פינתרבות - לילך רז

בזכותן של רוקמות תחרה

בזכותן של נמלים קטנות, בזכותם של עכבישים,

יש דברים מופלאים גם בזכותם של אנשים.

אור הנופל על עלים

וטיפות זוהרות בקורים

יש דברים מופלאים בדברים זערוריים,

ואיזשהו שקט ואיזשהו כח אדיר

ועקשנות עדינה לצרף פרט לפרט

לשזור חוט בחוט בריכוז מוחלט,

בהשלמה ברוכה, במעשה גאוני ופשוט של בריאה

יש דברים מופלאים בזכותן של רוקמות תחרה

 

שיר ישן שכתבתי בנעוריי, אבל עדיין נראה לי רלוונטי. ריכוז התרבות בגבע דומה למלאכת מחשבת ומעשה מרכבה. כל אירוע, צנוע ככל שיהיה כרוך בהיערכות לפרטי פרטים למן תיאום תאריכים וזמני ארוחות, הכנת מודעה, קישוט חדר האוכל, הזמנת ציוד ושמירה על הציוד הקיים, תיאום עם אנשי ההגברה, תכנון תקציב, גיוס אנשים, בחירת תכנים... ובקיצור רקמת תחרה עדינה ולעיתים די מסובכת. אני ממלאת תפקיד זה כבר קרוב לשנה ומנסה לתת מענה לציבור המגוון והרב גילי שחי פה, כמובן שלעולם לא אוכל להשביע את רצון כולם, אך אני עושה כמיטב יכולתי במסגרת מגבלות רבות ושונות. הנוף האנושי על הגבעה שלנו השתנה בחלוף השנים, הסגנון התרבותי השתנה, הצרכים השתנו, אנשים רבים יותר בעלי רישיון נהיגה המאפשר להם להגיע עצמאית לאירועים מגוונים באזורינו וברחבי הארץ והם מעדיפים לבלות את מועדי ישראל לפי דרכם. גם האווירה החברתית שונה והנטייה לציין אירועים וחגים במסגרת המשפחתית גוברת, חגים שהיו פעם גדולים ורבי משתתפים דוגמת ליל הסדר, הפכו לצנועים ופשוטים הרבה יותר, זו דרכו של עולם ואין כל רע בכך.  מטרתי  לארגן אירועים מגוונים המתאימים לקהלים שונים, ושאינם דורשים הפקות מורכבות מדי. כדי שלא להוסיף תורניות ולא להעמיס יותר מדי על כתפי המשתתפים באירועים הגדולים, אני מגייסת בתשלום את נערי השכבה, הזח"ט או מתנדבים (אלה מחו"ל), למלאכת העריכה והפינוי של הפלטות והכיסאות. דבר זה מעלה את ההוצאות ומכביד יותר על התקציב, עם זאת אני חושבת שפתרון זה מקל על המערכת ועל החברים. כמובן שחייב להיות איתם מלווה מבוגר ואחראי, כדי לכוון, להנחות ולראות שהכול מתבצע כראוי. משמח אותי לראות שלמרות הטענות על המצב החברתי ושאר ירקות, עדיין פונים אליי חברים ומציעים את עזרתם, וכך התארגן לו באופן ספונטני ערב ראש השנה כמעט בן ליל. כאן המקום להודות לאביב פורת על עיצוב המודעה היפהפייה, לנטע רון דנצניגר ולילדי בית זמר על החלון המרגש, לאיריס וליוחאי רז שהתגייסו בן רגע לעזור לי לקשט את חדר האוכל, לאבשי הבלתי נלאה ולג'ניס שהפיקו את טקס הפרידה ועזרו בהכנות ובמסיבת החג, לכל המשתתפים שהופיעו בטקסים – שרו, ניגנו, הקריאו ורקדו, למענית, לנוגה לנדאו שעזרו בהכנות, לנרי שתמיד נענה במאור פנים ומוכן כמעט לכל גחמה ולשינויים של הרגע האחרון, וכמובן לזוהר ברג וחבורתו שעושים כל מאמץ באורח רוח ובנועם כדי שנשמע ונראה הכל באופן הטוב ביותר, תבורכו כולכם.

·        בערב סוכות – יום ראשון, ה- 23.9, בשעה 20:15, קפה – חוץ והופעה על הדשא הגדול של חדר האוכל. ונשמח בחגנו עם להקת "יוסוף ואחד" ששלושה מחבריה הופיעו בפאב בשנה שעברה תחת השם "הפרה הצוחקת". הלהקה מגישה מוזיקה עליזה ושמחה בסגנון ים-תיכוני מגוון ביותר, המתאים לילדים ולמבוגרים כאחד. הופעתם זכתה להצלחה רבה ורבים ביקשו שנזמין אותם שוב. זו הזדמנות לקהל רחב יותר לבוא וליהנות.

·        בחג השני של סוכות, ביום ראשון ה- 30.9, בשעה 20:15, נארח בסוכה שעל הדשא הגדול את חבורת הזמר "השדרה", שבה משתתף רון וייס. זוהי חבורת זמר איכותית ורבת משתתפים, וההופעה מומלצת מאוד. 

 מועדים לשמחה!

לילך רז

מופיע בעלון:
תגובות לדף