמו כן, אייל עדכן על מפגש עם נציגי החברים שיזמו את ההחתמה נגד המשך המשפט, הוצע להם לבחור נציג לצוות המנהל את המשפט ולהקפיא לשלושה – שישה חודשים את פנייתם עד שיתברר לאן הולך המשפט. החברים יגבשו התייחסות לפנייתנו והצעה מפורטת תוגש בשבועות הקרובים.

כמו כן דווח על מפגש עם נציגי מזכירות יזרעאל שהביעו את הזדהותם עם הקבוצה ונכונות לעזור. התייחסות קונקרטית תוגש בהמשך.

3.     רכב ביטחון

-        רכב ביטחון, שבק חיים , מוצע להקצות לביטחוןאת רכב 93 , מעל 400,000 ק"מ שימוש. רכב זה יאפשר לקיים פטרולים ולהפגין נוכחות בעלות נמוכה.

4.     מכרזי דירות

בזמן האחרון הצטברו כמה דירות פנויות. רשות הבינוי התחילה לקיים מכרזים להקצאתם לחברים. התברר שנוסח המכרזים הקיים יוצר בעיות של פרשנות. כמו כן גם לאור  צרכי הקיבוץ אנו נדרשים לבחון מחדש את נוסח המכרזים ועד אז יוקפאו מעברי הדירות (מדובר  בכ- 3 שבועות הקפאה).

המזכירות מבקשת מרשות הבינוי לחדד את נוהל המכרזים ( כולל צמצום הפרשנות לאיזו אוכלוסייה דירה מיועדת ). תקבע פגישה של המזכירות עם רשות הבינוי על מנת לדון בבקשת המזכירות.

5.     הסתייגויות לתקנון הקיבוץ המוצע

הוצגו הסתייגויות של עו"ד כרמית דורון וחברים אחרי ההסתייגויות יועברו להתייחסות במפגש חברים עם ע"וד יונתן גולדשטיין בעניין תקנון הקיבוץ.

אשר צימרמן

מזכיר קבוצת גבע

052-3784126

 

דו"ח מרכז משק - איל לב

בס"ד     27 אוקטובר 2021

דוח מרכז המשק

מטעים שקדים – סיימנו את עונת השקדים עם מחירים טובים יותר משנה שעברה אבל עם יבול נמוך משמעותית מהתוכניות ומשנה שעברה. הפחיתה ביבול מיוחסת לתקופות החמות יחסית שהיו בחורף האחרון וגרמו לכך שבאזור הדרום היו הרבה מטעים ללא יבול ובאזור הצפון שונות גדולה בין המטעים. עקרנו את חלקת החלומות, חלקה של 280 דונם שקדים שננטעו לפני 27 שנים, חלקים גדולים מהחלקה כבר היו ללא עצים והיבול לדונם היה נמוך. אנחנו מצפים שהנטיעה הראשונה בקומי תניב בשנה הבאה יבול טוב שיכסה על חלק מהיבול שיחסר. צוות המטעים מתארגן לעונת המסיק של הזיתים.

 

לול – כפי שדיווחנו בעבר החל מתחילת המידגר הנוכחי הלול עבר למתכונת עבודה שונה, נחתם הסכם עם "טוב בעמק" (המחלקה החקלאית של עוף טוב) שבמסגרתו האחריות על החווה עוברת לאינטגרציה, היא תעסיק את העובדים בלול ותממן את ההוצאות השוטפות כולל האחזקה. גבע תקבל שכירות חודשית על הלולים מה שיביא לרווח קבוע וללא סיכונים. במסגרת המו"מ להעסקת חברי גבע בלול האינטגרציה החליטה להעביר את ניהול הלול לידי חבר כפר יחזקאל בעל ניסיון בגידול פטם חברי הקיבוץ שירצו להמשיך לעבוד בענף יהיו עובדים של "טוב בעמק" ויקבלו את שכרם כמו עובדי חוץ.

 

מכון שקדים – הסתיימה עונת הפיצוח וכפי שכתבתי בתחילת דברי הכמות שהגיע למכון הייתה נמוכה משנה שעברה ומהתוכניות עקב ההשפעות של החורף על היבול הארצי של השקדים. השנה השגנו שיפור נוסף בקצב העבודה של המכון הודות להשקעות שביצענו ושינוי מדיניות הקבלה של השקדים. את הירידה בהכנסות המכון מפיצוח אנחנו מקווים להשלים על ידי הגדלת ההכנסות ממכירת הקליפות. עכשיו כבר אפשר להתפלל בלב שלם וללא חשש "ותן טל ומטר לברכה על פני האדמה".

