מסי חבר למפלגות על חשבון גבע - דני פלג

למה להתנגד בהצבעה בקלפי - להצעת המזכירות :

לביטול תשלום מס חבר למפלגות על חשבון גבע

נתחיל במידע בנושא  תשלומי גבע בגין מסי חבר  ל"מפלגת העבודה" בשנת 2015 . כיום יש לנו כ-140 חברי מפלגת העבודה . תשלום המס  הוא דיפרנציאלי . ( גימלאים מגיל 67 = 55 ₪ לשנה . גימלאיות מגיל 62 = 55 ₪ לשנה . כל שאר החברים במחיר מלא = 75 ₪ לשנה.) סה"כ עלות לשנת 2015  כ-9,000 ₪ .

קצת היסטוריה- במאי 2010 נידון הנושא הנ"ל  באסיפה כאשר על הפרק היו שתי הצעות. האחת – הפרטת הסעיף . ההצעה השנייה – המשך ההסדר הקיים ( מימון גבע בדמי חבר במפלגה) . בקלפי נתקבלה ההחלטה - להמשיך בהסדר הקיים ..

לתזכורת !  המדובר בדמי חבר בכל מפלגה שהיא  !!!!

הנושא בהחלט ראוי לדיון ציבורי - אך דעתי בנדון שונה לחלוטין מדעת המזכירות ואני אפרט:

בעוד כחודש יתקיימו בחירות כלליות במדינת ישראל.  אני מאמין שיש למפלגת העבודה סיכוי ממשי להחליף את השלטון הרע הזה. לכן חשובה מאד הצבעת חברי גבע . בין השאר כוחה של מפלגה הוא במספר חבריה. לצערי בנושא זה יש לנו הרבה מה ללמוד מטעויות העבר בתנועה הקיבוצית. בעבר הלא רחוק כאשר הקיבוצים לא היו מתחדשים/מופרטים והקיבוץ שילם את מסי החבר (כמו בגבע עד היום ) היו לנו בתנועה הקיבוצית כ- 20  אלף חברי "העבודה". השינוי בקיבוצים גרם לירידה דרמטית של מספר המתפקדים ל"עבודה" – וכיום יש לנו כ-5 אלפים בלבד..

ברור לחלוטין ,שתוצאת המהלך לשינוי הנ"ל בגבע יביא לקיטון משמעותי של חברי המפלגה . בעניין הזה ,לצערי, חברי גבע הם בדיוק כמו שאר חברי הקיבוצים המתחדשים.

למרות "המחדל הקיבוצי" ראשי העבודה התחשבו בנו . וללא כל פרופורציה לכוחנו שריינו לנו נציג במקום ה- 18 . שאמור להיות ריאלי. טענות רבות אני שומע על כך שבכנסת הנוכחית אין לנו ייצוג . זה נובע מכישלון העבודה בבחירות הקודמות וכן מירידת כוחם של הקיבוצים בחברות במפלגה.

לפיכך המסקנה שלי  - כי ההשקעה הערכית והכלכלית הטובה ביותר לתנועה הקיבוצית בכלל ולגבע בפרט הוא להגדיל את כוחנו והשפעתנו ע"י חברות במפלגה. ובל נשכח להצביע בבחירות הקרובות-  אמת -  המחנה הציוני .

אני הייתי מצפה ממזכירות הקבוצה ,שאמורה להיות מנהיגות גבע - להסיר את ההצעה הנ"ל מסדר היום .

 אך כיון שהנושא כבר הונח לפתחנו, אני פונה לחברי גבע להתנגד בקלפי הקרוב  להצעת המזכירות בסעיף זה.

דני פלג

מופיע בעלון:
תגובות לדף