מידע לקראת פגישות מסירת תמחור משרות - מויש אבן ניר

מידע לקראת מסירת תמחור שווי המשרה.

5/6/18

 לחברים בגבע  שלום!                                                                          

אני מבקש לעדכן על התהליך הקרוב .

במהלך יוני , אזמין כל חבר לפגישה אישית קצרה בת 10 דקות כדי למסור את שווי משרתו.

בפגישה נעבור בקצרה על התהליך שנעשה, הפרמטרים שנבדקו והתוצאות אותן אמסור- שווי השכר במונחי ברוטו .

להזכירכם, כל חבר התבקש בעבר למלא שאלון הכולל נתונים על העיסוק ומדדי ביצוע שונים בתחום עיסוקו, והמנהל דרג מדדים דומים בראייתו כמנהל.

את הפגישות אתכם התחלתי לפני 3 חדשים . פגשתי את החברים העובדים בענפי המשק, הקהילה והמפעל.

בשבילי כל פגישה הייתה חוויה. החוויה היא לפגוש את החבר או החברה ולהכיר את עולמו התעסוקתי, את יכולתו, כישוריו והתאמתו לעיסוק אותו הוא ממלא.

גיליתי בקיבוץ אנשים שכיף  לי להכיר, כישורים ויכולות מדהימות בתחומים רבים כמו גם פתיחות ורצון לשתף לעיתים מעבר למה שציפיתי. כיף גדול.

זה נותן הרגשה שיש עם מי לבנות מדינה....סליחה..קיבוץ.

לחלק מהצעירים שפגשתי אני אומר שצריך אומץ לעצור ולבחון אם אנו בעיסוק הנכון, ואם אני ממצה את הפוטנציאל המקצועי שלי להציב  אבני דרך, אתגרים ויעדים, ואיתם נתחיל למצות את הפוטנציאל הקיים שלנו. אני מציע במקום "לחפש עבודה", לתכנן קריירה ארוכת טווח. זהו תהליך מתודולוגי משתלם לאורך זמן.

לגבי פנסיונרים : התקיימה פגישה עם הפנסיונרים וטרום פנסיה ובה הוסברו מסלולי תמחור: עבודה נדרשת (שכר שוק) , תגמול (מלא וחלקי) והתנדבות כמו גם מסלול יזמות.

נקבע גובה הגמול הרלוונטי לרוב רובם של הפנסיונרים והקריטריונים לקבלת גמול. אני אפגש  למסירה רק עם מספר פנסיונרים העוסקים בעבודה נדרשת ומתומחרים על פי שכר השוק. כל האחרים יפגשו בהמשך עם מנהל הענף והמגזר כדי לסכם את מתכונת עבודתם בגמול.

לגבי השאר החברים : תתקיים פגישה על התמחור האישי. עם מסירתו  תקבלו תמונת מצב של שכר לנקודת הזמן בה פגשתי אתכם .

חברים שמסיבה כלשהי לא יהיו שבעי רצון מהתמחור שיימסר, רשאים לערער באמצעות טופס ערעור שבו יתבקש החבר לציין נימוקי הערעור  וכן את ציפיות השכר .הדיון בערעור יעשה בשלב ראשון איתי והמנהל הרלוונטי . במידה והתשובה לא תשביע את רצון החבר תעשה בדיקה  נוספת ע"י  צוות פנימי רחב יותר כולל נציגי ציבור . תשובת הצוות הרחב היא סופית ולא ניתנת לערעור נוסף.

חברים, קחו את האתגר, סמנו מטרות ויעדים- כל אחד בתחום עיסוקו, הציבו לעצמכם יעד של התפתחות ומצוינות, ותתחילו לטפס....

מויש אבן-ניר,

מנהל אגדה אסטרטגיה

מופיע בעלון:
תגובות לדף