מבצע צוק איתן - איתן ברושי

חברות וחברי הקיבוצים

8 ביולי 2014

שלום רב,

הנדון : מבצע "צוק איתן" ותמיכה בתושבי עוטף עזה והדרום

בשבועות האחרונים אנו עדים להסלמה הולכת וגוברת באירועי האלימות באזורנו. אמש קיבל הקבינט המדיני בטחוני החלטה על מבצע  "צוק איתן", בתגובה לירי הבלתי פוסק על ישובי עוטף עזה והדרום כולו. התנועה הקיבוצית כולה ניצבת יחד עם החברה הישראלית,  מחזקת ומחבקת את ילדי ותושבי הדרום שעומדים כבר שנים כחומת מגן בצורה בגבולה הדרומי של מדינתנו.

כולנו מחזקים ומגבים את צה"ל  וכוחות הבטחון בביצוע משימה חשובה זו.

בימים אלה נדרשים כלל אזרחי ישראל לשמור על החוק, הסדר והאיפוק בכל מקום וזמן.  את אש השנאה שהוצתה  בשבועות האחרונים בשל מקרי הרצח הנתעבים של הנערים החפים מפשע גיל- עד שער, נפתלי פרנקל, איל יפרח ומוחמד אבו חדר זכרם לברכה, אנו חייבים לכבות ועכשיו. ברגעי מבחן חשובים אלה יש לשמור על החוק ולגלות איפוק ואחריות. אנחנו מגנים בחריפות את השימוש באלימות מכל צד ועומדים על שמירתם של יחסי שכנות ודו קיום בכל מחיר.

 התנועה הקיבוצית שותפה פעילה למאמצים הרבים ותעשה כל שביכולתה לשמור על הסדר, למנוע התלהמות ולחזק את החוסן הלאומי תוך קידום דיאלוג והקשבה בין המרכיבים השונים בחברה הישראלית.

בשבועות האחרונים נערך מטה התנועה ליצירת תנאים ומערך ארגוני שיאפשרו להקל, ולו במעט, על ילדי ותושבי עוטף עזה והדרום כולו. מערך הפעילות מושתת על קיבוצים מחוץ לאזור העימות ומועצות אזוריות, שמתנדבים לארח  את תושבי הדרום לימי הפגה, מנוחה ורענון.  אנו רואים חשיבות גדולה בבניית יכולת תנועתית המקיימת הלכה למעשה את היותנו תנועה אחת ארצית וחזקה, שיודעת ויכולה לבטא סולידריות ואחווה ברגעי קושי ומבחן.  אנו בטוחים כי ביחד נעמוד בשעה חשובה זו איתנים ונחושים. זו היא גם קריאה לכל חבר או קיבוץ שרוצים להצטרף למערך הסיוע וטרם עשו זאת לקחת חלק ולגלות מעורבות ואחריות.

אנחנו שוחרי שלום ופנינו לבניה, התחדשות וצמיחה, ידענו ונדע לקחת חלק בעימות שנכפה עלינו ונעשה הכל לחזור בהקדם לרגיעה ולשגרה

איתן ברושי, מזכ"ל התנועה הקיבוצית

ניתן לפנות לחמ"ל התנועה הקיבוצית או לאנשי מחלקת הביטחון במספרים הבאים:

03-6925221/03-6925218

נוקי גולדפישר 052-2751575/יואב מרגלית 050-5550300

מופיע בעלון:
תגובות לדף