חמש שנים על מיכאל עברו בריקודים - עפר ברזק

Ofer berzak

Mail – ofergalidi.co.il

Website- www.galidi.co.il 


"חמש שנים על מיכאל עברו בריקודים " .

חזרה הביתה –

ב- 21-08 פגשתי את הפוזמק ידידי בחתונה של אביב ורם רון בגלבוע והצעתי לו להיות

יו"ר של גבע כמחליף של חברת "קמה" שהלכה. הוא הבטיח לבדוק היתכנות לצעד זה.

חצי שנה אח"כ אישרה הקהילה לבן המשק שעזב לנהל את המשק.

אבל בלי עבר – אי אפשר-

שורשים – נולדתי כשמלאו לגבע 29 שנים. עברתי את כל המוסדות – בית התינוקות . בית ב' ,גן קטן בתור רך בשנים , וכילד ביה"ס – בית א' בית כולל , בית פישקו , בתי קומותיים . רגלי היחפות חרשו כל פינה בגבע, וכמעט כל נקודה בגבעות הסמוכות.

בקרתי את "גבעת הכסא" מוקדם בבוקר בגיל 6 , ובגיל 10 הלכנו יחד עם ראובן לוין להרעיל קיני דבורים. ראובן למד אותנו לעשות חכות מענפי רימונים ויחד ירדנו לבריכת אגירה לדוג. בקיץ יחד עם אמא ודליה גפן הלכנו ל"דומים" ולתאנים , ובחורף לקטוף פרי הדר .

בגיל נעורים קטפנו רימונים בלילה מהגינות, ולקחנו את הסוס "ג'ימי" תחת עיניו של אלמליח.

בגיל הצעיר גם סחבנו את ה"בד פורד" והג'יפ לסיבוב לילה בעמק בלי רשיון כמובן.

עבדתי בכל הענפים – קצרתי תלתן בידיים עם איתן ואיצ'ו בחורף ב"אבו כאראם"

 במדגה

מרכז משק

 בשנים 1985-1988

"קומי",ריפדתי בקש את הרפתות יחד עם אורי שלו, יחד עם דוד זוהר השקינו עגלים, תיקנו צנרת השקיה בפרדס וקטפנו אשכוליות עם אלי גורן. חלבתי ברפת ובדיר , חרשתי בפלחה , ובלול אספתי ביצים , באסם ניקיתי חיטה עם יצחק קיצקי.

 המדגה הוא הענף עליו גדלתי , ובחופשת שחרור מהצבא נכנסתי לריכוז הענף לאחר חפיפה של 3 ימים עם יורם נצר. בזכות מקצוע זה הייתי 3 שנים  מדריך מדגה במשרד החקלאות , ואח"כ הקמתי פרויקט לדגים בוונצואלה . בחזרתי נכנסתי ל"עובי הקורה" בהקמת ועדות בגבע , ניהול הגבעטרון בו שרתי 10 שנים,  וכניסה לריכוז משק בגיל 34 , בחפיפה של 3 ימים עם יורם נצר. היה מצב קשה , אבל בשילוב ידיים הצלחנו לצאת מהבוץ ללא כל עזרה חיצונית, אלא בעזרה למשקים אחרים ותשלום חלק מחוב התנועה.

בסוף שנות השמונים יצאתי לדרך פרטית עם מטען עשיר ושורשי לחקלאות וניהול.

ואחרי 19 שנה אני שוב פה . הגבעה והנוי בה יפה כתמיד, והאויר נקי מזיהום , הגלבוע

והעמק משרים הרגשה טובה. שוב אני נהנה להלך במדרכות, לסוע בשדות, ולבקר במפעלים ובענפים. מצאתי ישוב מתלבט על צורת החיים בה הוא להמשיך. התחייבתי לא להתערב , ולנהל את גבע כמו שהיא. גם אם איני חבר יותר , האיכפתיות שלי לגבע לא פחתה, והקשר לשורשיי חזק מאד, כשאני מגיע בוגר יותר ובעל נסיון עשיר מקודם לניהול כל המערכת.

וכך – "5 שנים על עפר עברו במעשים" –

באתי לתת , השקעתי הרבה מעבר ל- 100% מתפקידי , וביחד עם כולכם הצלחנו לבצע את התוכנית הגדולה של הגדלת העסקים , הפקדה לביטחון סוציאלי מחד, והוספת דירות חדשות ומשומשות, לישוב גדל , וקולט משפחות חדשות  מאידך.

 עם איצ'ו רצין.  רכוז משק 2014- 2009

כשאני "פוגש" את חיים רוזן בכל בוקר בכניסה לגבע , והוא שואל:" נו?" אני אומר: "משתדלים  לשמור לך על הגבעה החשופה ,עליה עלית  יחד עם שותפיך המעטים וכמה בהמות."

היום אחרי 5 שנים כשארד מגבע לחיים חדשים , אשאל את חיים"  "נו ? משהו עשינו. לא?"

המדגה הביא אותי לחצי עולם ואני מקווה שעכשו אצליח להגיע גם לחצי השני , ולבצע

חלק קטן מתוכניתי הגדולה לאכלס את העולם בדגים ,כדי ליצור מזון לאוכלוסיית העולם הגדלה והולכת. זה יהיה עיקר עיסוקי .

 ואם מדברים על דגים -  משהו מהתנהגות הדגים – כשהם בריאים וחזקים , הם שוחים יחד ואוספים את מזונם,  וכשהם מרגישים לא טוב , כל אחד שוחה בכוון שלו והחזקים טורפים את החלשים.הייתי שמח לראות את החברים על הגבעה "שוחים בלהקה" שיודעת לאן היא רוצה להגיע.

שוב תודה לכולכם ביחד ולכל אחד על העבודה יחד .אאחל לכם לעשות הכל ויותר טוב.

בברכה –עפר ברזק.

מופיע בעלון:
תגובות לדף