קיבלנו במייל

 

אנטישמיות נהדרת / אברי גלעד

גל האנטישמיות המשתולל בכל העולם, כולל במקומות שלא ידעו תקיפות יהודים כמעט מעולם, כמו אוסטרליה, מפחיד אותי במבט ראשון. אני חושש לחיי אחי היהודים, לאחי הישראלים בגולה, חושש לכלכלה שלנו שעשויה להיות מוחרמת בקרוב בקנה מידה שלא ידענו כמותו, וגם מודה שחושש שלא נוכל לטייל בעולם בלי להסוות עצמנו היטב. אוהב גיחה לאירופה פעם בשנתיים שלוש ולא רוצה להסתובב על האדמה הזאת כמו אבותי, שנוא ונרדף. קשה לי לקבל את זה שאין לי יותר מה לחפש בלונדון לעולם.

אבל אני רואה באנטישמיות הזאת גם הזדמנות נהדרת. קודם כל לריענון אוכלוסיית ישראל בעולים חדשים ממדינות שלא קיבלנו מהן עולים כבר הרבה שנים, עולים מבוססים, משכילים, אנשים שיוכלו לעזור לנו להעמיק את הפער האיכותי והכלכלי משבטי האיזור בו אנחנו נטועים. זה ברור. אבל חוץ מזה, השיח המסריח שמסתובב עכשיו בחוגי הליברלים המערביים ומוצא ביטוי בכלי התקשורת המוטים שלהם הוא "האם יש הצדקה לקיום מדינת ישראל ?" . מה שטוב בשאלה הזאת הוא שעצם שאלת השאלה היא התשובה. אם היהודים בכל מקום על פני הגלובוס מותקפים על עצם יהדותם, גם אם אין להם שום קשר לישראל, ואם היהודים בישראל מותקפים כי הם יהודים ( מסיכת הסכסוך הישראלי פלסטינאי כבר נקרעה מזמן מעל פני כוונות החמאס ושאר האיסלמופאטים,) אז ברור שאין פתרון אחר ליהודי העולם חוץ ממדינת ישראל.

מה מציעים הליבראלים העושים יד אחת עם האיסלם הקיצוני שישחט אותם בבוא היום? שישראל תתפרק, שאזרחיה ישובו לארצות מוצאם, ומה שם? שם יפלו טרף למוסלמים המקומיים, שם יתחילו להלחם מחדש על חייהם כאשר האוכלוסיה המקומית מחזקת את הגרסא החדשה לנאצים ? (בבריטניה נאסרו לימודי השואה מחשש להרגזת הערבים המקומיים).

בקיצור, המשפט הזה, "עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב כלל" אף פעם לא עשה לי את זה. רציתי להיות חלק, רציתי להיות קוסמופוליטי. האנטישמיות שחיכתה מתחת לשכבה דקה של רגשות אשמה ונימוסים אירופיים התפרצה במלוא עוזה במחזה נדיר של צביעות ושקרנות, ומחקה את הפנטזיה הזאת.

זה הזמן להבין שאנחנו פה לתמיד, לונדון לא מחכה לאף אחד, גם לא ברלין. זה הבית, פה צריך לעשות ניקיון יסודי , להתאמץ מאד כדי להפוך אותו לבית ראוי למחיה, לתת בחינוך, בשמירה על החוק, בצדק לכל האזרחים, להבין שצפוף פה מאד אבל זה מה שיש לנו. 

האנטישמיות תכריח אותנו להקים חברת מופת. 

תחי האנטישמיות.


מופיע בעלון:
תגובות לדף