תשובה לרחלי וייס. תשובה ליפתח - מיכה קארו

בהמשך לרשימת רחלי  בנושא טעויות

בהודעה ב"דף" האחרון מענף המזון ,  החתומה ע"י איציק מור וצלילה לקס  בשם הנהלת המזון (שכנראה דנה בכך, אם נרשם  "בשם") נמסר כי :

מחיר מנת מזון יועלה ב 10%.  הסיבה, תיקון מ 20% להיטל של 30% מעלות ענף המזון.

"אלוהי החשבון"..., מה הקשר בין התוצאה לסיבה?

התיקון צריך להיות 10% רק מרכיב עלות ענף המזון ולא מכלל מנת המזון!!! 

יחי ההבדל  הענק...

האם אף חבר בהנהלת המזון (שאיני זוכר מי הם) לא רואה דברים בסיסיים שכאלה, או אולי טעות שלהם או שלי כי לא הבנתי?

האם מישהו מתכוון לתקן זאת, או "נמשיך לזרום.." אם כך אמנם  פני הדברים?

-------------------------

* נ.ב  בהתייחס לרשימה "בדף"  ולמיון המצביעים בהצבעה על התקנון בפרט:

בעד (טובים- סיבות הגיוניות )

ונגד ( רעים- סיבות שונות ומשונות..)

וכן "הקבוצה" הרוצה להפיל כל הצעת מזכירות...

היכן ההיגיון כאן :

* הרי בו זמנית נערכה הצבעה על אופי הקיצוצים בתקציבים, שם זכתה לרוב משמעותי דווקא הצעת המזכירות.

* כמו כן במשאל הקודם כל הצעות המזכירות הן שגברו בהצבעה, ללא טרוניית המפסידים והאשמת המנצחים בדבר כלשהו ( כנהוג בהצבעה דמוקרטית).  אז מה, "הטובים" הפכו "לרעים" או להפך???

ככלל, הנושא יצא מכלל פרופורציה ובסה"כ היינו צריכים לתקן מספר סעיפים בתקנון הישן ובזאת לסיים.

בברכה, מיכה

תשובה קצרה ליפתח

1. לא נוח, אם כי זה בסדר שבעל תפקיד, עובד חוץ כלשהו (כמוני לשעבר) ולאוו דווקא מנהל בקרה, בעל רכב צמוד  או דומה  (החוסך לו הוצאות גדולות)  שאינו אוכל בד"כ בח"א וגמישותו לרכוש מצרכים באזור רבה (יותר מחברים אחרים), מציע להעלות  בקלות   כזו את עלות המזון לחבר.

2  אין כאן שום הטעייה במראית העין, יש כאן הטעייה מכיוון הפוך והיא שאם ידעתם, כפי שנכתב שאלה העלויות והן עדיין מונחות אצלך כדבריך, מדוע, לא פרסמתם זאת והפכתם חברים רבים כולל אותי ( שתמך בהפרטת המזון) לשותפים חסרי אחריות בעל כורחם?

3. כפי שנאמר באסיפה : מה היה מעסיק פרטי עושה למחרת היום עם תוכנית הקיצוצים שהוצעה לו אחרי כישלון מהדהד שכזה בנושא הפרטת המזון ומה היה גורל רואה החשבון שלו למחרת אותו יום??? 

ביד האחת מקצצים 700,000 ₪. וביד השנייה גורמים נזק של 1,200,000 ₪. וכבר מוצעת תוכנית הפרטה חדשה כאילו אין אלהים וגולשים בחוסר מקצועיות לכשל הבא.  והכשלים?  כולם אין להם אבא הכל כוח עליון...

ואצטט את קרוב משפחתי שטען באזני בעל תפקיד "מיובא" :" אתה אינך סובל מהחלטות השגויות שלך"!

4. והפתרון! הרי זהו בדיוק, אבל בדיוק הפתרון השגור שהביא להפחתת האוכלים בחדרי האוכל בקיבוצים ומכאן לעלות מזון גבוהה יותר ובסיומו של יום לסגירת חדר האוכל בקיבוצים שנהגו כך.

רק לידיעה, כבר היום יש חברים שרוכשים מזון באזור כדי להפחית עלות.  

---------------------------------------

ועל הפשקוויל שקבלתי לאחרונה בתא הדואר שלי:   (ומשמעות "ההרמוניה"...)

כל הניסיונות הפתטים הכוללים קיצוצים  הנשלפים מהמותן ללא תוכנית מרחיקת לכת הכל הבל הבלים !וכי מה יעשה בשנה הבאה ובשנה שאחריה? שוב יקצצו?

הפתרון העקרוני נעוץ בהגדלת העוגה!אלא שכאן בקיבוצנו הקטן "ההרמוניה" השתלטה על הכל: אמנם בהרמוניה יש ניחוח חיובי אלא שבהרמוניה ארוכת שנים השוררת אצלנו בין ההנהלה כלכלית-מזכירות-בעלי תפקידים-גזברים (לא כ"א באופן אישי) הגיחה לה הרמוניה "ייחודית" שבה חלק מהוועדות מתנהלות, כהגדרת קרוב משפחתי, כ "מנזר השתקנים"  או השקט העולה מהן הוא שקט של "בית קברות". צריך להביט בהרמוניה ייחודית זו בעיניים. בה בעלי תפקיד הזינו את ציבור החברים, בפרשנויות מגוחכות לדוחות "ברית פיקוח"  ובמשך שנים ארוכות, ואוי לחבר שהעביר ביקורת על כך.   כך שכיום אנו נראים כך:

גן האירועים -כשל, מדגה-כשל,  דגים אורגנים שמוצריו היו משובחים-כשל (בית האריזה לדגים לא ברור עתידו אפילו כמושכר), שקדייה על מוצריה המעולים-כשל . לפנינו דו"ח "הבנייה בהדרים" שממצאיו הקשים מאד ידועים למספר חברים ונקווה שממצאים אלו ימצאו דרכם לדו"ח,  והמבקר לא יירתע.   בקרה- במקום לגדול לפחות פי 5  ב- 20 שנים  האחרונות, ירדה מתחת ל  50% ברווח (שלא באשמת ניהול הנוכחי!).

הכל נפל בגלל אותה "הרמוניה" מקודשת מזויפת. בסרטון ידוע (אמיתי) שאולי עדיין  מוקרן בטכניון, נראית פלוגת חיילים צועדת בהרמוניה מלאה על גשר מעל לנהר.  עקב צעידתם האחידה נכנס הגשר לתנודות בתדר הרסני והגשר התמוטט! לו רק 10 חיילים היו צועדים שלא בהרמוניה, אז נכון, הם היו חוטפים קללות ונדרשים לעזוב את הפלוגה והופכים לאויבי הגדוד... אבל  הגשר, "הגשר"  לא היה מתמוטט. ..  ולסיום, לכותב/ת הפשקוויל האחרון: כמה בורות, שגיאות וחוסר מחשבה ניתן לרכז בכמה שורות! אין בדעתי לתקן את המידע שבידך, אך קביעתך "המבריקה": שבקרה אינה הנושא (חשיבותה לקיומנוכך להבנתך, היא שולית)  אלא דווקא אני, אני הוא הנושא, הרטיטה את ליבי...

בברכה מיכה

מופיע בעלון:
תגובות לדף