ממש"א - חדווה שקד

משולחן מש"א


דיני עבודה

בשבוע שעבר השתתף פורום מצומצם אך מכובד של מנהלי ענפים, ביום עיון בנושא דיני עבודה מפי  עו"ד נעמי אשחר. נעמי עומדת בראש מחלקת דיני העבודה ובראש מחלקת דיני המשפחה במשרד שלמה כהן, ומתמחה בייעוץ לקיבוצים.

בהרצאה שמענו על אחריות המנהלים ליישום דיני העבודה, על החוק להגברת האכיפה על דיני העבודה, על העסקה בשעות נוספות, קיצור שבוע העבודה, צו ההרחבה בחקלאות, מה מותר/אסור לשאול בראיונות עבודה, ועוד. המנהלים כמובן העלו סוגיות המעסיקות אותם בשטח ונבחנו מקרים ואיך ליישמם אצלינו בענפים.

על גבע, כגוף המעסיק שכירים, מוטלת אחריות לפעול על פי דיני העבודה, ואני רואה בפיקוח והקפדה על דיני העבודה חלק חשוב ומרכזי בתפקידי. עם זאת, מנהלי הענפים הם אלה הפוגשים את העובדים ביומיום, ומתמודדים עם סוגיות שונות הקשורות בהעסקתם ומכאן החשיבות של הכרת החוק, התייעצות ושיתוף פעולה עם מש"א, חשבות השכר ועם עורכי הדין שמלווים אותנו.

מיצוי זכויות עובדי הוראה

לעיתים קרובות אנו נתקלים בעיוותים ותקלות בתנאי העבודה ובשכרם של מורים, גננות, מנהלים וכל שאר העובדים המועסקים בדרוג עובדי הוראה. חלק מהעיוותים הללו נובעים מחוסר המודעות לשלל הזכויות (והן רבות וסבוכות), ומהתחושה שבמגזר הציבורי ניתן לסמוך על המעסיק שיזכה את העובד בכל מה שמגיע לו. בכדי שכל אחד ידע מה בדיוק מגיע לו נדרשת עין מקצועית וייעודית למשרד החינוך, שתשזוף את התלושים והדוחות השונים ותיתן הנחיות מדויקות מה דרוש תיקון ואיך לבצע זאת. 

לשם כך, הזמנו אלינו לאחרונה את עירית זהבי, יועצת למיצוי זכויות מורים ועובדי הוראה, שנפגשה עם עובדי חוץ- מורים, גננות ועוד על מנת לודא שזכויותיהם מול משרד החינוך מומשו. החברים קיבלו ייעוץ פרופסיונאלי שבמסגרתו נערכת בדיקה מקיפה ומדוקדקת של כלל תנאי ההעסקה והזכויות שלהם, תוך בחינת תלושי השכר, ותק, גמולים, קרנות השתלמות, קופות גמל ופנסיה. ובמידת הצורך, קיבלו "שיעורי בית" להמשך בדיקה וטיפול מול המעסיק.

*****************

בריכת השחיה

עונת הרחצה בפתח, וההתרגשות בעיצומה! העונה מתוכננת בין התאריכים 1.6.18 – 6.10.18 . זיו בן-יוסף חזרה מהגולה ותקח על עצמה פעם נוספת את האחריות לתפעול העסק- כמנהלת הבריכה וכמצילה. הילה לנדאו ואלה קארו יסייעו גם הן במלאכת ההצלה. שעות הפתיחה יפורסמו בהמשך.

הודעה מענף הרכב- שטיפת רכבים-

לאחרונה סיים לעבוד איתנו נתן פראג' שסיפק שירות שטיפת רכבים, ואנחנו בתהליך למציאת פתרון חלופי. אנו מודעים למצבם של הרכבים, ומבקשים להיאזר בסבלנות ולעת עתה להקפיד להשאיר אחרינו רכבים נקיים.

דרושים

מרכז משק- אנו מתחילים בתהליך איתור מרכז משק לקבוצה. ע"פ הנוהלים יוקם צוות איתור הכולל את יהודה בכר (יו"ר כלכלי), חדוה שקד (מש"א) ושני נציגי ציבור או הנהלות. הצוות ימצה את האפשרויות בתוך גבע, ובמידה ויידרש, יפנה למועמדים חיצוניים. אנו קוראים אם כן, לחברים המעוניינים להציג את מועמדותם לתפקיד ריכוז משק לפנות אל חדוה במש"א. ניתן לפנות עד לתאריך 31.5.18. הגדרת התפקיד תפורסם באתר גבע.

לענף המזון גבע- דרוש/ה עובד/ת למשרה מלאה, 6 ימים בשבוע. לפרטים נוספים ניתן לפנות לאריאל קרספילו 052-8739653.

שבת שלום!

חדוה

מופיע בעלון:
תגובות לדף