טורבינות – משרד עו"ד קנולר מטפל מטעמנו בהגשת כתב ההגנה על התביעה שקיבלנו מהיזמים. נפגשנו השבוע גם עם נציגי המזכירות של קיבוץ יזרעאל וביקשנו שיעדכנו אותנו איך בכוונתם לעזור לקיבוץ גבע כפי שפרסמו במכתב לחברי הקיבוץ. כפי שכתב אשר וגם על פי המלצת עו"ד שמטפל בתביעה על חברי גבע ועלינו להימנע מלפרסם מידע שעלול לשמש לרעתנו במהלך התביעה, החברים מתבקשים שלא להתראיין לגופים חיצוניים ולא לערוך דיונים מעל דפי העלון (שחשוף לגורמי חוץ) בנושא זה. לכן נמנעתי גם מלהתייחס לטענות שעלו בדף זה על ידי מיכה קארו שהעובדות שהביא אינן נכונות וגם המסקנות שלו מוטעות בעיקרן אבל אין ביכולתי לענות לו מבלי לגרום נזק להליך המישפטי. אנחנו מבקשים מציבור החברים להנמיך את הלהבות בנושא הטורבינות התנהלות זו יכולה לעזור גם בהיבט החברתי של גבע.  ללא קשר לדיון הפנימי בגבע על הטורבינות, בשבועות האחרונים מופץ מידע מגמתי ברשתות החברתיות שמטעה את הציבור, מכיוון שהציבור לא יכול לשפוט אם המידע נכון או לא אני מציע להתייחס בערבון מוגבל למה שכותבים בתקשורת וברשתות החברתיות. דוגמא למידע כזה היא הפרסום שבהסכם של גבע עם היזמים אין לגבע אפשרות להקים מערכות סולאריות שמתחרות ברשת החשמל עם מיזם הטורבינות. המידע הזה לא נכון בעיקרו עובדה שהקמנו מערכות סולאריות על הגגות ובכוונתנו להמשיך בהקמתם של מערכות נוספות. יש לציין שאכן ללא קשר לטורבינות, חברת חשמל מקשה על הוספת מערכות סולאריות ברשת ההולכההקיימת כיום ואנחנו פשים פתרונות כמו אגירה של אנרגיה כדי לממש את פוטנציאל הייצור של אנרגיה הירוקה.

 

איל לב

מש"א - רינת גלילי

חברים שלום ,

דרושים- חברים לתפקידים שטרם אוישו

·       יו"ר לוועדת צעירים- 'צעירים', קבוצה המונה כ- 120 בנות ובנים בגילאי 18-30, שנמצאים במעברים תכופים בין מסגרות. יש לנהל, לרכז ולהוות כתובת עבורם.

·       יו"ר לחינוך- התפקיד כולל אחריות לניהול מיטבי של מערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית בגבע. יו"ר החינוך עומד בראש מועצת החינוך מתווה ומוביל את מדיניות החינוך בגבע.  דרוש יו"ר עם אוריינטציה חינוכית ויכולת בהובלת מערכת החינוך, כמערכת מרכזית בקהילה.

·       יו"ר אסיפות-  אחריות כללית לניהול  האסיפה והובלתה. בקיאות בנושאים העולים לסדר היום. בעל יכולת הנחיה והצגה בהירה של הנושאים. יו"ר האספות יעמוד בקשר עם מזכיר הקיבוץ,  כשבוע לפני מועד האסיפה. כינוס אסיפה אחת לחודש ולפי צורך.

·       נציג/ת ציבור למועצת התנועה (תק"צ)- המועצה מהווה אסיפה הכללית של נציגי הקיבוצים, הנציג יעמוד בקשר עם מזכיר הקיבוץ וייצג את החלטות גבע, המועצה מתכנסת אחת ל- 3 חודשים בת"א( או בזום).

·       עובד מטעים- דרוש עובד למטעים, מסור, מחויב,  בעל ידע וניסיון בהפעלת טרקטור, עם רצון ומוטיבציה  לעבודה חקלאית ולמשתמע ממנה. משרה מלאה, תחילת עבודה בדצמבר 2021. ניתן לפנות ישירות לעדי רצין מנהל המטעים.

·       מדריך/כה לשכבה הבוגרת- התפקיד כולל פעילויות חינוכיות, חברתיות ואישיות עם הנערים. תפקיד עם משמעות וסיפוק בעשיה חינוכית חברתית. העבודה גם בערבים (כפעמיים בשבוע). ניסיון בהדרכה, תקשורת בין אישית טובה.

חברים/מועמדים הרואים עצמם מתאימים למי מהתפקידים יפנו אלי או למרכז הפעילות ויקבלו מידע רחב יותר כולל הגדרות תפקיד.

שינוי

ü    מפגש חברים עם ניר ברעם, יתקיים ביום שלישי2.11.2021 , בשעה 09:30 במועדון לחבר, במסגרת 'מועדון ארוחת הבוקר'.  מטרת המפגש, לחזור בקצרה על העקרונות המרכזיים של מודל השינוי ובעיקר לאפשר לחברים להעלות סוגיות ושאלות ולקבל הבהרות. המפגש פתוח גם לקהל הרחב  אנא הכינו שאלות מכל סוג ובכל נושאי השינוי.

ü    לקראת אסיפה וההצבעה הקרבה על השינוי-  מצ"ב שאלות שנשמעו מהציבור ותשובות עליהן שניתנו ע"י ניר וצוות השינוי .

שבת שלום ושלווה, רינת- מש"א

*******************

שינוי- ריכוז שאלות ותשובות שעולות מהחברים

למה משלמים מס איזון גבוה בתחילת המודל?

