גרעין צבר 2014 - חייק פורת

20/9/14

גרעין צבר – 2014

דברים שנאמרו בערב מרגש בו קיבלו חברי הגרעין את החיבוק הראשון מהמשפחות המאמצות בגבע

לפני 5 שבועות קיבלנו את חברי הגרעין: שקד ורובי (דור שני), שי  רבקה, רוני, אמילי, אולגה, נרי, מימי, אירית, בר, קני, אורן, יהונתן, מיגל, גיל .

בפתח דברי אני מוצא חובה לזכור ולהזכיר את יעקב מרוויצה ז"ל  שהיה חיל בודד בגבע ואומץ בחום ואהבה על ידי משפ' ורד וזאב קליין . יעקב נפל לפני 10 שנים בעלות הנגמ"ש בו היה על מטען צד בעזה בעת שירותו בחטיבת גבעתי

הילי , בתם של זאב וורד עם בן זוגה תמיר נמצאים במעגל המשפחות המארחות , כי את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק למרות הטרגדיה הגדולה והכואבת .

 

גרעין צבר בביקור בצריף ראשונים צילום דן פלג

קהילת גבע מחזקת הערב את הקשר עם פרויקט גרעין צבר שהוא כיום אולי אחד המפעלים הציוניים הדינמיים והערכיים ביותר . חברי גבע שבחרו לארח ולאמץ בן או בת גרעין מצביעים ברגליים , ואני גאה להיות שייך לקהילה שלמרות שינויים ו"מזג אויר" מתחלף לא מאבדת את ערכי היסוד שלה ופותחת את דלת הבית , הלב והכיס (לעיתים) למפעל ציוני בלי מרכאות וציניות לו שותפים 14 קיבוצים ומרכז הקליטה ברעננה . סה"כ התחילו השנה בגרעיני צבר השונים כ 350 חניכים בכל רחבי בארץ , והמספרים עולים מדי שנה . למרות "צוק איתן" והחששות – איש לא ביטל את בואו .  כל חברי הגרעין עברו את מבחני "הצו הראשון" ולפי הנתונים , יש למה לצפות

שלב ההכנה שלהם יסתיים באמצע נובמבר , ואז יתגייסו ליחידות השונות בצה"ל ע"פ כישוריהם והיכולות שיש בכל אחד ואחת מהם/ן . תקופת ההכנה אינטנסיבית ביותר ובה אנו מחויבים לדחוף את כל תהליכי המיון והגיוס שישראלי ממוצע מבצע בשנתיים וחצי לחודשיים בקושי , כאשר הדגש העיקרי הוא על לימודי העברית באולפן מקומי בסיוע שלמה לינדנר איש נווה איתן ושתי המש"קיות המקסימות מיכל ושחר . כמו גם שעורי כושר גופני המועברים ע"י עמותת "אחרי" . בין לבין מנסים להשחיל לסדר היום גם טיולים קצרים , שעורי ציונות ואזרחות , סרטים ישראליים , שירים והווי מקומי וכו' . . .  כך שהיום שלהם ושלנו מתחיל ב 07.00 ומסתיים בכיבוי אורות בחצות .

הצוות שלנו מונה את בתיה אלוני כאם בית ותיקה ומנוסה בקשר עם הדור הצעיר והתוסס ,     הגר לב שכל מילה רק תגמד את מחויבותה לפרויקט כמדריכה , חצי אימא , פסיכולוגית , גניקולוגית , קמב"צית , בשלנית וזמרת מבוזבזת...  ואחרונות חביבות מיכל ושחר – נציגות צה"ל בגבע .

הקשה והמורכב עדיין לפנינו , המשפחות המארחות / מאמצות יוסיפו וימלאו לחברי הגרעין חלל גדול של חום ואהבה ודאגה לפרטים הקטנים כפי שנהוג בכל משפחה נורמטיבית שבניה מתגייסים למשימות שלקחו על עצמם . חברי הגרעין מנסים בכל מעודם לממש את החלום שלהם , ואנחנו כאן לאפשר לחלום להתגשם , לתמוך ולסייע באופן הטוב והמשמעותי ביותר . 

היו ברוכים ושתהיה לנו שנה נהדרת ורגועה .

חייק פורת

מופיע בעלון:
תגובות לדף