ותיקי הגבעטרון בכפר עזה - דנדי

וותיקי ה"גבעטרון" הופיעו בכפר עזה ביום חמישי 14/8 בין מבצע למלחמה בהפוגת הפצמ"רים( האורחים הקבועים בעוטף עזה במשך שנים רבות)


היינו בעוטף עזה

הופעה מרגשת בכפר-עזה של וותיקי הגבעטרון.

אתחיל מהרגשה אישית, ברגע שנכנסנו לקיבוץ, הרגשתי שעשינו את זה. זה לא היה פשוט. אני מלווה שנים את הסבל של הקיבוצים בעוטף עזה, יש לי חברים כמעט בכל קיבוץ וחלקם ממש קרובים.

הרגשתי שצריך לעשות ולו דבר קטן על מנת לעודד ובעיקר להראות שאיכפת לנו מהם.

היינו ממש נרגשים, והקהל לא פחות. אנשים קמו, דברו וסיפרו חוויות מגבע ומהגבעטרון.

היו גם חוויות ארגוניות. המלווה שלנו באקורדיון, רמי ברבר שהוא טייס באל-על עוד היה באוויר כשיצאנו מגבע, אבל הגיע בסופו של דבר לפנינו. "נערת הליווי" שלנו נוגה עברה ניתוח. כן תהיה, לא תהיה, לא ידענו, אבל בסוף הגיעה. ליתר ביטחון גייסנו את ידידנו  מעין-חרוד, רפי לביא.

הגענו ב 19:15 , המופע מתחיל ב – 20:00. עוד היה עלינו לעשות באלנס, להתלבש, להתאפר (אחרי הכל אנחנו מקצוענים בחינם). הרמתי את העיניים וראיתי את הקהל תופס את מקומו והרגשתי חשמל זורם באוויר מהם אלינו.

אבל כשאתה על הבמה, האדרנלין זורם, אין גיל ואין עייפות. אני מסתכל על חברי, ורד אבן-צור, נירקה, עירית ברבר, דני יופה  אבשי, ועבדכם וחושב לעצמי, "עשינו זאת".

נוגה פורטת על הגיטרה ואנחנו פותחים "שוב יוצא הזמר אל הדרך", שנים אנחנו שרים את השיר הזה, ותמיד אומרים לנו שזה הצליל שזכור לקהל השומעים

אני רוצה להודות לחברי שלא נרתעו מאורך הדרך ומהקשיים ועשו את הבלתי יאומן כמעט.

אני מבקש מחברי רק שתהיו בריאים

דנדי

 

"רגעי קסם בכפר עזה"

אני רוצה להודות ולהחמיא ל"וותיקי הגבעטרון" על הערב הקסום אותו תרמתם, והענקתם לנו בשירתכם. שילוב הקולות, שטרם נס ליחם, היה ממש מרגש.

ב"אולם המרחב המוגן", שמתחת לבית התרבות, חווינו רגעים של שפיות בים הטירוף בו אנו מצויים.

כציבור, ששירי ה"גבעטרון" הם "נכסי צאן ברזל" עבורו, שירים עליהם גדלנו, בגרנו ואף זקנו, ישבנו מוקסמים.

חווינו ערב של "מסע בזמן". יצאנו אל הדרך, כי אנחנו מאותו הכפר, צפינו אל ההר הירוק תמיד, כשמלאו אסמינו בר. היו ימים ששרו על קטיושקה ולא על קטיושה. כן, אני נושא עימי זיכרונות מארצי מולדתי שבכל זאת יש בה משהו, בתקווה שהחגיגה לא נגמרת ועוד ישובו נעורי הזהב. 

תבורכו, בשם חברי כפר עזה

פיצו
מופיע בעלון:
תגובות לדף