תשובה-  גבע בחרה במודל סקנדינבי שבבסיסו ערבות הדדית גבוהה. בשנה הראשונה למודל, המיסים יהיו גבוהים יחסית, משום שאין בסיס להשוואה וקיים חוסר בהירות לגבי הצרכים והשימושים שיהיו בשנה זו. בנוסף, המודל מתבסס על נתונים קיימים בקיבוץ כיום ואינו מביא בחשבון את מלוא ההשפעות שיתרחשו בפועל.

עם זאת, כבר במהלך השנה הראשונה, נתחיל לראות שינוי ב- 2 נושאים, גידול בהכנסות החברים והתייעלות בענפי הקהילה, כפי שקרה בכל הקיבוצים שעברו שינוי והם אלה שמאפשרים להקטין את גובה המס.

לאיזה שימושים מיועד מס האיזון?

תשובה- השלמה לתק"ה ולבעלי צרכים מיוחדים.

מתי ירד מס האיזון?

החל מהשנה השנייה, צפויה ירידה משמעותית במס האיזון. גובה המס יחושב כבר על סמך נתוני ביצוע בפועל של השנה הראשונה. ההשלמה לתק"ה יורדת באופן דרמטי בעיקר כתוצאה מגידול בשכר העבודה. בנוסף, ישנן משפחות שלא תהיינה זכאיות להשלמה מסיבות שונות ובראשן אי מיצוי כושר ההתפרנסות ו/או קיומם של נכסים מניבים פרטיים.

מה יעשו עם כספי המס העודפים ככל שיהיו?

תשובה- בשנה הראשונה בלבד, עודפי מס האיזון ישמשו לצרכי תהליכי השינוי והייעול בענפים, כיוון שאלו תהליכים שלוקחים זמן ודורשים גיבוי כספי והבטחת מקור כספי מראש. החל מהשנה השנייה ואילך במידה ויהיו עודפי מס הם יוחזרו לחברים, בהתאם לתרומתם למס האיזון.

למה יגדלו ההכנסות מעבודה?

תשובה- בכל הדוגמאות שניתנו וכך גם בכל הקיבוצים שעברו שינוי, היה גידול בהתפרנסות החברים. הסיבה לכך היא המוטיבציה הקיימת בכך שההכנסה מהעבודה עוברת לחבר.

מה יהיה אם וכאשר אהיה סיעודי, איך אוכל לממן את צרכי?

תשובה- לגבע מקורות בטוחים, שבמקרה הצורך מוגדרים לטובת הסיעוד השכרות עסקיות ורווחים, לדוגמה: בעקבות הקשבה לצרכי הציבור, הוחלט על הקמת קרן סיעוד על מנת לאפשר ביטחון לחברים. המקור המרכזי ביום השינוי הנו עודף אקטוארי של קרנות החיים ובשוטף יתווסף מקור כל חודש מתקציב הקהילה (ללא גביית מיסים נוספים).

איך אפשר לקבל החלטה על פי שיקוף שכר על בסיס חודש אחד?

תשובה- ההחלטה הינה עקרונית ולטווח ארוך. הסתכלות על תלוש או שניים לא יוכלו לשקף או לחזות את העתיד. יש להבין שהמצב הכלכלי משתפר בעקבות חלוקה נכונה יותר של המקורות וייעול השימושים.

לחברים (צעירים בעיקר) חסרי חסכונות המתגוררים בדירות קטנות ולא מותאמות, יהיה קושי לשפר דיור בקיבוץ המתחדש. מה עושים?

תשובה- חברים המתגוררים בדירות קטנות יוכלו לאחר השינוי לקחת משכנתא או הלוואות מותאמות מהבנק. לצורך הקטנת ההוצאות ובכדי לסייע בשיפור הדיור הוצאות משכנתא עד 2500 ₪ יהיו מוכרות כהוצאה בחישוב מס איזון. משמע, משפחה שלוקחת משכנתא,  מס האיזון שלה קטן. כמו כן, מודל השינוי יאפשר למשפחות להגדיל את הכנסתם הפנויה. חלק מההכנסה הפנויה של המשפחות יופנה לטובת שיפוץ/בניה.

למה צריך שיוך ?

תשובה- מהיום הראשון לשינוי יש משמעות לשיוך. קבלת מודל השינוי מהווה גם החלטה על שיוך בדירות כפי שמופיע בהסדר. הלכה למעשה, ביום השינוי נקבעת הזיקה של החבר לדירת המגורים והחברים יוכלו באופן מידי לבצע שיפוצים/הרחבה בדירה.

איך ילידי 1945 ומטה יכולים להיות בטוחים שמובטחת להם פנסיית מטרה לאורך כל חייהם?

תשובה- כבר היום יש מקורות מספיקים בקופות גמל ובקרן מילואים. כדי להבטיח שימוש מושכל במקורות הקיימים, ולחזק את מחויבותה של גבע לזכויות הפנסיוניות של אותם החברים הוותיקים, נקבע מתווה חדש, בו ייחתמו חוזים אישיים מול כל חבר המשתייך לקבוצה זו. לפי המתווה, החבר ישחרר את קופת הגמל המיועדת לפנסיה (ללא כל קשר לקרן החיים) ובכך מדי חודש ישולם מקופות הגמל סכום אישי קבוע, שהינו קטן מפנסיית המטרה של גבע.  הקיבוץ ישלים את הסכום הנדרש לפנסיית המטרה מקרן המילואים. החוזים האישיים מחדדים ומבטיחים את זכויותיהם של החתומים עליהם לפנסיית המטרה של גבע עד אחרית ימיהם.

