ספרים חדשים בספריה

ספרים חדשים בספרייה – פברואר 2015

רציתי לשאול אותך פרופ' ליבוביץ, מכתבים אל ישעיהו ליבוביץ וממנו – עופרן מירה ואחרים  (עורכים)

הרומן המצרי - אורלי קסטל בלום

שלוש קומות - אשכול נבו


קורה משהו. אני לא יכולה לספר אותו לאף אחד. אבל חייבת לספר אותו למישהו." 

אף פעם אי אפשר לדעת מה באמת מתרחש מאחורי הדלת של השכנים. 
שלושה וידויים עוצרי נשימה של שלושה דיירים בבניין אחד במרכז הארץ משתלבים זה בזה וחושפים את הסודות והשקרים שבלעדיהם משפחות לא יכולות להתקיים. 

אשכול נבו נוטל הפעם את הז'אנר הקלאסי של הווידוי, צולל עמו אל זרמי המעמקים של החברה הישראלית ומוכיח שוב את כישרונו המזהיר למשוך בחוטי הסיפור ולהאיר את הפינות הנסתרות ביותר בנפש האדם. 

שלוש קומות הוא ספר מסחרר, המשליך את גיבוריו שוב ושוב לתוך מלכודות מוסריות ומזמין את הקורא לשאול: מה אני הייתי עושה במקומם?

מלכת הגלידה מרח' אורצ'רד – סוזן ג'יין גילמי

אל תחזור - לי צ'יילד

מלחמת העולם השנייה - ביוור אנטוני

המצאת הכנפיים - מונק סו קיד


הטי "הנדפול" היא שפחה שחורה בצ'רלסטון של ראשית המאה התשע-עשרה הכמהה לחיים מעבר לחומות בית משפחת גרימקה העשירה. היא מוענקת כמתנת יום הולדת 11 לבת המשפחה - שרה - נערה שיודעת מגיל צעיר כי נועדה לעשות דבר גדול בעולם, אך כבולה למגבלות הכפויות על נשים

איש השלג - יו נסבו

הזריחה – ויקטוריה היסלופ


קיץ 1972. על פיסת חוף מרהיבה בעיר פמגוסטה שבקפריסין חונכים בני הזוג פַּפַּקוֹסטָה את "הזריחה" – המלון המפואר והחדיש ביותר על קו המים. פמגוסטה היא אתר נופש מבוקש מאין כמוהו באזור הים התיכון, עיר משגשגת ושוקקת חיים, שרבים נוהרים אליה מכל עבר. במלון, כמו בשאר חלקי העיר, עובדים זה לצד זה קפריסאים ממוצא יווני וטורקי: על אף האיבה האתנית השוררת באי והתהפוכות הפוליטיות המתחוללות סביב, המציאות רוקמת ביניהם קשרים של אמון וקרבה. מערכות יחסים אלה עתידות לעמוד למבחן מכריע כשפמגוסטה נקלעת ללב המערכה על האי בין יוון לטורקיה. העיר מופגזת, ועשרות אלפי תושביה נמלטים מפני הכובש הטורקי. בעיר הנטושה נותרות רק שתי משפחות – משפחת גאורגיו היוונית ומשפחת אזקאן הטורקית. בין שתיהן קושרים מלון "הזריחה" וסוד רב-ערך שמותירה בידיהן בעלת המלון.

יהלום מן הישימון – סמי מיכאל

 

יהלום מן הישימון הוא סיפור אהבה סוחף ומטלטל בין כאמל לאלמאסה, שניהם יהודים צעירים בבגדד בשנות השלושים של המאה הקודמת. הוא בן למשפחה ממעמד מבוסס, היא בת דלת העם, שמגיעה לביתו כדי לשמש שם כמשרתת. הרומן עוקב אחר האהבה הנרקמת ביניהם, על ניצניה, הבשלתה, תפניותיה ושיאיה. זהו גם סיפור אהבה לעיר בגדד הגדולה והשוקקת, עיר הולדתו של סמי מיכאל. נהר החידקל החוצה אותה ושכונותיה המגוונות משמשים רקע אפקטיבי להתרחשויות האנושיות ברומן אך גם כמוקדי תשוקה בזכות עצמם

ספרים שנתרמו לספרייה

ספינות טרופות - אקירה יושימורה

היא נתנה להם חיים – מיישקובסקה אנה


אירנה סנדלר הצילה מציפורני הנאצים 2500 ילדים יהודים, וגם מבוגרים רבים, ונתנה להם חיים. בגבורה, תוך כדי סיכון חייה וחיי בני משפחתה, ובעזרת רשת של נשים מסורות ואמיצות שאירגנה, הבריחה קתולית צעירה זו את הילדים מתוך הגטו ומצאה להם מקלט במנזרים ובמשפחות נוצריות. כשעלה הגסטאפו על עקבותיה היא נדונה למוות, אך חבריה הצליחו לחלצה ברגע האחרון. גם אירוע זה לא הרתיע אותה מלהמשיך לפעול על פי צו מצפונה. 

ישראל הכירה בפועלה הייחודי כבר בשנות השישים, אך בפולין הקומוניסטית היא ידעה רדיפות ומצוקה, ורק כשהתחלף שם השלטון התוודע הציבור הפולני לדמותה המופתית ולמעשיה, והיא זכתה לכבוד ולהוקרה. 

היא נתנה להם חיים הוא הספר הראשון שמוקדש לאירנה סנדלר. הוא מגולל את קורותיה ואת השקפת עולמה האצילה. זוהי ביוגרפיה רבת יופי והשראה, הנוגעת במעמקי הנפש והנקראת בנשימה עצורה.

אנה מיישקובסקה, ילידת 1958, היא מבקרת תיאטרון, עיתונאית וסופרת. היא מתגוררת בוורשה

אבא עשיר אבא עני - קיוסאקי רוברט ט.

תחנה סופית אלג'יר - בן-דוד מישקה

מה שצריך לקרות - קראוס-וינר אורלי

מופיע בעלון:
תגובות לדף