גרעין צבר 2.0 - חייק פורת

גרעין צבר – מחזור ב'

כחודש לפני הגעת הקבוצה החדשה לגבע , זה הזמן לעדכן במעט .

אחרוני הבנים השתחררו משרות קרבי בימים אלו (נשאר אחד עד אוגוסט ) ואנו מתארגנים לקבלת הגרעין החדש שיגיע לגבע ב 13/8/14 .

בגרעין החדש תהיינה 12 בנות ו 5 בנים כמעט כולם הם בנים/ות לישראלים הגרים בעמק הסיליקון שבקליפורניה . בגיחה שערכתי לפני כ 3 שבועות הכרתי יותר לעומק את הרקע אותו הם עוזבים לטובת שרות צבאי בצה"ל , בנוסף לשיחות וראיונות אישיים  שערכנו איתם במשך סופ"ש ארוך .

אחרי כל זאת , גדלה מאד הערכתי להחלטתם הלא פשוטה לקום לעזוב מנעמים לטובת בדיקת האפשרות להתחלת חיים חדשים ועצמאיים בישראל באמצעות השרות הצבאי , הרחק מהמשפחה הקרובה וחברים שנשארים בקליפורניה , והאפשרות לקידום אישי / תעסוקתי מתוגמל יותר .

תפקידנו כקהילה , כמשפחות וכיחידים בגבע לסייע להם בעיקר ברמה הרגשית , בהכירנו את הלחצים הנובעים וצצים בשרות הצבאי / קרבי בצה"ל , שום דבר לא מובן מאליו ומניסיון הקבוצה הראשונה , גיליתי שוב את פניה היפות של גבע בדמות משפחות מאמצות נפלאות שבשקט ובצנעה העניקו לחברה בעיקר גב ולב תומך והרגשה שהם לא לבד במימוש החלום שלהם .

בשלב זה בתיה אלוני מנצחת על מלאכת החזרת הבית לכשרות ברמה הפיזית , והגר לב שתצטרף אלינו בסוף יולי למשך 3 חודשים כמדריכה מלווה , תוכשר לתפקידה בימי עיון שיערכו ע"י הצופים . כמו כן נעזר בשתי מש"קיות שתגענה באוגוסט וביחד עם כל קהילת גבע (מי יותר ומי פחות ) נרתם כולנו לקליטה רכה של 17 צעירים וצעירות (ייתכן ויהיו 20 )  וּלְמָה שאולי כבר קצת מתביישים לומר בפומבי : למעשה הציוני , פשוטו כמשמעו , ובימים טרופים אלה יש לזה אפילו מימד נוסף ומשמעותי .

שיהיה בהצלחה לנו ולכל  הנוער שבחר לעשות עליה , למרות שבקלות יכול היה לבחור אחרת...

שבת שלום, חייק פורת

מופיע בעלון:
תגובות לדף