בברכה, צוות השינוי

מועדון 67 - ענת לוין

תכנית מועדון 67 +

יום שלישי 02.11 –"מועדון ארוחת הבוקר" - בין השעות 08:30-10:30 

08:30 – ארוחת בוקר, קפה ומאפה

09:30 – פגישה עם ניר ברעם בה ניתן יהיה להעלות שאלות בנושאים שונים הקשורים להליך  השינוי. ( מוזמנים להכין שאלות)

יום חמישי 04.11 - "קפה אקטואליה" במועדון לחבר.

17:00  – קפה ומאפה

17:20 – נארח את  שגית אלוני  שתספר לנו על עולם היוגה

 

סוף שבוע טוב ולהתראות,

ענת לוין.

אירועי חג העלייה

חג העלייה ה 100  לקבוצת גבע .

בתאריך ט"ו כסלו, 19 לנובמבר, נחגוג את חג העלייה, בסוף שבוע של אירועים :

בשישי ה 19/11

@ ארוחת בוהוריים חגיגית ועשירה

@ בערב – קבלת שבת כמו פעם,

@ ערב פנימי הכולל :ברכות, קבלת חברים חדשים ,סרטים מהווי המקום, וחשיפת שירים חדשים שנכתבו ע"י מיטב חברינו לחגה ה 100 של גבע.

@ שירה בציבור

@ הרקדה עם איקסי


שבת  ה 20/11 

@ טקס בבית הקברות

@ מוזיאון צריף הראשונים פתוח לביקור וחדר התערוכות של שנת ה 100.

@ בערב – מפגש עם גיא רז – "100 שנות צילום בגבע"

 

 

בואו להיות חלק מההיסטוריה המקומית

אז...... ניפגשים בכל האירועים

צוות ה 100

תערוכות מתחלפות


יום שבת 30.10.20214  יום אחרון לתערוכת העבודות של רותי פורת.

התערוכה פתוחה מ 9:00-19:00 כל יום בחדר עיון עליון.

מוזמנים לראות וליהנות , צוות ה 100.

 

צוות 100

הדיסקו - דני גפן

השבוע פרקו באופן סופי, את דיסקו גבע ! (הקומה השנייה של הפאב).

מצורף שיר שכתבתי לזכרו: "דיסקו גבע" ותמונות.

להשתמע – דני גפן 3878

 
 

אלבום חדש והופעה של סוף סלע

הפתעה ואנחנו לא ידענו...

סוף סלע | "זה לא שלא ידענו"

מוצאי שבת 6.11.2021, 21:00 | מועדון שמשית

כרטיס: 50 ₪ |  תושב מוא"ז עמק יזרעאל במכירה מוקדמת: 40 ₪ עד גמר המלאי

סוף סלע זמר-יוצר ופסנתרן, יליד קיבוץ גבע, החל בלימודי פסנתר בגיל 10, שירת בלהקת הנח"ל, ומשם המשיך ללימודים באקדמיה למוזיקה ומחול בירושלים. לאורך השנים שיתף פעולה עם אמנים בולטים בין אם בהפקות אולפן או על במות ברחבי הארץ. במקביל משתתף סוף במופעי שירה וזמר עברי בהרכבים שונים עם מגוון רחב של שירים וסגנונות.

במהלך השנים האחרונות, סוף גיבש את החומרים לאלבום הבכורה ובשנה האחרונה יצא לסיבוב הופעות מוצלח עם הלהקה המלווה אותו, שנקטע בעקבות התפרצות הקורונה. כעת סוף משיק את האלבום "זה לא שלא ידענו" במופע חגיגי.

אלבום פולק-פופ ישראלי בהפקתו של שי ברנדר, בהשתתפות חברי הלהקה ונגנים נוספים, כאשר השפעות הזמר העברי מהבית בקיבוץ ניכרות בשירים.

פסנתר ושירה: סוף סלע // שירה: ורד סספורטס

גיטרות ושירה: גיא ירון // בס ושירה: ברק וצלר //  תופים ושירה: אסף קרני

קרדיט צילום: זיו חדש

הכניסה לבעלי תו ירוק בלבד.

המועצה האזורית עמק יזרעאל פועלת על-פי הנחיות והוראות משרד הבריאות.

לפרטים: אולם המופעים יפעת 04-6040575

האמת לדעתי - אלי גורן

האמת לדעתי על  חוות דעת נוספת ועל מס הכנסה , ביטוח לאומי ומנהל מקרקעי ישראל.

1.     על התקנון:

א.    בערב עם עו"ד יונתן גולדשטיין נמסרו הסברים רק על חלק קטן מהתקנון וגם בהם נשארו סימני שאלה בנושא תק"ה –תקציב חיים הוגן שהוא לא ידע מהו, ושאלות נוספות.

ב.     המזכירות החליטה לקבל חוות דעת נוספת על התקנון של עו"ד כרמית דורון ובאותו עלון כותב אשר המזכיר שכבר הייתה חוות דעת נוספת. מקרה מיוחד זה מעורר אי אמון רב באשר המזכיר.

