משולחן המזכיר - יאיר קארו ; חניות - חברים

משולחן המזכיר

 

קיץ ומונדיאל –

המונדיאל תם -  מהמוצלחים שידענו.  כעת חום יולי-אוגוסט והבריכה הקרירה – "גלי התכלת" עוזרת להביא מרגוע לנפש ומזור לגוף דואב.

אבל  , ויש אבל , בשבת האחרונה משפחה אלמונית הגיעה לבריכה ללא המארח המקומי . חבר אחראי הקיף את חומות יריחו 7 פעמים ולבסוף שאל  " מי אתם ? ".

התשובה במערכת. ורק בגלל שאותו חבר כבר עבר אצלי קורס " בתרגול נשימות עמוקות " לא התפתחו הדברים לכדי הרחקה. אתם מבינים שהיה ויקרה אסון – הסברים

יהיו הרבה וככמות ההסברים גובה הקנס. יש עוד בעיות הקשורות לבריכה קשות יותר לטיפול אבל זו בעיה קלה – פשוט להגיע עם האורחים.  

כלבים -  חברים מדווחים על הקלה מסוימת בתחום וירידה מתונה במספר המפגשים הלא מוצלחים עם "ידידו הטוב של האדם ".

 יחד עם זאת נרשמת התייצבות סדירה של כלב מבוגר בעל צבע שחור ( עם מעט צהוב ברגליים) הנופש מחום הקיץ אל מול דלת הזכוכית וכמה ממלוויו הולכי על ארבע הצופים בו מעמדות קרובות.    

 אני פונה לבעלים  של הכלבים הללו -  חסכו ממני את הצורך להזמין כלבן המועצה. הכניסה לחדר האוכל טרם הוכרה רשמית כחנייה לכלבים מזדקנים.    

 קלפי שהיה – 13.7.18 אושרו  שני חברי מזכירות שי דנצינגר ושרסטין רם .

 כבר פניתי לחדוה להוציא מכרז נוסף שכן שני חברי מזכירות נוספים מסיימים קדנציה בקרוב.  

   מועצת השינוי - תזכורת :  ישיבות המועצה פתוחות לציבור.

  הפגישה הבאה נדחתה לתאריך  22.7.2018  בשעה 20.00 (  נבדוק חלוקת "קבבוני גלידה" וקרטיב אננס  ).

 דיון נוקב על זכות בחירה -  השקעה בחינוך  - מימון הורים מול מיסוי ועוד. מי שמגיע לא רק משפיע אלא מקבל קבבון גלידה.

 מועצה אזורית גלבוע.

 לאחר מספר פגישות אושרו עקרונית לביצוע שני פרויקטים:

 1.עיצוב מחדש של הכביש העולה לגבע עד להסעית . פרויקט של משרד התחבורה.  מדובר בהליך שייקח 3-4 חדשים להערכת המתכננים .  

יהיה צורך בהסדרי תנועה מיוחדים וטירדה לא מבוטלת.  כאשר הפרטים יסוכמו – נעדכן.  תודה לדורון על הטיפול המסור "בים הפרטים שמסביב".

2. שיקום אזור מועדון לחבר – ספריה .  מעודפי כספים של משרד הבינוי אשר השכלנו להגיש לגביהם, בנוהל בזק, הצעה וזכינו. היקף משוער 300,00 ₪ של המדינה.

כאשר נדע יותר נעדכן . תודה לדורון וערן על טיפול ב"ים הפרטים שמסביב ".

כל אלה הם תולדה של עבודה משותפת ברוח טובה ואוהדת עם המועצה והעומדים בראשה עובד נור, ענת מור  ומהנדס המועצה משה ענתבי.  תודה גם להם.

   תמחור -   הסתיים  שלב הערעורים בתמחור.

 ממתינים לסיכום סופי של מויש שלאחריו נדע האם יש בכלל צורך להקים ועדת ערעור עליונה.

אנו עדיין מתעכבים בנושא הפנסיונרים  - הן בשל הצורך לסיים הערעורים בתמחור והן בשל הצורך לקבוע הליך הידברות עם כל פנסיונר החפץ בעבודה ב"גמול"  , ולשם כך יש לקבוע תקנים שלפיהם ניתן לקלוט ולהעסיק בגמול במקומות שונים.

כמו כן ממתינים לטבלת תמחור מסכמת של מויש שלאחריה נוכל לפרסם לפחות טווחי שכר מוצעים בתפקידים השונים ( כולל בכירי המשק וקברניטיו).  

דמוגרפיה – שערים צהובים -  ועוד.

כעת משרינת ( מושי )  סיימה את תפקידה כמרכזת קליטה ונותרו "ממתינים מחוץ לגדר" מספר מילים לסכם 3-4 שנות קליטה אחרונות.  

1. תפקיד מרכז קליטה הפך לחלק מועדת קליטה צעירים , ועיקרו ניהול תור הממתינים וליווי הנקלטים בתהליך שמרגע הופעת דירה זמינה לקליטה, הסדרת עבודה , חינוך , בריאות , הסדרים כספיים , מועמדות בואכה הצבעה לחברות .

