זווית ראיה - נחמן רז


קונצרט! חגיגה לאוזניים

זו השנה השלישית שמתכנסים בחדר-האוכל כמה עשרוֹת חברים, מגבע ומהסביבה, להאזין לקונצרט יפה. המבצעים – חלקם ידידים ומכרים, של חלק מחברינו, בהנהגת פרופסור ארליך מהקונסבטירון שבקארלסרוהה שבגרמניה, מר ארליך ומשפחתו החיים שם. ובמיוחד מעניין הקשר הנמשך עם הכנרִית ג'לה שהייתה בגבע באולפן לעברית לפני כמה שנים וברנדה לנדס מדריכת האולפן המסורה, יזמה שנוכל להאזין לקונצרט מעולה, ארוך ונפלא. השתתפו בנגינה, בנוֹ של פרופסור ארליך, שניגן בצ'לו, אשתו של הבן, על קונטרבס, חבר קוריאני אף הוא מהאולפן בגבע לשעבר וכן פסנתרן מקרית-טבעון, וגם סטאס, חבר קיבוץ יזרעאל ומנהל ביה"ס למוזיקה שם, שהוא ומשפחתו עלו לארץ לפני שנים אחדות ונקלטו ביזרעאל. סטאס עצמו מנגן בכלים שוֹנים ובעיקר שותף לנגינה בחליל צד והוא סייע בארגון ובביצוע הקונצרט הזה.

הקהל הרב הביע את הנאתו ותודתו למבצעים, ששיאו היה בנגינת "התקווה". כל-כך יפה, כל-כך מושלם, היכרות קרובה ומחודשת עם, יצירות מפורסמות רבוֹת, ומפגש עם חברים ומכרים מהאזור, חובבי מוסיקה.

לברנדה – על היוזמה והשקעת המאמץ – הרבה תודה!

ולחברים המתנדבים בסידור חדר-האוכל ובפינוי תודותינו רבות

***************

זיכרוֹן ושירה

בימים אלה מלאו 10 שנים לפטירת יקירנו אורי הררי ז"ל.

המשפחה יזמה אזכרה לזכרו של אורי, ויחד עם גדעון גוריון ורוני מבית-השיטה, ערכו מצגת נאה של שירים רבים ומוכרים לקהל הרב שהתקבץ ובא ל"יקב הגבעה".

חבורה נאה הגיעה מכפר-חרוב, אנשים שהיוּ ממקימי הקיבוץ וחיים שם עם משפחותיהם כל השנים, ויצרו בעזרת אורי, ועוד מספר חברים מגבע (גילי קורן, מיכה אפרתי, יובל גוריון,

ציפקה אלוני ואחרים) ישוב לתפארת.

השירה  הזורמת והמודרכת היטב ע"י גדעון, ההתרפקות על שירי הזמנים ההם, בעיקר, שאותם אהב אורי, והנאת השירה בצוותא כמו בימים הטובים ההם. הכיבוד הטעים ודברי הזיכרון של בני המשפחה – הוסיפו למפגש טעם מיוחד.

באותו ערב התרחשו בדרום הארץ התקפות ופיגועים והצירוף הזה כאופייני לימים אלה של בנין והרס, חיים ומוות, נמהל בשירה החזקה ובשמחה-חגיגית כשעל הכל מרחפות דמותו  וחיוכו של אורי, זכרו לברכה.

כל המשתתפים נשאו תודות למשפחת הררי, הקרובה והרחוקה.

היו ברוכים ובריאים! נזכור אותו!


מופיע בעלון:
תגובות לדף