בעקבות האסיפה - מיכה קארו

בעקבות האסיפה

  לא נכחתי באסיפה  בה עלו לדיון נושאים מבקרה, אך עודכנתי חלקית בשלחן האוכל ע"י חברה וחבר שנכחו שם.

  אין בדעתי להפליג כאן אחורה שנים רבות ולפרט איך "פתרון היבוא" ניוון את נושא הפיתוח אך לא פחות ואף יותר מכך תרמו,  היהירות, הזחיחות, עצלות מחשבתית, פחדנות ומאבקים העוטים מסיכה פטריוטית: "למען גבע ובקרה..." ששיבשו לחלוטין כל התקדמות בדרך המלך. 

הפיתוח ולא רק הוא, אך בעיקר הפיתוח זקוק לאווירה חברתית מגבה ועוטפת במובן הרחב ביותר.    מפעל / חברה  החסרים אווירה זו יחסרו נגזרות אחרות כמו מוטיבציה וכ"ו, המשמעות תהא כבדה ביותר ולכן צריך לשאול בכל "רגע נתון" היכן אנו נמצאים גם בתחום הזה.

מספר תגובות לנקודות שהוזכרו:

אשר לחברת "פסטו" הגרמנית  המתחרה בנו- כבר באמצע שנות ה 90'  הועברה התראה  ראשונה דרך חברים לבקרה על תוכניות "פסטו" בארץ.  לאחר מכן עד תקופת אורי שפי ניתנו עוד מספר התראות שחלקן  כבר היו ש"פסטו" עמדו לשנות ושינו את מעמד החברה בארץ, אך לא עזרו כל ההתראות.  כך שכיום איננו צריכים להיות מופתעים כלל מהמתחולל לנגד עיננו.

נושא שוק ההשקיה- בקרה מתמקדת בחלקו "ההמוני" הפשוט והזול. מוצרים עם ערך מוסף נמוך ביותר בוודאי בהשוואה למוצרים לתעשייה, שוק מוצף ורווי. אין בשוק זה שום יתרון לבקרה על אחרים. זהו שוק הדורש נפח גדול מאד עם תמורה נמוכה מאד והשקעות גדולות שיש להן לדעתי אלטרנטיבה טובה יותר בתעשייה.

 כיוון שהמהלך נעשה ואת הנעשה לא ניתן להשיב הרי יש לעשות שם את המיטב בעיקר ע"י הפגנת יצירתיות בנושא הורדת עלויות/שיפור בכל גזרה אפשרית, אך מתן עדיפות מופחתת לתחום. הפיתוח בתחום זה, צריך להיות מוגבל למינימום, אלא אם צץ איזה רעיון מבריק פורץ גבולות, או עסקה  "מעולם אחר"  כשהמטרה  פרנסה בכבוד למעגל עובדיו ושוליים "מהפריפריה".

 בברמ"ד משמש שוק זה כשוק משלים בלבד.

 למחשבה-  נקודה שבין המבט הרחב  לממוקד:

   השוק הפנאומטי או האלקטרופנאומטי  (חשמל-אוויר) מבוסס על 3 פריטים עיקריים:

1. בוכנה.    2.שסתום.    3.סולנואיד.

  כיום ובגדול  איננו יצרני בוכנות (הרוב  יבוא).  כיום איננו יצרני שסתומים ( הרוב יבוא וייצור דגמים ישנים) .כלומר, נשארנו בעיקרו של דבר עם ייצור של "רגל אחת" מכל  השלש וגם שם איננו נמצאים כבר בשוק האוטומציה שחלף על פנינו ....

 שאלתי היא, אם כיום "בקרה" היא בעיקרו מפעל לסולנואידים  ונדרש פיתוח והתחדשות בתחום, כמו גם בחינת תהליכים שגויים, מיותרים וכ"ו, היש לבקרה צוות/מהנדס/איש מקצוע שילווה ביום יום את "הרגל השלישית" האחרונה שנותרה לנו?

  ובמובן הרחב למשק כולו. לא בגלגולי לשון ובניסוחים כלכליים מרשימים ניוושע  וגם לא בציטוט המופרך "אינכם רואים את התמונה הרחבה" ע"י כלכלנים ברי סמכא בעיני עצמם שאינם מבחינים כלל שהקיר עליו תלויה "התמונה" הולך וקורס ו"במוזיאון הזמן" מלבינים שלדיהם של המדגה, דגים אורגנים "ושקדיה"... הצעד הראשון הוא בהפנמת ובהכרת המציאות / האמת . 

מיכה קארו

 

מופיע בעלון:
תגובות לדף