דף מספר 2117

לרחל אתקין

מזל טוב

להולדת הנינה

נכדה לדלית

ביום חמישי 12/6/14 י"ד בסיון נציין את שבוע הספר בהקרנת סרט במועדון לחבר בשעה 20:30

הסרט: מישהו לרוץ איתו

על פי ספרו של דוד גרוסמן

הסרט מומלץ!

חברים ובני נוער מוזמנים

מישהו לרוץ איתו הוא סרט קולנוע ישראלי בבימויו של עודד דוידוף שיצא לאקרנים בשנת 2006. הסרט מבוסס על ספרו של דויד גרוסמן, "מישהו לרוץ אתו".

שחקן

תפקיד

בר בלפר

תמר

יונתן בר-אור

אסף

יובל מנדלסון

שי

רינת מטטוב

שלי

צחי גראד

פסח בית הלוי

דני שטג

קרנף

נעמי פולני

תיאודורה

סמדר יערון

לאה

רמי דוידוף

יונתן

אפרים שמיר

בעל חנות כלי נגינה

סרט זה פתח את פסטיבל הקולנוע ירושלים בשנת 2006, והיה מועמד לשנים-עשר פרסי אופיר, כמעט בכל הקטגוריות המיועדות לשחקנים וליוצרים. שחקן המשנה, צחי גראד, זכה בפרס אופיר על תפקידו בסרט. בשנת 2007 יצא הסרט לטלוויזיה כמיני סדרה בת שני חלקים. בטקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה זכתה בר בלפר בפרס השחקנית הטובה ביותר בדרמה בודדת, מיני סדרה, סרט טלוויזיה וסדרת דרמה על משחקה בסרט. בנוסף, הסרט היה מועמד בעוד שלוש קטגוריות, בהן בימוי ותסריט. הסרט צולם ברובו בירושלים ושני אתרי הצילום העיקרים של הסרט הם מלון פאלאס, הנמצא בקצהו של רחוב אגרון, ששימש בתור "מעון האמנים של פסח", והכפר הערבי הנטוש ליפתא בכניסה לירושלים ששימש בתור המחבוא של תמר.


תקציר העלילה

חייו של אסף (יונתן בר-אור), נער ביישן וגמלוני, משתנים כאשר לקח על עצמו משימה פשוטה לכאורה, שהתגלתה כמסובכת בהרבה – איתור הבעלים של כלבה עזובה שנמצאה ברחובות ירושלים. במהלך החיפוש, מובל אסף על ידי הכלבה, למפגשים עם דמויות מגוונות, ולמקומות שונים, שבאמצעותם הוא נחשף לסיפורה של תמר (בר בלפר). כחודש לפני שהתחילה משימתו זו של אסף, יצאה תמר, מוזיקאית צעירה, עם כלבתה דינקה, למסע חיפוש ברחובות ירושלים אחר אחיה שי - שנקלע לבעיות - אצל בעל מעון לילדים עם בעיות או ילדים יתומים, ונלכדה בעלילה מסוכנת. אסף, שנדהם מסיפורה של תמר, יוצא בעקבות הנערה שמעולם לא הכיר. הסרט מתקדם בשני צירי זמן – של אסף ושל תמר – במהלך מסעות ההתבגרות של שתי הדמויות, שבסופם יגיעו לגילוי עצמי ולאהבת אמת.

דויד גרוסמן עצמו הופיע בסרט כניצב באחת הסצינות.מופיע בעלון:
תגובות לדף