ממש"א לכבוד החג - אלון קרל

 

ממש"א ולכבוד החג

בשבועיים הקרובים יחול חג הפסח, הבא עלינו לטובה. חג זה טומן בחובו מספר ימי חופשה מיום העבודה הרגיל, נצלו אותם כראוי למנוחה, פעילות מהנה, עשייה ברוכה.

לחגי ישראל יש משמעויות רבות וניתן לחבר כל חג לכמעט כל אירוע ומצב עכשווי, חג הפסח : יציאה מעבדות לחירות, תעייה אחר הארץ המובטחת, איבוד האמונה, מהי מנהיגות, סולידריות וחברה, גאולה. שאלות כבדות משקל, רלוונטיות תמיד ושניתן לחברן ליום-יום ובכל שנה ותקופה. היכן אלו פוגשות אותנו בקיבוץ גבע ובאופן אישי, לאלו תשובות רבות וכולן נכונות.

ממקום עבודתי בקיבוץ, פגישות אישיות, הנהלות הקיבוץ והלכי רוח וברוח חג שמח:

יציאה מעבדות לחירות – כל מי שעבודתו היא קצת או יותר ממקום עבודה אליו קמים בבוקר ומסיימים   אחה"צ, היודע למצוא עניין במעשיו ובתרומתו במקום עבודתו, מי שעושה את  הצעד קדימה ולוקח אחריות גם כאשר לא היה חייב לכך – סתם כי רצה  להתקדם ולתרום, המתחיל בקריירה חדשה ומוציא עצמו מתקיעות.

תעייה אחר הארץ המובטחת – הבוחן את דרכו המקצועית, הבוחר לעשות ולא לחכות, המתכנן לעתיד, המעיז לנסות, הבוחר במעשים, האופטימי, מי שמוכן לקראת דרך שלא תהיה קלה ומתוך אמונה כי יגיע לחוף מבטחים, הרוצה ביותר.

איבוד האמונה – המתייאש, בחירה בקיים וזניחת העתיד, המסרב לבחון דרכים נוספות ושונות, המבקש לחסות בצל ולא להביט קדימה, המכסה עצמו מפני המציאות, מהי מנהיגות –  הרוצה להשפיע על חייו, הקם לפעולה, מי שאינו ממתין שאחרים ייעשו, הפועל להשגת  המטרות, היודע לעזור לאחר, מי שרוצה\יכול\מוכן להוביל, המגדיר מטרות ודרך ובאופן מובן לכלל, שרואה את טובת הכלל ושם אותה לפני טובתו האישית.

סולידריות וחברה –  אחד מרבים, לרתום עצמך למען כולם – בלי לאבד את עצמך, להיות חלק מכולם, להשלים, סובלנות, סבלנות, ליהנות מהשלם, לעזור לנזקק, ליהנות מהצלחות של  אחר, לפרגן, 

גאולה -  תקווה, ליהנות ממעשה ידייך, להאמין ביכולותיך לשנות, להביט לאחור

בסיפוק, השגת המטרות – בלי לוותר להמשך, יצירה, מנוחה.

פינת הדרושים :

1.      מציל לבריכת השחייה, לעונת הרחצה. מחודש מאי או יוני

2.      נהג בית ועובדי חוץ, החלפת ריצ'ארד. מחודש יולי.

3.      איש צוות מרכולית. מחודש מאי או יוני.

4.      רכז ועדת אבלות. אפשר מיידי.

5.      אחראי ביטוח לאומי וביטוח אלמנטרי. אפשר מיידי.

בקרוב :

1.      מכרז לניהול מערכת הגיל הרך, מורן שבילי תובא לבחירה לקדנציה שנייה.

2.      נציגי ציבור להנהלה כלכלית מורחבת, יובא לאסיפה.

3.      נציגי ציבור למזכירות, יובא לאסיפה.

4.      רכז בניין, בהליכי ראיונות, יובא לאסיפה.

הודעות:

1. בימים אלו מתקבלים דוחות מצב קרנות – פנסיה, גמל, השתלמות – נא להעביר אם התקבלם למש"א או להדס במשרד חשבות שכר. כזכור אנו עוסקים בעזרת חברה חיצונית, סט-פוינט, ליצור מערכת מידע אמינה שתאפשר אבטחה כלכלית לעת הצורך

2. בימים אלו מתקבלים גם דוחות 106 מהמעסיק. נא להעביר את אלו למש"א או להדס. למי שעבד אצל מספר מעסיקים בשנת 2013, יש להביא מכל מעסיק את הטופס 106 – המעסיק מחוייב בחוק לנפק את טפסי 106. בקיבוץ אלו נדרשים להשלמת המאזן לשנת 2013, עבור כל מי שהוא חבר קיבוץ.

חג-פסח שמח ומהנה

אלון קרל

 עבדים היינולפרעה במצרים...


מופיע בעלון:
תגובות לדף