בבקרה - יפתח רונן

 

עם כניסתנו לימים האחרונים של השנה ה 96 להולדת הקבוצה והשנה ה 52 ליסוד בקרה  , ניתן כבר לסכם חלקית את הדברים שעברנו בבקרה  בשנה זו.

השנה האחרונה היתה שנה מבלבלת. מצד אחד הרבה פעילות חדשה, שנויים מבניים, פיתוח וצמיחה, ומצד שני, קשיים ועומס, מתחים רבים, מהלכים לא פשוטים ואירועים מטלטלים.

השנה עמדה בסימן תכנית שנקראה מפנה 2017.  דיברנו והרחבנו רבות על תכנית המפנה, שכללה שינוי מבני נרחב במערך השיווק של בקרה והביאה, בין היתר, למפגשי סדנאות לכלל העובדים, מפגשים שיצרו תכניות עבודה ותובנות רבות.

בין לבין חתמנו על הסכם קיבוצי ראשון בבקרה. שלא ברוח ההסכם, ההנהלה בכל זאת ניצחה בטורניר כדורגל מלהיב שנערך ערב פסח השנה.

עוד על מגרש הכדורגל: בזריזות דומה לשל איקסי, נחת בעיגול האמצע מסוקו של סטף ורטהיימר שערך ביקור בזק בבקרה, לא נרשמו שערים.

בחג השבועות חנכנו את המבדקה החדשה ( לשעבר סדנת האופניים של קובי ) ובין כל האירועים המשמחים נדרשנו גם לספק כמויות גדלות של מוצרי סולונואידים ומוצרי השקיה.

בסוף הקיץ חגגנו עם כל עובדי בקרה ובני המשפחה הקרובים, ביום נופש בלונה גל . ורק שבוע לאחר מכן הוכינו בתאונה בה נפגעו ארבעה מעובדינו, כולם עדיין בתהליך החלמה.

עם התקדמות השנה הובהר לכולנו שלפנינו התמודדות קשה בגורמים שונים המקשים על השגת יעדינו: שערי מטבעות חוץ, קושי בזמינות חומרי גלם, וגידול עלויות - מול תחרות גוברת.  כל אלו פגעו השנה ברווחיות של בקרה, עם זאת המכירות שלנו גדולות השנה מאי פעם, ולפנינו ביקושים גוברים למוצרינו!

גם השנה השקנו מוצרים חדשים ובראשם את בקר ה II.RI, למתעניינים ניתן לראות פרטים בכתובת: http://www.ii-ri.com/ .

בנוסף נכנסנו לפיתוחים חדשים עבור לקוחות בתחום הסולונואידים ומוצרי ההשקיה.

נכנסנו לתחום הפרויקטים האינטגרטיביים ואנו מרחיבים את פעילותנו בתחום זה. אנו מסיימים את השנה בהרגשה שהכיוון בו אנו הולכים הנו נכון לחברה ושהתוצאות למאמצינו מגיעות ועוד יגיעו.

האתגרים לשנת 2018 הנכנסת יהיו מורכבים לפחות כמו אלו של שנת 2017 :

-        לקצר את זמני האספקה ולשפר את כל השרשרת המתפעלת את החברה: החל ברכש, עבור למחסנים וכלה במחלקות הייצור וההרכבה.   זאת בכדי לאפשר גידול נוסף בפעילות בסדר גודל דו ספרתי   של המכירות בארץ ובחו"ל.

-        להעלות את רמת האיכות ולהקטין את העלויות הנובעות מבעיות איכות, בכל שרשרת הייצור והאספקה.

-        לשלב הרבה יותר אוטומציה, בתהליכי ההרכבה והייצור.

-        להמשיך בתהליכי שיפור, המתבצעים בעבודה משותפת עם כל המחלקות והצוותים,  ולהעלות את הרמה המקצועית בכל הרבדים של כוח האדם בחברה.

-        לייצר, לשפר, ולשמר אוירה ותרבות של מקום עבודה המכבד ומשתף את העובדים, יחד עם קיום משמעת ארגונית הנדרשת להשגת היעדים.

-        להמשיך בפיתוח ושילוב מוצרים חדשים וחדשניים ביחד עם סל המוצרים הרחב אותו אנו משווקים כיום.

כחלק מהדברים אל חברי גבע ולעובדי בקרה, רציתי לשתף את כולנו בחוויה של מפגש המתקיים מזה חצי שנה, אחת לחודש בבקרה.

במפגש הקרוי " קפה מנכ"ל " נאספים למשך שעתיים עובדים מכל המחלקות, צעירים עם ותיקים, חברי קיבוץ עם שכירים, מנהלים עם עובדים מן השורה, שהמשותף לכולם הוא, שהם נולדו באותו חודש.  מפגשים אלו הביאו אלינו תחושות ומחשבות חדשות .

הקול הבולט ביותר בכל המפגשים, הנו המשמעות הרגשית שהעובדים מייחסים ל'בקרה' : תחושת הבית, תחושת ההשתייכות למשפחה וחשיבות היחס האישי.

המסר המאחד את עובדי 'בקרה', והקול שאני שומע מכל העובדים:
מה שחשוב לרוב רובנו זה לקבל חיוך מאלה שאנו פוגשים מדי בוקר, לקבל מילה טובה למי שעזר ועשה – גם אם זה מתוקף תפקידו,

גבע חוגגת את חג ה 96 ובקרה הנה חלק מרכזי בגבע, בכלכלה, בחברה ובנוף הפיזי.

גם כיום חברי גבע רבים מוצאים את ביתם בבקרה ואני מאמין שכך גם בעתיד, יכולתנו לשמר את תחושת הבית וההשתייכות, הנה נדבך מרכזי בערך חשוב זה.

חג שמח, יפתח.

מופיע בעלון:
תגובות לדף