בטיחות בבקרה - עפר שוורצמן

חברי גבע שלום רב.

מפעל בקרה פועל בגבע  כבר 50 שנה ותמיד הרגשנו שהוא ביתנו.

מאז הקמת בקרה השתנו דברים רבים: המפעל גדל ומעסיק כיום מאות עובדים,המדינה מחייבת כל עסק בארץ ובוודאי מפעל מכני כבקרה, לעמוד בשורה של חוקים ותקנות בשלל תחומים, החל מחוקי העסקת עובדים וכלה בתקנות לשמירת איכות הסביבה והבטיחות.

כחלק מחוקים אלו אנו נדרשים לעמוד בכללי הבטיחות אשר תופסים מקום גבוה מאוד בדרוג החשיבות של רשויות המדינה,של הנהלת המפעל ואפילו אצל  לקוחותינו.

אנו במפעל דרשנו מכל עובדינו להיצמד לחוקים ולהישמע לדרישות. כך נדרש גם מחברי הקבוצה שעובדים בבקרה.

אני חייב לציין שמרבית החברים אכן הבינו ומקיימים את הדרישות ויש מיעוט של חברים המתקשה לקבל את המצב ואינו מציית לכללי הבטיחות.

הינו מאוד שמחים לא להתעסק עם בעיות מסוג זה, אלא רק בבעיות היצור והאספקה בכדי למלא את דרישות וצרכי לקוחותינו, עם זאת מחובתנו להבהיר את דרישות ומגבלות כללי הבטיחות לכלל חברי גבע :

א.       הכניסה לאולמות הייצור ( מחרטות, פלסטיק, פרופילים ) אסורה לכל חבר, שאינו נדרש להגיע לשם מצורכי עבודתו. באולמות אלו קיים סיכון בטיחותי גבוה ( פעילות מכונות, תנועת מלגזות ועוד).

ב.       הכניסה למחלקות ההרכבה לחברים שאינם עובדים בבקרה תיעשה בתאום עם החבר אליו הם באים ובהדרכתו, יש להימנע מלהתקרב למכונות הרכבה ולהמעיט ככל הניתן בתנועה במחלקות אלו. 

בנוסף לכך אנו מאוד מבקשים מחברי גבע בין אם הם עובדי בקרה בין אם לא , לא להכניס נוער וילדים לאולמות הייצור.

ברור לנו שלהורים יש רצון רב להראות לילדיהם את מקום עבודתם ובכל כניסה של ילדים שלא מוגנים כראוי וגם סקרנותם גדולה, צפונות סכנות רבות.

ברוב המקרים לא קורה כלום אך מספיק פעם אחת שכן יקרה משהו ואז כולנו נצטער על אותו הרגע.

הכניסה למשרדים פתוחה לכל  ואינה מהווה בעיה מיוחדת גם לילדים.

אנו מאוד מבקשים את שיתוף הפעולה והבנת חשיבות הנושא, מצד חברי גבע.

בברכה,

עפר שוורצמן, סמנכ"ל תפעול בקרה

מופיע בעלון:
תגובות לדף