בקרה - יפתח רונן

מבקרה

לקראת בואנו לספר ביציאת מצרים, אספר מעט בנושא בקרה.

בקרה גבע מסיימת רבעון ראשון של פעילות בשנת 2014 עם גידול קל של כ 2% במכירות לחו"ל וגידול של 3% במכירות בארץ,שניהם לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

אנו עומדים ערב חג הפסח, המהווה במסורת היהודית מועד זיכרון ליציאת מצרים , חג אביב וראשית ספירת העומר , כולם מבשרי שנוי .

בקרה גבע עברה בחודשים האחרונים תהליך שנוי פרסונלי משמעותי , משך מספר חודשים התחלפו בבקרה: שני סמנכ"לים , מנכ"ל ויו"ר. במקביל חלו גם שינויי תפקיד ברמת המטה והנהלת מחלקות שונות.

בחודש בו אני מכהן כמנכ"ל, נחשפתי לחלקים משמעותיים מהמכלול המורכב הנקרא בקרה גבע. מדי יום אני לומד חומר חדש , נחשף למידע, פגישות ודעות  ומנסה להכיר במהירות האפשרית, את כל ההיבטים של פעילות בקרה.

 מהיכרותי הקצרה עם בקרה עד כה, ברור לי כי מדובר בארגון  מורכב לניהול, אך עם כוחות רבים, ניסיון וידע מצטבר של  עשרות שנים.ארגון בעל יכולת יצור ותפעול הנשענת על עובדים מסורים, בצד מחלקת הנדסה ופיתוח חזקה.

ממול מורכבות זו אנו מפעילים מערכי רכש ויבוא ממזרח וממערב, מערכת תכנון ופיקוח הייצור ושרשרת אספקה ללקוחות המנהלת עשרות אלפי מק"טים. בנוסף על  כך מתקיים מערך ניהולי השולט מרחוק על ייצוא  לחמש יבשות,יחד עם פעילות חברות בנות.

"בקרה" נכנסת לשנתה ה - 50 והנה עומדת בצמתי קבלת החלטות. בפנינו אתגרים מורכבים המושפעים מתנאי השוק ההולכים ומחריפים: תחרות ודרישות איכות ברמה גבוהה מבעבר בשוק המקומי, לצד דרישות קפדניות של איכות, מחיר וזמינות, בשווקי היצוא. מול כל אלו אנו נערכים להתמודד עם האתגר כך ששנת ה 50 תסמן את השנוי וההתחדשות בהם פתחתי את דברי : פתיחת שווקים חדשים בחו"ל, פיתוח מוצרים חדשים במחלקת הפיתוח ,  שנויים ארגוניים נדרשים להערכות משופרת מול דרישות השוק, שינוי, רענון וחיזוק תרבות האיכות של בקרה, ככלי בסיסי להשגת היעדים המקווים כאמור.

באביב זה של שנת 2014 , ברצוני לאחל לכולנו, שיהי  זה עבורנו אביב של פריחות, תקופת לבלוב והתחדשות בבקרה ובגבע

יפתח רונן.

מופיע בעלון:
תגובות לדף