ואיך הבריאות - מענית

ואיך הבריאות בגיל 96?

לרגל חג גבע ה96 שעלינו מתרגש, התבקשתי לכתוב על מערכת הבריאות והרווחה שלנו. המערכת, כמו מערכות נוספות בגבע, עברה לא מעט שינויים בשנה האחרונה. הופרטו המשקפיים, התחלנו לשלם מחיר מלא על תרופות ללא מרשם ועוד. עם זאת, עדיין יותר מ90% מהוצאות הבריאות הן משותפות ותקציב הבריאות קטן בפחות מ10% בעקבות הפרטות אלה. הבריאות והרווחה הן מערכי הליבה של הקהילה ויש להתייחס אליהן ככאלה גם לעת ולקראת שינוי.

אנצל הזדמנות זו לסקירה תקופתית נוספת של המערכת על כל חלקיה ומחלקותיה:

·       בראש- מרפאת גבע ובה רופאת המשפחה דר' טלי מיתקי. מזכירה רפואית ויותר-רוחל'ה לוסטיג הותיקה, שהיא גם מרכזת וועדת ייעוץ, והאחיות מאיה פרידמן הנמצאת איתנו כבר מעל 6 שנים ומרווא ארשיד  שלאחרונה נישאה לבחיר ליבה, למרווא, המון מזל טוב.

 

ד"ר זקס ואיריס נצר שנות ה-60   

·       בית סביון- הבית הסיעודי, בניהולו המסור של מוהנד מסלחה ובו מטפלים ועובדים 8 אנשים מקצועיים ומסורים: וואג'י נג'ר, גילה ביטון, חלימה נג'ר, ראני מסלחה, אביבה מליחי, עותמן שיבלי, סאוסא ביאטרה    ושאדי שיבלי.

 

וואג'י  נג'ר וסאוסה ביאטרה

סביונית- מרכז יום לקשישי גבע. בסביונית עובדות נטע דנציגר ורינת שוורצמן, הטובות והמסורות. לסביונית מגיעים  חלק מדיירי בית סביון וחברים המגיעים מבתיהם. בסביונית מתקיימות  פעילויות יצירה (ענת לביא) ומוסיקה (דניאל הקסטר), התעמלות (מענית), אקטואליה (חנה לימור) ועוד,  והכל באווירה נעימה וחמה.

חנה לימור עובדת גם באופן אישי עם  מספר חברים.

·       מרכז רותם- לטיפולים משלימים. במרכז עובדים: עומר אייגר (שהוא גם האיש של איריס קארו) הפזיוטרפיסט,  ושלומית לימור מטפלת בשיאצו, כוסות רוח ודיקור.

חדר הטיפולים של ניבה רובינשטיין- המטפלת ברפלקסולוגיה, עבר לבית הקוסמטיקה. רותי פורת ממשיכה לרכז את התורים לפזיוטרפיה

לרותי- שסיימה שנים רבות של טיפולים אישיים, וממשיכה בקיום סדנאות וכו', נודה מקרב לב  ונאחל הרבה בריאות ובהצלחה בהמשך.

במרכז רותם מתקיימים גם מספר חוגי תנועה כמו פילאטיס (סיוון אלוני/ארבל) ושיטת פאולה (ציפורה בן צבי), ובעניין זה בכוונתנו לערוך מספר שינויים בארגון הפנימי של המבנה במטרה לשפר את התנאים והאפשרויות

·       מרפאת שיניים המהווה מרכז רווח, בה ממשיכה רחל עוזרי לתת יד ולעזור, וכן עובדים רופאי השיניים דר' דודו שחר ודר' מוטי קרמיש והאורטודנט דר' סמי סאבא, איריס חרפ מנהלת המרפאה ומשמשת גם כסייעת יחד עם דורית ישראלי. במרפאת השניים עובדות גם השינניות ארבל קאופמן וחן אצילי. שלומית לימור  מרכזת את עבודת המשרד, הנהלת החשבונות ושרות ה"לקוחות" הרבים.


·       מטפלת שטח- שלומית קארו הנענית לכל צורך ועזרה המתעורר אצל המבוגרים, באופן קבוע או רק לעיתים.

·       על הקלנועים-  במסירות רבה, יורם אלוני ורון וייס.

·       ניקיון בתי הקשישים והנזקקים-מתבצע ע"י שיימא זועבי  וסינא יוסף, עובדות "גיל עוז"

כמו כן התודה והברכה לחברים וחברות אשר נענים לפניות להסיע וללוות חברים מבוגרים הזקוקים לנסיעות בריאות לא מעטות. זאת הזדמנות להודות לכול העוסקים במלאכה חשובה זו,

 ולגבע ליום חגה, התודה והברכה על הנתינה, הדאגה ועל היותך בית אהוב.

מאחלת לחברינו המחלימים באשר הם ולכולנו  חג שמח והרבה בריאות ,

מענית

מופיע בעלון:
תגובות לדף