ג.      רב החברים אינם מבינים את התקנון והמשמעות שלו לגביהם ועדין איש לא הסביר להם את כולו.

ד.     לכן בלי חוות דעת נוספת של עו"ד כרמית דורון אשר הוחלט עליה במזכירות אי אפשר להתקדם.

2.     ייתכנות כלכלית , מס הכנסה בטוח לאומי ומנהל מקרקעי ישראל:

א.    בשכר דיפרנציאלי כל אחד משלם מס הכנסה ובטוח לאומי מתלוש המשכורת שלו ואלה אינם חוזרים לקיבוץ. בקיבוץ השיתופי מס הכנסה ובטח לאומי מאזנים את המשכורות הגבוהות עם הנמוכות  ומחזיר לקיבוץ את העודף.

ב.     הפרש זה במס הכנסה ובטוח לאומי מערך על ידי במיליוני שקלים בשנה כפי הנראה היתכנות הכלכלית לא לקחה את כולה בחשבון.

ג.      בבניה פרטית מנהל מקרקעי ישראל לוקח מאות אלפי שקלים לבניין דירה, בבניה בקיבוץ שיתופי הדירות שייכות לאגודה ולא לחבר ומנהל מקרקעי ישראל לא לוקח כלום.

ד.     בקרה מתקדמת בצעדי ענק וכפי שפול מנהל את בקרה אומר השנה ימכרו 145 מיליון שקל. שנה הגדולה בתולדות בקרה . אינני יודע מה יהיה הרוח אבל סומך על פול  המנהל.

ה.    לגידול בקרה יש שתי משמעויות, אחת שגבע תוכל להמשיך לבנות , לקלוט, לשפץ דירות ולצמוח כפי שהיה בעבר לפני משבר בקרה  ותחסוך (לפי הערכתי בלבד) כחמישה מיליון שקלים ממס הכנסה בטוח לאומי ומנהל מקרקעי ישראל.

ו.      צריך גם לומר את האמת שצמיחת בקרה יכולה לתקן את כל הטעיות שנעשו בתהליך השינוי.(במס הכנסה, בטוח סיעודי, פנסיות, תק"ה ועוד) אבל לא נחסוך את החמישה מיליון שקל בשנה.

ז.      שום גידול בהכנסות משכר חברים אינו יכול לכסות את חמשת המיליונים שילכו למס הכנסה בטוח לאומי ומנהל מקרקעי ישראל.

ח.    קליטה לא תהייה לבני משק ולמשפחותיהם אלא לאלה שיכולים לבנות דירה.

3.     "כי עוד נפשי דרור שואפת לא מכרתיה לעגל פז"

    אלי גורן.

לא הכל אגו - אסנת וריצ'רד אברהם

הכל מתחיל ונגמר באגו

לא רלוונטי בעד או נגד הטורבינות,התביעה בעינה עומדת,אלא אם נלך לגישור.

כל המהלכים למיניהם לשינוי אורחות חיים לא רלוונטיים, כי נכנס                             לפשיטת רגל/כונס נכסים וכו

לא רשת בטחון סוציאלית/בריאות/חינוך,כל אחד לנפשו ייגרד את השקל לשרוד.

קליטה?מי רוצה להקלט במקום כ"כ מסוכסך עם מלחמות אגו ללא שום לכידות חברתית.

כל אחד ״נכנס״באחר,אין גדלות נפש אין ״סליחה טעינו״,״סליחה פגענו״.רק לחפש אשמים ולדבוק במלחמות אגו על חשבון עתידנו.

קיבוצים אחרים יכולים למחוא לנו כפיים,עד שזה יגיע לכיס שלהם…הם לא עומדים בפני סכנה קיומית.

אנחנו לא רואים סיבה לעודד את ילדינו להקלט במקום כזה,מסוכסך וללא אופק,בייחוד קיומי.

אסנת וריצארד

פניני עיתונות העבר - ערי גילבשנת תרמ"ה (1885), בעיצומה של העלייה הראשונה, ביקר בארץ ישראל זאב קלונימוס ויסוצקי (8.7.1824 – 24.5.1904), מראשי חובבי ציון ברוסיה וסוחר התה המפורסם,ששמו נקשר לתעשיית התה עד היום. ויסוצקי הגה רעיון 'מהפכני' – להקים יישובים יהודיים עירוניים בערים ערביות, כמו לוד, נצרת, שכם, עזה, רמלה ובית לחם. סוכם ששלוש הערים הראשונות שאליהן יצאו גרעיני ההתיישבות ("מניין" בלשון התקופה) תהיינה עזה, לוד ושכםהגרעין שיצא לעזה היה הגדול מכולם. בראשו עמדו אברהם חיים שלוש וחכם נסים אלקיים שנת תרמ"ז (סוף שנת 1886) כבר היו בעזה יותר מ-30 משפחות יהודיות. היהודים בעזה התפרנסו מבתי מסחר ומחנויות נודדות . כולם התפרנסו בכבוד וחיו חיי רווחה. היישוב בעזה היה דתי מאודבשנת תרס"ח (1908) ביקר חכם אלקיים בירושלים ונפגש עם אליעזר בן-יהודה. הלה הציע לאלקיים להקים בעזה בית ספר עברי מודרני כמו בירושלים וביפו. משהביא אלקיים את הצעתו של בן-יהודה בפני תושבי עירו, התפלג הציבור לשוללים ולתומכים. אלקיים שתמך בהצעה, שִכנע את רוב האנשים ללכת בעקבותיו, ובעזרת בן-יהודה הגיעו לעזה שני מורים. בית ספר עברי ראשון בעזה היה לעובדה קיימת בי"ד באייר תר"ע (1910).  הם חיו בתוך הסביבה הערבית ובשמירה על יחסי ידידות טובים עם שכניהם הערבים. כעבור שנתיים השתנה הכול. בחודש אב תרפ"ט (אוגוסט 1929), במהלכן של פרעות תרפ"ט בחברון, ניסו ערביי עזה לפרוע ביהודי עזה, הקהילה היהודית בעזה פסקה מלהתקיים במאורעות תרפ"ט הפרעות חיסלו סופית את הקהילה היהודית בעזה. כל הניסיונות לחדש את היישוב היהודי בעיר בשנים שלאחר מכן עלו בתוהו. עזה הפכה לעיר 'נקייה' מיהודים.

