משולחן המזכיר - יאיר קארו

משולחן המזכיר

 

קצרצרים לשבת.

כמאמר השיר "גשם"  ( להקת בנזין  - קיץ אמסלם  בביצוע האהוב על שלאקה  ואלי לוזון בביצוע הגדול לאין שיעור )  בחוץ יורדים עכשיו גשמי ברכה...

והגשמים הללו מקלים מעט את הלחץ על מאגרי המים ועל החקלאות בכלל ועל השקיית הגינות בפרט. ומדרונות הגבעה פורחים בשלל צבעים .

חניות -  המזכירות החלה דיון ראשוני בתוכנית החניות הכללית של גבע – הסדרת מגרשי חניה . המצוקה רבה הן בשל עלייה דרמטית במספר המכוניות הנעות בתך שטח הישוב ומאידך אי הסדרת חניות במשך תקופה ארוכה.

בתקציב קהילה 60,000 ₪  לתחילת הפעולה השנה.   כשתתגבש הצעה  - יעלה לדיון ציבורי והחלטה.

פתיחת הכל-בו למכירה החוצה.   המזכירות קיימה דיון ראשוני בנושא. יש לזה משמעויות חברתיות וכספיות כמו צורך בהסדרה מול גורמי חוץ והערכות של הכל-בו .

הערכה כרגע היא כי בהפעלה מוצלחת של המהלך נצליח להשלים חלק מהגרעון  שעדיין קיים ( ולא אושר לסגירה על ידי העלאת המחירים ב – 3% ) .

לאחר גיבוש  הבנת המשמעויות ביחד עם אורטל ועובדות הענף  -  יעלה לאישור מקדים באסיפה שכן אין טעם להתחיל את ההסדרה מול גורמי חוץ לפני קבלת אור ירוק מהאסיפה.

קליטה וצעירים -  רינת גלילי אמנם מסורה עד כלות לעניין אבל ביקשה למצוא מרכז/ת לנושא הקליטה ( שיצטרך לוועדת צעירים ויעסוק בשוטף  ).

רינת ממשיכה לרכז את הועדה כולה ולעסוק בצעירים ,  אבל ככל שלא יקום אלונקאי/ת למשא הקליטה נמצא עצמנו ללא  גורם מטפל שוטף .  מכרז בדף.

בנוסף המזכירות תקבל דיווח על כלל נושאי צעירים – קליטה בישיבתה הבאה.  מיעוט הדירות הזמינות ( עד לשחרור חלקי של הפקק בבניה החדשה ) 

מאט מאד לא רק את יכולת הקליטה של "שבי גבעה  מעל גיל 30 "  אלא גם של צעירים מתחת לגיל 30 המבקשים לשוב ולממש מועמדות וחברות במקום.

אכן כן השנה נראה 16 מועמדים בדרכם להצבעת חברות ובשנה הבאה כפי שהדברים נראים עוד 8-9  מצטרפים לחברות ונחצה את רף ה – 300 ההיסטורי אבל זרימת נקלטים חדשים ובפרט "שבי גבעה"  תחת לחצי הזמינות הדלה.  

הצבעות בקלפי-   יום שישי את יודעת יש בעיר מסיבה..( בנזין..)  וביום שישי את יודעת יש גם קלפי בגבעה.

מבקש מהחברים והחברות להגיע להצביע ולהשפיע.

"רחפן גוריון" הביא שלל צילומי השער הצהוב והעמק הפורח  - לכן נניח לשער המטאפורי – פיזי הזה הפעם.

שבת טובה וחמימה לכולם. יאיר

 

מופיע בעלון:
תגובות לדף