פינת תרבות - לילך רז

 

לוח המודעות בגבע

"לוח מודעות הוא רהיט במבנה ציבור או ברחוב שעל פניו ניתן לפרסם הודעות מודפסות לציבור. לדוגמה, פרסום מודעות לקנייה או מכירה, הכרזה על אירועים או מתן מידע. " (מילוג)

המילה מודעות היא צורת הרבים של המילה מודעה, אך ניתן גם לקרוא אותה בשורוק, ואז היא משנה את משמעותה ומוסיפה למושג את מימד המודע – לוח המודעות. בנוסף כוללת המילה בתוכה את השורש "דעת" כלומר – בינה ושכל ישר.

מוסד פשוט ותמים זה, נועד להביא לידיעת הציבור מידע חשוב באופן ענייני וראוי. לצערי הרב מאוד מישהו הרשה לעצמו להשתמש בלוח הזה באופן גס רוח, פוגעני ואפילו אלים כדי להכפיש את שמו של אדם אחר שחי עם בני משפחתו בינינו ולטעמי יש בכך מעשה חמור ביותר שלא יעלה על הדעת. אינני רוצה לחיות במקום שבו מותקנות מצלמות אבטחה בכל מקום ציבורי או לנעול לוחות ולהחליף מנעולים לאחר השחתתם. אני רוצה לחיות במקום שבו אנשים מכבדים זה את זה למרות חילוקי הדעות ביניהם ונוהגים ביושר ובדרך ארץ. אדם הבוחר להתנהג באופן כל כך נבזי ושפל, חייב להיות מודע לכל ההשלכות של מעשיו ולשאול עצמו באיזה מין חברה הוא מעוניין לחיות. ומדוע טרח מישהו להוריד מן הלוח גם את ההרשמה שתליתי לקראת חג השבועות? במה חטאתי אני? כפי שאמר הלוי הזקן – "אתמהה".

ובענייני תרבות :

ביום ראשון הקרוב – ה-20.5, בשעה 18:30 תיפתח תערוכה חקלאית על הדשא הגדול,

השנה לא נקיים פינות ליטוף מפאת צער בעלי חיים. בשעה 19:00 יערך טקס הבאת הביכורים, ובו יביאו הענפים השונים ביכורים מתוצרתם, בליווית השירים והריקודים המסורתיים. לאחר הטקס יפתח מזנון עם כיבוד קל ושתייה. מומלץ להביא מחצלות ושמיכות לדשא, ומי שמעוניין להביא לבמה ביכורים מתוצרת בית, מוזמן להביא עימו טנא ולחכות להזמנת מנחי הטקס. בנוסף, בשל הקושי בהיערכות, ועל מנת להקל על תורני המזנון אנא הביאו את העוגות חתוכות הישר לשולחנות ואם אפשר גם במנז'טים. את הזיתים אפשר להביא למשרד התרבות עד יום שישי בצהריים.


תודה לכולם ושיהיה  חג שמח לכולנו! לילך רז

מופיע בעלון:
תגובות לדף