בעבקות תקציב הקהילה - רוחלה רז

בעקבות האסיפה – תקציב הקהילה

1.      אני מתנגדת לקיצוצים בתקציב האישי של החברים, באלו שפוגעים בחברים באופן בלתי שוויוני, התקציב לחבר הוא לא גדול והוא הולך ונשחק באופן לא שוויוני.

2.      הורדת התמיכה בנוסעים באוטובוסים, הורים רבים נוסעים לבקר את ילדיהם שגרים במרחק לעומת הורים שילדיהם בתוכנו או בקרוב אלינו. למה לפגוע בהם יותר?

3.      לא לשפץ מתקן במגרש לילדים. האם דאגה לשלום הילדים, זה לא צורך ואחריות כולנו, ואפילו אם הילד לאו דוקא הילד הפרטי שלנו. מה הדבר הזה?

4.      הקיצוץ בתקציב הבריאות. ממילא כבר נשחק. בלי החלטות שהובאו למשאל. האם הזדקקות של חברים מתבגרים, להחלפת משקפיים, או שימוש במכשירי שמיעה – זה תחביב או דבר הכרחי ובהחלט לא שוויוני.

5.      ההצעה להפרטת המכבסה, אינה מוצדקת ואינה שוויונית, למרות שאפשר להתריע על בזבוז, ולידע על מחירי חומרי הכביסה.משפחות עם ילדים זקוקות לתקציב זה, וחברים רבים שעובדים בחקלאות או בענפים הדורשים כביסה רבה יותר, מדוע לפגוע במיוחד בהם?

6.      מס חברות למפלגה. לדעתי המזכירות שהיא צריכה לדאוג לאיכות חברתנו, צריכה לתמוך ולעודד הצבעה למפלגה. זו האפשרות היחידה שלנו לנסות להתמודד עם שחיתות, ולעזור בהחלפת השלטון, ולא רק השתתפות בהפגנה או לקטר בהשמצות או בכתבות בעיתונים.

7.      חינוך צריך להיות בראש מעיינינו, כי בידינו ליצור אזרחים תורמים, ובעלי כישורים רבים לחייהם בעתיד. אני לא מתנגדת לקיצוצים אבל לקיצוצים שויוניים יותר והתחשבות בכל שכבות הגיל.

אני מצפה מהמזכירות שמובילה או תומכת באיכות חיינו, יותר התחשבות ורגישות, ולא לפגוע בצרכים שונים של כלל החברים.ולא להשוות בתוך זה, כאילו זו ממש פגיעה בחבר, את השי לחג, למרות שזה נעים לכולנו.

ישנה אוירה כזאת "שהחבר יחליט בעצמו במה לקצץ" אבל לא צריך להגזים בפגיעה, בתקציב האישי, שכאילו הוא זה שמוביל אותנו למצב הכספי הנוכחי. בעיני נכון להמשיך בבניה, אבל לא לפגוע בחינוך, בבריאות, בבטחון. בינתיים עדיין איש לא גר באוהל...

באופן עקרוני צריך וטוב שיש יד מכוונת כי האדם בטיבעו, רואה את העולם דרך צרכיו הפרטיים, והאישיים. פחות רגיש לצרכים של האחר, ולאיכות חיינו שכוללת קבלת תפקיד, עבודה, תרומה  והתחשבות.

רוחלה רז

מופיע בעלון:
תגובות לדף