על פרחים, פרפרים, דבורים וכל השאר - אבשי

על פרחים פרפרים דבורים וכל השאר

 

בעונה הזאת של השנה חברים שואלים אותי שאלות כמו: האם היה מספיק קר השנה לשקדים? מתי השקדים יפרחו? תהיינה מספיק דבורים? איך הגשם או היעדרו ישפיע השנה על היבול? כמה שקדים יהיו? והאם יהיו השנה שקדים או תירוצים? ועוד המון שאלות באותו סגנון ורוח.אז לכל אותם שואלים אנסה לענות בצורה מסודרת ולהתחיל מההתחלה.

עץ השקד או שקדיה בפי העם על פי שיר הילדים הידוע הוא עץ שהגיע מאירופה וחלק ממהלך חייו התקין הוא השרת עליו בסתיו וכניסה לתרדמה, ובהמשך פריחה באביב חנטה ועשיית פירות (שקדים). למעשה את פוטנציאל היבול הצפוי אפשר לראות כבר בקיץ לפי עוצמת הצימוח.ככל שהצימוח בקיץ גדולה יותר כך הפוטנציאל לנשיאת פרי בעונה העוקבת רב  יותר.אמרתי פוטנציאל כי ישנם כמה תנאים שאם לא יתממשו לא יצליח העץ לממש את אותו פוטנציאל.

התנאי הראשון מספיק מנות קור. עץ השקד מבחינה זאת הוא כמו בן אדם שאם לא ישן טוב בלילה הוא קם בבקר על צד שמאל ומתנהג על העוקם כל היום שלמחרת.מה שקובע את כניסת העץ לתרדמה הן מנות הקור. כשמתחילים לילות קרים (אבל ממש) העץ משיר את עליו ונכנס לתרדמה. כמה מנות קור צריך העץ זה סיפור ארוך ולא אכנס אליו רק אומר שככל שיהיה יותר קר כן ייטב. ורצוי שיהיו הרבה מנות קור לפני סוף דצמבר יותר טוב ולא תמיד (כמו השנה למשל) זה קורה.

 

בסביבות אמצע פברואר העצים מתחילים לפרוח בד''כ וגם אז ישנם כמה תנאים שצריכים התממש.כידוע ישנם מספר זני שקד וכל זן הוא עקר לעצמו וצריך שאבקת זן שונה של שקד יפרה אותו. ולכן יש צורך שזני שקד שונים יפרחו באותו הזמן כי אם יפרח זן מסוים בצורה נהדרת אבל לבד לא יווצרו שקדים כי לא תהיה הפריה מזן אחר. לצורך זה פותחו במשך השנים זנים רבים של שקדים שאחד מהדגשים בפיתוח (מעבר לטעם וכמות הפרי ועוד) היה פריחה במועד שיתאים להפריה הדדית עם זנים אחרים. היו מקרים שחתכנו והרכבנו שורות רבות של עצי שקד (החלפת זן) ע''מ להכניס למטע עצים שיפרחו במקביל לזן אחר ויפרו אותו. כשמתכננים מטע חדש מתכננים את סדר הנטיעה כך שזנים שפורחים בזמנים דומים יהיו מה שיותר סמוכים אחד לשני להקל על עבודת החרקים המפרים. אבקת הפריחה של השקדים היא אבקה כבדה ולא רחיפה (להבדיל מאבקת הזיתים  למשל) ולכן אינה יכולה לעבור ברוח בין הזנים השונים וצריכה להיות מועברת ע''י חרקים. בכל מטע יש באופן טבעי חרקים שונים חובבי אבקה (פרפרים חיפושיות שונות ועוד) אבל מכיוון שמיליונים רבים של פרחים פורחים בבת אחת צריך מיליוני חרקים להפרותם בזמן קצר וכאן נכנסות לפעולה הדבורים. זמן קצר לפני מועד הפריחה הצפוי מכניסים לשטח המטע מאות רבות של כוורות לבצע את ההפריה. תשאלו בצדק כמה? בזמנו הכלל היה כוורת אחת על כל דונם מטע. קרו הרבה מקרים בהם בחלק מימי הפריחה שררו גשם וקור והדבורים הסתגרו בכוורת ולא ביצעו את חלקן בעיסקה ובמעט הימים היפים ששררו לא התבצעה מספיק הפריה והיבול היה נמוך בהתאם. ולכן הכלל הנקוט היום הוא כוורת על כל 2.5 דונם מטע והמהדרין (כמונו למשל) מציבים כוורת על כל 2 דונם מה שבטוח בטוח


מכיוון שהכוונה היא שהדבורים יעופו מה שפחות תעופת סרק (בלי להפרות) ויקדישו את מירב האנרגיה בהפריה הכלל הנקוט הוא להציב את הכוורות כך שדבורה בכל מקרה לא תעוף יותר מ-150 מטר לפני שתתחיל במשימה שלשמה הוכנסה למטע. מציבים את הכוורות בקבוצות של כ-8-12 כוורות לקבוצה בנקודות שתוכננו מראש על מפת המטע (בקבוצות כדי להקל על עבודת הכוורן מגיע למטע לטפל בדבורים) ומתפללים לטוב. ולמה מתפללים? כזכור בימים גשומים וקרים הדבורים אינן יוצאות לעבודה וכל פרח שקד כשר להפריה רק יומים ולכן כאן אנחנו ממש נתונים לחסדי שמים. והיו כבר שנים בהן רוב חודש הפריחה היו ימים גשומים וקרים וכמות הפרי הייתה נמוכה בהתאם.


כרגע ניתן להגיד שקיים אצלנו במטע פוטנציאל ליבול טוב אבל עכשיו צריכים להתקיים עוד כמה תנאים אותם סקרתי במאמר הנ''ל. בעגה המקומית התנאים הנ''ל נקראים ''תירוצים'' אותם אנחנו שולפים כשהיבול נמוך. כמובן שבנוסף לכל אלה צריך עוד להשקות ולדשן כנדרש לרסס (והרבה) נגד מחלות מזיקים ועשבים ועוד מגוון שיש לבצע בעיתן ולהתפלל לטוב.על עוד שאלות אם תתעוררנה אשמח לענות ושתהיה לכולנו שנת שקדים מוצלחת. וכמובן כולם מוזמנים לבוא לבקר במטע וליהנות מאחד המראות המדהימים (בעיני לפחות) כיצד אלפי עצים פורחים בו זמנית וממלאים את האויר בריח דבש משכר וזמזום מחריש אזנים של מיליוני פועלות עמלות העסוקות באיסוף אבקה כדי להזין את מיליוני הולדות הממתינים בכוורת.

בשם צוות הנוטעים, אבשי

מופיע בעלון:
תגובות לדף