משולחן המזכיר - יאיר קארו

משולחן המזכיר

 

יולי אוגוסט – ועדיין חם.

מועצת השינוי  -  בהתכנסות האחרונה 29.7.2018 נכחו מעט חברים  דווקא בתחילתו של דיון חשוב (גם אם אולי לא מרתק )  על הסדרי השירותים.

 ראשית – למרות שכבר שוחחתי אישית עם כמה חברים הרשומים במועצה אך מתקשים להגיע וביקשתי שיחדשו ימיהם כקדם  למרות שכל הישיבות פתוחות לציבור

אני שב ופונה מעל דף גבע לכל חברי וחברות גבע כולל מועמדים ובפרט למי שנרשמו כחברי מועצה לאזור כוחות ולהגיע לדיונים  - הדרך עודנה נפקחת לאורך (אפרופו אלתרמן) .

גם התפתח דיון מעניין וחשוב לדעתי על הפער בין " קיבוץ שיתופי אידיאלי " לבין

 " הריאליה המורכבת מאד של הקיבוץ השיתופי " כמו גם הפערים והשוני בהטרוגניות האוכלוסייה, בלכידות, הערכים המשותפים,   הרצונות האישיים,  והשימוש בכלים ציבוריים (שהיום בלתי מקובלים) בתקופת "חיים ומטילדה"  (נניח 1938 ) לבין 2018 .  

 קבבוני גלידה חולקו בנדיבות וחיזקו מעט את האווירה העניינית ששרתה ממילא על הפגישה.

 הכינוס הבא יום ראשון 12.8.2018  ימשיך לעסוק  ב"הסדר השירותים "  - כלל השירותים הניתנים לחברי גבע.  הפגישה כתמיד פתוחה לציבור.   

המשמעות של נושאי ליבה – הכנסות פסיביות  -  הגנה על תקציבי ליבה ולא רק אל אחוזי שריון ליבה (  כל המילים הנעלמות הללו)   כדאי לדעת לשאול (הרי כותבים כאן בדף גבע  חדשות לבקרים על הזכות וחובת השאלה רק שלא כל כך מגיעים לשאול כשאפשר וצריך ) .   

מכרזים .

1/    מכרז מרכז משק הגיע לסיומו.

 שני מועמדים הגיעו לשלב הסיום . אחד הסיר מועמדותו.

המועמד שהמשיך לישיבה משותפת של הועדה הכלכלית והמזכירות הוא אייל לב ששירת כמרכז משק של שדה-אליהו מעל 10 שנים .

  אסיפה לקראת העמדת אייל לב לקלפי תתקיים  ככל הנראה 20.8.2018 .  

2/  מכרז יו"ר דירקטוריון בקרה מתקדם ( לאיטו ) .

3/  חברי מזכירות.   חדוה עוד טרם פנתה רשמית ,  אבל אני פונה לחברות וחברי גבע ל"היערך נפשית" למכרז לאיוש נציגי ציבור במזכירות.   

מפגש עם מטה המועצה.

עובד נור ראש המועצה בפגישה עם חברים במועדון

בשבוע שעבר יום שלישי 24.7.2018 נפגשנו במועדון לחבר מטה מועצה ומטה גבע בפגישה הפתוחה לחברים.  

עובד נור ראש המועצה סקר פעילות המועצה אף שיבח את קשרי העבודה הטובים והשוטפים  של גבע עם המועצה  שבאים בין השאר לביטוי בשורה של פרויקטים המתבצעים במימון המועצה או בתיווך בינינו לבין מוסדות המדינה.  עובד ענה על שאלות חברים ובכלל זה לגבי עמדתו ועמדת המועצה ביחס לנושא האנרגיה הירוקה בכלל וטורבינות הרוח בפרט.

שורת מיזמים משותפים עם המועצה לפנינו (  כביש העלייה לגבעה – שיפוץ אזור מועדון לחבר/ ספריה -  הרחבת תשתיות "הילה" -  הקמת גן משחקים חדש ועוד.    

 

חיבור פרוייקט הילה בביה"ס הישן לתשתיות ביוב גבע  שתוף פעולה עם המועצה.

כלבים.


יש חברים שנדים לי בראשם שנגזר עלי לעסוק בכך. דווקא יש שיפור וכמה מפניותיי נשאו פרי ותודה לחברים שלקחו זאת לתשומת ליבם.  

שקלתי רבות האם לשים בדף תמונה מזעזעת ( או סימולציה ) של "החבילה האורגנית"   ( פרי פעולתה התקינה של  מערכת העיכול של אחד מכלבי הגבעה ) אשר קידמה פניהם ,בבוקר יום שישי שעבר, של משכימי חדר האוכל ( קרוב למקום הקלפי ) . חברה בעלת יוזמה אספה וניקתה וחברים אחרים דיווחו .

  אבקש לא לנוד לי בראש אלא לקחת אחריות על הכלבים ולדאוג שיעשו את צרכיהם לאו דווקא בחדר האוכל של קבוצת גבע – אלמנטרי !!   

שבת טובה ומבורכת.

יאיר

מופיע בעלון:
תגובות לדף