מושבה כפר תבור נוסדה ב-25 באוקטובר 1901, על ידי קבוצה של בני הדור השני מהעלייה הראשונה. הקבוצה מנתה 21 משפחות שמוצאן מהמושבות זכרון יעקבמטולהראש פינה ושפיה. בראשית ההתיישבות, בחרו התושבים להמשיך ולקרוא למקום "מ?ס?ח?ה" כשמו של היישוב הצמוד שבו התגוררו בעבר אריסים ערבים.

בשנותיה הקשות הראשונות נתמכה כפר תבור על ידי חברת יק"א. היישוב סבל ממחסור במים, כי המבנה הטופוגרפי והגיאולוגי גרמו למי הגשם לזרום במהירות הלאה.

בין הקשיים הרבים שעמם נאלצו המתיישבים להתמודד, הייתה גם בעיית הגניבות החקלאיות של השבט הבדואי ששכן בסמוך, ערב א-צביח. הצורך בשמירה ובהתגוננות מפני הגניבות היווה מנוף לקיומו של דיון ציבורי בנושא. שיאו היה בקיומה של ועידה של ראשי ארגון המגן החשאי בר-גיורא בפסח 1909, בכפר תבור.

דברים טובים

שקשוקה 

אז ככה: לאחרונה, כשמלאי הרעיונות לגיוון הבישול החדגוני בביתנו הצטמצם פלאים, החלטנו לגוון עם למשל, שקשוקה. לא מעניין כל כך אבל טעים. יכולנו להביא את המתכון שלנו אבל הוא משעמם ככל האחרים. אז גייסנו את השף הלבן של תנובה ולפניכם המתכון

מתכון שקשוקה שכל אחד יכול להכין עם רוטב עגבניות עשיר בעגבניות טריות, פלפל ירוק חריף ופלפלים אדומים. תוכלו לשדרג אותה עם גבינות, ביצים ותוספות אחרות. איך להכין שקשוקה נפלאה? המאכל המסורתי שמככב באופן קבוע בכל בית ישראלי מחכה לכם במתכון לשקשוקה קלאסית, פיקנטית, מלאת טעמים וקלה מאוד להכנה, שניתן להתאים בקלות לטעמכם ולשדרג עם תוספות חדשות


המרכיבים

חצי כוס שמן זית / סויה / קנולה

6 עגבניות גדולות קלופות (לא חייבים לקלוף את העגבניות אך מומלץ)

  שיני שום קלופות3

2 פלפלים חריפים ירוקים מנוקים מחרצנים

3 פלפלים אדומים מתוקים חתוכים גס

3 כפות גדושות של רסק עגבניות

1 כף כמון

מלח (לפי הטעם

פפריקה מתוקה (לפי הטעם))

פפריקה חריפה (לפי הטעם))

פלפל שחור (לפי הטעם)

 ( ביצים (לפי כמות האנשים5-6

תוספות אפשריות: קוביות גבינת פטה תנובה / גבינה בולגרית תנובה / גבינה צהובה

מחבת רחבה -גודל תבנית

הוראות הכנה:

מתחילים בהכנת הרוטב. חותכים את העגבניות והפלפל החריף למרובעים קטנטנים, ואת הפלפלים האדומים לחתיכות גסות.

מניחים במחבת חצי כוס שמן. מחממים אותה במשך 30-40 שניות, מוסיפים למחבת את הפלפלים ומבשלים במשך 3-4 דקות עד שהם מתרככים מעט.

מוסיפים את העגבניות הקצוצות למחבת, מערבבים בעדינות, מנמיכים את החום לאש בינונית, סוגרים את המחבת ומבשלים במשך 6-7 דקות.

קוצצים את השום דק דק ומוסיפים אותו למחבת.

מוסיפים את רסק העגבניות, השום והתבלינים למחבת, מערבבים וממתינים 1-2 דקות לאיחוד הטעמים.

מוסיפים את הביצים למחבת, מכסים אותה במכסה ומבשלים במשך 7 דקות עד שהביצים מוכנות. מומלץ להוסיף בשלב זה גם קוביות גבינה בולגרית תנובה, גבינת פטה תנובה או גבינה צהובה.
 

