קיבלנו במייל


ואפרופו משקפיים...

 

וכדי להרגע ממחירי המשקפיים שחלקנו מרכיבים כמעט 7X20 שעות ביממה, ומוציאים אלפי שקלים על מסגרות חדשות לבקרים מצאנו משהו שלו אנחנו לא זקוקים. גם זה סוג של חיסכון..."הוועד לטוהר המחנה" פרסם בימים האחרונים עלונים בבתי הכנסת בהם מוצעים למכירה "משקפים מיוחדים למניעת פריצות".

הגוף המכנה עצמו "הוועד לטוהר המחנה" פרסם בימים האחרונים עלונים בבתי הכנסת בהם מוצעים למכירה "משקפים מיוחדים למניעת פריצות".

לטענת אנשי הוועד, המשקפיים נראים כמשקפי שמש לכל דבר ומדבקה המוצמדת להם מצמצמת את שדה הראיה לשלושה מטרים קדימה בלבד. עלות "המשקפים" המודברים 25 שקלים.

ב'וועד לטוהר המחנה' אומרים כי מדובר במשקפים המתאימים לנאלצים להסתובב במקומות הומי אדם דוגמת שדה תעופה, שם, לטענתם, אדם המעוניין 'לשמור את עיניו' יתקשה לעשות זאת.

לפני כחודש פורסם על ידי הגוף האמור גימיק אחר הנוגע ל'שמירת עיניים'. בפניה מיוחדת שהופצה במספר ריכוזים חרדיים, קראה הועדה למשפחות ולנוסעים חרדים המתכננים לעשות את הקיץ הקרוב ברחבי העולם, להצטייד בטרם נסיעתם במחיצת פוליגל מיוחדת המתאימה עצמה למקום הנוסע שתחסוך מהם את ההתמודדות עם בעיות הצניעות המקרנות במטוסים ותאפשר להם לנצל את הזמן ללימוד תורה.

"לדאבון לב גדולה המכשלה בטיסות לחו"ל שמקרינים לעיני עם קודש, סרטים מכוערים המשחיתים את הנפש ואסורים בראיה", נכתב במודעה שפורסמה על ידי חברי הוועדה. "עיקר הקושי הוא בטיסות לאירופה בגלל מסכים מרכזיים המותקנים ברוב המטוסים, אך גם בטיסות לארה"ב שבהן יש מסכים אישיים קיימות בעיות צניעות".

"עד כה חילקנו 1000 מחיצות, ובכל אחת מהן השתמשו לכל הפחות פעמיים", סיפר אחד הנציגים לנוסע חרדי שהתעניין באופי המחיצה. "הגיעו אלינו עשרות מכתבים של אנשים שהודו לנו על שפתרנו עבורם את בעיות הצניעות".  מה יש לדבר, הראש היהודי ממציא לנו פטנטים...

***********

פרס ישראל למקום ושמו: אנחנו, מדינת ישראל!!!! / יורם טהר-לב

למי באמת  מגיע פרס?

אם יורשה לי אפתח באיזו אמירה קטנה: על מי שכולנו אוהבים למבקר – המדינה. מדינת ישראל למרות לותה במשאבים טבעיים, בארות נפט ושאר אוצרות,  למרות  מחסור כרוני במים ובאדמה, בנהרות ויערות, למרות שטחה המצומצם וגודלה כזרת למרות מלחמותיה הבלתי פוסקות נגד אויביה והאלימות הפנימית הגוברת למרות שאוכלוסייתה רבת פנים וכל עדה על נכסיה שומרת    למרות המחלוקות המשסעות אותה חדשות לבקרים למרות הפערים הבלתי נסבלים בין עניים לעשירים למרות הכל, נגד כל הסיכויים, מתוך כל התוהו והמהומה קמה לעינינו מדינה מדהימה:

מדינה שהיא גאווה לאזרחיה ולמקימיה, מדינה שהיא בהחלט אור לגויים, כולל אויביה  ומשנאיה, מדינה תוססת, יצירתית, מפתיעה בכשרונותיה מדינה שהקימה צבא מן המתוחכמים בעולם ובוודאי בסביבותיה. שפיתחה  תעשייה – שהיצוא שלה מגיע לחמישים מיליארד דולר בשנה חקלאות מרשימה בהישגיה, החובקת זרועות עולם ומשנה סדרי בראשית מדינה שהוציאה מתוכה שמונה זוכים בפרסי נובל ושהספורטאים שלה זוכים לא  פעם בהישגים שגם בהם אסור לזלזל, מדינה שהקימה מערכת בריאות מתקדמת ושירות רפואי לכל אזרח וגר שיצרה תיאטרון חי ובועט, ביקורתי, מתסיס ומאתגר, שנתברכה  באוניברסיטאות ומכוני מחקר מן הבולטים שתמצא בדמוקרטיה יחידה באיזור, לצד מערכת משפט  עצמאית ואמיצה.

מדינה שבנתה עולם הייטק שעל פתחיו מחזרים גדולי היצרנים וכל זה בסך הכל - בכל כך מעט שנים.

והמדינה הזאת מאחורי כל הישגיה עומדים כמובן אנשים.

אוכלוסיה בעלת אלף פנים.אנשי מדע, יזמים, יוצרים ואומנים, אנשי ביטחון, חוקרים, חקלאים, תעשיינים, וסתם בני אדם שבלבם ובנפשם בוערת איזו שלהבת. אנשים חרוצים ונמרצים שיש להם, "קוצים במקום שבו נהוג לשבת" –

הם אשר בונים את המדינה הזאת ממש לעינינו מדינה שהיא, "חזקה מכל חסרונותינו".

במדינה הקטנה הזאת תמצא מאגר ענק של יצירתיות וגמישות, שכל ישר וענווה העזה, אומץ לב, נשימה ארוכה והרבה אהבה, שאיפה בלתי נלאית לידע, חיפוש אתגרים, עזרה לזולת, יכולת לעבוד בצוות, ונכונות לעמוד לבד, אנשים  שיש להם דחף טבעי להצליח ולהתקדם, אך גם יכולת להיכשל, ונכונות להתמודד לאורך כל חייהם, אנשים שנותנים למדינה בדיוק את מה שצריך: את החזון בצד  תחזית את שיקול הדעת  המעמיק - בצד הפלפל והתזזית.

נכון, עם דבר אחד - חייבים לומר – המדינה לא התמודדה עם היכולת הפשוטה לומר תודה. למרות כל הישגיה  בתחומי היצירה והפיתוח, הביטחון והאירגון, היא לא השכילה למצוא מילה עברית למושג העממי פירגון.

ולכן נעשה זאת אנחנו במקומה ונאמר בביטחון מלא, מבלי להסס, מבלי להתנצל:

למרותכל החסרונות, הפגמים והמכשלות שנימנו לעיל. אנחנו חושבים שמגיע למדינה הקשה והמופלאה הזאת פרס ישראל!

 

מופיע בעלון:
תגובות לדף