מעט מנהל הקהילה - דורון חורב

מעט מנהל הקהילה

 

שלום חברים,

בית אתקין – לפני מספר חודשים פרסמתי כי בכוונתנו להרוס את התוספת למבנה בית אתקין.  לצערי אנו מתקשים להשיג היתר הריסה למבנה, ומפאת מסוכנות המבנה ועד להשגת אישורי הריסה, נפעל לתיחום המבנה בגידור. הגידור צפוי להתבצע במהלך השבועיים הקרובים, השטח ישולט ולא ניתן יהיה להיכנס למתחם. חברים המחזיקים ציוד במבנה או מחסנים בקרבתו, אנא לידיעתכם ולהתארגנותכם.

מועמד לתפקיד האקונוםאריאל קרספילו יעמוד להצבעה במשאל ביום שישי לשמש בתפקיד אקונום. אריאל הומלץ על ידי צוות האיתור (אורטל לב, סמדר פרנס, חדוה שקד, דורון חורב) ועל ידי המזכירות, הופיע בפני האסיפה והשיב לשאלות הציבור, זכה להמלצות חמות משורה של ממליצים, אשר אליהם פנינו כדי ללמוד עוד על אריאל ועל כישוריו. בהזדמנות זו ברצוני להביע את מלוא הערכתי ליואב גלילי ואת תודתי העמוקה לו, על מסירותו ואהבתו לגבע ולענף המזון, ועל נכונותו להמשיך ולשאת בעול ניהול המקום עד כניסת האקונום החדש. כמו כן, אשמח לראות את יואב ממשיך ותורם לענף מיכולותיו ומניסיונו הרב, ומוצא את מקום עבודתו בענף גם בעתיד. בהצלחה  ליואב ולאריאל.

נזקי חורף – אנו מטפלים בנזקי חורף רבים, מקלטים שהוצפו מים, כבישים שנכרו בהם בורות, עמודי חשמל אשר עייפו מעומדם, גגות  ומרזבים שלא עמדו בעומס הגשמים הברוכים, כניסות בתים שהפכו לשלולית ועוד נזקים, הן בשטח הפרטי והן בשטח הציבורי. בין פרק גשם למשנהו, אנו פועלים כדי לתקן ולהסדיר את שניזוק וכל זאת לצד השוטף. ציבור החברים חווה את העומס, בעיקר כאשר טיפול בבקשות מתעכב. ערן נבון מנהל ענף הבניין, פיטה ענבר אשר בין כל השאר משמשת ככליא ברק לפניות הציבור, והצוות המקצועי כולו, פועלים במסירות כדי לתת מענים על אף הלחץ הרב וריבוי המשימות. תודתי והערכתי שלוחה להם, ובקשתי מציבור החברים לקבל בהבנה את השיהוי במתן המענים.

יזמויות – הנהלת יזמויות (רענן פרנס, עליזה ידין, עומר רז, חדוה שקד, דורון חורב), פועלת מזה מספר חודשים, נפגשת עם יזמים ומנהלי יזמויות, לומדת על עיסוקיהם ומנסה לסייע בהעמקת היזמויות ובביסוסן. במסגרת המפגשים אנו מזהים את הפוטנציאל הגדול אותו מביאים היזמים, ומנגד, אנו מזהים את מגבלות הקיבוץ לסייע, ובעיקר באכסניה עבור הפעילות היזמית. אחת ממשימות ההנהלה, היא למצוא ולהכשיר חללים לטובת פעילות יזמית, משימה מאתגרת ומורכבת הדורשת תהליכים ארוכים ורגישים. חשוב לציין, שהתחושה לאחר המפגשים המרתקים עם היזמים, היא תחושה של רצון להתפתחות, לקיחת אחריות, מחשבה רבה ואהבה לעשייה. כן יירבו.

ולסיום, אפרים קישון הגדיר סוציאליזם, כתורה חברתית מתקדמת להשמדת עמים קטנים נטולי מקורות נפט.

לשבת של שלום ומנוחה, כאשר אנו חברה הדוגלת בסוציאליזם מחד, ומאידך עוסקת במקורות אנרגיה חלופיים כמקור פרנסה לגבע, שומה עלינו להרהר במקומנו על ציר הקיום....

 

דורון חורב, מנהל קהילה

מופיע בעלון:
תגובות לדף