זווית ראיה - נחמן רז

התקשורת והאמת

התקשורת: עיתונים, רדיו, טלוויזיה, חומר קריאה נמסר למקורות מידע על הנעשה בעולם בכל תחומי החיים.  כל אדם שמבקש לדעת ולהבין מה מתרחש בעולם – נזקק למקורות שמהם יקבל מידע וידע.

אבל אסור לשכוֹח: גם לכלי התקשורת, יש בעלים, עורכים והשקפוֹת-עולם.  את המידע הם מפרסמים בהתאם לדעותיהם. מפרסמים את מה שהם קרובים לו ומצמצמים או מסלפים את מה שנוגד להשקפתם.

דומה שלאחרונה יש בתקשורת חומר רב, רב מדי על ארגוני-לחימה לאומניים-דתיים מוסלמים, בעיקר. זה מלווה לא פעם גם בתמונות להמחשה. כבר אמרו פעם: תמונה אחת אוֹמרת יותר מאף מִילים. וזה נכוֹן למרות שישנם תחומים שבהם משתמשים גם במילים לצורך השפעה והסברה. אבל תמונות קשות בהן מתארים את כריתת ראשו של אויב או מתנגד מטעמי דת או מוצא,זהוּ אמצעי החורג מגדר האפשרי, והשפעתו קשה ביותר; כך שעצם המתואר הוא קשה, ודוחה ובו בזמן מפחיד ומעורר פלצות.

לשיא חדש בנושא זה הגיעה התקשורת בהקשר לארגון המוסלמי – הדתי לאומי הקרוי:"דעאש", כח המדינה המוסלמית

זהוּ ארגון-בת לחמאס, או לאחים המוסלמים שקמו למטרות אחרות, חברתיות סוציאליות והמוניות, והתפתחו, או התגלגלו, למשהו אכזרי וקיצוני שהדעת לא סובלת. כל הדיבורים על מתינות ביחס אליהם יש בו החלשת ההתנגדות להם. כך שמחשבות על פשרות והסכמות איתם או עם חלקים  מהם הופך לבעייתי ואסור להתפתות לו.

הנושא סבוך ורב-פנים אבל אינו סובל התעלמות


מופיע בעלון:
תגובות לדף