מש"א - אלון קרל

משולחן משאבי-אנוש ( 5 בספטמבר – 2014 )

הפעם אקדיש את הדף לסקירה וסיכום של תהליך גיוס יו"ר חינוך.

המועמד לתפקיד הוא נועם מרגלית, מי שהגיע או צפה ראה אותו באסיפה האחרונה.

הצורך בתפקיד זה נוצר לפני מספר שנים והתחדד עוד יותר כאשר אורי ברזק סיים את תפקידו במערכת החינוך בגבע.

במשך השנים האחרונות נוצר מצב בו מערכת הבלתי פורמאלי ומערכת הגיל הרך, פעלו כשתי מערכות "סגורות", כלומר מנהל כל מערכת טיפל והיה אחראי לכל הנושאים הקשורים במערכת, מהטיפול בגיוס עובדים דרך סידור העבודה וציוות ועד לתקציבים פנים וחוץ ומענה רחב להורים.

נוצר מצב בו הורגש חוסר במנהל חינוך לכלל המערכות הרלוונטיות הקשורות בחינוך, גיל הרך, הבלתי פורמאלי, חינוך מיוחד, חוגים, מרכז סקרנות, גורמי חוץ ועוד, ועדת החינוך שאחראית לתפקוד המערכת דנה בנושא, מספר ישיבות, ובנתה מבנה ארגוני המתאים למערכת החינוך בגבע הכוללת יו"ר חינוך, ועדת חינוך, מחלקות, תתי-מחלקות, ממשקים בין מערכות והאתגרים להתמודדות במצבים משתנים הנכפים על המערכת מגורמי חוץ, וכאלו הבאים כתוצאה מלחצים פנימיים ושינויים שונים נוספים.

                               ועדת חינוך הקימה, בעזרת משאבי-אנוש, "צוות איתור" שתפקידו לאתר יו"ר חינוך ובהעדפה כי יהיה זה חבר\ה גבע.

צוות איתור בנה, ביחד עם ועדת חינוך, הגדרות לתפקיד והגדיר את האתגרים העומדים בפני מערכת החינוך והעומד בראשה ועם אלו יצא למסע גיוס ואיוש לתפקיד.

האתגרים שעלו בצוות, בנוסף לדרישות האלמנטאריות לתפקיד יו"ר:

1.      התמודדות עם כניסת משרד החינוך לתוך מערכת הגיל הרך. מציאת דרך הזהב והשילוב המתאים.

2.      ייצוב של מצבת עובדים איכותית במערכות החינוך. יצירת מערכת אטרקטיבית לעובדים.

3.      הקמת ועדת חינוך משמעותית. חלק מחברי הועדה פרשו ממנה.

4.      ייעוץ רב תחומי למנהלים – כלכלי, פדגוגי, ניהולי ופתרון קונפליקטים.

5.      העברת המערכת להתנהלות עסקית נכונה ומותאמת לתפיסה החינוכית בגבע.

 

לאחר פרסום התפקיד בגבע ולאחר פניות אישיות לחברים וחברות ששמם עלה כיכולים להתאים לתפקיד ולאחר שכל אלו העלו חרס, פורסמה המשרה מוץ לגבע.

התקבלו כ- 10 קורות חיים של מועמדים ולאחר סינון ראשוני התמקדנו ב- 3 מהם.

נערכו ראיונות, מולאו טבלאות, נערך דיון, מספר התלבטויות, שיחות עם 'ממליצים'- בעלי תפקיד שעבדו בעבר ובהווה עם המועמדים ובסיום כל אלו בחרנו להמליץ, פה אחד, על נועם מרגלית.

מעט על נועם :

בן קיבוץ מרחביה, שם בילה את רוב שנותיו עד שעבר להתגורר באחוזת ברק.

לנועם יש היסטוריה תעסוקתית בתחום הניהול מ- 1987 עת היה מנהל ביה"ס "עמקים תבור" כאשר לפני כן מורה לפיזיקה ומתמטיקה, בהמשך כיהן כמזכיר קיבוץ, מנהל קהילה, מנהל מש"א מנהל מוניציפאלי ושימש בתפקידים אלו במשך יותר מ- 26 שנים. היותו חבר קיבוץ תורמת גם היא להצלחה בתפקיד. משיחות עם ה 'ממליצים' מ- 5 קיבוצים שונים התרשמנו כי לא טעינו לגבי הערכותינו ליכולותיו של נועם. מהשיחות עלה כי מדובר ב 'מנהל של אנשים', איש בעל יכולת הקשבה וקשוב, יכולת הנהגה, מנוסה בניהול ישיבות ובקרה על החלטות ויישומן, מי שמכיר טוב את מערכת החינוך הקיבוצית, מיומן בייעוץ ובעל ניסיון עבודה עם רשויות המדינה, מנוסה בהנעת מהלכים ובעל פתרונות יצירתיים, סיכום השיחות או כפי שנאמר על ידי אחד מאלו איתם שוחחתי – מתאים בהחלט!, כל אלו הם תומכי החלטה עבור צוות האיתור להתנבא ולהמליץ לציבור החברים והחברות, לבחור בנועם לתפקיד יו"ר חינוך קבוצת גבע.

אמונכם והצבעתכם, נדרשת!

סופ"ש נעים ושבוע חדש טוב מקודמו,

אלון קרל, מש"א

 

מופיע בעלון:
תגובות לדף