תרבות בעמק
תרבות בגלבוע

                        

                            

 

יום א'   31/10/2021- 21:00  

מוא"ז הגלבוע בשיתוף פיקוד העורף - גאים להזמין :

לירן דנינו – ההופעה !!!

לירן דנינו הוא זמר ומוזיקאי ישראלי, מלחין ופזמונאי מוכשר.

הוא פרץ לתודעת הקהל הישראלי עם השתתפותו בעונה השביעית של תוכנית הריאליטי המוזיקלית 'כוכב נולד', בה הגיע למקום הרביעי המכובד.

בהמשך השתתף גם בתוכנית 'הכוכב הבא' והגיע בה למקום השישי.

סגנונו המוזיקלי של דנינו מתאפיין בקווים של פופ ורוק עדין בשילוב עם מוזיקת נשמה ישראלית.  

בית ציזלינג עח"מ 21:00   

כרטיסים ב 20 ₪  בלבד-  באתר :  https://hagilboa.smarticket.co.il

הכניסה ע"פ מתווה התו הירוק!!

 

נובמבר 2021

יום ב'  15/11/2021  -  20:00

מִדְּבָרִים פְּעוּטִים נוֹצָרוֹת אַגָּדוֹת

עמותת דור הפלמ"ח, מוא"ז הגלבוע, וקיבוץ בית השיטה גאים להזמין לאירוע:

80 שנה להקמת הפלמ"ח  

19:30 התכנסות 20:00 תחילת אירוע – חד"א קיבוץ בית השיטה

בתכנית:

דברי ברכה ופתיחה – עובד נור ראש המועצה ואלוף (מיל') שייקה גביש, יו"ר עמותת "דור הפלמ"ח".

ערב שירה וסיפור- עם חגי בן-גוריון על פעילות הפלמ"ח בבית השיטה.

הופעה של הגבעטרון- שירים מאז ועד היום

הכניסה חופשית- הציבור מוזמן

לפרטים נוספים: רונן שרגא - 0542555828

הכניסה ע"פ מתווה התו הירוק!!

 

 

שבת 20/11/2021- 11:30

"פניני מוסיקה – המשכן לאמנות עין חרוד, גאים להזמין :

צלילי חליל ופסנתר חובקי עולם

פסנתר: אורית וולף  חלילים: יוני דרור

הפסנתרנית ד"ר אורית וולף, מארחת את אמן כלי הנשיפה הבין לאומי, יוני דרור במסע חוצה יבשות

אל צלילים קלאסיים ואקזוטיים.

אודיטריום המשכן לאמנות עין-חרוד, 11:30

לפרטים נוספים – 04-6486038 ציפי 0523423085

לרכישת כרטיסים : https://ehm.smarticket.co.il

הכניסה ע"פ מתווה התו הירוק!!

 

חמישי 25/11/2021  20:30

מח' התרבות,  בשיתוף תכל"ס מרכז הצעירים בגלבוע בחסות מפעל הפיס, 

מזמינים אתכם, למופע "בימות פיס"

והשנה  שירי מימון האגדית,

המופע יתקיים באולם "בית ציזלינג" עח"מ

מכיר כרטיס 30 ש"ח בלבד !! כרטיסים אחרונים בהחלט כל הקודם זוכה.

אתר מכירת הכרטיסים :

https://hagilboa.smarticket.co.il

הכניסה ע"פ מתווה התו הירוק!!

 

רישום ורכישה לאירועים שנתיים,  חוגים ומנויים:

 

ההרשמה בעיצומה- המקומות נחטפים- עונת המנויים  2021-2022

מחלקת התרבות, שמחים ומתרגשים להזמין אתכם לחזור ולהצטרף לחוויית התרבות בגלבוע,

עונת המנויים 2021-2022 יוצאת לדרך, כל התוכניות פתוחות עבורכם :

סדרת התיאטרון למבוגרים (7 הצגות),     "חובק עולם" 8-12 (3הצגות) ,     "מנויים ונהנים"  3-7 (7 הצגות).

רכישת המנויים תתקיים עד 11/11/2021 בלבד.

לרכישת המנויים יש להיכנס לאתר https://hagilboa.smarticket.co.il

מוזמנים כבר עכשיו להיכנס לאתר, לשוטט ולקרוא רקע על ההצגות, ביקורות משבחות ותמונות מייצגות.

ההצגות יתקיימו באולם המופעים "בית ציזלינג" בעין חרוד מאוחד

הכניסה לאולם תהיה ע"פ מתווה התו הירוק!!

 

 

מרכז דורות  בגלבוע- 3 ימי צעידה  09-11/12/2021

צועדים בשביל ישראל" (דרום)

מזמינים ל 3 ימי צעידה רצופים בדרום 9-11/12/2021

ימים חמישי, שישי, שבת .

כל הפרטים בקובץ המצורף.

הרשמה במשרדי דורות בגלבוע 04-6421050  

או חבצלת לייטמן 0522256142 עד 01/11/2021

 

מפגשים קבועים חוג העמקים :

 

ימי  ג' 19:30 ריקודי עם (במסגרת חוג העמקים)

בהדרכת ניצן טריידל רוקדים מהצעד הראשון, מעגלים, זוגות, וגם נהנים.

