מעט מנהל הקהילה - דורון חורב

מעט מנהל הקהילה


והפעם בסימן מים

שלום חברים,

בשל החורף השחון, ומודל המים המעודכן אשר יגיע בקרוב למשאל, אבקש להציג מספר עצות הקשורות במים, אם במישרין ואם בעקיפין:

מים אינם מעלים קצף במזיגתם. מזגתם מים לכוס ועולה קצף, יש להניח כי נותרו בכוס שאריות סבון.

המראה במקלחת מתכסה אדי מים, הניחו קורט משחת שיניים על קצה הזרת, משחו המשחה על המראה, ונגבו בעזרת בד יבש.

לאלו המתגלחים, הפעילו הברז על זרם מים רציף, עדין, דק וחלש ביותר. די בו כדי לשטוף את מכשיר הגילוח, ולא נדרשת פתיחה וסגירה חוזרים של הברז, אלו גורמים לבזבוז גדול יותר של מים.

הצמידו פיסת נייר טואלט אל משטח החלקת המים באסלה, תוכלו לראות מיד האם הניאגרה דולפת.

אזור מסוים בגינתכם מצמיח עשבים רבים וגבוהים מאזורים אחרים בגינה, יש להניח שישנה בקטע זה פריצת מים.

אני מודע לעובדה שציבור גבע רגיל ואוהב את טעם המים הזורם בברזי הקיבוץ, ומתנצל מראש על פסקה זאת. הרתחת מים ממגרת את רוב סוגי המיקרו אורגניזמים, אצות ופטריות המתפתחים במים, וכן מפחיתה את כמות הסידן ומינרלים שונים בהם. אך מלח שולחני (נתרן כלורי) הנישא במים נותר כפי שהוא, ומי גבע מלוחים. על כן (ומסיבות נוספות) מומלץ לשפוך לעציץ קרוב את שארית המים בקומקום (לאחר שהתקררו), ולהחליפם במים טריים לפני כל הרתחה, כך מונעים מהמלח להגיע לריכוז הולך וגדל.

פתחתם את ברז המים ולא זורמים מים דרכו? תחילה סגרו את הברז, ורק אחר כך חפשו את מקור התקלה. שיכחה במקרה זה היא ערובה לזרימת מים בלתי מרוסנת, לכשתתוקן התקלה.

"קקטוסים" אינה מילת גנאי (סוקולנטים אולי כן, אך תלוי את מי שואלים). חלק מהגינה יכול להפוך לפינת קקטוסים לתפארת, וישנם קקטוסים ממינים שונים ובצורות שונות. אתם מוזמנים לטייל לעבר המוסך – תחנת הדלק ולראות את פינת הקקטוסים המדהימה ששתלה נירה (נירקה) רז. ופינת הקקטוסים גם יפה, גם חוסכת מים, גם דורשת מינימום טיפול, וגם ברת סמכא עם ידע עשיר וניסיון רב שנים - אצלנו מבית.

חינוך והרמת דגלים אינם בושה, העירו, הודיעו, למדו. שכן שכח ממטרה פועלת, נפרץ צינור, יש לכם ידע שאפשר לשתף בו אחרים, העירו, הודיעו ולמדו.

ולסיום, דגים יכולים למות בטביעה אך לא בצמא.

ולשבת של שלום ומנוחה, לא נחכה לפתיחת ארובות השמים, כי אם ננהג תבונה במים.

דורון חורב, מנהל קהילה

מופיע בעלון:
תגובות לדף