כל זאת תוך תיאום עם רשות הבינוי – מש"א – כספים – מזכיר .  בחלק מהמקרים התהליך זורם חלק, בחלקם נדרשת סבלנות לעיתים תקיפות והכוונה. זה אינו תהליך הנדמה "כשיש דירה -קדימה" – זה מורכב יותר ומצריך רצון ואנרגיה ומחויבות – לכן מבוקש אלונקאי/ת . המחשבה ש"יאיר ו/או דורון" יטפלו בזה – נאיבית.    

בתהליכי קליטה- מועמדות -חברות :

  2017 -  4 התקבלו לחברות. 

 2018   -  צפי :  16 עולים להצבעה לחברות .

  2019 – צפי : 9 עולים להצבעה לחברות  סה"כ 29 .

  2018 -  צפי : עולים למועמדות 10  . 

סה"כ  עברו הליך בוועדת קליטה 39  נקלטים אשר  איה"ש יעבירו אותנו את המספר 300 חברים עוד בשנת 2018  מספר אשר לא נצפה שנים בגבע אם בכלל.  

 התוצאות של הקליטה באות לידי ביטוי בעליה משמעותית של מספר  עובדי החוץ 

 מ – 60 ב 2015  ל 100- 2018  . בעליה במספר הרכבים החונים בגבע. במיצוי מלאי הדירות הפנויותבמילוי המכסות בגיל הרך לאורכו ולרוחבו, ביכולת של גבע לספק תעסוקה ופרנסה כאן "עלי גבעה",

במחשבות הנקלטים ובתקוותיהם ( ככל שהם משתפים אותנו בהם) על איך תראה גבע בהמשך?  שאלות בינוי עתידי ? ובוויכוח הישן שעולה שוב לאחרונה היש להמשיך ולקלוט ?  

 לא קל ואל יקל בעיני אף אחד המצב שהשערים הצהובים נסגרים לאיטם ,והורים על גבול הדמע מביטים בעיניים כלות "בממתינים שמחוץ לגדר". אבל ללא אלונקאי/ת לשם פנינו.

פרויקטים בתהליך:

ביקשתי מרענן והוא נתן הסכמתו להשלים הטיפול ( למרות שכבר נבחר ברוב גדול להיות מרכז משק במשרה מלאה בקיבוץ המתחדש הזורע)  במספר נושאים ובהם :

 מרכז מזון -  מילובר  ופרויקט האנרגיה הסולארית ( בבריכות גבע). המסלול-ועדה כלכלית – מזכירות – אסיפה.

חלופת האגודה  - נתבקשנו להביא אישור התאגדות כקיבוץ שיתופי והגשנו. ממתינים למפגש עם השמאי הממשלתי.

בבריכה המקומית, המזדקנת במהירות – כל שנה בשנה  ,  גלי תכלת של אושר בבוקר ואושר אחר הצהריים  ואושר ביום שלישי בערב ברחצה הלילית.

שבת טובה -   יאיר.


"תתעודד! הבריכה צפונית לנו. ביום שלישי רחצה לילית.."

******************

נהיגה כחוק  - ואי נהיגה כלל


לאחרונה הוטסאפ שלי מתמלא בתמונות של כלבים ישנים בכניסה לחדר האוכל ( ראה בדיווח השבועי  - על ההקלה החלקית בתחום הכלבים )  , בתמונות של מכוניות שחונות

 באופן המעורר שאלות לגבי קיומו של כח המשיכה  ושנהגיהן לא היו עוברים  "בדיקת ינשוף כבוי" ( צילום בדף גבע קודם ) , ולאחרונה כלי רכב חשמליים קלאב-קאר ודומיהם

  הנהוגים על מדרכות הקיבוץ  בידי נערים ונערות חסרי רישיון והכשרה ולעיתים על הרכב מספר ילדים ישובים בצורה מסוכנת.

אני יודע שגם פניה זו קרוב לוודאי תסתיים בהרמת גבה ומשיכת כתף.  אבל אסונות מגיעים כשאיננו מוכנים והם כואבים לפעמים לנו ולפעמים לנפגע אומלל שכל אשמתו היא אי מזל לעבור בדרכם של נהגים ונהגות פרועים וחסרי הכשרה על רכב חשמלי .  מי שלא צריך ולא מורשה לנהוג – שלא ינהג – פשוט  .  היתר הסברים שכאורכם כגודל הקנס.

 פניתי גם לזוהר ברג ( כבודו ). אבל גם זוהר אינו כתובת להתקוטטות והתעמתות בלתי פוסקת עם הורים שאינם אוכפים משמעת ומסכנים את ילדיהם וילדי אחרים .

אנא – מנעו את האסון הבא. יאיר .

*************

בשם כל עוברי הדרך אני מבקש מכל בעלי הקלבקארים להשאיר את הדרכים פנויות ולחנות בצורה מסודרת

אריק בשם רוב עוברי הדרך

 

מציאות יום יומית.

מי שחונה במקביל לסלעים של הדשא,ממלא את סלון ביתם של השכנים ממול באדי האגזוז  טרטור אין סופי של מכוניות מתחת לחלונות.

מה שאמור לפי החלטה להיות רחוב של פריקה וטעינה,נהפך למגרש חנייה.

חסימה של הקלנועית או אפילו לצאת עם האופניים לפעמים המבצע מסובך. לא נעים ומטריד


אסנת

מופיע בעלון:
תגובות לדף