חד"א קיבוץ גבע ,כניסה חופשית  , לפרטים ניצן    – 054-6633713

 

ימי  ג'   18:00   חוג תנ"ך ספר משלי (במסגרת חוג העמקים)

בהנחיית  עדי הולצמן ממעלה גלבוע  מוזמנים להגיע עם ספרי תנ"ך.

בחלק הראשון של השנה השיעורים יועברו בזום בחלקו השני מפגשים במועדון לחבר עין חרוד מאוחד.

18:00, לפרטים חגית כוכבא 052-3792901

 

מוזיאון המשכן לאמנות עין-חרוד  

תערוכות

נעה רז מלבד- דמטר ופרספונט

הילה לביב – לשכוח דברים יפים

מאיר אגסי – 22 הלכי רוח

יונתן גולד- בועט בדלי  

רכישת כרטיסים באתר האינטרנט בלבד https://museumeinharod.org.il/

שעות פתיחה: ימים ב'-ה' 16:00-9:00, ימי ו' 13:00-10:00, שבת 14:00-10:00, ימי א' - סגור

רכישת כרטיסים ehm.Smarticket.co.il

משכן לאמנות עין-חרוד לבירורים נוספים 04-6486038 שלוחה 4 בימים א'-ה'

 

 

המוזיאונים פועלים ע"פ הנחיות התו הירוק והכניסה אליהם,

מותנית בהצגת תעודת מתחסן/מחלים או בהצגת תוצאה שלילית של בדיקת קורונה + תעודה מזהה.

פעוטות עד גיל 3 פטורים.         

בתאריך 01/09 נפתחה ההרשמה לתכנית המנויים להצגות :

•           סדרת התיאטרון הרפרטוארי למבוגרים (7 הצגות)

רכישת המנויים תתקיים עד 11/11/2021 בלבד.

לרכישת המנויים יש להיכנס לאתר https://hagilboa.smarticket.co.il

מוזמנים כבר עכשיו להיכנס לאתר, לשוטט ולקרוא רקע על ההצגות, ביקורות משבחות ותמונות מייצגות.

ההצגות יתקיימו באולם המופעים "בית ציזלינג" בעין חרוד מאוחד

הכניסה לאולם תהיה ע"פ מתווה התו הירוק!!

 

 

בית המוסיקה גלבוע יזרעאל – נרגשים להזמינכם

ההרשמה לשנת הלימודים תשפ"ב בעיצומה

שריינו מקומות

ניתן להירשם בקישו ר הבא:

https://docs.google.com/.../1FAIpQLSeBVKiBxCXwCs.../viewform

לבירורים 04-6598212

 

מרכז דורות בגלבוע –מזמינים להצטרףסדרות מעולות מונחות ע"י מרצים מהשורה הראשונה

ההרשמה באתר :www.dorot-bagilboa.org.il

לבירורים 04-5421050

 

מוזיאון בית שטורמן עין-חרוד

תערוכה : עדות מחאה עד- דצמ' 2021

חדשה "עדות מחאה". בתערוכה מוצגים דימויים מובילים של מחאה ומאבקים חברתיים מתערוכות ”עדות מקומית“ בעשור האחרון.  

בתערוכה תצלומים המשקפים מחאות הנוגעות לכל חלקי החברה הישראלית, החל במחאת האוהלים,  דרך מאבק האתיופים, חרדים, פליטים, אלימות נגד נשים, ה

חברה הערבית ולהט”בים ועד לשיא המחאות בבלפור השנה.

הכניסה  מותנת  ברישום מראש וע"פ הנחיות התו הירוק  באתר המוזיאון. www.beit-shturman.co.il

בית שטורמן עח"מ  לפרטים נוספים : 04-6486328  

 

בועט בדלי  שיח גלריה שבת  02/10/2021 12:00, בהשתתפות האומן

רכישת כרטיסים באתר האינטרנט בלבד https://museumeinharod.org.il/

שעות פתיחה: ימים ב'-ה' 16:00-9:00, ימי ו' 13:00-10:00, שבת 14:00-10:00, ימי א' - סגור

רכישת כרטיסים ehm.Smarticket.co.il משכן לאמנות עין-חרוד לבירורים נוספים 04-6486038 שלוחה 4 בימים א'-ה'********************************************************************************************************************

חבילות תוכן קלאסי איכותי נבנו במיוחד לקיבוצים / דיורים מוגניםהחבילה כוללת אופרות בהפקות הגדולות בעולם! קונצרטים ומופעי בלט מרהיבים!ניתן לצפות על ידי לינק נוח בVIMEO אשר מאפשר צפייה והקרנה נוחה.

מופעים לדוגמה: אאידה, כרמן, ריגולטו, אגם הברבורים, מופע פסקול סרטי קולנוע מרהיב, ועוד!

תוכן בלעדי ומיוחד!

כל המופעים בתרגום מלא לעברית ואנגלית

"האופרה מעולם לא הייתה נגישה ואמיתית כל כך"

                לפרטים והזמנות מול מנהלת המכירות: שיר אלה

ניתן להשיב במייל חוזר

shirella@ellacomm.com

ניתן גם בנייד או בוואטסאפ 054-7773734
כתובת האתר שלנו
- www.ariaonscreen.co.il 
חסר רכיב