עופר ידידי - חייק פורת

עופר ידידי ,

את כל מעגלי החיים עד כה עשינו יחדיו וכמעט במקביל . האבות שלנו ז"ל הגיעו כנערים יתומים מכפר הנוער שפיה , הכירו בגבע את האימהות שלנו בנות אותו המחזור (ה' למי שהעז לשכוח... ) נולדנו בהפרש של חודשיים , יחד עברנו את הילדות והנערות בגבע, גנבנו את אותם הרכבים, פרצנו לאותם המקררים , השחתנו את אותם המתבנים , בחורף קטפנו את אותן האשכוליות עם אלי גורן , ובלהט הקיץ עמדנו באותה שורה של העברת דליי מים בגיוסים להורקת הבור .

אין ספק – זר לא יבין זאת! 

נישאנו בזה אחר זה לטלי ולרותי בנות להורים יקים ממקימי גינוסר , ואפילו גידלנו יחד את בנותינו הבכורות גלי ואפרת שנולדו בהפרשים קטנים למדי

  בהמשך הצטלבנו בריצות ליליות אין סופיות אחרי דגיגי הבורי בנחלי הזרקא והנעמן , בפירוקי בריכות מתישים מצאת החמה ועד צאת הנשמה עד שהבורי האחרון מסודר למשעי בארגז הקרח והפלסטיק.

שאול ז"ל ואתה כשותף ויורש טבעי , יצרתם בלי כוונה תחילה ביה"ס לחריצות , נחישות ועקשנות מהזן החיובי לטעמי . טעמו של ברזל קפוא באשמורת בוקר של ינואר חורפי – לא שוכחים לעולם!!!

נקפו השנים , ונפגשנו שוב במעגל שונה ואחר של עשיה , והפעם ציבורית בפן החברתי והכלכלי . הייתה לי הזכות לשרת אתך את הציבור , גם אם לא היה בזה עונג גדול .

לדאבוני הרב, חברי ילדות שלי ושלך איתם גדלנו מהסיר הפנו לך עורף באופן הבוטה והאכזרי ביותר ירדו לנשמתך ,ועד היום אני תוהה על מה ולמה . . . הכתם הזה בתולדות גבע לא ימחה בקלות אם בכלל, הצלקות אולי יגלידו עם השנים , אבל לא סיימנו את התפקיד כפי שנכנסנו וכפי שציפינו , האנרגיות הפכו לשונות ואחרות , וצפות השאלות  לשם מה אני צריך את כל זה, ואת מי אני משרת בעצם .    באופן טבעי ולשמחתי , רק מעטים יודעים אל נכון את העובדות לאשורן מעבר לסיפורי פולקלור שלעיתים מצוצים מן האצבע ומסופרים עד היום ביהירות ובבוטות שאינה דרכנו . זה לא המקום והרגע לבוא חשבון למרות שזה מגרד באצבעות .   הוגדרת כשכיר , אבל למעשה ובפועל ליבך ועשייתך בלי חשבון של זמן ונוחות אישית , ותוך הבלגות אין ספור הייתה לקידומה של גבע והפיכתה למקום שטוב וראוי לחיות בו .

בעל תפקיד נמדד לעת סיום ולא בהצהרות של תחילת קדנציה , וימים יבואו ויוכיחו ששמור לך פרק חשוב בימיה של גבע על כל הדבש והעוקץ שקיימים בעשיה הציבורית .

ולך רענן , ברכות על החלטתך האמיצה להיכנס למעגל שיש בו אתגרים גדולים תוך עמידה בפני לחצים , כמו גם התנהגויות ומצבים שאולי לא הכרת קודם . . . מקווה ומאמין שיהיה בך הכוח והסבלנות הנדרשים . צידה נדרשת וחיונית לדרך זה הומור ופרופורציות .

בהצלחה וחג שמח  

חייק פורת

מופיע בעלון:
תגובות לדף