קיבלנו במייל

קבלנו במייל

חיים ויצמן, כימאי ידוע, איש התנועה הציונית ונשיאה הראשון של מדינת ישראל, התבקש לענות לשאלה שנשאל בבריטניה כמה שנים לפני הצהרת בלפור.חבר בית הלורדים הבריטי שאל אותו,    "מדוע אתם  היהודים מתעקשים על פלשתינה, כאשר ישנן כל כך הרבה מדינות לא-מפותחות בהן אתם
 יכולים להתיישב בנוחות רבה יותר?"
      ויצמן ענה: "זה כמו שאני אשאל אותך למה נסעת בסוף השבוע האחרון 30  קילומטר בשביל לבקר את  אמא שלך, כשיש כל כך הרבה נשים זקנות שגרות ממש ברחוב שלך."

************************

מכתב מחברה

חיכיתי להגיע הביתה כדי לשבת ולכתוב

אני כבר לא יודעת מה לעשות עם הזעם שלי,עם התסכול, עם הייאוש,עם זה שאני רואה איך גורמים לנו לאבד את טובי האנשים שלנו במדינה, גורמים לנו כמשפחות לאבד את הצעירים השפויים שלנו שנמאס להם ואני כבר לא יודעת מה לעשות.

אז אני כותבת עכשיו לפחות כדי לשחרר קיטור.אני רוצה לצרוח את זה אבל במילא זה לא יזיז לאיש!

אז הנה סיפור קטן, אבל מסוג הקש ששובר את גב הגמל:היום עמרי בננו הרגיש והאיכפתי עבר ברחוב יפו בירושלים ובכיכר ציון עמד בחור צעיר עם שלט ״אני יהודי שלא שונא ערבים״

זהו! זה היה המסר! עמרי הצטרף אליו, רק עמד איתו, שני אורות קטנים בחשיכה שאופפת אותנו.

ואז תוך שתי דקות הם חטפו, אבנים, צעקות, יריקות ואיומים על חייו,על משפחתו,הבהירו לו שיבררו איפה הוא גר ועובד וכ״ו. אז כמו אזרח טוב,חייל קרבי משוחרר ,שבטוח היה במצבי לחימה אמיתיים יותר מהאספסוף צמא הדם שזורע אוירת טרור ברחובות, התקשר למשטרה כן, לאותו מוקד שתפקד לתפארת במקרים ידועים אחרים,הפעם למוקד בירושלים. הוא אמר למוקדנית שמאיימים עליהם, שזורקים עליהם אבנים שעוקבים, אחריו ושהוא חושש ללכת הביתה.

 היא שאלה אותו אם זה בני מיעוטים!!! כשהוא אמר שזה יהודים היא נרגעה!! נרגעה מדי, כי ניידת לא הגיעה, איש לא התקשר אליו לברר אם הוא חי או מת.

 כשהתקשרתי אחרי כמעט שעתיים למוקד לברר איך יכול להיות, היא פשוט אמרה שניידת היתה במקום ולא היתה בעייה!!!  שקר, שקר, שקר יותר מזה היא אמרה לי שניידת היתה עד לפני 10 דקות!!! אתם מבינים? לא רק שלא עושים אלא גם מספרים סיפורים!!!

וככה המשטרה, הממשלה, רשויות החוק, מבקר המדינה וכל מי שאמון על שמירת החוק בעצם גורם לזה שכולנו נראים אלימים, פרימיטיביים, נראים כמו המרצחים מהצד השני שטופי שנאה גזענים, מושחתים, חסרי נימוס, חסרי דרך ארץ. ולא כי כולנו באמת כאלה, אלא כי אף אחד לא שומר על מי שחושב אחרת!!! מפקירים אותנו, אז אנשים פוחדים להביע דעה, לחשוף שחיתויות, לנהוג על פי החוק, או לפנות לשלטונות החוק, כי זה במילא לא יעזור. תראו לאן דירדרתם אותנו?

מה פלא שמי שרוצה לחיות בשקט, רוצה שתהיה לו זכות להביע דעה שאינה מתלהמת, רוצה להתריע על שחיתות כשהוא רואה אותה- בורח מכאן!!!  אנחנו עוברים זאת במישורים רבים לצערנו.

פורעי חוק מנצחים!! בעיריה, בממשלה, ברשות המיסים ובכל חלקה שפעם היתה טובה. הרוב אינו כזה.  אבל הרוב שותק כי הרוב פוחד,  כי הפקרתם את הרוב!  והאלימים הם מגוונים: אמריקאים הזויים שבאו לגאול אדמות ועל הדרך להתלהם, בריונים רגילים, צרפתים שחוו גזענות והפכו לגזענים כאן.  בקיצור אין לגועל נפש צבע. הקו עובר בין אנשים ששומרים על החוק וגם כשדמם רותח מבינים שיש גבולות לבין כאלה שחיים על פי חוקים של כל דאלים גבר.אני באמת מיואשת,כועסת,מתוסכלת ולא יודעת עוד מה להגיד!

 

 

מופיע בעלון:
תגובות לדף