ההודעה על סיום התמיכה ב- windows XP - שירה קפלן

מה משמעות ההודעה סוף התמיכה בWindows XP?

חודש לפני מועד הפסקת התמיכה במערכת ההפעלה ,Windows XP מיקרוסופט דואגת להודיע למשתמשים לעבור למערכות ההפעלה האחרונות שלה Windows 7  ו-Windows 8

החל מה-8 במרץ השבוע, משתמשים בעלי מערכת ההפעלה הוותיקה Windows XP עם תכונת עדכונים אוטומטיים פעילה יקבלו הודעה בשולחן העבודה כי תקופת התמיכה של מערכת ההפעלה מגיעה לקיצה וכי עליהם לשדרג את מערכת ההפעלה שלהם כדי לשמור על המחשב שלהם בטוח. תוכן ההודעה הוא בסגנון: "סוף התמיכה ב-Windows XP הוא ב-8 באפריל 2014, לחץ כאן כדי ללמוד עוד". הקישור בהודעה מפנה לעמוד סיום התמיכה של מיקרוסופט לפרטים מלאים ולהצעות. ההודעה תופיע למשתמשים במערכת בכל יום השמיני בחודש, כל עוד לא ביטלו את הופעתה על ידי סימון התיבה שבתחתית ההודעה עם כיתוב "אל תציג הודעה זו שוב".

 חלון ההודעה ב-Windows XP בשפה האנגלית

אחרי מעט יותר מ-12 שנים איתנו, מערכת ההפעלה מסיימת את חייה באופן רישמי. מיקרוסופט כבר קבעה כי החל מה-8 באפריל 2014, היא לא תספק תמיכה למערכת ההפעלה Windows XP וששירות העדכונים למערכת ההפעלה יופסק גם הוא סופית. מחשבים שישארו עם מערכת זו מותקנת עליהם לאחר מועד זה עשויים להיות פגיעים לאיומי אבטחה חדשים.

חשוב לי לציין שלא צריכים להיבהל מההודעה הזאת! המחשב יהמשיך לעבוד! עם זאת מאוד חשוב לדאוג שהאנטי-וירוס מעודכן ולהתקין תוכנת אנטי-ריגול ווירוסים-לדוגמה :

         MALWAREBYTEShttps://www.malwarebytes.org/

המלצה שלי :אם יש לכם ווינדוס XP  במחשב סימן שהמחשב כבר די ישן ואין טעם להחליף לגרסה חדשה יותר –זה יבוא עם קניית המחשב הבא!

אני אמשיך לעקוב אחריי שינוים ואעדכן אותכם לפי המצב.

תודה, שירה קפלן

מופיע בעלון:
תגובות לדף